Koprodukční sci-fi horor v režii Juana Carlose Fresnadilla navazuje na úspěšný film 28 dní poté. Odehrává se šest měsíců po tom, co děsivý virus takřka vyhladil obyvatele Velké Británie. Armáda nyní vyhlásila, že boj s virem úspěšně vyhrála, takže uprchlíci se mohou vrátit a začít s obnovou země. Patří k nim i Don Harris se svou ženou Alicí a dvěma dětmi, kteří nákazu přežili. Nikdo ovšem netuší, že virus nebyl zničen úplně a vzal na sebe ještě nebezpečnější podobu. (oficiální text distributora)

Ninusiko

poklona za tu část filmu, která ma alespon trochu atmosféru. Tento horor konečně vypadal, že by mohl mít něco do sebe, že by mohl mít atmosféru a že by to pro jedou nemuselo končit naprosto nesmislně a čistě Holywoodsky. Bohužel ze to tvůrcům povedlo ke konci trochu podělat. ()

Hove

Nervydrásající scéna na začátku, kdy hlavní hrdina opouští dům, utíká pryč, zatímco ze všech stran se na něj řítí hordy zombie a to všechno za fantastické (ale vážně fantastické) Murphyho hudby, patří k vrcholům nejenom konkrétního snímku, ale prakticky celého zombie žánru. To se bohužel nedá říct o zbytku filmu, který následně na dlouhou dobu ztratí akci a při sáhodlouhém uvádění do děje si vztah k postavám nenajdete ani mikroskopem. Ne že by se na to nedalo dívat, ale po první zhruba desetiminutovce prostě očekáváte něco jiného... Každopádně za ten začátek nemůžu dát míň než 3. ()

lupik84

Rychlost-hudba-střih-útěky se záchranou v poslední vteřině. Jeden z nejkvalitnějších zombie filmů, co jsou, má to dynamiku a surovost. Rychlé zombie se mi líbí více než ty pomalé, zejména kvůli honičkám. Už se těším na 28 měsíců poté. ()

Dexies

Důstojné pokračování prvního filmu ... jak naivní myšlenka, že se už nic nepokazí, když jsou zombíci mrtvý, a tak pomalu vrátíme lidi do vybydlené Anglie ... a ono hups, pokazilo se všechno co mohlo a je to masakr ... dobří herci, výprava na slušné úrovni a hlavně suprová hudba ... to vše a občas i nějaké lekačky tvoří ucelený a dynamický příběh ... opět kvalitní horor ... ()

str0001

Mezi starými dobrými horory by tento působil spíše průměrně. Ovšem dnes, kdy je většina hororů jen nechutně a velmi uměle sadistická a ani trochu strašidelná, je tento vítanou vyjímkou. Mohu jen doporučit. ()

hotentot

Parádny drsný a rýchly začiatok. Žiadne pomalé zombie, ale rýchlo utekajúce krvavé beštie. Potom film trochu ubral na tempe, ale napätie a krv nechýbali. Občas mi vadila kamera, v niektorých scénach až moc roztrasená. Páčilo sa mi ako znázornili ten chaos, keď vojaci mali strieľať všetko, aj zdravých ľudí. Taký rozkaz splní iba kvalitne vymletý vojak. Každopádne celkom dobrý hororový thriller. Koniec ma moc nepotešil, ani neviem ako to skončilo... ()

Morrigen

Obecně známo, že pokračování úspěšných filmů většinou padají celkem znatelně pod úroveň původního snímku. Tady ovšem toto pravidlo neplatí. Dějově zajímavější pokračování s výbornou kamerou a střihem mě osobně zaujalo mnohem víc. Originalita se ve světě filmu cení nade vše, a i když v daném subžánru nelze vymýšlet kvatna novinek, tady se to alespoň z části povedlo (útěk otce, přeživší matka, ...). Brutalita přesně tam, kde má být. Na horor možná až moc akční, ale proč ne, apokaplypsa v postapokalyptické Británii by jinak asi ani nefungovala. Jedinou vadou na kráse je zkažená finišová scéna v tunelech metra, kdy už díky neustálému omílání dopředu víme, jak to dopadne. Na druhou stranu poslední záběr velmi potěšil. ()

Tempter

Na tom filmu je zvláštní to, že nejsilnější momenty přináší ve chvílích, kdy se v něm nic neděje. Kombinace obrazů ze zdevastovaného Londýna v kombinaci s expresivní muzikou vytvářejí zvláštně depresivní až apokalyptickou atmosféru. Za to by mohly být i * 4. Ale v okamžiku, kdy se jde do akce, jde o klasický béčkový zombie horror bez jakékoliv přidané hodnoty a v tom okamžiku sotva na 2*. Pzn. na okraj: Rejža se scénaristou by se měli nechat vyšetřit, myslím, že po testu na humanitu by to bylo nejméně tak na půl roku na psychině s ostrahou. ()

Postradateln

Film má skvělej začátek a zajímavý děj. Začátek je někde na venkově asi rok po vipuknutí epidemie. Zde přežívá skupinka lidí v jednom domě. Při večeři se ozve zaklepání a za dveřmi se objeví malý kluk kterého sledují infikovaní virem. Lidé nakažený tím to virem se chovají jako zombí kteří ale oproti standartním zombí ze starších filmů nejsou pohybově omezení. Z fimu jsem trochu nepochopil jak se dají zabýt protože v jednu dobu do nich stříleli a padali jak hrušky ale v některých krátkých scénkách fungovaly jejich části těl. Pak se tam oběvily standartní chyby režisérů které nemám rád protože většinou zkazí film (pro mě určitě). Když začne po budově řádit infikovaný, z nepochopitelných důvodů místo toho aby izolovaly lidi v místnostech, armáda je začne přesouvat do sklepů (dáli se tomu tak říci). Tam je uzavírají pod zámek a kupodivu se nikdo nemůže dostat ven ale infikovaný si dovnitř cestu najde. Když se armádě nedaří pozabíjet infikované nařídí nejdříve palbu i na lidi bez vyjímky a pak vybombardování města do 4 minut. Zatím co by se armáda měla stáhnout kvůli bombardování. Vytvoří se v jedné budově skupinka lidí kterou chce jeden z vojáků odvést do bezpečí před bombardováním. Ta se ale záhy co vystrčí nos octne pod palbou odstřelovače. Zatím co má dotyčný voják vysílačku a mluvý s pilotem, není mi z nepochopitelných důvodů jasné proč nemůže upozornit na to že mezi nimi není infikovaný a dohodnout se na ústupové cestě. Od té chvíle zdrhají jak před armádou tak před infikovanými. Virus se přenáší slinami, působí během pár vteřin jakmile se vám dostane do krve nebo do úst. Přitom infikovaný nepoužívají zbraně ani jinou techniku, jsou agresivní, útočný a řvou takže lechce rozpoznatelný. ()

Jardinnn

Na začátku filmu jsem snad přestal i dýchat! Oproti jedničce jsem si v tu chvíli myslel, že tohle bude nejlepší zombie film, který jsem kdy viděl.. Ale!! Tvůrci přepálili a z tohoto výtvoru se stala postupně neskutečná sračka :-( A je to veliká škoda! Jedna hvězda za soundtrack, druhá hvězda za film. ()

megacik

Skrýše, krvilačné monštrá, streľba, boj o prežitie, kopa krvi, útek, hľadanie vakcíny, morálne dilema, a to všetko dokola a opakovane. Toto je presne podľa môjho gusta, takto má vyzerať skvelý zombie horor. Nekompromisný dej, s nekompromisným koncom. Škoda len tej roztrasenej kamery. ()

BStone

Skvělá adrenalinová a nekompromisní jízda nemrtvých a skutečná zombie lahůdka. Napětí, akce, gore, příběh, prostě pro milovníky žánru povinnost 80% ()

teekanee

Hodně podhodnocenej a relativně neznámej film. Úvodní scéna je brilantní a takovýhle úrovně už film bohužel nedosáhne, ale přesto se jedná o hodně dobrý dílko. Renner je sympaťák a Rose Byrne kočka. Menší výtku si zaslouží trestuhodně nezodpovědný a nepatrný chování autorit, ale ani to mi požitek z filmu nezkazilo. 81% ()

TylerD.

Nevím, jestli to bylo vinou počeštělé verze ale strašně haprovala hlasitost. Ve smyslu, akční scény rvou reproduktory oproti zbytku filmu. Jestli to bylo schválně, tak ne, není to cool, je to jen nevyrovnaný zvuk. Následující větu často slýchávám ale moc nepíšu. Konec to zkazil. Od chvíle, kdy bojový vrtulník na velké ulici netrefí jedoucí staré auto je to série nesmyslů, pokud tedy v té tmě pochopíte, co se zrovna stalo. Nejsilnější scéna je při znovurozšíření viru a střelbě na nakažené v davu prchajících lidí. jedničku už si moc nepamatuju ale jde o takové polopokračování, když nenavazují postavy. O dost slabší tři než za jedničku. ()

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Boyle chystá pokračování 28 dní poté

Boyle chystá pokračování 28 dní poté

25.06.2019

Zatímco scenárista a režisér Danny Boyle (Steve Jobs, Trans) promuje v rozhovorech svůj nejnovější snímek, hudební komedii Yesterday, rozpovídal se teď i o dalších věcech a kromě toho, že se zaslíbil… (více)