Koprodukční sci-fi horor v režii Juana Carlose Fresnadilla navazuje na úspěšný film 28 dní poté. Odehrává se šest měsíců po tom, co děsivý virus takřka vyhladil obyvatele Velké Británie. Armáda nyní vyhlásila, že boj s virem úspěšně vyhrála, takže uprchlíci se mohou vrátit a začít s obnovou země. Patří k nim i Don Harris se svou ženou Alicí a dvěma dětmi, kteří nákazu přežili. Nikdo ovšem netuší, že virus nebyl zničen úplně a vzal na sebe ještě nebezpečnější podobu. (oficiální text distributora)

pr.del

28 dní poté , 28 týdnů poté ...... slušná záležitost snímku který navazuje na o 5 let staršího bratříčka.Akce od začátku až do konce. No dokonce to vypadá že tvůrci zase nechali otevřená vrátka pro třetí pokračování.Jen doufám že se do toho nepustí nějací fušéři a úplně to nezmastí,nebo ať se na to vykašlou :-)) ()

Menec

Muž zvracející na svou ženu, zaráží jí oči do hlavy, muž co kouše a zvrací krev na své děti, hromadná jatka, kdy vojáci střílí i na nevinné (i na to auto - jakoby nakažení uměli řídit;) a co mě úplně nasralo, byl ten konec. Nevím, proč film byl ukončen takhle (třeba kvůli plánovanému 3. dílu), ale jestli ten třetí díl natočí, tak to už bude podle mě odpad. Jediná zajímavá část filmu byl ten začátek, kdy se každý v domě snaží zachránit kůži a jak se nakonec manžel vykašlal na svou ženu (každej nemůže bejt hrdina). Jinak strašná blbost. ()

Ponocnej

Nahovno je kdyz jsou deti jako hlavni hrdinove potom to nejak neni ono jinak pul filmu se nic nedeje a druha pulka filmu je utek pred hordou zombie a armadou ()

Tomiczekk

Juan Carlos Fresnadilli - španělský režisér, který mi vpichl klín do paměti. Jelikož mám rád zombie horory tento horor mě dostal na kolena. Už od začátku akce, která mi rozproudila krev narozdíl od jeho bratra 28 dní poté. Film si můžu pouštět pořád dokola a ten náběh hudby, když Robert Carlyle běží po louce a v patách zombíci je něco neskutečnýho. Anglii se každý otočil zády a když si myslí, že virus je vyhlazen, bOOm, přijde matka, která olízne taťuldu a film nabírá na obrátkách. Krve pro mě tak akorát, snad jeden z mála hororů co má děj a herecké obsazení pro mě výborně vybrané. HOROR 28 týdnů poté je u mě na první příčce mezi horory. Nenudil jsem se. ()

MaideN-SK

Mňam. Po úvodnej naháňačke som mal tak nepríjemný pocit, že som to chcel vypnúť a dopozerať niekedy keď nebude vonku tak tma :)) Jediné čo sa mi v tomto filme nepáčilo bol záver a postava "hlavného nakazeného". Je mi jasné že ak niekto obsadí Roberta Carlylea - chce ho za tie prachy aj dostatočne využiť. Ale viac by mi seklo keby si splnil svoju úlohu ako "ten ktorý to začal" a potom sa stratil v dave.... ()

airman2655

Príjemné pokračovanie prvého dielu ktoré nie je výrazne horšie, ani lepšie. Oproti prvej časti je tu kladený dôraz predovšetkým na akčnú zložku a miesta ktoré by v divákovi mali vyvolať strach sú okrem prvých niekoťkých minút skutočne zriedkavé. Dej je ale dynamický, plynie rýchlo a je nabitý vraždením a potokmi krvy. Ten, kto očakáva od tohto filmu že sa pri ňom bude skutočne báť nech siahne po niečom inom, ale ten kto sa chce večer príjemne baviť, nepremýšľať o filme a nechať sa unášať svižným dejom, nech si tento film pokojne pozrie a nemal by byť sklamaný. Napriek tomu je to klasický priemerný film, ktorému nepomôžu ani pekné oči hlavnej hrdinky. (65%) ()

CuriousGuy

Strhující začátek, průmerný střed a konec, který nechává diváky nenasycené. Tam by se dal zhodnotit remake jednoho z nejpovedenějších kousků zombie horroru. Ten konec vypadal prostě velmi slibně, přesně jako by měl režisér našlápnuto na něco velkého. Tím větší zklamání přišlo po tom, co jsem se dozvěděl, že pokračování má natáčet někdo jiný. ()

montel

Po 28 týdnech je v Londýně opět nastolen pořádek. Ostrov je obklopen vojáky, kteří nastolují v městě klid. Vypadá to, že město má šanci rozkvést. Ale pouze do chvíle, než se objeví jedna nakažená žena, která opět roznese smrt a zkázu...Velmi zdařilé pokračování filmu 28 dní poté, řadí tuhle nakažlivou akci dost vysoko. Parádní atmosféra,nekompromisně brutální zombies a spousta akce. Hodně dobré. 70% ()

Ondra111

Zklamání skoro stejně veliké jako očekávání. Až příliš mnoho WTF momentů a nelogičností, herci nezajímaví, postavy nedotáhnuté, psychologicky nedodělané....Klipovitost akčních scén brzy začne otravovat.............28 dní bylo nesrovnatelně lepších. ()

Sindymindy odpad!

Zas jeden ubohý druhý díl. Režisér a scénárista si z předchozího dílu vzali myšlenku a obal bez obsahu, který naplnili naprostým škvárem k ukojení touhy méně náročných diváků. Zcela se ztratily vyšší myšlenky. Náznak byl v tom, že děti se zmutovaným genem mají větší cenu než prostí lidé, takže za jejich záchranu musí položit život i statný odstřelovač a pěkná lékařka… ale svůj život ztrácí zcela nelogicky, v situacích, které se daly zvládnout jinak, nebo spíš ani neměly nastat. A k čemu? K tomu, abychom se dozvěděli, že šíření nákazy se stejně nepodařilo zabránit a jestli přežily ty děti, ví bůh. Ale co víc, během filmu nedokázali ani odpovědět na to, proč se ty děti vrátili do Londýna s 1 500 dalšími lidmi tak brzo. Proč selhala ochrana vyčištěného distriktu? Proč byly nouzové plány tak nedokonalé? Proč měly nakažené obludy nadlidskou sílu, takže pro ně nebyl problém prorazit zabedněná okna a zamčené dveře bez zranění? Zcela zbytečná byla i krvavost, vychutnávání si brutálních scén, zvláště v rodinném kruhu – kdy nakažený otec byl zřejmě posedlý přežitím a všudybylstvím, aby mohl do posledního dechu pronásledovat své děti. Kde je příběh? Co ten film přinesl? To, že ve stavu ohrožení se všichni pobijí navzájem? To má být snímek, kterému mám věnovat svůj čas? Už nikdy. ()

zekon

Trapné, nudné a neustálý pocit, to už tady bylo a lepší. Stupidní kamera, naprosto nelogické až dementní pochody a zvraty. Prostě vidět se zapřením celé a zapomenout. ()

S3dlak

...Aka ako skosiť zástup zombíkov. A nie motorovkou, ale rovno helikoptérov. Zručne natočená dravá a sťavnatá chuťovka pri ktorej príjemne odsýpa. Môže človek od dnešného akčného horroru čakať viac? Nie, a obzvlášť keď ide o sequel... Btw: Mňa to bavilo aj na druhý krát. A na tretí, paradoxne ešte viac. :))) ()

Africanus1

Ještě žádnej horor se zombíkama (no dobře, v tomhle případě s nakaženými lidmi, ale efekt je stejnej) na mě neudělal tak silný dojem jako tenhle. Parádně našlapaná záležitost, která nedává oddechu ani hlavním postavám, ani divákovi. A pochválit musím také kongeniální hudbu. Má to horší hodnocení než 28 dnů poté, ale v mých očích je tenhle film skoro o třídu lepší. ()

veere

Hustý výkon Carlyla (a to doslova i v přespolním běhu), několik nesympatických dětiček a plno akce, v čele s vrtulníkovým masakrem (Jackson se sekačkou by se divil...), o mnoho lepší něž předcházejících 28 Days... ačkoli to překelnutí výborného začátku a obstojné poslední třetiny mohlo být pružnější ()

Wildchild8

Takhle by dámy a pánové mělo vypadat něco, co si zaslouží do popisku napsat horror . Atmosféra "prázdné" Anglie vše jen podtrhuje ... ()

olik.s

Předem upozorňuji, že toto volné pokračování údajně kultovního snímku 28 dní poté, jsem viděl dřívě, než onen zmíněný počin, ve kterém to vše ,,začalo,,. Možná i toto je důvodem, proč mám 28 týdnů mnohem, podotýkám mnohem, raději než 28 dní. Vím, film je plný chvil, nad kterými se jen hloupě usmějete, pokud zapřemýšlíte(uzavření lidé v místnosti do které se snadno dostane nakažený, porcování nakažených za pomoci listů rotoru helikoptéry atd atd.) ale i přes to všechno, nebo možná právě proto, v kombinaci s dokonalou hudbou(ano, byla i v 28 dní poté, ale podle mého je hudební doprovod v tomto volném pokračování mnohem více nabitý enegrií), místy zajímavou kamerou, líbivým a do té doby pro mě naprosto neznámým obličejem Imogen Poots a v neposlední řadě dechberoucím výkonem Roberta Carlyle, mi 28 týdnů poté učarovalo a vždy jednou za čas dostanu chuť, si tímto peklem v ulicích Londýna projít znovu. ()

Lukkyn

Párádní pokračování jedničky , které se vyhlo klasické zbytečnosti všech pokračování a nabídlo něco navíc. Opětovná obnova Anglie byl dobrý nápad no a dále to byla lepší řežba než první díl a taky asi dražší :-) Každopádně mě film pobavil a nezklamal. ()

Mr.Lordi

Bohužel jsem ještě neviděl jedničku, tudíž můžu hodnotit tento film jen samostatně. V celku se mi líbil, jednoznačně dává najevo děsivou převahu virů na lidmi, vždy o krok před vámi... Rychlá, svižná, děsivá a krvavá podívaná, kterou nedoporučuji před spaním pokud jste můrový typ :-) 70% ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení