Koprodukční sci-fi horor v režii Juana Carlose Fresnadilla navazuje na úspěšný film 28 dní poté. Odehrává se šest měsíců po tom, co děsivý virus takřka vyhladil obyvatele Velké Británie. Armáda nyní vyhlásila, že boj s virem úspěšně vyhrála, takže uprchlíci se mohou vrátit a začít s obnovou země. Patří k nim i Don Harris se svou ženou Alicí a dvěma dětmi, kteří nákazu přežili. Nikdo ovšem netuší, že virus nebyl zničen úplně a vzal na sebe ještě nebezpečnější podobu. (oficiální text distributora)

Cor-Angar

Kdykoliv znovu .....Nenapadlo by mě že to u takovýho filmu napíšu, ale mně se to prostě fakt líbilo. Chyby to určitě má, ale já je hledat nehodlám. Ať to bylo akční, drsný, dramatický nebo klidný (asi jedna dvouminutová pasáž :D), já se bavil a zaujatě sledoval, často nejspíš i se zatajeným dechem. Takže pro mě to účel rozhodně splnilo a nejspíš i překonalo očekávání. Navíc skvělý hudební motiv a dobří herci, ze kterých mě zaujala hlavně pěkná Imogen Poots a ty její oči, díky kterým jsem z ní tak trochu nespustil ty svoje. ()

Timy68

Na 28 Days Later to nemá, ale mě to vyhovuje tak, jak to je. Lekaček tam je sice málo, ale to vynahradí propracovaná akce a skvěle namaskovaní zombie. Jeremy Renner v, jím snad oblíbené, roli odstřelovače (Thor, S.W.A.T, Avengers - pořád musí nekoho zabíjet, jinak ho snad ani neznám) Lehce nadprůměrný zombie horor: 65% ()

reccal

Oproti jedničce o něco slabší. Děti, co všude vlezou a všechno zvorají, nejsou mým typem, a po prvním problému se defacto opakuje vše jako v jedničce. Film ale svižně utíká a nechybějí perličky jako imunita pokousaného, hrdinská smrt v plamenech či sekání zombíků pomocí helikoptéry. Obsazení Carlyle - Byrne - Renner funguje bezchybně, takže někde kolem 60%. ()

Filatov

Definitivně jsem se ujistil, že tahle filmová série má jednu vadu a tou je roztřesená kamera. Jestli se v jedničce chvěla, tak tady už lítala jako při devátým stupni zemětřesení a je to fakt škoda. Režijně není filmu co vytknout. Ten film má dost dobrý momenty jako vrtulníková scéna (zde tolik opěvovaná), nebo symbolika ostrova jedinýho živoucího ostrova plného světla v jinak temném mrtvém Londýně. Jak se tvůrci vypořádali s nákazou chválím, protože jí pak dostali luxusním způsobem zase do oběhu. Musím konstatovat, že kdyby nebylo nesympatické dvojice dětí v hlavních rolích, dávám čtyři bez mrknutí oka, ale já jsem se prostě bez jejich osobnosti nemohl přenést a zvláště u toho mladšího kluka. Ten to pěkně kazil a jeho sestřička ke konci taky. Pěknej závěr s tím, kam se nám virus rozšířil. Lepší tři :-) No a málem bych jako fanda do fotbalu zapomněl na neposekané Wembley :-) ()

Paulie2

Volné pokračování "28 dní poté". Napínavé scény tu byly hlavně ze začátku, zajímavá volba "noční kamery" ke konci. Velká škoda je, že je film celkem předvídatelný a moc nepřekvapí. Poslední scénou si to ovšem trochu spravili :-). Když tenhle film srovnám s jeho předchůdcem, musím řct, že byl o něco lepší, ale mezi špičku bych ho rozhodně nezařadil. Lepší 3* ()

mine.slayer

Trochu zběsilejší zombíci, pro mě nevítaná změna oproti šourajícím se umrlcům. Dobré herecké výkony podkreslené chabými dialogy. V celku se na to koukat dá ale znovu a stále to rozhodně chtít nebudete, i když každej můžeme mít jiný vkus. ()

zeromen

Velice vydařené pokračování, můžu s klidem říct že je možná lepší než první díl. Máto víc šťávy. ()

neon13hc

28 dní poté byl vydařený počin, krom naplněných snů fandů zombie žánru měl v sobě napětí, hodně fungující atmosféru, velmi zajímavě namíchané charaktery postav, bylo to prostě dobré. A co na britech prostě oceňuju je ten (jemně) naznačený filozofická přesah na téma lidé v extrémních situacích. Naproti tomu, 28 týdnů poté zkopírovalo hudbu (ta je prostě dobrá), ale děj mi přijde tuctový, postavy nevykreslené a rádoby hrozivé scény prázdného Londýna či ohnivé apokalypsy byly jistě nákladné, fanoušek akčňáků zaplesá, ale mě do toho celku nezapadají. Je to jako dovolávat se dávné slávy staršího bratříčka, ale nic víc. Jako samostatný film: průměrní zombíci. Jako pokračování: slabší potrava pro dychtivé konzumenty. Jen pro tu muziku, nakonec tedy ***. P.s. Otevřený konec? Oops, no, snad z toho nevznikne dvojhvězdičkových 28 měsíců poté. ()

filzip

U filmu jsem se bavil. Nemam rád ty filmy, kde jsou pamalí, znudění zombici, kteří kousnou a pul filmu čekame na proměnu.Co se týče úvodní scény a i ta v tom mrakodrapu, jak nastala panika a agresivně začali zombie napadat lidi, bylo prostě super. I herci byli dobře sehraní, tudiž nemám k filmu žadné výtky . Pevně doufam, že třetí pokračovaní bude na podobném rázu jako tento film, masakr. Hodnotim 89% ()

Richie4422

Začiatok filmu naozaj skvelý, ale o pár minút príde moment stratených detí a všetko to ide úplne strmhlav dolu. Nelogickosť s klišé od tej chvíle vymenia režiséra na stoličke a divák je svedkom totálneho zombie balastu, ktorý ide takým rýchlym tempom. až sa človeku točí hlava. Zrejme to bol spôsob akým chceli tvorcovia diváka zmiasť do takej miery, aby si nekládol otázky "ako, prečo, čo". No bohužial, nepomohlo a tento chaos obsahuje diery také veľké, že zatmejú celý film. Všetko okolo konania armády je proste priblblé, dejová linka s otcom retardovaná, tunel ešte retardovanejší a lacný, no a záver. Ach.. no ale tí, ktorí strašne túžili po zombie masakru, nech sa páči. Pokazená záležitosť. ()

lubica1995

Od začiatku je príbeh plný akcie. Nečakala som to a milo ma to prekvapilo. Veľmi sa mi páčil záver. Konečne tak, ako to má byť. ()

Smashed

Je to taková typická zombie hovadina, která z davu ostatních zombie hovadin nijak nevyčuhuje a splňuje to, co se od podobnejch filmů čeká. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení