Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

Bragi66

Spravedlivý Ed Norton versus zlí policajti - dá se to přijmout, je to profesionálně vyrobeno v rámci žánru kriminálky o úplatných amerických policajtech. ()

sugar80

Velmi slušné policejní drama, v němž si policisté k platu přilepšují kšeftíky s drogovými dealery a při jednom "obchodním jednání" jsou 4 policisté zastřeleni. Do role jednoho z vyšetřovatelů pak nastupuje polda zvenčí, který hned tuší nějakou nekalost. Když je navíc tento vyšetřovatel bratrem šéfa prohnilých a celému okrsku velí jejich další bratr, o pořádná dilemata je postaráno. Je jasné, že nejde o nijak extra originální příběh, ale vše ostatní funguje na jedničku - Norton, Farrell i Voight si to slušně dávají, vizuálně je film velmi působivý a i závěr je docela uvěřitelný. ______ PLUSY: Herecké výkony, vzhled filmu______ MÍNUSY: Provařený příběh a la dobrý policajt / zlý policajt ()

Laboun

Vcelku ohraný scénář o zkorumpovaných policistech namočených do obchodu s drogami, který ovšem umí zaujmout. Film jako celek působí dobře. Velmi mě ovšem zklamal konec filmu, který je zbytečně vyhrocený, až bych řekl, že místy hloupý. Nevidět posledních 20 min má u mě film 4 hvězdy. ()

fojťan

Nemohu jinak. S těžkým srdcem dávám pouze dvě hvězdičky, ač tolik rád bych přidal aspoň jednu. Ale nejde to. Jeden z nejslabších filmů Edwarda Nortona, a konec konců i Colina Farella. Úvod je hrozný; schematický, neobratně postavený, kýčovitý, stokrát viděný. Okolo třetiny se to trochu začíná rozjíždět, ale veškeré tempo naprosto deklasuje scénář, který je zoufale nenápaditý. Kdyby aspoň bylo stereotypní schéma nějak efektně natočené, dalo by se, ale takto... Film v sobě zkrátka nemá nic zajímavého, hereckými výkony počínaje a zhola nepravděpodobným závěrem konče. Vůbec celý děj je skrz naskz předvídatelný, až to není hezké. Chybí mi tu něco, cokoliv charismatického, kvůli čemu by film člověka vtáhl. Ve scénáři je navíc několik zbytečných slepých uliček, dějových odboček bez konce, bez pointy. Nevím co bych k tomu napsal víc, docházejí mi slova, páč takové zklamání jsem opravdu nečekal. 40% ()

wdo

Prospělo by tomu výrazné zkrácení stopáže a kdyby se režisér nedobral ke konci tak užvaněnou cestou. Chvílema na usnutí. ()

cineczeck

Mrtví poldové, policejní korupce a násilí, nekalé pozadí, arogance státní moci a její rozkrývání, bystrý spravedlivý vyšetřovatel z řad zkorumpované policie...tohle téma mám rád. Colin Farell, Edward Norton, Jon Voight..hmm že by chutovka? Kostrbatý scénář, neoriginální...snaha autorů o maximální realističnost hm nevím, snad v akčních scénách.. Jákási kvalita tedy leží v hercích...Colin dobrý...jako záporák policajt je sympatický, skoro je mi líto, že je záporák... Edward? jo jde do toho, dělá co umí, rozervaný...být loajální nebo spravedlivý? Nakonec do příběhu vtažen jsem, ale tak lehký nadprůměr to je jen:) ()

ghostwo

Vzhledem k obsazení jsem čekal mnohem víc. Dobrý polda, špatný polda, policejní korupce,dilema zda mluvit pravdu a zradit rodinu, drsné metody drsných policistů - prostě nic nového. Navíc temné,šedé a syrové vizuální pojetí moc nemusím. Stopáž je každopádně zbytečně dlouhá. Chvílema jsem se trochu ztrácel v tom množství jmen co tam furt zmiňují. Trochu jsem tomu přišel na chuť až posledních 15minut. ()

hotsanny odpad!

Odpad je v tomto pripade velmi subjektivny. Tento film ma dost znechutil. Dopozeral som to s velkym sebazaprenim. Drsne, nezmyselne naturalisticke, takmer bezpointove. Nebolo v tomto filme nic, co by ma drzalo v napati, co by ma vtiahlo do deja, co by ma nutilo pozerat dalej. Ano korupcia v policii, ano boj o rodinnu cest, ale prosim, nie takto ! Korupcia v policii a rodinna cest, ved to je predsa nosna tema mafianskych fimov, ci nie? Toto bol nejaky amatersky odvar, ktory od zaciatku do konca nedaval takmer ziadny zmysel, ziadne posolstvo, ziadny odkaz. Velmi uboha parodia na temu zlocin a trest. Tento film nema ziadnu filmovu hodnotu pre normalneho cloveka. ()

bocy

Výborný film, ale keďže nemám rád ani jedného z hlavných hrdinov ako herca, dávam tri hviezdičky. No, dal by som tri a pol, ale nejako to nefunguje. :D ()

Calvus77

Přišlo mi to překvapivě dobré. Rozhodně to není černobílé, ale režisér se mohl soustředit ještě víc na psychologii postav. Takhle akorát víme, že policajti jsou taky jenom lidi, a kdo chce s vlky být, musí s nimi vít. A nebo ne? ()

RonnieR

Voight=Duvall, Emmerich=Wahlberg, Farrel=Phoenix , len Norton je navyše a máme Noc patrí nám. Herecky to bolo o tú hviezdu lepšie takže 73%.P.S. a chýbala Mendeska... ()

babuca

Jeden z najlepších ,,policajných filmov,, vôbec. Nie je natočený pre efekt a napriek tomu je efektný. Postavy nie sú čierne a biele ale šedé rôznych odtieňov, tak ako je to v skutočnom živote.Ťažko mi je tu vyzdvihovať jednu či dve postavy. Film pôsobí v globále výborne ako výpoveď o živote v policajnom zbore bez akýchkoľvek príkras. 90%, sklamaný som len z hodnotenia niektorých užívateľov. ()

fOOn

Příšerně zdlouhavej, nudnej film. Myslel jsem si, že tomu dám ještě šanci, ovšem když přišla scénka, kde se začnou bavit asi 5 minut o tom, kde budou o Vánocích a jak je všechno strašně špatně a potom začne hrát hudba, jako kdyby se zjistilo kdo zabil Kennedyho, tak jsem to musel vypnout. Jo málem bych zapomněl, toto je teprve druhý film, co jsem vypnul a 1* jsem dal za mého oblíbence Edwarda. ()

pan Spock

Dobrý příběh, poutavá atmosféra, zajímavé obsazení a slušné herecké výkony. Tak proč jen tři * ? Celkem propracovaný děj a pár slušných scén je fajn. I přesto se ale nuda dostavuje celkem častěji než by bylo zdrávo. Možná že až si Hrdost a slávu pustím podruhé, bude hodnocení vyšší. Zatím ale výš jít nemůžu. ()

eklokan

Hned od začátku jsem byl zmatenej a ztrácel se v konverzacích a jménech, taky se mi občas stalo že jsem prostě přestal poslouchat a přemýšlel nad něčím jiným jak to bylo místy nezáživné, avšak část o zkorumpovaných poldech a vztazích příbuzenstva v zaměstnání byly ze života pravdivé, celkově ale film ničím nevyniká ani nevyčnívá z řady krimi filmů z manhatonského prostředí, ani co se týče obsazení Farrela a Nortona. ()

JerryPilsen

Spíše psychologie než akce,ovšem ve velmi pomalém tempu.Farrell výborný,Nortona to nějak nebavilo.Základní zápletka se posléze trochu vytratí a už jde jenom o násilí. ()

CharlitoCZ

Mě se to teda líbilo, pomalý začátek, který postupně přidává tempo, konec mě překvapil. Farrell, Norton a Emmerich sehráli zajímavou trojci, nad kterou mě zaujal i Voight. ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)