Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

choze

Po dvou slabých odvarech přišlo příjemné překvapení. Ve čtyřce se tým táhnoucí sérii SAW rozhodl kromě tradiční porce videoklipařsky estetizované vynalézavé brutality i razantně rozvinout mytologii série a zavádí nás ke kořenům legendy (zrod Jigsawa i jeho trademarků jako klaunských figurín a prasečích masek), propojujíce zároveň všechny díly. Je to sice tradičně zmatené, překombinované a všechno to tu už bylo, ale aspoň je na co koukat a díky (někdy až moc) svižnému tempu to rychle uteče. A člověk si tu dosyta užije charizma Tobina Bella, paradoxně dostávajícího největší prostor po smrti jeho postavy. ()

Dudek

Bousmanův nejsouvislejší díl (kde se paradoxně pojí současnost s minulostí a dvěma různými liniemi), který vypadá spíše jako cvičení se v prolínačkách. Saw IV není až tak hrozný film, jak se dle mého hodnocení může zdát, kvalitativně se přibližuje spíše dvojce než trojce (ta měla krom solidního začátku hlavně povedené pasti), ale doplácí na minimum opravdu dobrých nápadů. Dějová linie je tentokrát dá se říct dobrá, hlavně začátek je nesmírně podařený, tedy scéna, kdy je vyšetřovatel lapen ve svém vlastním bytě, a z důvěrných prostor se tak stává nebezpečná velká neznámá. Jenže pak už to jde s příběhem jen z kopce a sledujeme klasickou nepříliš zábavnou natahovačku, která by měla skončit šokujícím twistem na závěr. Jenže ani to se tentokrát vyloženě nepovedlo. Závěrečná pointa ztrácí údernost předchozích dílů a o její povedenosti by se dalo dlouze polemizovat. ()

Psema

Bousman se od trojky malinko uklidnil, vysadil těžké drogy a přestal tolik švenkovat kamerou, čímž způsobil, že se čtyřka alespoň vizuálem podobá famóznímu prvnímu dílu, což je asi to jediné, co tyhle dva počiny "spojuje". Po scénáristické stránce je totiž Saw 4 jenom dalším gulášoidním příběhem o tom, jak si z nás skupinka nenažraných producentů dělá za stolem v Hollywoodu pr... srandu. Zatímco nasazení Jigsawových flasbacků potěší a vnáší do série několik nových pohledů na věc, závěr dokáže potopit vše, na co Bousman dvě hodiny dřel. Nelogická, nepřehledná a z prstu vycucaná pointa opravdu sucks. A jsme zase o stupínek níž. ()

Tuxedo

To samé co trojka. Nenudíte se a jednotlivé pastičky vás celkem baví (ačkoliv jsou už dost přehnané), ale čím víc to sledujete, tím se vám to zdá vykonstruovanější a závěr to jednoduše celé pohřbívá. Při případných dalších dílech by bylo dobré vyměnit režiséra (ten epileptický styl mi nesedí) a scénáristy. ()

Hal_Moore

Čím vyšší číslo u počtu pokračování, tím nižší číslo u mého hodnocení. Tento trend pokračuje i se čtvrtým dílem morbidní a vypočítavé série Saw, jsem zvědav, kam budu muset sáhnout pro hodnocení k sedmému dílu (určitě nějaký sedmý díl tvůrci natočit stihnou). Dlouho jsem odkládal další díly, neboť jsem tušil, jaké asi budou mé pocity po zhlédnutí. Mé předtuchy se vyplnily a já se namísto odvracení zraku před nechutnostmi jen malinko usmíval. Čtvrtý díl je chaotický až na půdu, děje se tam páté přes deváté a já místy nevěděl, kde zrovna jsem. Postavy mi taky k srdci nepřirostly a Scott Patterson mi snad poprvé lezl na nervy. Nemůžu pochválit ani kameru, epileptický střih, ba ani hudbu, jelikož je to vše už počtvrté nastejno. Ne, na další díly se netěším.. ()

genetique

Séria 'Saw' pre mňa skončila po druhej časti a som rád, že Bousmanovi konečne vzali túto hračku z rúk, pretože už sa zdalo, že sa z toho začala stávať závislosť, ktorej som však ja s prehľadom odolával. Toto pokračovanie ma po totálnej fraške, akou bola trojka naozaj príjemne prekvapila a Bousman sa so sériou rozlúčil decentne. V jednotlivých doplňovacích častiach celej tejto skladačky som mal mierny chaos, čo však nebolo spôsobené výmenou takmer všetkých hercov, ale skôr scenáristickou neschopnosťou, chaotickým krimi vyšetrovaním. Samostatná pointa má ale naozaj trošku logickejšie opodstatnenie, herecké zúfalstvo sa oproti predchádzajúcej časti trošku prebralo k životu a mne celý film ušiel celkom rýchlo. A aj bez toho, aby som si začal nadávať, že som vôbec na začiatku stlačil tlačítko play. 60%. ()

sniper18

Je to nadpriemerný hororový thriller z tejto slávnej série. Má celkom dobrý príbeh o veliteľovi zásahovej jednotky, ktorý sa cíti bezmocný, že všetci okolo neho umierajú, ale teraz sa práve on stáva terčom v tejto vražednej hre, v ktorej má rozhodnúť o živote niekoľkých kriminálnikov a má len hodinu a pol na to, aby mohol zachrániť svojich dvoch kolegov. Spracovanie ale mohlo byť aj lepšie, ešte úvodná dvadsaťminútovka pôsobí dosť dobre, ale potom to už začne upadať, línia s veliteľom jednotky trpí tým, že sa hlavná postava voľne premiestňuje medzi rôznymi lokalitami s pascami, takže tu chýba ten pocit uväznenia na neznámom mieste, z ktorého niet úniku, iba cez pasce a navyše mu tu ani nejde o život, takže to nedokáže moc zaujať. A druhá línia, kde mu idú detektívi po stopách je tiež taká bez šťavy. Takže celé to pôsobí skôr priemerne, ale po príbehovej stránke úroveň filmu zvyšuje, zaujímavá previazanosť s trojkou a síce už nie tak pôsobivý, ako v prvých dvoch dieloch, ale stále vydarený záver, ktorý sa mi páči. Čo sa týka hororových stránok, atmosféra a napätie sú už úplne preč, ale zase pasce a krvavé scény stále celkom fungujú, zaujala ma detailne prevedená pitva, pár slušných pascí, hlavne tá v úvodnej časti a pár zaujímavých úmrtí, hlavne záverečná smrť. Herecké obsadenie je celkom dobré, stále poteší Tobin Bell, zaujal ma aj Costac Mandylor a pár vedľajších postáv, len ten Lyriq Bent tentoraz v hlavnej úlohe ma skôr sklamal, v predchádzajúcich dieloch bol dobrý, vo vedľajšej úlohe fungoval, ale na hlavnú nemá dostatok charizmy. Réžia a technická stránka sú stále dostatočne vydarené, tu nemám problém. V porovnaní s predchádzajúcim dielom je to o niečo lepšie, ale aj tak sa neubránim určitému pocitu zbytočnosti, jeden z tých slabších dielov série. 59% ()

Hakha

Slabota, tato série se každým novým dílem propadá hlouběji a hlouběji. Opět nic nového, jen vaření vody předchozích dílů. Několik nechutných scén a opět mnoho vražd, které mě už nechávají chladným a nebaví mě. Čekal jsem aspoň zajímavý zvrat, ale ten se nekonal (ehm, teda konal, ale nebyl vůbec zajímavý...), mé hodnocení 1 hvězdička... ()

Arachneuss

Kdyby se z toho filmu na konci nestal takovej bordel, dal bych možná o hvězdičku více. I tak je to asi nejlepší díl série hned po jedničce. ()

akisha

Zápletka pitomá, s prvoplánovým cílem šokovat a přivést na svět další "překvapivou" pointu, bohužel ale není koho překvapovat, protože průměrného diváka musí zákonitě nesmyslné dění na obrazovce otrávit, přinejmenším otupit. Od začátku tu máme detektiva, kterej svou vrozenou debilitou a snahou pomoct kosí lidi líp, než by to zvládl Jigsaw. Nehledě na to, že jeho chování je často dost mimo a nabízí otázku, jak se vůbec někdo takový může stát detektivem. Ani pasti nestály za moc a sestupná tendence Saw pokračování by snad mohla konečně upozornit tvůrce, aby nás podobnou z prstu vycucanou břečkou přestali zásobovat. ()

Falko

Po prvych troch castiach, ktore celkom usli ma tato stvrta cast mierne sklamala. Uz ma sice unavuje neustale aj po Jigsawovej smrti hladanie akychsi diktafonov nahratych s jeho hlasom a s informaciami o tom, ze hry nekoncia, ale este len zacinaju, ale so zvedavosti si pozriem aj dalsie casti, s akym zazrakom prisli scenaristi tentokrat. 17.04.2009 ____ Tobin Bell - (Jigsaw / John) +++ Donnie Wahlberg - (Eric Matthews) +++ Costas Mandylor - (Hoffman) +++ Scott Patterson - (Agent Strahm) +++ Betsy Russell - (Jill) +++ Hudba: Charlie Clouser +++ ()

castor

Jednička těžila z toho, že divák předem nic neví. Další díly byly lacinější a lacinější. Ždímá se neždímatelné, jen za účelem zlaťáků na pokladnách kin. Děj byl v případě dalších pokračování zmatený a domotaný, výsledek neděsí, nedisponuje mrazivou atmosférou, snaží se jen šokovat důmyslně krvavými scénami, které ovšem už v druhém díle moc nefungovaly. Nucené, zbytečné. Po několikaleté pauze tahle série nicméně letos (2017) pokračuje. Tak uvidíme. ()

Spooner

A hele, prachy se pořád sypou a tak už tu máme čtvrtý díl této zdá se nekonečné série. Záporák už ovšem zemřel na konci minulého dílu a tak se ho dočkáváme jenom pomocí flashbacků.Děj nedává ještě větší smysl než posledně a na konci je v tom, z toho neustálého poskakování v čase, docela nelogickej bordel. A dokonce už mi přišli nudný i ty nechutný scény jako např. úvodní pitva. V minulém díle jsem aspoň ještě občas odvracel zrak, tady jsem se už ale u těch krvavejch scén docela nudil. A to už je u horroru docela alarmující. Aspoň, že ten Tobin Bell je aspoň trochu charizmatickej. Už se nemohu dočkat, s jakejma kravinama se pochlubí pětka. ()

Wacoslav1

Nejni Jigsaw, nejni zábava. Jeho odkaz sice žije dál, ale těmihle věčnými recyklacemi už mě dokážou tvůrci akorát tak slušně nasrat. Brutalita a násilí furt funguje, ale už se to jaksi začíná všechno opakovat dokola. Nejpodařenější na tomhle díle je začátek a především konec za kterej si tahle část ještě ty 3* vyslouží, ale to co je mezi tím je plytké kopírování předchozích filmů a to jsme tady teprve v polovině série. Každopádně skalním příznivcům celé řady se to asi líbit bude ti ostatní to uvidí maximálně na nepobuřující průměr.50% ()

petero

Tak trošku mi to už prišlo vykonštruovanejšie ako tie predchádzajúce časti a práve touto štvorkou ma séria Saw prestala baviť, možno práve preto že tentoraz som od toho aj niečo čakal alebo aj pre tých bezcharizmatických hercov (samozrejme Tobin Bell a Donnie Wahlberg sú OK) a najslabšiemu koncu. ()

gogo76

Pre mňa to skončilo tretím dielom,štvrtý som nevidel,a už ani nechcem.Tu ide len o to vymačkať z fanúšikov(ktorých rýchlo ubúda),čo najviac peňazí. ()

Xmilden

4. díl v závěru vlastně dohrává události Trojky. Že je to prakticky zbytečné to není třeba dlouze zdůrazňovat. Inu z vyluhovaného pytlíku se dobrý čaj již uvařit nedá. Takže zde máme nějakou naroubovanou dějovou linku jednoho houževnatého policisty a kolem něj samozřejmě umírají v nám známých hrách lidé. Scény, ve kterých oběť trpí jsou jediné napínavé, v závěru se dozvíme kterak dopadne policista Matthews. A kdo bude pokračovat v práci Jigsawa. 40% ()

Arbiter

Spousta krve? Nezájem. Nemám to rád... Hodně sadismu? Nezájem. Nemám to rád... účelnost mi bije do očí..achjo. Aspoň ten hádankář kdyby byl takový, jaký být má... on ale jednoduše ani neni fér.. dvě hvězdy za svižnost a za střih.. ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš