Legendární Barbar Conan je zpátky! Z kultovní komixové postavy se Conan vypracoval na ikonu stříbrného plátna, nové nadupané zpracování navíc uvidíme v kvalitním plnohodnotném 3D. Conanova touha po pomstě za smrt jeho rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla, ve kterém se bitvy s nelítostnými nepřáteli proplétají se souboji s odpornými monstry. Jedinou nadějí na vysvobození Hyborie ze spárů zla je Conan a jeho síla a odvaha. (oficiální text distributora)

prdelitos

Tak Conan alias Jason Momoa - nádhera pro ženské oko pohledět, tak ale to už víme ze STARGATE:ATLANTIS a z Hry o trůny - na tyhle role se prostě hodí. Mé hodnocení je pouze **, sice jsem chvíli chtěla dát ***, ale tak nějak mě to vůbec nepřesvědčilo. Zápletka se ještě dala, co mě zklamalo málo fantasy prvků, bytostí, kouzel. A 3D nestálo za řeč, spíše jako reklamní tah. Byla velmi rychlá kamera a střih. Při bojových scénách člověk chvilkami nevěděl, koho bohové povolali na onen svět . Jinak určitě zaděláno na další pokračování a určitě ho zhlédnu, ale už jen doma. ()

werewolf22

Tak zrovna jsem skoukl film,Musel jsem si otevžít lahváče abych to rozdejchal. Dětství celkem v pohodě,přitažené za vlasy ale dejme tomu,ale jak tam nastoupil pan Oldspice tak to šlo do háje,děs hrůza trapné dialogy asi si mysleli že Conan má jen rádoby sebevědomi když furt mlel takoví "chlapácký" kecy ale vůbec jsem necítil žádný obdiv jako třeba u Butlerova Leonidase(ty dva se potkat tak Momoa coby Conan stáhne sukni a utecě s pištivím hláskem) film se nelíbyl ale kvůli Ronovi a těm kočičkám dávám 1. ()

Anatar

Otřesný střih a divný scénář vyvyžuje Jason Momoa, který je pro barbara stvořený. Také výprava a kostýmy byly fajn. Film jsem si užili ve 2D celkem v pohodě, občasné nelogičnosti překousli a myslím si že odpad to rozhodně není. Proto dávám o něco vyší hodnocení. ()

novi74

Musím předem poznamenat, že na tento film jsem se moc těšila, a nenechala jsem se od vidění zvyklat ani nízkým hodnocením 55% ani recenzemi uživatelů, kteří filmu vyčítají co můžou, ale i snad co nemůžou :-) /viděno 22.8.2011 2D/ Díky účasti J.Momoy v projektu HBO "Hra o trůny" měla jsem jasnou představu jak Conana ztvární a on moji představu do puntíku splnil, Conan je charismatický hrdina, kterému musíte držet palce, aby zachránil svět před zloduchem co se chce stát krutým bohem a díky tomu pomstít smrt svého otce a zachránit sličnou děvu. Tomu říkám zabít 3 mouchy jednou ranou :D A že u toho praskají lebky a tečou potoky krve je snad samozřejmé. Ano je možné lecos vytknout ději a zpracování, ale při posuzování celku to nehraje takovou roli. Prostě je to pěkná krvavá fantasy pohádka pro dospělé. U Červené karkulky taky nepátráme po tom jak je možné, že vlk mluví a nakonec mu z břicha vyskáčou Karkulka s babičkou živé a zdravé ()

Mr.Jokker

Strášný film který nese stejný názem jako jedna z nejkrásnějších klasik s Arnoldem Schwarzeneggerem . Klasika je klasika ať se vám to líbí nebo ne . Stejný pocit jako z nového Conana jsem měl i z Soboje titánu který mě málem unudil k smrti . Takže vypíšu zde základní 3 body které mě film znechutili na tolik že si ho už nikdy nepustím . 1- Absolutně nesimpatycký hlavní hrdina . 2-Hloupý děj . 3- Hrozná 3d verze . Tak to je vše co bych k tomuhle filmu chtěl říct ! (J) ()

polono

Barbar Conan, mě docela mile překvapil. Příběh byl zajímavej, lepší průměr, jinak postavy se mi líbily, až na toho Conana ten mi do oka moc nepadl, škoda :( . Moje nejoblíbenější postavy byly čarodějka - Rose McGowan a pirát - Nonso Anozie :) . ()

azzik

Ze starého Conana nemá naprosto nic!! Nemastné, neslané, prostě o ničem jen tupé tzv. mlácení a žádná mystika!! O hereckých výkonech se nedá ani mluvit, ale z nostalgie ** než do kina si každý počkejte na tv - jinak zbytečně vyhozené peníze ()

Cudlicek

Myslím, že tento film dokáží ocenit jen fandové původního Barbara Conana a to v jakékoliv filmové podobě. Ač se neznalému diváku může film zdát hrozný, je to spíše tím, že se drží tradičního ztvárnění daného žánru. Po přečtení většiny recenzí zde jsem byla připravená na filmovou hrůzu, nakonec mě ale opravdu překvapil. Doporučuji všem fandů Barbara Conana, rozhodně nezklame! ()

teseth

Toto filmové zpracování Conana se mi dost líbilo. I když v některých částech to drhlo tak to nebylo tak špatné jak ukazuje zdejší hodnocení. Nechápu jak někteří lidé tady dali Captainovi Americe 4-5* a tomuto filmu dají 1-2*. To ukazuje na hooodně špatný vkus, protože jediný problém tohoto filmu je ten, že už jednou byl zfilmován a tudíž ho všichni znají s Arnoldem a žádné nové zpracování se jim nezvaděčí. Oprosťte se od toho aby jste tyto filmy porovnávali ale koukejte na tento film jako na novinku, u které nevíte o co jde. ()

Motyuek

Když jsem se prokousával (a slovo prokousával je zcela na místě) asi prostředkem filmu, tak došla manželka a začala se vyptávat co to je za film a co se v něm děje, že prej když už na to musí koukat, tak ať aspoň ví, o čem to je. Tak jsem jí převyprávěl zápletku a dosavadní děj a přitom si definitivně uvědomil, jaká to je ptákovina. No, milý Jasone. V SG Atlantis to za tebe obkecali jiní, tady sis musel poradit sám a mít jen svaly, to dneska už nestačí. Abych jen nekritizoval, tak jsem se snažil přijít i na něco pozitivního. Zajímavé je snad jen to, že v této verzi je vysvětlen útok na Conanovu vesnici. Ne že by to dávalo logiku, to spíš naopak, takže je to takové ošemetné plus, ale alespoň nějaké. ()

svist10

Bravo! Skutečně zírám. Nevěřil jsem, že se dají všechny scénáristické a režisérské faily nacpat do jednoho filmu. No, a pak přišel nový Barbar Conan. Scénář si nedělá hlavu s návazností scén, Nispel je skutečný antitalent, který se s kamerou v ruce stává zbraní hromadného ničení. Úvodní pětadvacetiminutovka je neskutečné peklo. Malému klukovi máme věřit, že sám vyrube komando nepřátel, ze sněhu se práší, moudra pronášená s vážnou tváří regulérně bolí a Ron Perlman vypadá jako Harry z Harry a Hendersonovi.. Ne, že by se to pak zlepšilo, na odiv stavěná brutalita je tvořená pouze cákanci krve, prýštícími z nejnepravděpodobnějších míst, bojovníci evidentně počkají se smrtící ránou, aby je mohl složit někdo jiný zezadu. Ale potom začnou trochu fungovat postavy, Momoovi lze ten meč v ruce uvěřit, Rachel Nichols také trochu zakční a Stephen Lang opět úřaduje v roli záporáka. Dalším plusem je, že i přes nerozumnou délku docela pádí kupředu a pořád se něco děje (co na tom, že to "něco" je spíš k smíchu, např. loď bořící očividně polystyrenové hradby kláštera). O to víc bolí angažování Nispela. Za výpravu a herce dohromady jedna chlupatá tečka a zdvižený prostředníček producentům. Posadit diletanta na režisérskou sesli filmu za 90 milionů je stupidita. Obsah: "Z kultovní KOMIXOVÉ postavy..." Conan je literární hrdina, komiksy s ním jako postavou vznikly až po povídkách a knihách. ()

petrita.h

Pokud filmu odpustíte poněkud patetický začátek, užijete si necelé dvě hodinky plné akce. Krev stříká, ale režisér se naštěstí nevyžívá v nechutnostech a brutalitě, tudíž mohou film zkouknout i slabší povahy. Conan je prostě klasická letní oddechovka, při níž si dokonale vyčistíte hlavu. ()

OziRaziel

Klasické žánrové oldschool "R" fantasy, které se dneska skoro netočí. Co se týká knižní předlohy, tak se jí přibližuje o něco víc než starší leč filozoficky laděná Conanovka s Arniem. Herecké vykony-dobrý. Hudba-slušná.Kostýmy-zajimavý. Prostředí hyborie - překvapivý. Škoda jen, že tvůrci se nedali víc záležet na epičnostin a dali divákovi chvílema až příliž rychlý spád událostí. (( Jason "Khal Drogo" Momoa příjemně překvapil a musím uznat, že jako Conan se mi osobně hodí víc než vyrýsovanej kulturista Arnie co tam běhal ve slipech a s parukou. ()

hrabě_olaf

děj filmu? ...jdem někam - zmydlíme o se dá - jdem dál - zase kydlíme - zase jdem - zase kydlíme... a takhle asi 400x - do toho se přidá uvřískaná hrdinka, a průšvih je na světě (komu ještě vadilo její vřískání?) jo, málem bych zapomněl - závěrečné conanovo odcválání na coníkovi... ()

Jevablo

Předem hlásím, že původní filmový Conan (jednička) je boží, stejně jako Howardovy povídky. K novému filmu jsem přesto nepřistupoval jako k porovnávačce ani jednoho ani druhého. Plně jsem respektoval možnost tvůrce jít si vlastní cestou, pokud vytvoří aspoň trochu solidní film aspoň trochu atmosférou souznící s psanou legendou (když už se tak jmenuje). Takže jsem se v každém případě těšil a nečekal jsem moc. No jo, ale to by nesměl Mr. Nispel nakročit do holywoodského vlaku, kde se zřejmě originalita v čemkoli nenosí. Takže až na pár vychytávek (které upřímně ani nestojí za zmínku) sledujete něco, co by se klidně mohlo jmenovat Xena XIV a hrát v tom mohl znovu Sorbo. Takže recyklát holywoodského pojetí fantasy z dob, kdy o Jacksonovi (Peterovi) ještě nikdo neslyšel. Příběh otřesný (jakýsi nesourodý komiks?), nemá to hlavu a patu, neřkuli začátek a konec. Vždyť do toho snad neinvestovali málo, tak proč se to tak odfláklo? Kdyby se vzala nejblbější z Howardových povídek, bylo by to desetkrát lepší. Hudba, efekty, bojové scény - tady je asi hlavní problém filmu. Všeho je totiž hrozně moc - moc hudby (hraje pořád a nahrazuje vše včetně výkonů herců), moc scenérií (zřejmě proto, abychom všechno stihli, skáčeme chaoticky z jedné do druhé - občas nevíte kde jste a čí jste, jedete lodí a najednou brázdíte poušť). I toho boje (!) je moc - je to všechno hrozně podobné, na nějaké soubojové vychtávky zapomeňte, prostě jeden úder mečem, přefiknout soupeře (vy mi rozumíte), sprška krve a konec. Detaily neuvidíte. Přitom kdyby se to udělalo jednodušeji, pomaleji a důkladně, bude to působit stokrát víc realisticky (zlatá jednička!!) Ještě něco je nutné zkritizovat (fakt bohužel, já mám conanovský mýtus opravdu rád) - do sebe zahleděnost. Tvůrci si řekli, že vytvoří hrdinský epos - takže všichni se musí tvářit hrdinsky, zloduši jsou zlí, ženy jsou krásné, med sladký. Nic mimo tento ritus se postavám nepovoluje. Jenže ono je to právě kontraproduktivní. Všechno je tedy takové robotické, nevěrohodné. Ve filmu není jediná uvěřitelná postava, jediná postava s více než jedním rozměrem. On na nějaké řeči ani není čas, musíme přece z hor do pouště, pak na moře, pak hned na hrad, pak do kanálu...ach jo. Plus - je to pokus o Conana a to se cení, postava hlavního hrdiny (i když není to Arnie, ten se svým tupým ksichtem seděl do role daleko líp), pár dobrých scén (souboj s písečnými válečníky). A super je hovor Conana s ženami, nejlepší moment filmu. ()

fruitixx

Vítejte na závodech - kdo je větší barbar.... Bohužel ne z ostatními filmy barbara Conana, ale ze slovním vyjádřením barbar... Aneb kdo udělá větší jatka, je větší king. U mě, jako milovníka fantasy celkem slabší kousek, který se na Arnoldové, natož psané klasiky moc nechytá.. V dnešní době by šlo z toho prostě udělat daleko větší show. Očekávání bylo trošku jinde od tak věhlasného jména z Cimmerie. Prostě rubačky a rubačky s pár nejasnostma na úkor příběhu, který je již celkem ohraný. Aspoň pár nadčasových obrázků v těch jatkách je. Jako třeba: s pomstou v srdci zlo neporazíš... A pár gegů, co se týče jeho chování k ženě se povedlo. Nejvíce mě dostala věta podle rejži hodná polibku: "Žiju, miluju...zabíjím...a jsem spokojený." ()

spawn866

1. Dojem z filmu v kině byl daleko lepší než když jsem se na film díval poté doma, myslím že si film zaslouží alespoň 3*. Nechápu jak s takovým rozpočtem mohli udělat něco takového suchého, 90 mi. dolarů a efekty vypadaj hůř než film z roku 1999, další věc co se mi nelíbí je totálně pokažená choreografie, když už někdo napodobuje Barbary tak by to měli udělat pořádně( Jason Momoa ani nevypadá jako Germánec - Barbar), ve filmu je pár dobrejch záběrů na Conana, ale tím to končí, kdy už se ty pitomí Američani poučí, měli by si zaplatit nějakého asijského choreografa kterej tomu pořádně rozumí, no nic, debilové se neponaučí nikdy! Když už Ameriku, tak to pořádně posrat, ne?! :))) ()

Aquamanův smrtonosný srub

Aquamanův smrtonosný srub

05.09.2015

Khal Drogo Aquamanem?

Khal Drogo Aquamanem?

16.06.2014

Jason Momoa ušel od Ronona z Hvězdné brány dlouhou cestu. Jeho Barbar Conan sice moc fanoušků předlohy nenadchl a záporácká role v akčním béčku Jedna mezi oči mnoha lidem unikla. Ještě předtím, než… (více)

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

Hezoun z Twilightu jako Herkules Conanovič

09.04.2013

Tohle je „ten druhý Herkules". Jak už víte i z našich novinek, momentálně vznikají dva filmy o nejslavnějším starořeckém gerojovi. Ten prestižnější má Dwaynea Johnsona, kupu hvězd ve vedlejších… (více)

Rockův Herkules má konkurenci

Rockův Herkules má konkurenci

06.02.2013

A je to tu zas. Naposledy jsme se dočkali souboje dvou Sněhurek, Burton a del Toro natáčejí konkurenční adaptace Pinocchia... a dočkáme se i dvou hromad starořeckých svalů. Už víte, že Brett Ratner… (více)