Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

nash.

Jsem rád, že patřím k těm, kteří jsou schopni užít si povedený film místo toho, abych v něm hledal hnidy. A Interstellar dobrý film je. Je skvělý a vychutnal jsem si ho do posledního metru imaxovského obřího plátna. Jistě, je tu několik sporných momentů v logice, je tu nějaký ten zbytečný zlozvyk, jako třeba lens flare při záběrech ve vesmíru, je tu řada styčných bodů s Kubrickovou Vesmírnou odyseou, počínaje robotem s osobností, konče „hvězdnou bránou“, ale co na tom. Stejně tak říkám, co na tom, že příběh tu a tam zapadne do uježděných žánrových kolejí. Nemyslím, že by to byla lenost nebo neschopnost tvůrců, spíš jde o zdařilý dějový urychlovač umožňující soustředit pozornost na jiné, důležitější momenty příběhu. Pokud něco filmu ublížilo, byly to poslední trailery, které filmu zmařily několik důležitých momentů překvapení. Přesto je Interstellar výtečný film. Pozvolna se rozjíždějící vesmírná jízda s několika nečekanými zvraty, řadou dech beroucích momentů, strhujících scén i pocitově velmi silných okamžiků, ve kterých se dokonale prolínají a doplňují velkolepé vesmérné scény s téměř komorními scénami pozemskými, které patří k velkým kladům filmu. To vše ve vizuálně i akusticky mňamózním provedení. Podívaná ve velkém stylu, který mě vtáhla silou červí díry, přesto překvapivě lidská. Podívaná, při které se mi několikrát zastavil dech úžasem, sevřel žaludek napětím a několikrát mi zvlhly oči dojetím. Jsem rád, že jsem dokázal film tímto způsobem užít a ty skoro tři hodiny pro mě nebyly zklamáním a ztrátou času, ale velkým zážitkem, kterým navíc poskytuje řadu témat k diskusi (včetně diskusí nad jedním paradoxem typickým pro tento žánr). Spolu s Počátkem patří Interstellar z mého pohledu k nejlepším Nolanovým filmům. ()

silentname

Po zhliadnutí som tento film aj pridal medzi svoje najobľúbenejšie snímky. Sledoval som to so zatejeným dychom, pre mňa to bolo maximálne fascinujúce. Prvá hodina bola absolútne TOP, druhá hodinka trošku menej ale stále mala solídne tempo a výborné nápady, no a záver... to len poviem - klobúk dole a hlboká poklona. Nepamätám si kedy ma film naposledy takto uchvátil, ale jedno viem stopro. Ak to niekedy bude mať pokračovanie (ktoré sa pokojne môže zrodiť) tak nebudem váhať ani sekundu a pôjdem sa na to pozrieť. Film je pre mňa absolútná nádhera, fantázia, neviem čo viac k tomu povedať. Ak milujete sci-fi... potom je Interstellar povinnosť. Hodnotenie: A+ ()

PetrPan

Tři hodiny onanování nad obrázkovou učebnicí fyziky se srdíčkovou vazbou. Orgasmu jsem bohužel nedosáhl. Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov ()

Arsenal83

McConaughey má v poslednom čase udivuje a je obsadzovaný do stále lepších snímkov. Sc-fi nie je môj obľúbený žáner, ale toto mi bolo po chuti. Mám rád nepredpokladané alebo nie ľahko uhádnuteľné konce a tu sa naozaj podaril. Dĺžka filmu ma neodradila, vizuálne skvele zvládnuté, tak ako väčšina vesmírnych filmových projektov. ()

cukorek

Musím povedať, že intergalaktické dobrodružstva veľmi nevyhľadávam, ale kedže to režíroval Nolan, tak som sa na to vrhol. Bol som vlastne aj zvedavý či to prekoná kvalitu filmu Marťan, no nestalo sa tak. Celý film si takmer držal vyšší štandard, ale ako už spomínali aj iný uživátelia koniec filmu hlboko nalomil tvrdo odvedenú prácu. Nezdalo sa mi aby to bolo nejak náročné pre hviezdne obsadenie, mojich obľúbených hercov a tak som sa neprikláňam v vysokému hodnoteniu. Nedá mi ešte spomenúť spôsob správania postavy, ktorú stvárnil M. Damon, keď bez hlavo sa chcel dostať na základňu a následne došlo k explózií. Skôr som čakal, viac rafinovanejší postup ako zachráni svoj egoistický charakter. Za mňa 60%. ()

Ratemus

Nuda, varhany, ticho, chytré kecy o fyzice a filosofování nad Časem...pak pár dobrých scén, varhany, brečící Mathew, který zapomněl, že má ještě syna, varhany, Zachrante vojína Marťana, potom něco za knihovnou a padající písek, úsměv a střih a pak deset krát ,, To jsem byl celou dobu já,, zase varhany, dcera ho odfuckovala a konec...film, který dokazuje že opravdu tři hodiny trvají jako věčnost....ovsem dokonalé, ale přiznám se, až napotřetí jsem to ocenil... ()

Slarque

Konečně zase jednou pořádně využitá projekční plocha v IMAXu! Christopher Nolan je dnes už kategorií samou pro sebe, přičemž připouštím, že některé jeho starší filmy mi připadají lepší. Tady je přece jen trochu moc zbytečné doslovnosti, přičemž průměrně hloupý divák to stejně nemá moc šancí pobrat. Možná ještě dilataci času, ale to je ještě relativně jednoduchá fyzika. Kamera i triky jsou na špičkové úrovni, proti hereckým výkonům nejde říci ani popel, takže s přimhouřením oka opět absolutorium. ()

eLeR

Nolan patrí určite k režisérskej špičke, aj týmto filmom to dokazuje. Príbeh bol pútavý, miestami som ani nedýchala, niektoré scény nečakané a prekvapivé, herci hrajú naozaj parádne (napr. Caine na nemocničnej posteli úplne fantastický), dojímavé scény naozaj dojímavé, vtipné hlášky robotov úplne super .... ale niektoré scény mi tak vadili, že nedokážem dať plný počet hviezd. Ale Hansovi GÉNIUSOVI Zimmerovi veru dávam .. počuli ste tú muziku? .. fantastická. ()

Claw

"Interstellar" je ambiciózní sci-fi film režiséra Christophera Nolana, který přináší unikátní vizuální zážitek a originální myšlenky. Jedním z hlavních pozitiv filmu je jeho vizuální stránka. Efekty jsou úchvatné a scény vesmírných cest jsou realisticky zpracovány, což diváka vtáhne do dobrodružství. Nolan se opět ukázal jako mistr svého řemesla vytváření vizuálně oslnivých filmů. Nicméně, přestože "Interstellar" nabízí několik působivých momentů, ve snaze předvést komplexní vědecké koncepty a velké myšlenky, někdy ztrácí rovnováhu mezi akcí a filozofií. Příběh se často zdlouhavě rozvíjí a tempo filmu se zpomaluje, což může některé diváky ztrácet zájem. Dalším problematickým bodem jsou postavy. Zatímco Matthew McConaughey podává solidní výkon jako Cooper, některé postavy mají nedostatečný vývoj a jejich motivace zůstávají nejasné. To omezuje možnost emocionálního spojení s dějem a postavami. Scénář má ambiciózní snahu prolínat vědu a emocionální témata, ale občas působí zmateně a nepřesvědčivě. Závěr filmu zvláště způsobuje kontroverzi, jelikož se snaží propojit všechny dějové linky dohromady, ale činí to způsobem, který působí nepřirozeně a některé vysvětlení jsou spíše zmatená než uspokojivá. Celkově lze říci, že "Interstellar" je ambiciózní sci-fi snímek s úchvatnými vizuálními efekty, ale trpí nedostatečně vyváženým scénářem a rozvíjením postav. Přestože zde najdete hodně silných momentů, nedokáže udržet konzistentní zájem diváka a některé koncepty zůstávají matoucí. Pokud vás láká vizuální spektákl a jste ochotni odpustit nedostatky ve prospěch nápadů, mohl by vás film "Interstellar" oslovit. /60%/ ()

Rocky62

Jednoznačný pohled, který by přesně specifikoval, co chtěl básník říci samozřejmě neexistuje. Interstellar je tak komplexní a sofistikovaný film, že si svůj názor musí každý udělat sám. Nejsem odborník na zákonitosti vesmírných jevů a mé skromné znalosti z toho oboru pochopitelně nestačí na posouzení, kolik je, či není ve filmu chyb. Na druhou stranu, objekty jako černá díra, galaxie, smyšlená červí díra atd. jsou tak neprobádané, že pro režisérovo pouštění fantazie na špacír mám pochopení. Nolan znovu stvořil něco, co nelze s ničím porovnávat a co nelze jednoduše popsat. Lze hovořit o přehnané filozofii, která chce sdělit všechno, ovšem ve finále klade více otázek, než odpovědí. Ale můžeme mluvit i o čiré genialitě, která nemá v rámci žánru obdoby a která zkrátka musí dozrát, než jí plně docení i ostatní. Co se týče emocí, tak nemám žádné výhrady. Mezi otcem a dcerou to funguje znamenitě, emoce jsou na správném místě a zcela opodstatněné. Matthew McConaughey ukázal, že má přece jen cit pro charakterní a realistické herectví. Hudba natolik geniální, až z toho mrazí. Tak skvostná a hluboká muzika s vytříbenou barvou tónů tu snad ještě nebyla. Zároveň oceňuji i celkovou ponurost snímku a bezútěšnost vycházející z dramatických scén. Prozatím film letošního roku a záležitost, která mne dostala do kolen. Možná jsem měl přeci jen v IMAXU po skončení filmu vstát a zatleskat. 100% ()

Happens

Tak tohle byla redbull vesmírná energická bomba, Konečně někdo přiblížil vědecký vesmír jak na dlani mase (ne)vzdělaných lidí. Další výsostně skvělý počin od Nolana. Přemýšlím jen do jak moc vrátkých končin se pustil režisér s tím, že dostal Coopera za horizont událostí, každopádně včetně těch odsuzovaných pasáží s polopatickým vysvětlováním, si vychvaluji každou i tu emotivní pasáž s otcovskou láskou. Pozor na diletaci času. A připoutejte se, prosím. ()

classic

Čo nový film, to udalosť, reč je samozrejme o britskom vizionárovi Christopherovi Nolanovi, ktorý ozaj nakrúca zriedka, v intervale cca. troch rokov, prichádza vždy s vlastnou víziou, kde si ju jednak napíše, zafinancuje, a nakoniec - majstrovsky zrežíruje, keď disponuje maximálnou tvorivou slobodou, a tak si prakticky i teoreticky môže dovoliť nakrútiť, na čo si doslova pomyslí... ? _ V prvom rade je tu „MEDZI-HVIEZDNY” , takto by sa dal voľne preložiť pôvodný názov filmu Interstellar do slovenského jazyka, najmä preto, aby zdôraznil, čo čaká Ľ-U-D-S-T-V-O v blízkej budúcnosti, keď mu dôjdu zásoby potravín, a len tak ľahko sa nebudú dať vypestovať znovu, buď nastanú extrémne žalúdočné problémy s abnormálnymi závraťami, že by človek aj klince pojedol, ako sa ľudovo povie, skrátka, automaticky dôjde k systematickému vymieraniu od hladu, pričom ani poveternostné podmienky nemajú bohvieako ideálne, t.j. - počasie im vôbec nepraje, alebo sa odhodlajú „vycestovať” do vesmíru, kde svitá nádej na lepšie časy, tu vybudovať kolóniu, a navždy zamávať Matičke Zemi: „ZBOHOM aj s batohom” ?! Pokiaľ sa tak stane, ešte veľmi veľa vody pretečie potokom, pretože tatko Cooper sa podujme na strhujúcu expedíciu, že i čiernou dierou bude vandrovať, mimochodom tu plynie čas oveľa pomalšie, a tak sa musí odhodlaná dcérka Murph, zatiaľ stále ešte na Zemi plne realizovať, aby sa táto myšlienka pomocou “morseovky” plne zhmotnila... _ NOLAN nakrútil strhujúci sci-fi film 21. storočia, ktorý mi občas pripomínal: 2001-Vesmírna Odysea, čo mi inak vôbec neprekážalo, VYMENIL Wallyho za HOYTEHO, čo bol geniálny ťah, tí hlúpi hlupáci v Akadémii totálne odignorovali túto famóznu kameramanskú prácičku, OBSADENIE je na vysokej úrovni, pričom herci do toho dávajú úplné MAXIMUM, najmä McConaughey, Hathaway, či trebárs Chastain, a taktiež mnohí iní, technické spracovanie je nadštandardné, nádherné, moc pôsobivé. Je to nadčasové, keď ale takéto pomenovanie zase často nepoužívam ! Revolučné a prelomové, prosím vás, radšej pre istotu zabudnite na zbytočné science-fiction filmy, ktorých je ako húb po daždi, a takýchto, ako šafránu... ()

Bachy

Těžko se dostávat k diskuzím nad jednotlivejma aspektama, když mě to jako celek topí v jednolitým bahně a nic mi to nepřináší. Interstellar na mě působí především jako obří kolos, kterej nevypadá ani zajímavě, ani nápaditě, ani inovativně, ani sexy, ale je hlavně plnej sám sebe. Nolan mi strašně moc chce předat něco velkýho, ale působí to pak, jak kdyby Vám kolegové přinesli do práce obřího plyšovýho medvěda, co má kolem krku napsaný nějaký moudro od Coelha. Jako velký to je, ale můžu to dát do sklepa? ()

Chrustyn

Nolan je po 2 letech zpět a přináší něco co bych se nebál nazvat Vesmírnou Odysseou pro nové tisíciletí, (doufám, že jsem nepoužil něco co už napsal někdo přede mnou) což znamená, že někdo jásá absolutní radostí a někdo je na pozoru. Opravdu jsem ještě nikdy neviděl jinou sci-fi, která by mi Kubrickovu klasiku tolik připomínala. V mých očích se jedná o nejméně komerční snímek celé Nolanovy hollywoodské kariéry, protože je zde i přes řadu vizuálních lahůdek a epických scén, více scén zaměřující se na všemožné fyzické či spíše fyzikální myšlenky a teorie, které se tváří tak chytře, až se jim ani nedá věřit. To alespoň u mě způsobilo, že jsem se na několika místech nudil a prakticky tříhodinovou délku, nepříjemně cítil v zadních částech mého těla. Přesto jsou zde scény, které mě svou působivostí uchvátily, Zimmerova hudba opět bouří na všechny strany, ačkoliv je hodně odlišná od čehokoliv co jsme od něj kdy slyšeli a herecký ansámbl je minimálně velice dobrý. I když Interstellar považuji za nejslabší Nolanův snímek a příliš mě neláká se do jeho vize vesmíru vypravit znovu, je to film skvělý a dokáže divákovi přinést nevšední zážitek, který ale není nezapomenutelný. P.S. oddychl jsem si, že Gravitace nebyla překonána. ()

klerik

Tak Nolan to napokon zvládol. Predovšetkým po technickej stránke dokázal vytvoriť originálny film – snímanie vesmírnej lode z jednej pozície sa stane tým čo valčík pre 2001: VESMÍRNU ODYSEU. A že v dnešnej dobe dokázal vytvoriť robota, ktorý v anketách obľúbenosti bude tvrdým súperom pre Hollyho, Marvina i Bendera, klobúk dolu. Príbeh samotný je vlastne len mix známych vecí, stojí na viacrozmernosti a má logiku časovky, čím sa nevyhne paradoxom (a menej uveriteľným dialógom určených divákovi). Ale viac ako o príbeh ide o emóciu – či už nadšenie z objavovania alebo lásku v rodine, alebo aj obetovanie sa, a to dokázali Nolanovci podať bravúrne... ()

Jirka_Šč

Za prvé - nenapadá mě, kdy jsem viděl něco více "mezihvězdného". Za druhé - je to dost šílené, což ale není zákonitě negativum. Vysvětlím. Realizovat to Spielberg, bude Interstellar mnohem komplexnější, jednodušší a s výraznějším tahem na bránu. Bratři Nolanovi tvoří film poměrně dlouho v duchu nejlepších západních sci-fi tradic a za použití nejlepšího, co mají po ruce. Pak náhle, podobně jako v asijské kinematografii, dochází ke změně stylu, rytmu (žánru?) a sledujeme vztahy. Dovysvětlí se určité věci, které jsme viděli, shlédneme scénu novýma očima, děj skáče mezi hlubokým vesmírem a kukuřičným polem. Podobnost s jihokorejskou tvorbou je pro mě taková, že jsem si prolustroval bratry Nolanovy, zda na tento region nemají nějakou vazbu (nemají). Příběh začína (a víceméně končí) na farmě, to mezi tím je ale docela divoké (+ není to čistý happy end a konec je maličko otevřen). Paradoxně se mi toto všechno líbilo a považuji to za velký klad filmu. Jsem přesvědčen, že to režisér se scénáristou takto chtěli mít, dovolím si vyvěštit, že odstupem času bude tato zvláštnost a odlišnost od jiné západní sci-fi tvorby velmi rezonovat. ()

CarloRizzi

Pozor, komentář může obsahovat SPOILER!!! Sice to nebyl vizuál jako u Gravitace, ale tady u Interstellaru dominovala hudba, a to natolik, že při rozhovoru mezi Matthewem McConaugheym a Michaelem Cainem dokonce překryla jejich dialog (ješte že jsem ten film viděl s titulky), na dabing jsem tím pádem hodně zvědavej. Tento film strčil hravě do kapsy jak trilogii Batman, tak i Počátek. Pro mě je soundtrack horkým adeptem na Oscara, a to Hanse Zimmera dvakrát nemusím. Při scéně, kdy si Matthew McConaughey pustil záznam, na kterém bylo, co se stalo za 23 let (přičemž on byl pryč sotva pár hodin), jsem brečel jako malá želva. Když si uvědomíte, že se s vlastní dcerou loučil, a ne moc v dobrém, jako s malou v jejím dětském pokoji a najednou ji vidí na obrazovce jako dospělou ... Tento moment musí zamávat snad s každým, jedině pokuď nemá člověk chladné city jako Dexter :-) Jinak film klade hodně důraz na rodinu. Rodina by měla mezi sebou hodně mluvit, člověk nikdy neví, kdy koho z rodinných příslušníků uvidí naposledy ... Matt Damon krásně ukázal, co se stane, když se neposlouchají rozkazy velitele. Pak nám jen zamával z vesmíru poté, co nastala v kabině dekomprese po výbuchu kosmické lodi, když se pokoušel dostat do raketoplánu Endurance. Při té explozi ve vesmíru v tom v tichém hrobovém kinosálu jsem se neudržel a prohlásil jsem "Ty vole! Já jsem se lekl!" :o))) Na závěr věta : "Rodiče by neměli přežívat své děti" ()

korbitch22

Atmosferická haluz který jsem se vyhejbal jako cikán práci, aby mě to nakonec totálně rozbilo.Nejvíc na tomhle filmu oceňuju tu práci kolem, dlouho jsem neměl pocit, jako bych do toho filmu patřil ne jen jako divák, ale i jako člověk, kterému by se mohlo stát úplně to samé (nemyslím samozřejmě pilotování vesmírný lodi, nejsem kretén), ale ta možná apokalypsa, uvěřitelné postavy a díky moderním teoriím i ta možnost cestování červí dírou.Možná snad úplně poprvé v životě jsem viděl sci-fi, kterému jsem věřil každou repliku.Do toho umocněný zážitek skvělou hudbou Honzy Pokoje a výtečné finále, slinty slint.90%. ()

marhoul

Patřím k fanouškům, se kterými film solidně zamával. Moc se mi líbil! Ale uznávám, asi na to musí mít člověk náladu. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)