Barbaři

The Barbarians and Co.

Fantasy / Dobrodružný

USA / Itálie, 1987, 87 min

• sinp

Tady se tvůrce slovutných (mám je rád) Kanibalů zrovna dvakrát nepředvedl. V inspiračním koši lovil tradiční italské fantasy a dal tomu trochu akčnější ráz. To vše dost pokleslým způsobem a s pekelnou dvojicí léta vězněných barbarů v čele, co jdou doslova a do písmene vybouchat zajatou královnu ze spárů zlotřilých zlodějů rubínu. Ano, je to kapku překonbinované a leckdy zbytečně, samotný vypravěč v úvodu pusu nezavře, pořád má k příběhu co říct. Kdyby to dělal aspoň vtipně, jenže humor a především nadhled zcela chybí a zůstanou oblbující macho pózy a hlášky na úrovni školky. První půlka je tedy značně nudná a nezajímavá, ta druhá to o něco vyvažuje, svoje dělají mimořádně trapné triky, které jsou hodně zábavné. Konec ovšem zase řádně naštve, díky překonbinovanosti děje se uzavírá několik okruhů najednou, což není zábavné ani za mák. Deodato se nepustil do ničeho ostřejšího, překvapivě to odmával velice krotkým způsobem (asi tak dvě scény byly násilnější). Musím uznat, že když to člověk vidí ve VHS kvalitě a duní mu v tom to nefalšované italo disco, tak to jisté kouzlo má. Ne však takové, aby se to dalo označit za dobrý film.(15.9.2010)

• carlos 2010

Síce sú dvaja, ale stačí im 1*.(30.11.2017)

Tohle je nostalgie. Ve skolce sme si myslely ze hlavni duo masakratoru jsou Arnie a sly a az po par letech vyslo najevo ze nejen oni dva mely nafoukly bicaky. Dvojcata Paulovi hrajou jako o zivot ale je jim to fuk prd platny. Jejich vykony pripominaj kampan tv nova,stan se hvezdou( jak nekdo z lidu prehrava scenku z nejakyho filmu) otresnost. Nastesti se tu nikdo nesnazi o vyhru zlatyho plesouna a tak se dopredu dere nonstop akce a zase jen akce. Nechybi carodejnice( moc sikovna dcerka),drak co ma v zaludku diamant a zaporak s xichtem richarda lynche takze o zabavu je postarano. Driv to zral snad kazdej koho sem znal tak proc ne dneska?(22.11.2012)

Jsem si jistej, že kdybych to viděl jako malej capart, tak je to u mě číslo jedna :-)) jenomže teď...inu, levnej, hodně hodně béčkovej fantasy masakr s dvouma kulturistickýma bráchama. Chlapi alá Conan tady furt pózujou (nejspíš si to spletli s kulturistickou soutěží), občas si vzpomenou co bylo ve scénáři, tak něco pronesou (dialogy jsou strašně jednoduchý a dicný) a hlavně teda bojujou se srandovním vlkodlakem, podivným drakem a ještě podivnějším Michaelem Berrymanem..no, je to síla, ale koukat se na to dá :)(15.5.2012)

Film mého mládí, nemožem inak 8)(16.10.2009)

Lacinější a brakovější klon Conana. Dvojnásobné porce svaloviny značí v tomto případě dvojnásobnou porci demence. Ale musím říct, že příjemně koukatelné. Pokaždé, když byli oba bratři na scéně jsem se musel pochechtávat jejich mizernému herectví, šíleným dialogům, umělým drakům nebo naprosto tragickým vlkodlakům (nebo co to bylo za ksindla). A bratři Paulovic, kteří v kožešině vypadaj skoro jako teplí bratři v tangách, zatímající svaly připadně se jinak prsící, téměř při každé možné situaci prostě nemají chybu.(3.7.2010)

Legracni beckove fantasy, ktere si ovsem odpad nezaslouzi. Myslim totiz, ze ani sebe samo nebere prilis vazne, a to je prijemne. Svalovci maj svaly, holky jsou pekny, Lynch jako hlavni zaporak je sazka na jistotu, a nesmi samozrejme chybet ani Berryman. :) 3-(23.12.2015)

• Schuldiner

Pamatuju si to jako ukrutnou kravinu, u který sem se ale chvílema dobře zasmál :-)(29.8.2011)

• Ironfood

Nepovedený pokus o béčkovou fantasy s komediálními prvky. Začátek ve stylu Barbara Conana mi přišel ještě celkem snesitelný. Pak to jde ale naprosto do kytek kvůli ubohému scénáři a stejně ubohýmhereckým a komediálním schopnostem představitelů hlavních hrdinů. Film je taky jasným dokladem toho, že žádné triky jsou lepší než špatné triky.(12.3.2012)

• iXtr3m3

Kedysi som tento film mal rád, vo svojej dobe bombardérske dvojičky, ako keby Barbar Conan na druhú. Realita je však omnoho krutejšia. Ten film bol taký stupídny, že dnes nebyť starých spomienok mu dám buď jednu hviezdu alebo odpad. Takto dve a odpočívaj v pokoji.(16.8.2019)

Videl jsem to jako dite a pamatuju si, ze to bylo docela v pohode...objektivne musim ale rict, ze dneska bych to asi poslal niz :)(12.6.2008)

Chápu, že lidi ten film nemají zrovna v lásce, ale když ono je to takové příjemně stupidní céčko, že nemůžu hodnotit méně. Navíc pro mě má i silnou historicko-sentimentální hodnotu:-)(12.2.2009)

• tomisaburo

Barbarian Brothers, by udělali nejlíp, kdyby natáčeli výhradně svoje tréninky v posilovně.. Jedinou hodnotu téhle slátaniny vidím ve scéně pokusu o oběšení obou bratrů, kdy první se zbaví oprátky zatnutím krčních svalů a druhý utržením celé větve na které visí;)(31.8.2012)

• pend

Kdysi jeden z mých oblíbených filmů, dnes už mé nadšení odpadlo...(6.1.2007)

Pokud Barbary srovnáme s novým Conanem, tak vyhrávají -skoro- na plné čáře. Rozpočet a stáří filmu se sice na efektech podepisují, ale alespoň to není fraška a je to zábavné. Zadumaný pohled zpoza barbarsky klenutých nadočnicových oblouků přemýšlivého Jasona Momoy tady rozhodně nenajdete.(22.2.2012)

Já bych barbary až tak moc neodsuzoval. Fantasy béčko jak má být. V hlavní roli dva pořádně nasteroidovaní řízci a tak má podle mě fantasy hrdina ohanějící se mečem a pěstmi vypadat. Nikde není psáno, že má být inteligent. Film jsem měl rád jako malý a i těd po 15 letech se mě líbil takřka stejně. Navíc mě Kutchek a Gore během filmu několikrát rozesmáli. Film který si "odpad" určitě nezaslouží. 80%(26.4.2012)

• HonzaMag

Ani jako parodie žánru to neobstojí ....(10.1.2009)

• kubal18

Moje o dvacet let mladší já se tohoto průseru nemohlo nabažit. Dnes alespoň ta jedna hvězda..(12.6.2009)

• Dr.Cilka

Jedna hviezdička za tú dávnu detskú vhs-kovú nostalgiu. Holt, v 80tych rokoch tu bol fantasy fetiš ako hrom!(22.4.2016)

• Bozvav

Naprosto zofalá a levná sračka.(19.11.2019)

Výborné čistokrevné fantasy ve stylu Barbara Conana. Pochopitelně je film lehce naivní a triky jsou už překonané, ale o to vůbec nejde. A to že bratři Paulovi hrajou dementy je v pořádku, každý kdo čuchnul k fantasy ví že barbaři moc rozumu nepobrali a navíc je to vtipné.(27.7.2010)