Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Sheldra

Tady je jasnej důkaz, že velký ramena z chlapa ještě nedělaj odvážnýho chlapa. Co je mu platný, že si klidně nechá naložit v ringu a ani nepípne, když sebou nechá takhle vorat? Fantastický Bale, skvělý Wahlberg (standardně zamračený výraz si sice nesundal, ale jinak je to na něj dost neobvyklá role) a úděsná family, kterou jsem nevydejchala ani u televize, natožpak naživo. Ne zase tak silný drama, jak jsem čekala, ale hodně dobrý, o tom žádná. ()

Eldrick

Christiana Balea mám moc rád už od AMERICKÉHO PSYCHA (pro mě jeho nesmrtelná role) a jeho na kost prožívaná Stanislavského metoda, kterou praktikuje pomalu každý druhý film, je obdivuhodná - nikdo jiný se s ním v tomhle ohledu nemůže měřit. Bale vystřihl vysmaženýho bývalýho nadějnýho boxera (jenž poslal na zem Sugar Raye Leonarda!) na cracku s naprostou věrohodností, o přehrávání nemůže být řeč. Oscar nemůže skončit v lepších rukou. Problém tkví v nudně podaném příběhu, který by si zasloužil nápaditější režii. Mark Wahlberg je mdlý jak hovno, nevim, jestli ho to nebavilo, nebo ta postava byla tak blbě napsaná. Z celýho filmu je cítit těžký oscarový kalkul, přitom jde o - až na Balea - skrz naskrz průměrnou podívanou. Holt, ročník 2010 byl slabej a někdo ty nominace na nejlepší film dostat musel. http://www.youtube.com/watch?v=Tvz2Cwhhqvo ()

rastlinka

Bale to v hlave určite nemá celkom v poriadku!:) Ako vyzerá a čo predvádza v tomto filme je šialené... Ale niet sa vlastne čomu čudovať, pozrite si videá Dickyho Eklunda a pochopíte. Filmík ale dosť potešil. Jediné, čo mi vadilo je záver plný klišé. Inak sa tu (podľa mňa) nájde len málo vecí, ktoré sa dajú filmu vyčítať. ()

Huntelaar

Ona to ani nebyla Baleova chyba, že slízl smetanu na Wahlbergově vysněném projektu. Ona jen postava Dickyho byla tak vděčná a nabíledni bylo ji zahrát expesivně, na což Akademici tak rádi slyší (zde dokázáno dokonce 2x, plus Oskara Mellise Leo za VR), že si prostě za pár let budou lidí vzpomínat pouze a jen na Balea, ve spojitosti s nějakým filmem o boxu. ()

kalap

Som športovný typ, ale box rád nemám, kde sa oficialne mlátia po papuli a skrvavený sa nakoniec zápasu vybozkávajú. A toto je vytrepané ako koberce pred sviatkami, ale tá otravná mater by si zaslúžila jeden poriadny ľavý hák. ()

Lauri

Bale jede a natáčí a natáčí.. a to je pro nás fandy jen dobře..:) Film má opravdu netradiční atmosféru, skvělé herce a (i když 100x ohraný) dobrý příběh..:) Baleovi jsem věřila úplně všechno, jeho proměny jsou ve všech filmech drastické a konečně ho za to někdo ocenil..:) Oscar je (alespoň podle mě) velice zasloužený.. líbila se mi i Mellisa Leo a Amy Adams..:) Trochu mě mrzí, že výkon Marka Wahlberga nebyl až tak vyzdvihován, ovšem vedle Balea byl tak trochu nevýrazný.. ()

GILLWANDER

K úspechu celého filmu najviac prispel Christian Bale, ktorý svojím presvedčivým výkonom mnoho ľudí i zaskočil. Samozrejme, že takýto výkon nemohol zostať bez nominácie na Oscara. Napokon sa i tešil z neho. Mark Wahlberg bol akýsi tieň Balea, lebo výkon čo podal nebol tak presvedčivý ako Baleov. Ale páčil sa mi a nepripadal mi otravný. Amy Adams bez problémov v pohode. Melissa Leo sa mi nesmierne páčila. Taká pošahaná a úplne iná od ostatných. Skvelý výkon čo podala nemohol byť inak ocenený ako Oscarom. To by bolo o hercoch. Technická stránka filmu bola priemerná, ale celkovo ušla. Herci tento nedostatok ako tak prekryli. Scenár bol dobrý, možno veľmi dobrý, čo dokazuje aj nominácia na Oscara. Napokon scenár nepremenil nomináciu na Oscara. Nevadí. Kamera skvelá, strih skvelý, hudba tak tiež, a réžia detto. Ale i tak mi vo Fighterovi predsa len niečo chýbalo. Možno rozvinutejší dej. Možno. Neviem, ale na 5* to nie je. Veľmi silné štyri hviezdy. 80% ()

Cl3ricK

Rozhodně nejlepší film o boxu. Kam se hrabe Rocky. Režísér Russel si vzal na paškál Mickyho Warda a ukázal světu, že nic není zadarmo, a že největším problémem dvou bratrů bylo sobectví jednoho z nich. Strašně se mi líbilo, jak Micky musel začít od píky, od regionálních utkání, než se dostal na vrchol. Snad se teď Wahlberg konečně zavděčil jeho odpůrcům, kteří ho lynčují po každém jeho filmu. No a Bale, co dodat, perfektně to zmákl a doufám v Oskara. Thats it. ()

-Knight-

Ďalší z mnoha boxerských spektáklov o ceste outsidera na vrchol. Naivitu a prvoplánovosť príbehu kompenzuje vynikajúci charakterový chameleón Christian Bale, zručná réžia a samozrejme to, čo máme všetci tak radi - chlapík, ktorý nám všetkým ukáže, čo v ňom naozaj je. ()

SonG

Mno napřed jsem si myslel, že Bale má Oscara za vedlejší roli jistou, poté jsem však viděl nominace a nejsem si až tak jist, jestli bude jeho výkon stačit na Rennera v The Townu nebo na Rushe z King's speech. Každopádně Bale nezklamal, a kupodivu nezklamal ani Wahlberg, který je film od filmů lepší. ()

berusche

"Eye of the tiger" jsem měla celou dobu, je mi líto, zkusila jsem, ale nevyšlo to. Opět to totiž dorazila ta věta: podle skutečné události. Tak to je hezké, takový milý příběh o hrdosti, přátelství a lásce, kde nakonec snaha sklidí své kýžené plody!!!! Jenže Rocky je Rocky, a i když nemá bráchu na cracku, pořád umí boxovat a vyhraje stejně, jako tady Micky. A navíc, Batmana jsem viděla asi tak jednou v životě, takže těžko můžu Balea soudit co do hraní jeho rolí, Wahlbergovo to sice zřejmě byla životní, nicméně ten jeho stále stejný výraz mě neba. Oceňuji ale dobrý scénář, který vás vtáhne a donutí vás se postavit přesně na tu stranu, na které byste stát měli. ()

Fíla

Váhal jsem. Hodně jsem váhal, jestli udělit 5* nebo 4* , nakonec bych řekl tak něco mezi. Wahlberg si konečně zahrál v pořádném filmu. Christian Bale podal velice dobrý výkon na úrovni. Já osobně jsem se bavil. ()

Lord.Jim

Mj. parádní sonda do života americké rodinky. Maminka, bratr a sestry = pastva pro moje masochistické oko. Ve filmu je nádherně ukázáno, jak funguje klasickej model vydírání ze strany rodiny pro dobro rodiny (nebo alespoň její části na úkor jednoho trouby). Prostě jedním slovem: p-a-r-á-d-a. ()

Martyska

Už od začiatku som vedela, že to bude niečo výnimočné. Pútavý film s hereckým koncertom Chrisa Balea a Melissy Leo obohatený vnútorným životom Mickyho Warda. Musím sa priznať, že nemám rada box a film som si zo chcela vždy pozrieť len preto, aby som vedela za čo dostal Chritian Oscara. Prekvapivo ma zaujal a myslím, že to bol prvý životopisný film, ktorý ma takto nadchol. Najprv sa mi celkom nepozdávalo, že režisér kombinuje osobný život Warda s tým, čo prežíval v ringu. Lenže práve jeho osobný život dosť zasahoval do toho ringu, takže potom mi to doplo a vôbec nevadilo. Nakoniec sa to podarilo spracovať tak, aby to diváka zaujalo. Markovi rola veľmi sadla a Melisse taktiež. Chris sa musel prispôsobiť a okrem toho, že sa mu to vyplatilo to má ešte jednu výhodu. Veľmi som si ho obľúbila. ()

M.i.k.e

prúměrný a obehraný příběh,který drží nad vodou detaily a hlavně herecké výkony,kterým jasně kraluje Christian Bale.Jako sonda do nepříliš funkční rodiny je Fighter velmi dobrý,ale jako plnohodnotné sportovní drama lehce pokulhává za konkurencí.Osobně si nemůžu pomoct,ale až moc z toho všeho byl cítit oscarový kalkul...80% ()

MartinNDL

Máme tu nejočekávanější zápas roku podle časopisu Ring. Začalo první kolo a zatímco Micky postává v pozadí a moc se neprojevuje, jeho bratr Dicky i přes svůj nemalý věk tančí po ringu, rány rozdává spíše sporadické, ale získává si diváky za svůj komický projev. Další kola jsou celkem rutinní akcí. Ke slovu se dostává konečně Micky, který střídavě rozdává i inkasuje, což diváci vnímají s otevřenou pusou a čekají, co bude dál. Dicky ztrácí fanoušky a získává si nepřátele, je ale stále terčem pozornosti. Velmi sympatické je, že zápas se odehrává mimo tradiční sportovní haly, boxuje se na ulici, po každém zaznění gongu drama nekončí a prostor získávají vedlejší postavy, obě ženy jsou velmi výrazné. V šestém a sedmém kole sledujeme několik nečekaných ran, které vedou ke zvratům a diváci jsou u vytržení. Poslední kola již víme, jak zápas dopadne, ale i tak se jedná o úžasnou podívanou. Zápas končí podle očekávání a hala jásá. Skutečně mistrovský souboj možná nevejde do dějin jako ty mezi Alim a Frazierem, nicméně hlavně díky dobrému výkonu Mickyho a opravdu skvělému vystoupení Dickyho za kvalitní podpory realizačního týmu, nemůže nikdo litovat investice do vstupenky. ()

Morloth

Bale i Leo jsou neskuteční. Film je zvláštní. Na jednu stranu vymetá každé klišé, které vás napadne při vyslovení žánru boxerské drama, jsou zde emoce, silný příběh, láska, zrada, sláva i peníze, jsou zde scény, které jste tisíckrát viděli a ještě několikrát je uvidíte, ale ono to prostě nevadí. Navíc mne dost bavil ten rektrokabátek navlečený opravdu do důsledku. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale