Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Riley

No...ne no! Takovej podprůměr. Ze začátku jsem myslela, že točí film o imbecilech. Ani technicky mi to nepřijde nikterak zajímavé. Zlatej King speech, který jsem tak sepsula. 40% ()

campix

Od Fightera režiséra Davida O. Russella jsem čekal mnoho taky díky dvěma proměněným oscarovým nominacím. A také jsem hodně dostal. K plnému hodnocení neměl u mě Fighter daleko a jen díky ne až tak emotivnímu konci, jaký mohl být díky síle příběhu podle skutečné události. Naopak velkou výhodou tohoto snímku jsou herecké výkony, které byly po právu náležitě oceněny. Christian Bale svou roli zvládl z bravurou a jakoby si pro sebe ukradl celý film, stejně jako to bylo ve skutečnosti a zastínil tak Wahlenberga, před kterým ovšem také smekám, díky píli s jakou se připravoval. Melissa Leo má plešouna také zaslouženě protože mě dlouho nikdo tak v žádném filmu neštval, ale ne tím, že by hrála špatně, ale tím jak zahrála svou roli výborně. Abych to shrnul. Jeden z nejlepších filmů o boxu, se skvělými hereckými výkony podle skutečné události. ()

Icefist

Jste vy a je vaše rodina. Máte lepší chvilky, které se samozřejmě střídají s horšími. Vy chcete to nejlepší pro ně a i oni se snaží o totéž naopak. Ovšem teprve až když se mezi vás vloží někdo třetí, dají se věci do pohybu a jak se později ukáže, bude to tím správným směrem. Nejen do boxu zanícená matka-manažerka, ale hlavně bratr-trenér musí dostat životní lekci, aby si uvědomili, co je vlastně pro velmi dobrého boxera Mickyho Warda nejlepší. Sledujeme jeho zápas nejen v ringu, ale i v životě. Vyhraje oba dva? 70 % Oblíbená část- návštěva matky s dcerami v domě Charlene ()

papaJA21

Kvalitní film, ale přece jen tomu něco chybělo. Rozhodně bych ho nenominoval na Oskara. Christian Bale je skvělý, ostatní mu dobře sekundují. ()

moviefilm

SPOILER:The Fighter je klasický príbeh o boxerovi, ktorý musel prekonať prekážky, aby sa nakoniec dostal na výslnie, ale je tak excelentne zrežírovaný a zahratý, že všetky klišé, ktoré v sebe má, mu dokážete s čistým svedomím odpustiť... ()

Pája=)

Mark Wahlberg to měl těžké vedle excelujícího Christiana Bala, ale zvládl to víc než důstojně. Problém Fightera není ani tak v tom jak je natočený, protože natočený je výborně ale o čem je natočený. Každá postava objevující se ve filmu je troska, která v životě nic nedokázala a snaží se přiživit na úspěchu Mickyho a to divákovi, který film sleduje, naprosto znemožní jakékoliv prožití a porozumění jejich životního příběhu. ()

Safenat

Zase jedna variace na boxerská dramata, která jsou nakonec všechna stejná - boxer pocházející z chudého prostředí, kariéra zdánlivě uvázla na mrtvém bodu, nalezení životní lásky, zvrat v kariéře a happy end. Tento film má však několik momentů, díky kterým si zaslouží nadprůměrné hodnocení - výborný Christian Bale a neméně výborně napsaný charakter, který hraje; také rodinka hlavního hrdiny je k pohledání a statečně se stará o většinu komických momentů; film má spád a ani na okamžik nenudí. Sečteno, podtrženo - čtyři hvězdy. ()

E=mc2

Takto. Tých päť je za Balea. Poznám takéto socky z nášho Petržalského sídliska osobne. Stvárnil ich dokonale. Klobúk dolu. Konečne mi dokázal že vie aj hrať. Marky Mark. No táto rola mu sadla. Po pár filmoch s ním môžem povedať že asi najviac. Čo však film zráža dolu je nevyrovnaný scenár, ktorý vsádza na klišé. Namiesto toho, aby nám bolo ukázané, keďže film je reč obrazu, je nám povedané, ako Bale tak aj Marky sú obaja otcami. A samozrejme v rozpadnutých vzťahoch. Nebojte sa nič zásadné neprezrádzam. Neviem. Bolo ich potrebné tam pchať tie deti? Ak áno, režisér mal viac hrať na divákov cez ich emócie. Napr. ako sa dcéra Markyho chce pozerať na zápas, rodičia jej to zakazujú..proste keď už tam tie decká boli, spraviť s nimi niečo. Pretože to nefungovala. Ukážeme slobodného muža, rozvedeného a máme mať kvôli nemu súcit? Nie. Nemali tam čo robiť. Tak isto ustavičné padanie z okna. Malo byť akože vtipné? Takže naozaj nevyrovaný scenár podľa mňa ubral na kvalite filmu. Žiaľ. Bale to však drží vysoko. A obávam sa že malej pinde zo Skutočnej Guráže môže právom zobrať zlatú sošku z ruky spraviť si z nej bongo a pohúliť z nej dobrý matroš... Najväčšia blbosť je v titulkoch. Keď je to raz podľa skutočnosti, nepotrebujem na konci reálne ksichty... Veľmi dobré a realisticky podané sú scény v ringu. ()

reky

Nebýt oscarového Balea, který v podstatě film "ukradl" pro sebe, váhal bych, jestli vůbec dávat 3*. Naprosto tuctová a obyčejná story, jakých jsme viděli nespočet, s přemrštěnou stopáží a otravnými vedlejšími postavami (s výjimkou Amy Adams). Wahlberg je herec jednoho dvou výrazů a za co dostala sošku Melissa Leo, mi zůstává záhadou - uvážím-li navíc, že Ellen Burstyn nebyla kdysi oceněna za Requiem za sen... Pár desítek minut po skončení si vybavím stěží pár scén (a těch se účastní Bale, samozřejmě), potěšili snad jen Led Zeppelin a Whitesnake... Russel zvolil civilní, neokázalý přístup a o box tu vůbec nejde, ale ne, tohle mi prostě moc nesedlo a v kontextu filmů, co jsem viděl nedávno, je to (pod)průměr. 55 % ()

bartias

Přestože se Fighter odehrává v polovině 90. let, dá se brát jako Rocky pro nové tisíciletí. Russell a spol. v tomhle autobiografickém dramatu přesvědčivě ukazují těžký boj řadového boxera o místo na výslunní. Herecké výkony Christiana Balea, Melissy Leo, Amy Adams ale i Marka Wahlberga jsou neuvěřitelné. A když dojde na zápasy v ringu, radost z výhry je cítit stejně intenzivně jako za časů toho starého dobrého Rockyho. ()

Madlenka26

Box vůbec není sport, který bych nijak obdivovala, je to pro mě spíše požitek chlapů a jejich ega, ale chtěla jsem to vidět už jen proto, že za to Bale dostal oskara. Což o to herecké výkony byly opravdu dobré a nestalo se zde , že by to nikdo odfláknul, oceňuji především Marka a Amy, která pro mě jako herečká stoupá. Jen ten příběh pokulhává a já čekala víc okořeněný závěr. ()

Radiq

Hm, už jsem se dlouho nenudil, jak u tohohle. Zkurvená uřvaná rodina podělanejch amíků, na to fakt nejsu zvědavej. Ani na jejich problémy a obstrukce a využívání a "nás všichni znají"-postoj, když kráčí po ulici a všude možně jinde. Bale mě nenadchl, Wahlberg jenom trochu a ostatní postavy byly zralý na kulku do hlavy... no to asi né, ale minimálně na liskanec z obou stran. Možná si budete myslet, že su násilnej člověk, ale mě prostě bavilo jenom to, co se dělo v ringu. Jo, to mě trošku zaujalo, ale teď vim, že dívání se na to, byl taky takovej boj. Líp bych udělal, kdybych hodil ručnik a nočnik, vzdal to a šel spat. Na to, jak je to tady vychválený, jsem čekal něco zajímavýho a né takovou kravinu... ()

Noviik

Skvělé herecké výkony, zajímavá rodinná zápletka a skvělá hudba. Whitesnake, Led Zeppelin či Aerosmith během dvou hodin ve filmech často neslyšíte. ()

URBAN

Měl to pro mě být další film o boxu s obvyklými klišé , které pořád baví , ale tohle mělo hloubku a nebylo to tak obyčejné jako ostatní filmy s touto tématikou . Ten příběh tomu přidal víc než dost a Mark u mě zase bodoval spolu s Balem který si svou roli odpracoval dobře . Ten umí zahrát snad všecko od superhrdiny až po fetáka a tady byl obzvlášt přesvědčivý . ( 2.1.14/MAC ) ()

Deyw

Tohle bylo něco..Bale jako z*sranej feťák co kurví bráchu s boxerským talentem..hned bych mu dal levej hák! Banda pošahanců v jejich početný rodině, kde bylo víc sester, než máme záchodů v paneláku...docela hnusnej pohled, ale co člověkovi nakope prdel ho postaví na nohy jako nic jinýho, tvrdá dřina a sebeúcta jsou tím důkazem, srdce lva nechybí, a dokonce bratr si taky sáhne na dno a ze dna se vyhrabe jako v batmanovi z jeskyně...takže..když se chce zvládne se všechno! ještě teď bych jí napálil tomu z*rdovi co markovi kouřil pod nos po tréninku! Here i go again! ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale