Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Praxis

Zpočátku docela nuda, film nikterak světoborný, už jsem se bál nejhoršího, ale nakonec se to rozjelo a film vás vyplivnul na konci a ani jste nevěděli jak. Bale je zatraceně skvělý herec, jeho role feťáka, bývalého místního favorita a legendy, mu sedla na jedničku - úžasné sledovat, co pro roli Christian neudělal. Zhubnout 15 kilo svalů - skutečně je to na něm znát. Wahlberg se taky snažil, ale Bale ho bohužel zcela zastínil. Celkově skvělé drama, stavící především na hereckém umu všech hlavních představitelů, které potěšilo i dobovými kulisami. Pro Balea prostě Oscara. 80% ()

Ellmariachi

Mark Wahlberg a Christian Bale v jednom filmu o snech, jejich zahozeni a pak plnění prostřednictvím další osoby. Mark Wahlberg a Christian Bale ve filmu o tom jaké to je neustále žít ve stínu toho slavného a pod velkým vlivem své rodiny (místy připomínající Pach krve) a přesto dojít na konec své cesty. Asi každý musí myslet na Rockyho a je jasné, že se to přímo podbízí. Každopádně Fighter je dobrý film sám o sobě. Má silné momenty a třeba u mě mu k páté hvězdě moc nechybělo. Možná by mohl být i kratší, ale to by třeba nemusela tolik vyznít pointa menšího stromu rostoucího ve stínu vyššího (Ano kradu to Figusku) 85 procent. ()

O.Peta

Bale ze sebe zase udělal vyhublýho kostlivce. Myslel jsem si, že po Mechanikovi do toho znovu nepůjde, každopádně je vidět, že svoji roli vzal opravdu vážně. Jinak mi na filmu něco nesedělo, nevím co, možná to točení dokumentu, nebo jsem očekával, že to bude víc podobnější Rockymu, přišlo mi, že k tomu titulu přišel jako slepej k houslím a samotnej box byl tak trochu stranou. 70% ()

GodComplex

Aronofsky muze byt rad, ze od toho dal nakonec jako reziser ruce pryc, protoze se jedna v podstate o identickou syrovou mlaticku ze spinaveho prostredi, ktera se vic nez na souboje zameruje na osobni rovinu jako The Wrestler. Rozdil je ovsem v tom, ze zatimco ve Wrestlerovi fungovalo vesmes vse, tady nefunguje skoro nic. Neuveritelne nesikovne natocene fighty, pribeh, kteremu chybi jakykoliv naznak chytlavosti a otravna banda hercu (obzvlast sledovat vyjevy te rodinky bylo utrpeni). Nevyrazny Mark Wahlberg opet potvrdil, ze na hlavni role proste nema. Jedini kdo to tam cele zachranoval byli Amy Adams a Christian Bale, ktery umi ztroskotance zahrat vzdy ukazkove (i kdyz v Mechanikovi byl v podobne roli mnohem pusobivejsi). 3/10 ()

JJ.Gibson

Fighter se povedl o tom žádná! Je to pravděpodobně jeden z nejlepších boxerských filmů co se týcě zápasů. Mark Walhberg se jistě něco o boxu naučil a na plátně je to vidět, ikdyž ty údery mohli být o něco tvrdší :) Ale věrohodnost to dozajistě má. Co se týče vedlejší role alias hlavní role Christinana Balea, zahrál ji výborně, Dickyho vystihl neskutečně a toho oskara si zasloužil. A teď k tomu, proč tedy nedávám plný počet hvězdiček. Na Fighterovi mi chybělo strhnutí příběhem, ikdyž je to dle skutečné události, tak to nemělo dostačnou šťávu a drive. Vzpomeň me na Rockyho či Tězkou váhu, tyhle filmy si Vás získájí od první minuty! Tohle se, ale u Fightera po celých 115 minut bohužel neděje... ()

aluna

Romantická Hurvínkovská představa rodinnýho podnikání se pod vidinou zisku díky neshodám a zhrzenostem rozplynula i daleko spirituálnějším famíliím než je ta Wardovic (Kelly Family by asi mohli vyprávět - škodolibé he he). Dominantní matička, podpantofel, extrovertní Dicky, co mu víc jak krev z vlastního rtu zachutnal crack, rodině oddanej sympoš Micky, jemuž pro změnu zachutnaly barmanky a po vetřelčí krvi lačnící gang šílenejch Amazonskejch divoženek. Boxu bych tam snesla i víc, leč tahle na první pohled nesourodá skvadra tvořící křehkej a přesto pevnej útvar zvanej rodina, rozhodně taky není k zahození... ()

Laxik

Solidní boxerský film, který zase přináší oproti těm ostatním něco nového. Polodokumentární kamera a zrychlený, crackém nasáklý Christian Bale, to jsou hlavní devizy Fightera. Není to nejlepší film o boxerech, ale ani není nejhorší. Nějakým zázrakem bývají ale i ty průměrné boxerské filmy naprůměrnými poctivými dramaty. A tohle přesně Fighter je a ani tradičně mizerný Wahlberg to nepokazí. ()

numi

Pokud byl Stalloneho Rocky honbou za americkým idolem a Scorseseho Zuřící býk zase krutou reflexí soukromého života profesionálního boxera, The Fighter je tak trochu reality dokumentem. Žádná glorifikace boxérského prostředí. Místo naškrobených límečků a nóbl restaurací dostanete barák, tělocvičnu, zapadlý americký bar, vězení a drogové doupě. A v celém filmu je jen jedna jediná kladná postava a ta je přitom ochotná zradit svého vlastního bratra kvůli svému úspěchu. Možná pochopitelně, ale zcela nehollywoodsky. A stejně tak proběhne udobřování a závěrečné vyústění - žádné fanfáry a nabubřelá opulentní hudba, vše v rytmu a kulise uspěchané doby. PS: Nesmím zapomenout vyzdvihnout fantastického Christiana Balea - hats off! ()

zipper111

Na Fighterovi je vidět, jaký jsou ty amící burani, minimálně 90% "rodinných" scén bylo naprosto wtf? Bale byl vynikající, zase hrozně pohublý a potřeštěný, ale zahrál výborně a musím říct, že i antiherec Wahlberg nehrál tak strašně špatně, ale nic extra to nebylo. Co se týče sedmi nominací na Oscara... nemyslím si, že něco promění. Srovnáné s Rockym je úplně z cesty, ale jako lehce boxerské rodinné americké drama to je vcelku dobrý film, ale po druhé ho vidět nemusím. 3,5 ()

buldock

Sociálně laděné a velmi civilně natočené sportovní drama o cestě boxera Mika Warda za titulem , u kterého nám režisér tu sportovní část po většinou odsouvá na vedlejší kolej, aby ji při závěrečném zápase nechal o to víc vyniknout. Snímku trochu škodí jeho příběhová předvídatelnost a pomalejší tempo vyprávění. Musím ovšem smeknout před hereckým výkonem a celkovým ztvárněním postavy Dicka Warda v podání Christiana Balea , který zastíní všechny ostatní, kdykoli se objeví na plátně a nutno přiznat, že ocenění oskarem je v tomto případě zcela zasloužené. Mark Wahlberg předvádí svou obvyklou rutinu, která je ovšem v tomto případě zcela dostačující. Po všech těch nominacích a příznivých recenzích jsem ale trochu zklamaný a přiznám se , že jsem čekal víc. Film: 75% ()

Vojcl

Filmy z boxerského prostředí mám v oblibě, ale Fightera bohužel musím zařadit k těm slabším. Né, že by se jednalo o vyložené zklamání, ale není to ani tak příběh o boxu, ale spíše o vztahu dvou zcela rozdílných bratrů. Snímek stojí a padá s excelentním výkonem Christiana Balea, jenž si postavu boxera-narkomana vychutnal opravdu úžasně. Naproti tomu všichni ostatní za ním jen ztěžka pokulhávají a tak všechny pasáže bez něj působí nudně a předvídatelně. Možná kdyby se děj více zaměřil na jeho postavu, dal bych klidně 5 hvězdiček. Škoda také, že z projektu vycouval Darren Aronofsky, myslím, že jemu by látka sedla dokonale. ()

Freemind

Definice slova "obyčejný". Standardně natočené i zahrané drama, u kterého si trošku zafandíte a trošku se zasmějete. Slušné herecké výkony, pár roztomile pitoreskních postaviček (stádo harpyjí - oteklých a zmalovaných sester hlavního hrdiny), klasicky vystavěný scénář o chlapci z lidu, který si sáhne na pás mistra světa, navíc s nálepkou "true story". Nestrhne, potěší. ()

Macejko

Najlepší film o zapotených tričkách :) Ale teraz vážne - ani po výborných ohlasoch som takúto kvalitu nečakal. Film plný bez výnimky vynikajúcich hercov (hlavne Bale si toho Oscara naozaj zaslúžil, ale ani ostatní v ničom nezaostávajú) a excelujúci hlavne skvelou réžiou (napínavosti záverečného súboja už môže konkurovať snáď naozaj iba Inception a Shutter Island). Dajte Russellovi nejaký thriller a asi umriem blahom, ak pred tým samozrejme neumriem na vykrvácanie z ohryzených nechtov. Parádny film. Absolútne hodnotenie uniklo len o vlások. ()

milicjant

úplně mě to nesedlo... klasickej před-oscarovej hollywood v bídě i lesku, kterej k lepšímu průměru táhne zajímavě se doplňující ústřední dvojka, parádně nasnímaný zápasy a pár chytlavejch songů... pět let po (zcela zapomenutý) Těžký váze už čekám něco objevnějšího než jen další recyklaci TĚHLE kulis, TĚHLE lidí a TĚHLE příběhů. Ali v nedohlednu. ()

sonnak

První polovina byla utrpení... Balea nemusím, ale tady předvedl něco, za co by Oskara dostat mohl a nikdo by nemohl říct ani ň :) jinak převážně nuda, šeď a bída. ()

Alementina

Pomalej utahanej rozjezd, kdy na sebe veškerou pozornost strhava Christian Bale a opravnene. Morien napsala, ze se pitvori, ja rikam, ze genialne zahral toho, co vas celou dobu sere... A zaver nabral takovy obratky, dokonce i ty boxersky zapasy byly napinavy, ze nakonec davam 5*. Mozna je to točený tak, aby to sesbiralo par cen, ale pro me je to toceny uveritelne. Mezilidsky vztahy a hlavne ty rodiny vztahy jsou sileny, nekdy fakt az k neuvereni, taky mam takovou silenou rodinu, ktera je nekdy jak osina v zadku a presto je miluju, protoze proto... a tohle je z toho filmu krasne videt. Pro me prijemny prekvapeni ()

blackrain

Film není ani tolik o boxování, ale je spíše o rodině, jejích vztazích a s ní spojených komplikací. Přestože hlavní postavou je Marky Mark, tak veškerou pozornost na sebe strhává Christian Bale, který hraje Markova bratra Dickyho. Balea moc nemusím, ale tady se mi hodně líbilo, co předváděl. Úplně tou rolí žil. ()

Tirion

Přestože box nemusím, tak tenhle film mě docela zaujal. A je to právě asi tím, že není primárně o boxu. Je to vyhraněné sociální drama o vztazích a o boji s vlastní identitou. Co mi však (kromě tématu) nevonělo, je skutečnost, jakou si vedlejší postavy berou film pro sebe. A tady to považuji za chybu režie i castingu. Mnohokrát jsem si říkal, kdo je vlastně vedlejší postavou? Wahlberg či Bale? Určitě si totiž všimnete, že jakmile je Bale na plátně, tak si ho bere celé pro sebe a bere si pro sebe i celý film. Byl jsem poněkud rozčarovaný z Oscarů, když sošku nedostal Rush za roli v Kings Speech, ale právě Bale za tento snímek. Uvědomuji si, že srovnání obou charakterů, které herci vytvořili je naprosto nemožné. Ale musím sportovně, navzdory sympatiím, uznat, že Bale vytvořil něco zcela výjimečného. Jeho umění a schopnost tvořit se tu ukazují v tom nejlepším světle - mimika, gesta, hra očí, styl mluvy. Dokonalé. A právě tady se potvrzuje, že poměrně vyšinuté charaktery se hrají o něco lépe než čistě civilní postavy. Tenhle film tedy stojí za vidění, hlavně díky Christianu Baleovi. ()

kaylin

Vždycky si tak říkám, jak je ještě možné, aby další boxerský snímek mohl být úspěšný. Jenže když ho pak vidím, zjistím, že ono to pořád možné je. Stallone to dokázal svým Rockym několikrát, rozhodně pak svým posledním příspěvkem. Martin Scorsese se také nenechal zahanbit, a teď si svůj vysněný projekt natočil i Mark Wahlberg. Jemu všechna čest, ale stejně jako má boxer Micky Ward problémy s tím, že se pozornost zaměřuje hlavně na jeho bratra Dickyho, Mark Wahlberg se ztrácí ve stínu svých kolegů. Když Christian Bale dostal za roli Dickyho Oscara, trochu mě to zamrzelo, protože jsem to přál Geoffreymu Rushovi za jeho neskutečný výkon v "Králově řeči". Ale to, co Christian ve "Fighterovi" předvádí, to je naprosto neskutečné. On nehraje, on je tou postavou. Je málo takových herců, mezi nimi třeba Meryl Streep a zmiňovaný Geoffrey Ruch, ale Balovi prostě všechna čest. Nebál se postavy, která není hrdinou, je negativní, má spoustu charakterových vad, ale všechny je zvládl tak, že v něm ani na chvíli nebudete hledat Bruce Wayna. Komu čest, tomu čest. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/frost-vs-nixon-bos-vs-kung-fu-trocha.html ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale