Hvězdně obsazené biografické drama The Fighter v hlavních rolích s Markem Wahlbergem a Christianem Balem vypráví skutečný příběh o nepravděpodobné cestě Mickyho Warda za boxerským titulem v kategorii velterovy váhy. V jeho rockyovské cestě jej vedl nevlastní bratr Dicky, bývalý šampión, který kdysi úspěšnou kariéru vyměnil za drogy a kriminální činnost. Touha porazit soupeře v ringu se mění i v boj za rodinu a vlastní hrdost. (oficiální text distributora)

Chen

Boxu minimum, emocí a zajímavé psychologie postav až po okraj. Působivé drama ze života těch, na které se štěstí příliš neusmálo a oni se ohlížení do minulosti nebo vzhlížejí k budoucnosti. ()

SallyZen

Skvěle zpracované drama z boxerské branže. Podobných filmů už je natočeno poměrně dost, ale tento je přece jen odlišný. Pohlíží se tu na cestu hlavního hrdiny/Mickyho, tak trochu z jiného pohledu, kde má rozpor mezi tím, co je pro něj dobré a co špatné. Názor se mu celiství až v dosti starém věku. Výborně tu je zfilmována ta vzpoura Mickyho, proti tomu, co měl celý život. A to mě asi zaujalo na tomto filmu nejvíce. Po režijní stránce naprosto parádní. Přesto možná chybělo trochu víc té boxerské atmosféry. 80% ()

Martin741

Lahko nadpriemerny boxersky film o byvalom vybornom boxerovi, o tom ako je teraz na dne a ako musi a chce sa zase dostat trochu vyssie .... Kolkokrat som to uz videl, 20x? 30x? Neviem presne, ale viem, ze mi staci dosadit namiesto boxu nejaky dalsi sport, a viem, ze dostanem zarucene vysoke cislo. No, nic to. David O. Russell je aspon zrucny reziser. Hlavnym hercom je podla mna Christian Bale - exceluje na plnej ciare a zase dokazuje, je je mimoriadne talentovany herec. Podpriemerny Wahlberg za nim nestihal, chcelo by to obsadit tuto postavu nejakym talentovanejsim hercom. Aspon ze tu boli 1 - 2 zapamatatelne sceny : 70 % ()

zbyshek

Mark Wahlberg s Christianem Balem alias Batmanem? Tahle kombinace nemá chybu. Aspoň to tedy platilo v tomhle filmu. Mark prokázal, že je opravdu výborný herec a výkon Batmana byl ještě možná lepší. Očekával jsem takový ten typický americký film, kde je vidět patriotismus už z oběžné soustavy. Jsem rád, že tomu taky nebylo. Dialogy na jedničku. 80% ()

Aljak

Aj keď máš športové filmy veľmi rád, tie bojové však tvoria u mňa výnimku. Vôbec ma nebaví box, ani žiadne podobné bojové športy, takže asi aj týmto faktom je ovplyvnený môj dojem z tohto filmu. Mňa osobne až tak nezaujal a všetky tie nominácie na filmové ceny sú pre mňa záhada, no najviac nepochopiteľný je pre mňa Oscar pre Melissu Leo (najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe). Nechápem, že začo vlastne, keďže jej výkon bol úplne oničom. A to bola za vedľajšiu rolu v tomto filme nominovaná aj Amy Adams, ktorá by si to zaslúžila určite viacej. No nič, zostane to pre mňa záhadou... Ale späť k filmu: príbeh bol fajn, aj keď niektoré postavy mi išli svojim egoistickým správaním fakt na nervy. No predsa to bol taký typický boxerský film o vzostupe z dna až na úplný vrchol. Takže u mňa priemer... ()

Lischai

Zvláštní sportovní film co akcentuje úplně jiné složky než ten samotný sport. Na první hodinu se docela špatně kouká - není jasné o čem nebo o kom ten příběh vlastně je a vidíme v podstatě stále stejné expoziční situace - přesně v půlce se to ale lomí a druhý hodina už má příjemný spád. Takže to asi chce jen na začátku nevzdat po třistapadesáté situaci na téma "co ten šibal Dicky zase provedl povedeného" a bude to v pořádku. ()

Rocky88

Nemůžu si pomoct, ale box je pro tenhle druh příběhů, kdy se ze dna musíte dostat na vrchol, jako stvořený. Což sice znamená, že se sem tam nevyhneme žánrovým klišé, ale taky to znamená dramatickou podívanou se skvělými výkony (Bale samozřejmě, Wahlberg zdatně sekunduje, nezapomeňme na Melissu Leo). Russel drží tempo, nenudí a co se týče choreografie soubojů, i ty jsou na vysoké úrovni a určitě vám během sledování rozpohybují tělo. Rovněz zachycení rodinných poměrů je velmi věrohodné, navíc vás často přiměje přerozdělit poměr sympatií k té určité postavě. Výtku mam asi jenom jednu - Wahlberg určitě není Velterova váha. . . Určitě jeden z nejlepších filmů tohoto roku. ()

Petoss1

Nie je to samozrejme Rocky, ale Fighter je u mňa na rovnakej úrovni ako Ťažká váha. Herecký koncert oboch bratov parádny. Mickymu som to skutočne prial i keď ma zo začiatku dosť štvala jeho topornosť. Nakoniec to však všetko dobre dopadlo. 80% ()

shyster

Všichni poukazují na výkon Christiana Bale. Ano, hraje tu jak o život a tlačí na pilu, aby vyhrál Oscara, jak jen může, ale mě to přišlo hodně přehnaný. To takový Mark Wahlberg, který se mi líbil po dloooouhé době, společně s Amy Adams mi přišli zajimavější. ()

MrPierc

Malé civilní drama s velkou rodinou, kde neznají ani počet sourozenců. Normální americká rodina, která není vymydlená jako v umělých seriálech, které nám servírují v TV. V rodině mají box oba synové jako smysl života. Rodinka ale parazituje na svém mladším synovi, protože jsou dravější než on. Více než boxerské drama je to film o postavení se na vlastní nohy, nenechat se stahovat svou rodinu od svého cíle. Bale jako crackový bratr je velmi přesvědčivý a s kombinací s nemluvícím Wahlbergem je to zvláštní nesourodá bratrská dvojice. Mark Wahlberg je ve filmu chodící mašina ( záběr na zádové svalstvo ). Bál jsem se z trailerů, že záběry ze zápasu alá TV kamera mi budou vadit, ale výborně dotvořily autentičnost boje. ()

O´Neill

Hodně dobré boxerské drama s jednoduše vynikajícími herci. Perfektní Mark Wahlberg, kterého poslední dobou ve filmech prostě mám rád, a blázen Christian Bale, který opět neuvěřitelně shodil, a jeho výkon je úchvatný. Film je poměrně hodně dramatický, a v porovnání s Rockym bych zde kromě dramatičnosti (ovšem ta byla účelem) vytknul, že zde mohlo být více záběru během jeho tréninku. Každopádně film utekl jako voda, a to je na to, že má dvě hodiny známka toho, že se jedná o velice dobrý snímek. 80% ()

Jino

Musím říct, že po shlédnutí mi v hlavě běžely útržky z daleko slavnějšího a prozatím pro mne nepřekonaného filmu z boxerského ringu. Ano, řeč je samozřejmě o Rockym, který mi Fighter několikrát hodně připomenul, i když je trochu jiný. Příběh se nesoustředí jen na boxera, ale dává větší prostor i jeho rodině a sledování vztahů v ní. Což by nebylo nic vyjímečného, kdyby jejím členem nebyl Dicky Ward, díky němuž jsem boxerský osud jeho mladšího bratra tak trochu přestal vnímat. Takže asi takto ... Hlavní roli sice hraje Mark Wahlberg, který v lehké váze možná válel, ale při střetu s těžkou váhou dostává tvrdé K.O od vynikajícího Balea, jemuž byl naštěstí scénář více nakloněn, takže to mohl herecky rozbalit a s přehledem si dojít pro Oscara ... zaslouženě. 85% díky Baleovi. ()

bourec

Kdybych měl hodnotit hodinu,tak jdu na devadesát procent.Zajedno celkem pěkně natočenej biják,pak zbožňuju jak Wahlberga,tak Balea,a sportovní filmy mám rád.Jenže postupně to hysterčení všech Markovejch blízkejch začíná lízt na nervy,takže ten výslednej dojem se malinko pokazí.70%. ()

Pugo

Tuctový životopisný film, ktorý nemá čím strhnúť a prináša to, čo sme už asi všetci párkrát videli v ostatných snímkoch. Vykreslenie celého okolia okolo Warda (nevýrazný Wahlberg) a jeho rodiny a jej typických p"problémov" a ideálov na americkom predmestí je precízne a autentické. Taktiež televízny feeling boxerských zápasov je fakt skvelý, sú super natočené a dramatické. Bale i Leo si ale tých Oscarov naozaj zaslúžili (hoci neviem kto im konkuroval). ()

Streeper

Film jsem již viděla dříve, ale vůbec mi nezůstal v paměti, tak jsem se na něj podívala znovu. No už asi vím, proč jsme si z něj nic nepamatovala. Z filmu jsem nedostala vůbec žádné emoce. Přišlo mi to zdlouhavé a nudné a prostě bez emocí. Christian Bale byl k nesnesení, ale byla to jen jeho role, jinak to odehrál dobře. A Mark Wahlberg tam jen tak poskakoval, ale fyzická příprava byla také dobrá. Takže pro mě průměr. ()

ProNotor

Nějakou dobu jsem odkládal filmy se sportovní tématikou a tento mě opravdu překvapil. Parádní výkon od hlavních aktérů, pro mě docela nezvyklý styl kamery, trošku návrat do devadesátek. Film mě pobavil i dojal, podle skutečné události, pokud to bylo přiblížené realitě, tak klobouk dolu. Takové to zadumání z jakých "sraček" se člověk dokáže vyhrabat, i když tomu dost pomohla basa. ()

joker.george

Z toho, co jsem zatím s Wahlbergem viděl, můžu říct, že je jeho boxer jeho nejpovedenějším výkonem, ale stejně ho Bale strčil do kapsy. Samotný film nevyčuhuje z řad sportovní konkurence a ani navléknutí na problémy s rodinou ho moc neposouvá dopředu, ale obešlo se to nudících mezer a zápasy probíhají svižně, a tak mi tentokrát ke spokojenosti stačilo o něco méně. ()

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

Bale a Cooper v Podrazu pro nové tisíciletí

10.10.2012

Renner a Cooper plánují velký podraz

Renner a Cooper plánují velký podraz

19.07.2012

Tvůrce oscarového Fightera David O. Russell se nadobro rozhodl pro svůj další projekt. Thriller, jehož původní název zněl American Bullshit, ale nakonec bude přejmenován, opět počítal s Christianem… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale