poster

Trapped Ashes

 • USA

  Death Room

Horor / Komedie / Povídkový

USA / Japonsko, 2006, 105 min

 • Fritaaa
  *

  Hodně slabý celkový dojem zvedl až hodně neočekávaný konec. Ale popořadě. První povídka je absolutní blbost. To ani nejde vyjádřit slovy, jak perverzní kravina to byla. Druhá povídka byla dobrá, takový průměrný kraťas, nezklamal ani neurazil. Třetí příběh.. moment, příběh? Třetí "něco" stojí za nic.. čtvrtá a poslední povídka.. no.. vlastně to bylo o ničem a divák od začátku očekával, o co že tam jako půjde - konec nicméně uspokojivý není. Vcelku mě tedy oslovila jen druhá povídka a ta kaše kolem.. no, radši nemluvit. Herecké výkony nula nic, nahota samoúčelná, ale ženy vybrali hezké. Abych to shrnul, dvě hodiny byly moc, ten čas se dal zužitkovat lepším snímkem, ale vyloženě toho času nelituji. Pokud k tomu budete od začátku přistupovat jako k céčkové snaze o horor, vyloženě zklamaní nebudete.(11.10.2014)

 • Bloody13
  **

  Hodně slabá a především nudná. V tomhle případě se ani nedá mluvit o nevyvážené antologii, Trapped Ashes je totiž slabá celkově. A nic na tom nemění ani jména tvůrců, kteří za jednotlivými povídkami stojí. Přitom minimálně Cunningham s Dantem mohli být zárukou kvality. Pokud bych ale musel vybrat tu nejlepší z nich, byla by to asi hned ta první od Russella, která má zajímavý námět o krvežíznivých, umělých kozách. Jo a v miniroličce se tu mihne i kultovní béčkař Dick Miller.(31.10.2012)

 • oveckaoa
  odpad!

  6 lidí jde na prohlídku filmového studia. Zaujme je tam dům jakéhosi slavného tvůrci tak se do něj jdou podívat a pak z něj nemůžou ven. Aby se z něho dostali vypráví si strašidelné příběhy co zažily. 1 příběh je o ženské co chce mít větší prsa, ale nechce silikony, ale prsa z mrtvých těl. Doktor jí, ale zamlčí, že se ty prsa živí lidskou krví. Totální blbost, která je, ale koukatelná bohužel jí kazí konec se záběrem na jakési chlápky zmalované jak ženské s ženskýma prsama. 40 procent 2 příběh je o ženské co se seznámí v Japonsku s jakýmsi chlápkem,který se pak zabije a vezme ji kdesi do podsvětí. Její manžel ji z tama pak chce zachránit. Totální blbost,která mě vůbec nebavila 0 procent 3 příběh je o 2 režisérech, kteří se seznámí s jednou ženou, která je upírka. Tohle mě vůbec nebavilo a zachraňuje to jen konec s těmi dobovými záběry 10 procent 4 příběh žena čeká dítě zároveň s tasemnicí. Jelikož o to dítě nechce přijít krmí jak tu tasemnici tak to dítě. Ze všech příběhů nejlepší, ale též žádné terno 50 procent Resume těžce průměrná záležitost, která kdyby vznikla v 80 letech tak by byla in bohužel od roku 2006 čekám něco lepšího tudíž odpad navíc mě štvala postava toho dědka(8.12.2017)

 • Radko
  ****

  Rozprávanie príbehov ako naplnenie času. Mnohí ľudia si často myslia, že skutočné či nereálne bájky slúžia len vyplneniu nudy a hádam aj majú pravdu. No sú iní, čo sa domnievajú, že rozprávanie príbehov je naplnením života. Náhradou pred často nudnou a fádnou skutočnosťou monotónneho žitia v zajatí práce, vzťahov, rodiny a známych. A tak aj tu - znudené páriky, či vlci samotári dostali V.I.P. pozvánky na prehliadku filmových štúdií. K takejto vstupenke patrí aj bonus - návšteva ateliérového domu hrôzy z hororu. Vojsť doň je ľahké, no trávenie času v ňom si vyžaduje rozprávanie osobných strašidelných príbehov. 1. O herečke, ktorá si nechala zväčšiť prsia- podarený dizajn aj sarkastický humor - Ken Russell si stále drží formu -80%, 2. O žene, ktorú zviedol duch japonského mnícha - umne zmixovaný kaidan (starojaponský duchársky príbeh) so súčasnými reáliami, skvelý vizuál v podobe tajomných obrazov prítomných takmer stále v pozadí, do deja organicky včlenené animované prvky, tématizácia nekrofílie v plnej nahote mŕtvolného slizu do ktorého sa náruživo zabárajú prsty súložníka. 100% 3. O milostnom trojuholníku - nastolené tempo filmu sa zvoľňuje aby poskytlo miesto inšpiratívnym úvahám o tvorbe, priateľstve, zrade i takzvanej zrade, ktorá ňou nebola. A o starých filmoch, potvrdzujúcich dnešné pravdy. V poviedke sa spomína Česko-Slovensko aj Praha. 90% 4. O pásomnici počas tehotenstva - toto bol veľký úlet. Až taký, že dokázal znehodnotiť doterajšie hodnotenie - 20%. Ale samotné vypointovanie príbehu zase stojí za to a len potvrdilo, že toto bol premýšľavý horor, žiadna lacná filmárina zaslúžilých režisérov. 80% bez zaváhania!(31.8.2015)

 • Goldbeater
  **

  Trapped Ashes je poněkud nevyrovnaná hororová antologie, jež sice spojuje některá velká jména žánrové kinematografie, avšak tuctový scénář Dennise Bartoka je jen opravdu strohou snůškou rozdílných epizod, z nichž většina nemá žádnou pointu a končí dřív, než se stihne rozběhnout. Pokusím se vám nějak přiblížit jednotlivé segmenty: Wraparound (Joe Dante): Rámcový příběh o skupince lidí, kteří se vydají na exkurzi do hollywoodského filmového studia a zůstanou uvězněni ve strašidelném domě. Aby se z něj dostali, musí každý z nich povědět strašidelnou historku ze života. Tato část bohužel slouží jen jako zaštítění ostatních segmentů a nedává Dantemu mnoho prostoru pro tvůrčí vyjádření, a tak jeho nejvýraznějším rukopisem v této povídce zůstává jen obsazení Henryho Gibsona a Dicka Millera - 50%. The Girl With Golden Breasts (Ken Russell): Neúspěšná herečka podstoupí plastickou operaci, načež se její prsa promění v krvelačná monstra. Toto je rozhodně nejbéčkovější ze všech epizod, a ačkoliv je to neskutečně přiblblé, opravdu to baví. Sám Ken Russell se zde objeví v bizarní roli - 60%. Jibaku (Sean S. Cunningham): Koketní americkou paničku postihne v Japonsku duch budhistického mnicha, co víc dodat? Cunningham přidává do této povídky prostřihy ve stylu japonského anime, aby ušetřil na speciálních efektech - 30%. Stanley's Girlfriend (Monte Hellman): Stárnoucí herec/scenárista vzpomíná, jak se kdysi dávno zapletl s čarodějnou přítelkyní svého kamaráda/režiséra, jenž nápadně připomíná Stanleyho Kubricka. S předchozí epizodou nejslabší část antologie, která spíše připomíná mysticky zabarvený film-noir než horor - 40%. My Twin, The Worm (John Gaeta): Těhotná žena se dozví, že kromě dítěte v jejím lůně roste i parazitický červ. Tato povídka je jediným režijním počinem tvůrce speciálních efektů Johna Gaeta (např. Matrix), a proto se dalo čekat, že bude vizuálně nejzajímavější. Ovšem že bude také ze všech nejlepší a nejhororovější, to jsem nečekal. Příjemné překvapení na závěr a námět, jaký bych si nechal líbit i v celovečerním filmu - 70%. Celková bilance je tedy slabá, jako béčková oddychovka tento snímek však vcelku funguje.(19.9.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace