Na venkově, v malém městečku The Cake Eaters, žijí dvě propojené rodiny, které se musí vyrovnat s láskou a ztrátou. Otec rodiny a místní řezník se musí vyrovnávat se ztrátou své manželky Ceci. Jeho nejmladší syn Beagle pracuje v místní střední škole v bufetu, nejstarší Guy byl několik let pryč na cestě za svým snem stát se rockovou hvězdou, kvůli tomu ale prošvihl matky pohřeb. Beagle touží po dívce jménem Georgia, která je ale smrtelně nemocná. (poz3n)

dita.krizova

"Naděje je to s křídly, co hnízdí uvnitř nás a pěje píseň beze slov a stále zvedá hlas." Tak z tohohle mám opravdu smíšené pocity. Nevím, co mám cítit. Bylo to tak sakra skvělé a nebo mi to ještě nedochází? Příběh hrstky lidí, které trápí (?) láska a vztahy. Krásná Georgia (než si ostříhá vlasy) a nesmělý Beagle, který nakonec zůstane tím pravým hrdinou (mám na mysli, jak se staral o matku). Byla tam láska, určitá překážka (její nemoc), nesouhlas matky (zdá se mi to, nebo ji opravdu využívala, aby se proslavila?) a příběhy starých lásek. Tenhle kousek budu asi ještě dlouho rozdýchávat. ()

chmíří

Opravdu hodně dobrý film, neplýtvá časem, ale jde rovnou k věci. Mám rád tenhle styl jednoduchých snímků, které jsou založeny spíš na hereckých výkonech než na čemkoliv jiném. Samozřejmě příběh je také poutavý, ale pro mě je na prvním místě skvělý výkon úžasné Kristen Stewart...85% ()

jondoe

Kristen Stewart je mojou najoblubenojsou hereckou a som presvedceny ze jej vykon ma v ziadnom filme nesklame ,ci to uz bude drama ,komedia alebo horor. U nej som si zvykol ,ze ked ked sa objavy v hlavnej ulohe hociakeho fimlu ,tak cele jeho uspech staji na jej vykone. Presevdcila ma o tom aj tomto malo komornom diele, v ktoro bola znovu bezchybna a postavu handycapoveho dievcata ,ktore tuzi mat sex zahrala skvele. Bohuzial tento film ma viacej postav a viacej pribehou. Postava a pribeh Baglehovho brata Guya je podla mna zbytocny a reziserka sa viac mohla venovat hlavny postavam. Inak sa vsak jedna o pekne pomale komorne z dobrou reziou a solidnym herectvom. Film mi vychadza na tri hviezdicky ale za Kristen jednu pridavam a dufam ze ked skonci zo seriou Twilight ( ktora sa mi mimochodom tiez paci:D ) natoci nieco podobne ako bolo toto ,alebo Speak. ()

Seti

Nikdo mi nevymluví, že Kristen Stewart je dobrá herečka. Jen si prostě bohužel na nohu uvázala hrozivou kouli v podobě Twilightu. Film sám mě nijak závratně neoslovil, ale její výborný výkon mu u mě přidává hvězdu navíc. ()

Hanys_

Moc příjemný filmeček o nenaplněných snech...Strašně fain se na to koukalo, což je docela zvláštní, vzhledem k tomu, jakým tématům se film věnuje. Režisérka měla velké štěstí na herce. Kristen Stewart tady byla opravdu (zase) výborná a to samé se dá říct i o zbytku osazenstva. 7/10 ()

Ratherfly

Snad se tím žádné nedotknu (ikdyž abych nebyl pokrytec musím dodat, že by mi to bylo stejně jedno), ale já mám takovou zkušenost že ženské neumí točit filmy. Resp. mají nějak jinak nastavený svůj vnitřní objektiv a mně ten jejich úhel pohledu prostě nesedí. Skutečnost, že režisér nemá na poklopci bouli jsem vytušil do dvaceti minut a nemít v ústřední roli dosazenou tak zajímavou a zároveň krásnou herečku jako je Kristen, tak bych to asi nedokoukal. Cením si snahy o natočení snímku vycházejícím z reality jako takové a ne reality made in hollywood, ale to je tak všechno. U mně je to takový průměrný televizní film, který sice uteče, ale na kterém jsem si pouze potvrdil, že ta ze Stmívání je fakt dost dobrá. ()

noby

Kristen Stewart hraje skvěle, atmosféru film má, zejména vztah dvou hlavních protagonistů je podán citlivě tak akorát, ale přes to na mě celek nezapůsobil tak, jak by mohl. Lepší tři. ()

DannyBoy80

Trochu podobný film jako The Be All and End All, ale mnohem citlivější. Herecky zvládnuto a otevřený závěr sednul. Řekl bych, že film funguje tak jak má, to znamená, že se nejedná o prvoplánový soucitný doják, kde otevřený závěr dává aspoň jakous takous naději. ()

peetriss

Nenápadný, skromný, malý film s velkým nábojem v sobě. Jedna z pistolnic, Mary Stuart Masterson, ze svého koltu vystřelila citlivý a laskavý filmový projektil, který dokáže diváka vzít za srdce a dokáže mu nastínit, že i ten nejtemněji vyhlížející život může přinést světlé okamžiky. O Friedrichově chorobě jsem jaktěživ neslyšel, díky brilantnímu výkonu Kristen Stewart však o jejích svalových symptomech vím mnoho. Kristen svět nezávislých filmů opravdu svědčí a dokazuje, že hrát umí, jen potřebuje tu správnou příležitost. ()

valasek.m

Tento snímek si na nic nehraje, je to levný ale zároveň výborný film, hlavně díky vynikající Kristen Stewart od které, bych takovouhle poměrně náročkou roly, určitě nečekal, ale musím říst, že jsem jí velice podcenil. Bravo Kristen. ()

Prochy38

Je to ten typ filmu, který přijde, nechá za sebou výraznou stopu a zmizí. Škoda je, že stopa postupně mizí s ním. Za rok už nebudu vědět, protože těch filmů s podobnou tématikou je dnes víc a víc... Ale na výkon K. Stewart jen tak nezapomenu. Velmi silné, hluboké, krásné. ()

sona123

Určitě lepší průměr. Nicméně žádný vzlet do nebeských výšin. Moc bych chtěla pochválit Kristen, která se mi tady líbila a myslím, že svoji roli (nemocné dívky trpící Friedreichovou ataxií, která - jak jsem se dočetla, neb skutečně nejsem znalec - způsobuje těžké poruchy koordinace pohybů apod.) zvládla výborně a jen tak mimochodem, ty dlouhé vlasy jí slušely víc. A jinak to byl takový ten klasický film, kterých jsou mračna - výsek ze života jedné rodiny, komunity... - která má svoji historii a propletené vztahy a všichni dělají, co mohou a vlastně se maj rádi, jak jen to jde a každý se svým životem válčí, jak jen to umí....Nedostavily se žádné potoky slz, ani výbuchy smíchu, hudba byla decentní, herci milí a vše uteklo tak, jak mělo, nic víc, nic míň. ()

Jaro_slav

Vadil mi pocit nedokončenosti, jako by náhle došly peníze na další natáčení. Možná to byl záměr - useknout děj v okamžiku, kdy vlastně teprve doopravdy začal. A rozhodně je dobře, že mě neotravoval DALŠÍ příběh umírání. Naprosto skvělý je odhalování Beaglova charakteru, kdy se divák o něm dozvídá věci ve stejnou chvíli, jako některý filmový postavy. To funguje bezvadně a silně to zapůsobí. A Kristen Stewart JE výborná herečka. Potřeba všech těch intelektuálních snobů si do ni čutat jen proto, že vzala roli ve Tvajlajtu, je otravná, ale současně zajímavě poučná. 80% ()

neneka

Ráda souhlasím s Larelay... takový ten snímek, který zřejmě nebude stát v popředí zájmu a přitom bych ho tam moc ráda viděla. A skvělá herečka M. S. Masterson, která se ujala role režisérky... no, klobouk dolů, zvládla to skvěle! ()

kukentipla

o čem to je? Láska je mocná, někdy zlá jindy opojná. Kvete v jakkémkoliv věku a nehledí na ostatní. O tom se přesvědčí dva bratři a jejich otec (ne mezi sebou).....Co já NATO? Malý milý film s velkou malou herečkou Kristen Stewart. Stejně jako pomalu plyne, život hlavních hrdinů, plyne pomalu i toto dílko. Díky tomu jsem si všiml několika nelogičnostní v ději, které snižují výsledné hodnocení (Beagle a Georgia se neznají??). Za poměrně zbytečnou považuji seniorskou romanci, jenž se nedočkala ani vyústění. Zbytečně kradla čas, hlavní dějové linii (spoiler-zde bych vyzdvihl vztah hlavních hrdinů, jenž je o 180 stupňů otočený, on miluje zatím co ona chce) u které bych uvítal větší citové vydírání. ()

hobbitko

Příjemný, jednoduchý film o silných emocích, které ovládají každodenní život lidí, o malých, ale důležitých věcech, které ze života dělají něco nádherného, o blízkosti a vzdálenosti - krásné, prosté svědectví s teplým nádechem opravdové jižanské atmosféry. Kdo jiný než Mary Stuart Masterson jako tvůrce. Není to sice až tak působivé jako Fried Green Tomatoes, ale má to vykročeno po stejné cestě. ()

KOZEL84

Kristen Stewart je krásná a zajímavá.Těším se na každý její nový film protože kromě toho je i skvělá herečka (no možná kromě stmívání,ale kvůli ní se na to podívám).Film je takový typický letní filmáč na čt2.Takže kdo má tyhle filmy rád (já moc) tak se mu to bude líbit. ()

warrenur

Nadherny film s krehkou a talentovanou Kristen v hlavnej ulohe. Ocenenia za tento film si skutocne zasluzi, je radost sa na nu pozerat. A nielen na nu. Film je obsadeny sympatickymi hercami a co ma vzdy obzvlast oslovi, znie tu vyborna hudba. Tazke zivotne situacie, ludske poklznutia, ale hlavne vztahy lasky, su podane citlivo a nenutene. Po zhliadnuti som ostal plny dojmov, preto hodnotit nemozem inak. ()