Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Whitebeard

V kině to bylo onehdá za 4*, FullHD verze doma opět za 4*, ale výrazně lepší. Zombie tématika? Asi nejlepší, co se zatim povedla nějak ztvárnit. Pitt si to dává naprosto s přehledem. Jednotlivý lokace příběhu jsou bez nudných prvků, Korea a zvláštní jednotka ala COD, Jeruzalém a jeho napadení, nakonec i to WHO centrum má svojí šťávu a střídá zběsilý tempo stealth tempem. Film přesto odsejpá. Žádný plačtivý pasáže, u kterých by se člověk musel ohlížet po hodinkách. Nezbývá než vyhlížet 2017 a pokračování, na který se rozhodně těšim. ()

bubblebobble

Mal som chuť na zombie horor a dostal som presne čo som čakal. Bol som spokojný ale pridaná hodnota 0. A ten nápis "Povedzte rodine, že ich mám rád" to zaklincoval na 3*. ()

Mara97

Prý byla knižní předloha ještě lepší, ale i tak se mi to moc líbilo, ani na okamžik jsem se nenudil. Paralela s dnešními dny je zcela viditelná, vše podtrhuje vynikající apokalyptická hudba od Muse. ()

helraiser

V podstatě pohodová podívaná, značně akční a zábavná a v tom je pro mě ten největší problém. Moc akce a v podstatě žádná atmosféra, což jsme právě milovali u starých dobrých fláků od Romea, Fulciho atd. A druhý problém jsou samotní zombíci, kteří jsou opět rychlí jak blesk a navíc zrovna vzhledově nic moc. Pro mě průměrná podívaná, no prostě staromil no. ()

Razzor_82

"Matka příroda je masovej vrah." Nikdo není lepší, ani kreativnější." Dobré vykreslení světové apokalypsy. Brad Pitt film táhne ale zoombie téma je už stokrát omílané a tento snímek kromě lepších efektů nepřinese nic nového. Bez atmosféry a výrazného napětí. 6/10 ()

NitroXcz

Zombíky už asi nebavilo, že jsou prezentováni jako pomalu kráčející mrtvoly, tak si vybojovali roli nebezpečných Usain Boltů, kteří začali terorizovat svět. Děj zajímavý, nenudil jsem se, ale chybí tu krev, že bych tohohle žánru byl velký fanda se říct nedá, ale když už, tak se vší parádou. Svět si povolá Tylera Durdena, aby všechny zachránil před nakažlivým virem. ()

kondor77

Solidní horor v němž se mimojiné dovíte proč izraelité staví zdi (kvůli zombíkům = palestincům). Jinak s výbornou literární předlohou nemá film prakticky nic společného. Vyzdvihl bych snad jen skvěle natočené dynamické hordy nemrtvých v akci a standardně dobře hrajícího Pitta. ()

dodona

Zombie žáner nemusím a teda nemám veľmi s čím porovnávať. Film je akoby predelený na 2 časti. Prvá polovica je viac akčná s pár krásnymi mega scénami a druhá časť je vyslovene taká laboratórna zombie jazda. Úprimne, prvá časť sa mi fakt páčila a z druhej budem mať zlé sny ešte pekne dlhý čas - hlavne z tej černošky a doktora čo číha na Pitta. Brad Pitt bol stávka na istotu a je vidno, že on je ťahúňom filmu. Odporúčam 2D verziu, 3D je vyslovene iba na vytiahnutie väčšieho vstupného z vrecka zombie nadšencov. ()

Rawar

Velice slušný rozjezd, kde téměř od samého začátku film dostane spád a postupně nabírá na otáčkách. Velice humorný prvek: "Shit happens"" mě ujistil v tom, že se zde dočkáme i nějaké té legrace. Vidět Jeruzalém v záchvatu pekelného očistce bylo také silným bodem celého díla. Celkově film působí velkolepě a proto diváka překvapí zřetelný útlum zhruba v třičtvrtině filmu, kde se děj přesune do komornějšího prostředí výzkumného centra a přechází do koridorové akce, plné zombies. Kdyby si režisér trochu více pohrál se závěrem filmu, bylo by moje čtyřhvězdí jistější, takhle je to spíš tři až čtyři. Díky skvělému úvodnímu motivku a Pittovi se ale přikláním ke čtyřem. ()

ISAJ

Konečne vysnívaný, obrí zombie blockbuster, ktorý hravo dokazuje že aj v tomto svete sa dá bez problémov fungovať s ratingom PG-13. Forster znovu pod silím dohľadom producentov kočíruje veľkoprodukciu, ktorá nie je len tupou veľkou letnou zábavou, ale hlavne silne atmosférickou záležitosťou s veľkolepými scénami. Najviac dominuje maltská unit, v ktorej tisícky cgi zombíkov s výborným drajvom vyobrazujú všadeprítomný chaos. Solídne triky doplňujú výborné lakačky a pocity hlavných postáv. Jediná výhrada je krátka stopáž, ktorá mohla byť ešte natiahnutá a špičkovo zakončená pretočeným tretím aktom, ktorého sa už asi nikdy nedočkáme. WWZ je excelentný katastrofický film, ktorý sa dosť podobá takej Spielbergovej Vojne svetov, ktorá ale v celku rozhodne nezanechá takýto dobrý dojem. Zhliadnuté v kine. 8.8/10 P.S. Samozrejme, unrated verzia ešte viac pridáva filmu na hodnote... ()

vikino1

Upřimně, podle ukázek jsem myslel, že to bude akčnější. Ale i tak zombaky můžu na každej způsob a až na toho zombíka v letadle jsem v ději nějaké fatální chyby neviděl. Libil by se mě film o jednotce v Indii, nebo zfilmovat válečnou frontu v Rusku. Z mrtvol jde strach, Brad hraje velice dobře i hudbební doprovod stojí za zmínku. Na takový filmy mě baví chodit do kina. ()

hemoglobin

Pre mna osobne príjemné prekvapenie, čakal som len hlupu akcnotu, avšak sa ukázalo, že aj príbeh stál za to, ísť do kina sa oplatilo, ale 3D bolo naozaj zbytočné ()

Listyx

Bacha komentář obsahuje spoilery! :) Osobně nejsem fanoušek rozklepané kamery a rychlých střihů, takže mě "akční" scény téhle záležitosti moc nebraly. Scéna z Jeruzaléma mi přišla přitažená za uši. Jsou tam dost chytří, aby našli a realizovali řešení během pár dní, ale nemonitorují situaci za zdí WTF? Hlavní superhrdina, co přežil pád dopravního letadla, byl vyloženě komický. Paradoxně jsem si během filmu oblíbil víc jeho rodinu než jeho samotného, zatímco jejich osud ve mně vzbuzoval nějaké pocity, vlasatec mi byl dost volnej. Jo teď jsem si ještě vzpomněl, co to bylo za dementní scénu na těch kolech? Zombíci jdou po zvuku, tak vyrazím na něčem co vrže pomalu i když to stojí na místě? Jednou se to vidět nechalo, protože film jako celek pracuje docela dobře a zombíci ušli a konec není o růžovejch ponících a duze.. i když... nebyla tam za nima duha na konci? :) ()

cinemaboy7

To, co jeden u filmu kritizuje, může druhému připadat, jako originální a neotřelé. Hodně lidí si stěžuje na střih - ano je místy trochu chaotický. Podle mě však z toho důvodu, že tvůrci nechtěli, aby divák shlédnul jakousi poddívanou, ale aby byl nekompromisně zasazen do děje a pobíhal a bojoval po temných chodbách a schodech s hrdinou a zombíky. To, jak hraje a vypadá B.Pitt...pro jednoho je moc hezký, pro druhého málo (kdo by neměl po dvou bezesných nocích s tisíci zombíky za prdelí kruhy pod očima, že?). Další část publika by radši viděla místo průměrně vypadající manželky zmalovanou Angelinu, házející copem a hystericky pobíhající po lodi. Podle mě kritika spíš patří náhodám, které se ve filmu dějí...teda hlavně jedné náhodě, kdy hrdina spadne s letadlem přímo před místo, kde potřebuje být. Ale naopak má i několik vydařených míst (na střeše, v letadle, Jeruzalém, laboratoř, vakcína). Prostě a jednoduše, kdo jde na film v domění, že se opět bude opájet hollywoodským klišé, bude zklamán. Kdo půjde na film s očekáváním, že uvidí trochu syrové akční drama, bez přikrášlujících berliček letních trháků, bude spokojen. ()

M0NCA

Cokoliv se může posrat, to se posere, Brad má asi pořádnou smůlu na patách, ale kdykoliv už to vypadá, že je v pohodě a useknutá ruka kolegyně je v cajku, musí rozbít granátem půlku letadla, smolař... V akčních scénách nesnesitelná kamera, ale sexy Brad, když je občas vidět v záběru. Oceňuju ale tah na branku, žádný velký představování, rovnýma nohama do zabíjení zombie hned potom, co dáme dětem snídani. A tak to má být! ()

radeckator

Dávám návrh na regulaci počtu zombie v jednom filmu. Tady mě přišlo, že 99% světové populace už jsou zombíci a podle výbavy Brada Pitta pro boj s nimi můžou přežít jen hokejisti. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech