Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Nobunaga

Film není prvoplánově akční, jak by se dalo v tomto žánru očekávat, ale stejnou měrou hraje i na strunu společenské kritiky ala George Romero. Potud dobrý. Co mě ale trochu zamrzelo bylo, že film nepřišel s ničím novým, čím by obohatil "zombie" žánr. A že se takové snímky najdou ,viz třeba právě romerova tvorba, nebo z poslední doby Úsvit mrtvých (2004) nebo 28 dní poté (2002), které na plátno přinesly mj. rychlé zombíky. Vlastně jsem v průběhu filmu měl pravidelně, ne-li permanentně pocit, že sleduju scénu, kterou jsem už viděl někde jinde- viz výše zmíněné filmy, ale třeba i Kubrickův Shining! A co se týče zvukové stránky, několikrát jsem měl pocit, že se Marco Beltrami nechal inspirovat hudebními motivy Johna Murphyho z 28 týdnů poté. Čili být tam více originality, bylo by to asi i za plný počet, takto si ale jednu * nechávám ;-) ()

Rawenika

Ty tam jsou časy, kdy Brad Pitt byl jen další hezounek na plátně. Jeho herecký projev zraje jako víno a mezi námi pořád je to kus chlapa. Hrozně moc se mi líbilo provedení akčních scén podpořené hudbou a místy absentujícím rykem boje. Scénář má jasnou zápletku, velmi pěkné vyvážené tempo a nic nepůsobí křečovitě jak se to u tohoto typu snímků obvykle stává. Jen kamera byla chvílemi opravdu moc rychlá a trochu mi vadí, že jsem se nedozvěděla jak došlo k první nákaze, ale jinak super film na koukání. ()

paax

Myslím si, že to byla skvělá zombikárna. Sice mě zase naštvali bleskurychlé zombie (které popírají všechny fyzikální zákony) a pár divných věcí. Nicméně rozhodně hodnotím kladně celý film a doporučuji všem fandům tohoto žánru. ()

numan

Tož byl jsem z toho vyplácaný jako malé děcko. A to je vlastně prapůvodní účel filmů, ne? :o) Marně si vzpomínám, kdy jsem v pohyblivých obrázcích naposled viděl něco tak působivého jako průlom do Jeruzaléma. ()

Ivuska71

Nejlepší byl zombík cvakající zubama za skleněnýma dveřma, Bradovi přimo před očima. Tohle prostě musíte vidět a klidně i víckrát! ()

xxxdvorixxx

Epický záběry na města, mraky CGI, absolutní nelogičkosti (bez spoileru by to asi napsat nešlo ale) a příjemný Brad Pitt, jako obvykle. ()

RoyBatty444

Podarené zombie-movie s pridanou hodnotou potreby realisticky vykresliť udalosti aj s nudnými opisnými pasážami. Realistické myslím ponímanie jednanie organizácií a pár zaujímavých myšlienok až na vysvetlenie ako prišli na svet tie oživlé mŕtvoly a nudné boli niektoré pasáže, získavania informácií a partitívne úniky pred zombíkmi. ()

Faldicek

Pro mě je dobrý film takový, který mě dokáže upoutat natolik, abych nadával pauzu a nekotroloval nové zprávy na mobilu, což se zde povedlo. Člověk by řekl, že v zombie žánru se už nedá nic nového vymyslet, no a evidentně dá. Skvělý film, který zabaví a naprosto pohltí. Rád dám plné hodnocení a doporučím přátelům... ()

Uroboros77

Milé překvapení, které je konečně trošku víc odlišné než ty ostatní sr.... s tématikou zombie. Sice jsem v tom poznal až zatraceně moc předchůdců jak filmových tak herních ale proč ne když to dohromady dává tak pěkný celek. ()

pepca72

Na film jsem se těšil a nezklamal mně. Je to svižné dobře natočené, nenudí, herci hrajou co můžou. Škoda že to přetočili, vybíjená zombíků v Moskvě mohla být parádní tečka. Těším se na dvojku. ()

Mangoo

Tak jak mi vstávají chlupy vzadu na krku s každým vysloveným "zombie", tak tentokrát jsem to shlédl až do konce... ()

Dataminer

Jednoduše žánrovka jak má být. 85-90%. Hodnocení zvedám záměrně s ohledem na mě sympatickou hlavní postavu, která více než zbraně používá mozek a pozorovací talent s dedukcí. Samozřejmě by se zde našla celá řada věcí, které by se daly zkritizovat – jako například chytrost včasného postavení zdi kolem Jeruzalému, ale neskutečně hloupé opomenutí k té zdi přistavět také pozorovací věže (no prostě modernímu člověku už chybí ten starý selský rozum a zkušenosti s opevněními jaké měli lidé před tisíci lety). Máme vrtulníky, tak na co pozorovací a obrané věže, co je za zdí je za zdí…nebo ne? Tak to jen pro příklad. Ale líbila se mi atmosféra i akční scény. A zaujaly mě i ultra rychlé zombie. Dříve se zombie šouraly, pak i běhaly, ale nyní už i skáčou jako šelmy, což jim ještě více přidává na nebezpečnosti (s čím přijde Hollywood příště – budou plachtit, létat? Prostě podobně jako podzemní červy v řadě filmů Chvění, kdy s každým dalším pokračováním měli červy stále nové a nebezpečnější schopnosti. Uvidíme). ()

karel63

Jsem se dobře bavil. Žena se bála a já byl za ochránce...Kdyby ti zombici neběhali tak rychle, tak jsem si to užil ještě líp. ()

Punkies

Trochu odlišný Z film od ostatních Z filmů, a to se mi na tom líbí. Bradovi role fakt sedla a o akčnost ani napětí není nouze. Super scény, super film. ()

zekon

Nevzpomínám si kdy by zombák film měl takový vážný nádech jako tady. Nejdřív jsem si říkal že to bude další zombie shit, navíc s turbo zombie ale pak to velmi mile překvapilo. Velmi slušný scénář, dobře zahráno a s velmi dobrou kamerou. Oproti Resident Evilu apod trochu vyšší laťka. Nicméně celkově....už to tady bylo a nic nového. Takový mix právě RE a I Am Legend. Zrovna jsem bral ATB tak jsem si navíc říkal.....co kdyby to bylo vono? :) ()

ProchY01

Může obsahovat nepatrný spoiler. Předem říkám, že vůbec neznám knižní předlohu, čili žádné srovnání s literární verzí. Zato ve srovnání s jinými Z filmy tento obstojí velmi slušně. Dynamické, napínavé, bohužel i lehce předvídatelné, ale nekazí to dojem z filmu. Celé je to celkem Pittova one man show - Mireille Enos (kterou mám moc rád) je hodně odsunuta, David Morse je tam asi 2 minuty a že tam (údajně někde) hraje Matthew Fox jsem se dozvěděl jen z cast listu - ve filmu jsem si ho nevšiml. Brad to ale celkem obstojně utáhne od začátku do konce. Pro příznivce zombie filmů jasná věc, nudit se nebudete. ()

Paokara

sPITTej Bredík v roli americkýho fotříka bojujícího za "čistotu americké rasy"proti neživým pololétajícím monstrům se mě celkem zamlouval,takže jen malé výhrady mám za obsazení jeho filmové manželky "krásnou" Mireille Enos,ta na mě nepůsobila přitažlivě,při bližších záběrech na pihatou tvář bez obočí spíš odpudivě-tohle si Brad asi nezasloužil... ()

Mark1983

Líbilo se mi zpracování,děj i příběh a místama to bylo i dostatečně napínavé,takže k tomuto snímku nemám,co vytknout.Je to zase trochu jiný druh filmu o zombie a tím je snímek zase o něco zajímavější. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech