Za svitu měsíce

• USA Moonlight
USA, (2007–2008), 11 h 32 min (Minutáž: 41–45 min)

Alex O'Loughlin, Sophia Myles, Jason Dohring, Brian White, Shannyn Sossamon, Jacob Vargas, Holly Valance, Rudolf Martin, Tami Roman, Jordan Belfi, David Blue (více)

Epizody(16)

Každé soukromé očko zná mnohá tajemství ostatních lidí. Losangeleský soukromý detektiv Mick St. John (Alex O'Loughlin) má také co skrývat. Je totiž upír a jeho život komplikuje přátelství s nemrtvým finančním magnátem (Jason Dohring), vzpomínky na neodolatelnou bývalou manželku (Shannyn Sossamon), která z Micka udělala upíra a také vztah s lidskou dívkou (Sophia Myles). Mick dobře ví, jak obtížné a nebezpečné může být citové pouto mezi upírem a člověkem.
Edice obsahuje 16 epizod na čtyřech discích a seriál získal cenu People´s Choice Award jako TV drama roku 2008. Skvělá zábava pro všechny fanoušky stylových a napínavých upířích příběhů. (Magic Box)

eJacques

...Kvalitní, jako většina nových amerických seriálů... Méně akční než Blade, zato realističtější podobně jako Dexter... ()

Laerry

Alex O'Loughlin dokázal vdechnout neskutečné charisma postavě, která to vyloženě vyžaduje. Aneb jeden z nejlepších televizních upírů současnosti. ()

trpaslixx

Ma to pri zatim odvysilanych 12 castech v kazdem dile velmi prijemny spad, mysteriozne-detektivni ladeni, velmi sympaticke hlavni hrdiny a zacinajici dejovou linku, propojujici po sobe jdouci dily. Uvidime, jak se to vyvine dale. Hlavne nezapomente: "Kdyz zijete dlouho, minulost vas vzdycky dozene." ()

terunka003

Napínavé, strašidelné × obyčejné. Ničím nevynikající seriál. V porovnání s True Blood pohořel. Asi mi i vadilo to, že na sebe děje jednotlivých dílů nenavazovaly, kromě dění kolem hlavních postav. Možná je to tím, že jsem viděla jen pár dílů ale nějak mě to nenadchlo natolik, abych pokračovala ve sledování. ()

July

Pěkná oddechovka, ale nic vyloženě skvělého od Moonlight nečekejte. Na můj vkus je to chvílemi až moc slaďák (přeromantizovaný vztah hlavních hrdinů, skoro žádné vtipné špičkování a fungující chemie mezi postavami jako třeba v Castlovi) a detektivní zápletky nejsou převážně nic světoborného (což sice nebývají ani ve zmíněném Castlovi, ale ten boduje vtipem a invencí), ale po kritice přijde i pochvala - místy seriál vtipný i originální je a zábavný ve smyslu příjemného ukrácení dlouhé chvíle, když je člověk unavený a nechce se mu dělat něco produktivního, je stále. A natočený je moc pěkně. Několik okamžiků se mi opravdu hrozně líbilo (Bethino odhalení Mickovy upírské identity, možnost polidštění, Mick jako celebrita, scéna v poušti...), některé postavy se vyvíjely a seriál rozhodně měl potenciál na dvě série (byť takové tři už by byly asi maximum, co by snesl). Nový státní návladní se podařil a po závěru jsem litovala, že započatá zápletka neměla šanci na rozvinutí. Lepší 3* nebo slabší 4*. ()

YumiOkami

originalni, zabavny a poutavy serial se sympatickymi postavami, ktere jsem bohuzel zacala opravdu milovat az na konci (napriklad upir nerd byl super, se zbytkem mohli vytvorit nejaky upirsky tym :D). — hned jsem si na tom vytvorila zavislost; v letech 2005-2010 proste umeli natacet serialy (mentalista, skins, merlin,..). — je hodne velka skoda, ze to takhle rychle ukoncili :( jinak uzasny!!! ()

skretik

Prečo zrušili pokračovanie? Uznávam, že pár vecí ma furt štvalo (Beth sa niečo šlo stať a Mick to náhodu VŽDY na poslednú chvíľu stihol :) ), ale celkovo to bol nadpriemerný seriál a dobre som sa bavila... Niektoré hlášky fakt stoja za to :) ()

Narya89

Moonlight mi přišel asi jako nejlepší seriál s upírskou tématikou, i když srovnává se mi to hůř, u jiných kazí dojem další série a tady mi v hlavě zůstala jen ta jedna jediná jako hodně povedená. Není tu žádná překombinovatnost, krvežíznivost, nic, jen prostě je hlavní postavou upír..jinak "člověk" jako každý jiný, kterého potkáváte denně v práci - není to o pití krve a rituálech ale právě spíš o běžném životě. Alex O'Loughlin zde má neuvěřitelné charizma a eleganci, která nevím ani tak jestli je dána tou rolí a upírskostí nebo prostě jím, ale je vážně škoda tak malého prostoru pro jeho realizaci, seriál by určitě další díly snesl. ()

Ichabod

Po Veronice Mars dalsi zajimavy serial z produkce Joela Silvera. Jsem zvedav co se v dalsich dilech z nej vyklube, obsazeni je sympaticke a dejova napln atraktivni. ()

Roseinka

Nevěřila jsem, že by se mi mohl líbit další seriál s upíry, ale jsem příjemně překvapená. Troufám si říct, že je to lepší než TVD. Bohužel už dopředu vím, že je jen jedna série. Je toho škoda. Všichni tři hlavní hrdinové jsou velmi kvalitní herci a svou roli zahráli perfektně, přesvědčivě. Seriál je dost emotivní, není hloupý, vše je dobře promyšlené. Především mě překvapil Mick, ráda bych s ním ještě něco viděla. Beth mi zase šíleně připomíná Kate Winslet a možná proto je mi tak moc sympatická. Dávám plný počet, moc se mi to líbí. Třeba je dobře, že to nemá víc dílů, možná by to ztratilo to kouzlo.... //// Po posledním díle mé srdce pláče. :( Naopak. Seriál by měl mít mnohem víc dílů, kouzlo by to neztratilo. Zbylo tak strašně moc prostoru pro pokračování. Nechápu, proč ho zrušili. Bylo to fakt nádherný, ach jo.... ()

Narcis

Nedalo to praci si oblibit tento serial. Zajimava zmena po 7 seriich genialniho serialu Shield. Hlavni hrdina je tezky sympatak, ktery resi zajimave pripady. Jako skalni fanousek L.A. a serialu z tohoto mesta velmi ocenuji nadherna zabery na toto mesto - molo Santa Monica, Downtown L.A., Pershing square ... Dalsi klady jsou sympaticke herecky a skvele provedene akcni sceny. ()

Finskej

Ze všech upírovin, které jsem kdy viděl - a že si na ně hodně potrpím - zdaleka ta nejkoukatelnější, vlastně dokonce prudce nakažlivá... Seriálem se sice jako nit táhne klasický milostný problém "ona x upíří princ" a on je, ach, tak přitažlivý, ach, tak mužný a, ach, tak hluboce vážně se vyrovnává se svým existenčním problémem, přesto ale pořád se dá na seriál z nějakého záhadného důvodu koukat a dokonce čím dál tím víc. Vážně nedovedu říct proč. Protože jede tak zlehka? Protože hlavní postavy nakonec opravdu jsou tak moc sympatické? Protože dámy mají svého fešáka na dívání a pánové pro změnu fešandu? A protože seriál není vysloveně hloupý, ba naopak chvílemi i docela vtipný, aniž by si to kazil potenciálně neúspěšnou snahou o nějaké hluboké intelektuálno? Celosvětově seriál zaznamenal úspěch a značnou oblibu, proto je naprosto nepochopitelné, že byl najednou utnut a zrušen. Much much better than True Blood ever. ()

Nerhinn

Ohó, sledovat tohle asi tak týden po True Blood, to bylo neskutečné utrpení. Připočteme-li hvězdičku za krásnou Beth, ty tři to dá, ale dost jsem váhala. ()

miksacka

Sledovala jsem už několik seriálů či filmů s upírem v hlavní roli a musím říct, že Mick St. John mě upoutal asi nejvíce. Šarmantní sympaťák, který chce pomáhat lidem, a proto pracuje jako detektiv. Nejen tyhle jeho slova, ale mnoho dalších vět mě přiměla k zamyšlení, dojala, povzbudila a nebo jsem si prostě jen řekla, že to vážně dobře zní. Škoda, že byl seriál zastaven po první řadě. Možná, kdyby přišel o rok či dva déle v době upířího boomu v podobě Twilight, užili bychom si dílů více, ale jak by řekl Mick: "Jestli jsem se za 85 let něco naučil, tak to že co my chceme, na tom vždycky nezáleží... jenže někdy, je to jediné, na čem záleží." :) ()

Lucindajet

Tak hned po dvou minutách jsem si začala říkat, jestli opravdu koukám na tento opěvovaný seriál nebo jsem omylem šáhla po nějakým stejnomeným béčku. Šáhla jsem správně, ale v půlce jsem pilot vypla protože to nešlo. Zamžejen obraz jak v nějakým typickým primovským dopoledním seriálu, záběry že mě to zvedalo ze židle jak lacině to působí a hudební doprovod je asi sranda. Jako, přečetla jsem pár komentářů a teda zkusila pilot napodruhý a s velkým úsilím ho dokoukala ale představa sledovat další díl mě bolí jako sledovat druhou řadu Real Housewives of Beverly Hills, kdy si i seriálový povaleč jako já říká že tohle je ale opravdu promarněnej čas. Hodnotím po prvním dílu, protože to beru tak že pilot má být nej a to že jsem ho nebyla s to dokoukat (nebýt v nouzi tak tomu druhou šanci nedám) o něčem svědčí. Sry. ()

jasiska

Je to taký mix Angela a Phillipa Marlowa, ale nejak to nedosahuje kvality ani jedného. Na upírsku záležitosť je to málo temné a tajomné a na poriadnu detektívku to tiež nemá. Nehovorím, že Moonlight nemá svoje kvality a že by som nepozerala aj ďalšie diely, keby nejaké boli, ale plakať za Moonlightom nebudem. ()