Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Wbcko

Pro mne jeden z nejlepších filmů letošního roku. Výborný Leo, skvělá atmosféra a závěr po kterém jsem ještě půl dne přemýšlel "Jak to vlastně sakra myslel". ()

Josefin

Typický či netypický kousek z režijní dílny Martina Schorsese? Shutter Island mě určitě ohromil svou atmosférou, která je opravdu stylově vyladěná. Strhujícím způsobem si hraje s divákem tentokrát mysteriozním, dramatickým způsobem. Vybral si do hlavní role Leonarda DiCapria, který je opravdu fantastický, protože zraje jako kvalitní víno. Co se týče konečné pointy, dokázal Schorsese úžasně roztrhnout divácké pole na dvě strany. Představivosti se meze nekladou a určitě to byl i jeho záměr. ()

greath

Ja som to asi nepochopil, ale veľmi sa mi páči atmosféra, ktorá z filmu sála, hups. Veľmi rád si to pozriem pri nejakom temnom večeri znovu. Pozor na Scorseseho, vie veľmi dobre čo robí. ()

Styxos

Tomuhle říkám dokonalá hra s divákem. Je to mrazivé, děsivé, vizuálně dokonalé a bruslící na hraně šílenství. Scorsese si tímhle snímkem možná nezadělal na nesmrtelnost, ale rozhodně v něm ukázal, že je pořád bourák a že ještě pořád dokáže natočit pořádný film. Mimochodem, nikdy se mi zatím nestalo, aby ve mě nějaký film zanechal takový divný pocit, který mě pronásledoval i po odchodu z kina ()

jefff

Fantastická psychologická hra, kterou podle předlohy Dennise Lehaneho zrežíroval Scorsese je geniální! Je pravdou, že jsou malinkaté chvilky kdy příběh trošku stagnoval a poskytnul prostor pro pár zívnutí, ale u stopáže dlouhé téměř 140 minut to není nic trastuhodného. Leo DiCaprio válí jako nikdy a i když jesm byl dříve jeho silný odpůrce, dnes již tomu je jinak a Prokletý ostrov to jen potvrdil. Vedlejší role namátkou Ben Kingsley či Mark Ruffalo, jsou zahrány tradičně přesvědčivě (Scorsese přece ví kam sáhnout) a dobře sekondují hereckému koncertu DiCapria. Trošku jsem se obával jestli nebude konce nějaký moc přehnaně komplikovaný, nepovedený, to se však nestalo ba naopak. Závěr filmu je naprosto strhující a řekl bych, že asi každý na to zíral s otevřenou pusou až do závěrečných titulků. Protože takto povedený konec jsem už dloooouhou dobu neviděl. Díky Lehane i Scorsese! ()

Philoun1

Přesně takové psychologické filmu mám rád a tohle byl výborný nápad, opravdu šokující, trochu jako Klub rváčů. Ještě si nechám v rezervě jednu hvězdu pro druhé shlédnutí. ()

sellsakul

Hmm, čo povedať??? Pán Scorsese ešte si prosím takéto filmy!!! Po dlhšej dobe konečne niečo odlišné ako som do teraz pozeral, wau! // Po druhom opakovaní musím povedať, že film ma ešte viacej dostal ako prvýkrát. Lepšie som si uvedomoval o čo tu vlastne ide a ťažko tomuto filmu niečo vytknúť, všetko malo svoju podstatu a logiku. A ten záver ma totálne zničil, odrovnal. Pre mňa najlepší film, aký som v roku 2010 videl! (zatiaľ, ale myslím, že to tak aj ostane :-) ...videl - 4x ... :) ()

Specs

Hlášky: Rachel 2: - "Jste chytřejší než vypadáte, Maršále. To asi není dobře." & Warden: - "Vedeme války, přinášíme oběti, roníme slzy nad těly bratrů a proč? Protože nám Bůh dal násilnou povahu, abychom bojovali jeho jménem." Teddy Daniels: - "Myslel jsem, že nám Bůh dal morálku." Warden: - "Nejčistší morálka je tato bouře. Vlastně morálka neexistuje. Není nic než tohle: Silnější vyhrává." & Teddy Daniels: - "Omlouvám se, zlato. Miluju tuhle věc, protože jsi mi ji dala. Ale pravda je... že je to zatraceně hnusná kravata." & Teddy Daniels: - "Tohle místo mě přinutilo zamyslet se." Chuck Aule: - "A o čem, šéfe?" Teddy Daniels: - "Co je horší? Žít jako zrůda, nebo umřít jako slušný člověk?" ()

zolo23

Asi je len otázka času kedy si Leo odnesie oskara za svoje herecké umenie. Čím starší chlapec, tým lepší. Čo sa filmu týka, tak konečne niečo pri čom som bol napätý od začiatku až po záverečné titulky. Scorsese je Scorsese a hlavne.......Zimmer je Zimmer. Už sa teším na Inception, pretože už len z úryvkov je jasné, že po hudobnej stránke to bude bomba! ()

Ludivitto

Absolutně neoriginální. Přesto docela atmosferický a místy i působivý. K čemu to ale je, když se snaží být tak lacině efektní a rádoby šokující? ()

manonfire

Ač není pointa šokující, je silná, smutná. Podobně jako v K-pax mi příjde motiv nepřijetí reálně prožité hrůzy a prosba o zapomenutí v sugesci nové identity....prostě silné. K tomu Caprio, Kingsley, von Sydow.....To se to pak důvěřuje neuvěřitelnému. "Nás nedostanou Chucky." 80% ()

P1tr

Leo má na jednu stranu štěstí, že se v jednom roce objevil ve dvou povedených snímcích, ale na druhou stranu mluví v jeho neprospěch značná podobnost obou rolí. Druhým želízkem v ohni DiCapria je o mnoho povedenější Inception. Scorseseho Prokletý ostrov disponuje hutnou atmosférou a očekáváním, co nás čeká na konci a právě konec je dle mého bodem, který rozdělí diváky na dva tábory. Jedni budou nadšení a druzí budou nevěřicně kroutit hlavou, že tohle je až moc přehnané. Já jsem z druhé skupiny, kdy mi konec zkazil předchozí zážitek, neboť zakončení je značně přitažené za vlasy a v předchozích scénách lze v souladu se závěrečnou pointou najít spoustu nelogických, či naprosto šílených míst, které mi brání dát filmu lepší hodnocení. ()

U.Tarare

Stopáž, hudba, atmosféra, to jsou věci, které filmu musím vytknout. K tomu ještě ty zmatené halucinace a sny, které dle mého byly zmatené až moc. Nebýt těchto neduhů, byl by to pro mne skvělý snímek. ()

tommmy89

Ufff, osobne si myslím, že L. DiCaprio načrel do nesprávneho súdku a nie príliš hlboko, lebo jemu patrí strieborné plátno v znení romantiky a menšej akcie. Tento trhák mu trochu nesadol, i keď film bol veľmi dobrý a vôbec som nečakal taký prekvapujúci koniec. 3* ()

jenik71

Celkem zajímavý kousek vyprávěný z prostředí tajemného ostrova. Nevím, proč je tolik lidí překvapeno samotnou pointou. Alespoň průměrně vnímavý a přemýšlející divák si musí dát poměrně brzo dohromady, že tu cosi nehraje a že nic není jak se zdá. Očekával jsem určitě napínavější podívanou, ale protože všichni hlavní herci předvedli nadstandard a atmosféra také nebyla špatná, dávám tedy čtyři. ()

IMPAIRED

Bavilo mě to neskutečně, od první do poslední sekundy (už scéna na lodi byla nádherná). Úžasná atmosféra. Jsou větší psycha, ale tohle si nepotřebuje vypůjčovat z dílny násilí, nebo sci-fi. Všechno je dokonale promyšleno, aby divák nemohl rozhodnout co je realita. Je to test, zda inklinujete spíš ke konspiračním fanatikům, nebo k lidem akceptujícím šílenství pravděpodobnějším než aby převrátili svou realitu. A zároveň vám poví, jestli jste schopní pochopit, že něco nemůžete nikdy poznat, nebo zda paličatě odmítáte vidět protiargumenty a logicky uvažovat. Například, kdyby se tehdy na skále podíval na ten papír, dozvěděli bychom se pravdu. Nebo možná kdyby rozvedli mořskou nemoc. Takhle.. Úloha má právě dvě řešení. A v obou případech je Scorsese bez přehnaného euforismu genius. Tím chci říct.. Ty vole! ()

Vercinix

Pokdu tento snímek zařadíme do společnosti (kontextu) Přeletu nad kukaččím hnízdem, Světu podle Prota (K-PAX), Švankmajerových Šílených, 12ti opic, Čisté duše aj., pak každý z těchto názvů bude jenom podtržítkem pod jeho výslednou kvalitou. Filmy s tématikou šílenosti jsou velmi vděčné téma a očividně nevyčerpatelné. A jsou více než to! Jsou velmi významným přispěvkem do diskuse o hegemonii psychologů, psychiatrů a jiných dušeznalců a myslozpytců, jež si usurpují právo být králem, soudcem i katem, jež si kompenzují své koplexy na těch jež kategorizují, jejichž žebříčky hodnot posuzují dle svých (od Boha obdržených) norem, řádů a tabulek. SPOILER: Tento film popisuje i stránku, kdy tito lidé pomáhají, ovšem pomoc vnímáme ze strany "šíleného", zažíváme jeho pocity důvěry/nedůvěry a sebepoznání, které musí radikálně odtrhnout od své duše a vrhnout se do neznámé náruče těch, jež mu NĚCO o něm samotném tvrdí. Kromě působivých záběrů, skvělého tempa filmu, poměrně kvalitní hudby, dobrých hereckých i režisérských výkonů, je tak scénář jen onou pomyslnou třešničkou na dortu. M. Foucault by zapslesal:) ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013