• tron

„Musíš utiecť.“ – „Ale ja už neutekám.“ Prvý diel sa mi páčil (60%), druhý zúfalý a zbytočný (20%) a „japonský“ tretí prekvapivo dobrý (60%). Do štvorky sa síce vrátila stará partia, no ak necháme bokom rozčuľujúco priemerného Walkera, ktorý je rád, ak mu ponúknu hocičo, Rodriguezovú, ktorá sa len mihne v úvode a úplne zbytočnú Brewsterovú, znamená „návrat starej party“ v preklade „návrat Vina Diesela“. A je to pravdupovediac len toto stále ešte dosť charizmatické holohlavé delo, ktoré povyšuje štvorku na aspoň ako-tak pozerateľný akčný triler. Ktorý síce nie je ani prehnane akčný, ani prehnane napínavý, vlastne nie je napínavý skoro vôbec, ale je po remeselnej stránke zručne nakrútený a na Diesela sa dobre pozerá. Ale scenár je príšerný, vzťahy medzi postavami sa zasekli na adrese Jump Street 21 a digitálne automobilové naháňačky ma nútia zívať. Finále v mexických tuneloch dosť absurdné. Koniec fajn.(3.3.2011)

• Wacoslav1

Nekonecna serie natazena o dalsi proser ani tenhle dil nevybocuje z rady radoby efektnich a za kazdou cenu hrozne moc cool a trendy filmu vsechno jenom nasvicenej predvadejici se prazdnej podvod co o sobe tvrdi ze je akcni film Vin Dieselovy toho tvrdaka vskutku nezeru a vsechny ty hi tech vecicky nemuzou zakrejt tu prazdnotu a nijakost omlouvam se ja nejsem sik a trendy a nebudu podobnej vyvoj akcniho zanru nekvituju teaneger uz totiz vskutku nejsem z tohoto pochybneho veku kdy jsem mel nedostatek rozumu a mozna by se mi takova sracka treba mohla i libit uz sem nastesti vyrostl.(18.3.2013)

Myslím si někdy, že život jest dobré víno, které chce býti zbožně srkáno. Totéž tvrdily první dva navýsost odlehčené a prostopášné díly vysokooktanové filmové frančízy Rychle a zběsile. Nikoliv však díl čtvrtý... jak může ale v tak vážném a „vyspělém“ filmu krmit kamioňák leguána sušenkama? S tímto prohřeškem se střetáváme nejčastěji tehdy, kdy se na hladině plynoucí řeky pohnutého děje jaksi sám od sebe zaleskne z vlasce utržený splávek nečekaného, neboť neodůvodněného humoru - izolované „zjevení“.(3.5.2009)

Staré součástky, stará zápletka, zbrusu nový drajv. Popravdě nechápu jak to Justin Lin po průšvihové trojce zvládnul, ale asi hodně opisoval od oldschoolových akčňáren, které honičky po silnicích a po svých zvládaly levou zadní. Walker sympaticky ošlehaný, Diesel v nejlepší formě a těm auťákům zas hezky střílí od vejfuku. Naprostá spokojenost v rámci škatulky.(23.3.2009)

Ikeď posledný Fast and Furious nieje už tak celkom o autách, je to predovšetkým taký klasický akčňák, je to len dobre. Séria naberala už poriadne brakovitý tvar a toto pokračovanie ju nielen dostojne ukončuje, ale aj poteší fanúškov prvého filmu, keďže sa vrátila prakticky kompletná herecká zostava. Žiaden akčný klenot, to nie, ale skor také milé prekvapenie. (7/10)(28.3.2010)

• - S víkendovým výdělkem 72.5 milionů dolarů se jedná o číslo jedna studia Universal Pictures. Podařilo se mu překonat rekord Ztraceného světa: Jurského parku – 72.1 milionů dolarů. (HellFire)

• - Brianovým (Paul Walker) hlavním vozem, se jako v druhém díle, stal Nissan Skyline GT-R R34. (Skyfall)

• - Scénář ke čtvrtému dílu byl určen už pro původní dvojku, jakmile na ní ale odmítl spolupracovat Vin Diesel, putoval do šuplíku, odkud ho vyštrachal až režisér Justin Lin. Čtyřka filmové série se bude odehrávat pět let po jedničce, ale před trojkou. Spojovací bod mezi trojkou a čtyřkou bude postava Hana (Sung Kang), který ve třetím díle umřel. (S.W.A.T)