Reklama

Reklama

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (887)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

My, matadoři ošlehaný tisíci kilometry na kultovní české dálnici D1 se nad tou klidnou a bezpečnou jízdou v tomto filmu vždy pousmějeme a myslíme si svý. Ach amíci, kdyby vy jste znali české silníční poměry, kde v ostrejch zatáčkách Českýho Švýcarska debil v kloboučku, s lupama na očích nevahá ve svý škodě favorit předjíždět Audi A8, vzali by jste si tyhle svoje rychlozběsilovky a podávali je jako sladký bonus k dortíčkům pro slečinky. Měl bych pro film pochopení, ale to by se v něm muselo nacházet mnohem víc scén jako byla ta úvodní, takhle to je jen další typickej americkej akční tucťák. ()

imf 

všechny recenze uživatele

Staré součástky, stará zápletka, zbrusu nový drajv. Popravdě nechápu jak to Justin Lin po průšvihové trojce zvládnul, ale asi hodně opisoval od oldschoolových akčňáren, které honičky po silnicích a po svých zvládaly levou zadní. Walker sympaticky ošlehaný, Diesel v nejlepší formě a těm auťákům zas hezky střílí od vejfuku. Naprostá spokojenost v rámci škatulky. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $85miliónovTržby USA $155,064,265Tržby Celosvetovo $363,164,265Tržby za predaj Blu-ray v USA $18,879,529 //počet predaných kusov 929,574Tržby za predaj DVD v USA $66,511,550 //počet predaných kusov 4,140,136║ Tento film má jediné šťastie že má dvojicu Vin Diesel a Paul Walker(aj keď k dokonalosti im dosť chýba) ináč by to nestálo fakt za nič, lebo ide o maximálne prevarení vodu, kde ani len nie je snaha o nejaký príbehový posun. Režisér Justin Lin sa svojím amatérskym počínaným len motá na mieste, málokedy mu vyjde podarenejšia scéna, naháňačky na autách sú prevažne zmätene zostrihané prípadne dosť neprehľadné, napríklad pri takej naháňačke po vlastných príde aj na roztrasenú kameru a v tomto ohľade to je čistý otras sledovať takéto niečo. Proste Justin Lin nemá na to aby točil takéto filmy, predtým boli aspoň prvé dva filmy od rutinérov(Cohen,Singleton) ako tak stráviteľné. /40%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Čtvrtý pokus o šlápnutí do stejné řeky, ale zase trochu jinak. Tentokrát režisér minulého dílu měl obrovské štěstí a všechny hvězdy původního a druhého filmu se účastní dalšího sjezdu rychlých a zběsilých řidičů. Vin Diesel, Paul Walker, krásná Jordana Brewster a Michelle Rodriguez. Tihle spojí síly, aby vrátili kvalitou i adrenalinem sérii zpět k laťce nastavené prvním dílem. Je cítit posun ke kvalitě i akci a to potěší. I když je trochu smutné, že tento díl působí jako lacině efektní díl plný hi-tech hračiček (asi hráči videoher jsou velké procento diváků:))). Příběh není vůbec špatný a celý film spěje k jedinému, což dojde mnohým po pár minutách. Je to však slušná zábava, auta jezdí zase o něco rychleji, cesty jsou šílenější až mimo realitu (cílovka v hráčích videoher je okatá) a vše slušně funguje pod nabušenou kapotou. Teďka jen v pětce neztratit cestu, ale s těmi dnešními GPSkami už to není ta pravá "oldschool" zábava.... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Původní jedničce jsem naložil čtyři hvězdičky, a tady o jednu polevim, i když je to vlastně první regulérní pokračování původního příběhu, který se skutečně povedl. Pokračování mi totiž ukázalo, že vzniknout může inteligentně a s nápadem, a tady ten nápad rozvinout to rozhodně dopadl takřka na jedničku. To, co tomu všemu podřezává hnáty je fakt, že akční scény jsou už tak moc přehnané a hrajou na poslední sekundu tak okatě, až už to není hezké, a nejvíc to odsíraj právě závody, které jsou natočené opravdu hezky, ale v takové Tokijské jízdě jsem si je užil daleko více, proto právě "jen" tři hvězdičky. Rychlí a zběsilí se na jednu stranu povedli, ale na druhou se mi zdálo, že chtějí být lepší než jejich předchozí pokračování a můžou za to hlavně akční scény, jináč hláškující Vin Diesel absolutně neměl chybu :)... ()

Galerie (81)

Zajímavosti (28)

  • V čase 37:26 při závodu o místo Bragova (Robert Miano) řidiče prohlásí jeden ze závodníků: "Tak jak se ti líbí můj zadek?" Závodník za ním mu odpoví: "Máš ho černej," přestože jej nemohl slyšet. (A7X92)
  • S víkendovým výdělkem 72.5 milionů dolarů se Rychlí a zběsilí dostali na čelo žebříčku filmů s tématikou týkající se aut (překonali Auta – 60.1 milionů dolarů). (HellFire)

Reklama

Reklama