Staré součástky, stará zápletka, zbrusu nový drajv. Popravdě nechápu jak to Justin Lin po průšvihové trojce zvládnul, ale asi hodně opisoval od oldschoolových akčňáren, které honičky po silnicích a po svých zvládaly levou zadní. Walker sympaticky ošlehaný, Diesel v nejlepší formě a těm auťákům zas hezky střílí od vejfuku. Naprostá spokojenost v rámci škatulky.(23.3.2009)

Neveril som, že stará partia, ktorá to všetko začala a následne počas ôsmych rokov aj udávala tempo kvality podobnému žánru filmov (aj svojej série pokračovaní), sa ešte niekedy stretne. Čomu som však neveril viac je, že sa stretne, aby tomuto žánru filmov a nám divákom ukázala, prečo mu doteraz kraľovala a svoju pozíciu si pevným víťazstvom voči divákovi aj potvrdí. Konečne tu nejde len o to vyhrať nejaký nelegálny závod, ktorý má v pozadí niečo primitívne, čomu sa hovorí scenáristický nápad. Zápletka sa naozaj podarila, takže nad dejom som si od začiatku prestal lámať hlavu. A aj keď autonaháňačiek bolo vcelku dosť, tak ma prekvapilo, že tentokrát som si na nich toľko neulietaval. Jednoducho možno (okrem tunelových chodieb) boli spracované triezvejšie. Trošku sentimentu na úvod a nejaká romantická (opakovaná) zápletka nemohli filmu uškodiť, zvyšok filmu je totiž naozaj poriadne zbesilý. V tomto momente idem stiahnuť soundtrack, takže je vám asi jasné, aký aspekt by som rád vyzdvihol. A celkovo vlastne aj celý film. 80%.(11.4.2009)

Tento snímek změnil pohled na moderní pojetí automobilových honiček a režisér Justin Lin přetransformoval sérii o nelegálních závodech v akční nářez s nádechem "heist movies" . Ovšem nebýt jeho, nebyla by ta série takto úspěšná. Navíc se vrátila většina hlavního osazenstva z jedničky a dvojky, což tehdy alespoň v tomto směru muselo potěšit většinu původních fanoušků. Navíc je i tentokrát film plný závodění, takže se alespoň trochu neupustilo z původního záměru série...70%(20.5.2013)

Jestli něco nechápu, tak je to podprůměrné hodnocení většiny z Vás.... Jak tu můžete psát něco o chabé myšlence tohoto filmu ? Nezlobte se na mě, ale jestli si šli pustit Fast & Furious s tím, že prožijete kdovíjaké drama, či nejpromyšlenější příběh všech dob, tak jste kapánek padlí na hlavu :). Každý přece ví, že je tahle série hlavně o nadupaných autech, sexy roštěnkách a pořádné akci, čehož nám Justin Lin naservíroval požehnaně a troufám si říct, že tomu nechyběl ani slušný příběh (čemuž se dá po předchozích dílech jen těžko uvěřit). Vidět herce jako je Vin Diesel a Paul Walker zase pohromadě, bylo příjemné a já si odregování u rychlých a zběsilých náramně užíval.... Jednoznačně nejlepší díl série... 80%.(8.5.2009)

Já prostě nechápu co všichní řeší. Nezlobte se na mě ale od série Rychle a zběsile snad nikdo nemůže čekat nějaké promyšlené drama či film s hlubší myšlenkou. Film se snaží bavit, bavit, bavit. A jde mu to zatraceně dobře. Stará parta je opět zpátky a v plné síle. Vin Diesel není vůbec zasmušilý. Zasmušilý je možná ten koho tento film nebavil. Přiznávám, že honičky v tunelech nejsou nejatraktivnější ale tvůrci se evidentně snaží vymyslet něco nového a krom tohoto nedostatku vše klape jak má. Z plátna je cítit vůně benzínu, krása vrtících se modelek a hlavní parta odvádí skvělou práci. Zkrátka vše jak má být a vše co je pro tuto série typické a zásadní. Kvalitou je pro mě film na stejné úrovni jako původní rychle a zběsile. Vůbec se nedivím kasovnímu úspěchu, který film zaznamenal po celém světe. Pokud vše neberete až příliš vážně a chcete se jít do kina hlavně bavit, jděte právě na tento film. Osobně bych dal spíše 4 hvězdičky (90%) ale když vidím, že většina uživatelů řadí takovýto film k bezduchým pubertálním americkým komediím dávám plné hodnocení.(21.4.2009)

• - Majiteľ firmy Kaizo Industries (Daryl Ralison), ktorý pre film dodal spomínaný GT-R R34, bol obvinený z nezákonného dovozu rozobratých vozidiel Nissan Skyline, a potom tieto diely používal v autách produkovaných v spoločnosti Kaizo Industries, autá neskôr dostali falošné VIN číslo. Týkalo sa to aj auta použitého vo filme. Takéto exotické japonské autá vo všeobecnosti nie sú povolené v Spojených štátoch, pokiaľ nie sú upravené a spĺňajú normy pre ochranu životného prostredia a ministerstva dopravy. Pre potreby natáčania bolo v skutočnosti použitých až 8 áut, z toho sa 7 sa používalo na akčné scény, kde hrozilo poškodenie, išlo o klasické Nissan Skyline R34 s upraveným vzhľadom ako GT-R. (PATWIST)

• - Gal Gadot, která ve filmu hraje Bragovu pravou ruku Gisele, jež má slabost pro Doma, vyhrála v roce 2004 titul Miss Izraele. (wrána)

• - Auto, kterým jezdí Dominic Toretto (Vin Diesel), je Chevrolet Chevelle SS z roku 1970. (Ondrej6)