Původní Rychle a zběsile mám opravdu rád. Druhý díl byla bohužel jen namchrovaná a skrz na skrz blbá kravina. Trojka se "Rychle a zběsile" vůbec neměla jmenovat, protože se sérií neměla společného vůbec nic (a je to imho dobře, rozhodně jsem se bavil). Rychlí a zběsilí se ale srovnání s filmem Rob Cohena nevyhnou. Diesel trochu ztloustnul, Walker herecky vyspěl a přibylo trochu toho digitálu, jinak musím ale (s náramně hřejivým pocitem) konstatovat, že to opravdu šlape jako za mlada. Akce má grády (a není jí málo), ženy jsou krásné, auta burácí a vrátila se ona badd ass zaprášenost, která druhému a třetímu dílu chyběla. Rychlí a zběsilí dostáli svému sloganu a já nevidím důvod, proč tyhle. leč staré a opotřebované součástky pořádně nenakonout a nevyrzazit na ně do kina. P.S. Kameraman Amir Mokri je machr. Fakt že jo!!(4.5.2009)

Pokud se dobrovolně podíváte na tento film, asi na něj máte náladu nebo máte určitý důvod se na něj koukat (líbí se vám, když mají ženy silikonová prsa a minišortky, líbí se vám, když se autu po startu zvednou přední kola). Pak mu asi dáte 4*, protože vám nevadí jak je hloupý. Pokud mu ale dáte míň, protože jste čekali od čtvrtého dílu trashové filmové kopie NFS: Underground něco jiného, hodnotím vás dvěma hvězdičkami.(31.3.2009)

Staré součástky, stará zápletka, zbrusu nový drajv. Popravdě nechápu jak to Justin Lin po průšvihové trojce zvládnul, ale asi hodně opisoval od oldschoolových akčňáren, které honičky po silnicích a po svých zvládaly levou zadní. Walker sympaticky ošlehaný, Diesel v nejlepší formě a těm auťákům zas hezky střílí od vejfuku. Naprostá spokojenost v rámci škatulky.(23.3.2009)

Takže konečně hezky po staru se starou dobrou známou partičkou v čele s Vinem Dieselem a Paulem Walkerem. Čekal jsem co z toho vznikne a po tak trošku neúspěšném 3tím díle od toho samého režiséra Justina Lin jsem tomu nedával moc velké šance. Byl jsem překvapen příběhem, který nebyl pouze jen o ježdění a závodech, ale i o postavách, pocitech, emocích, takže jsem byl spokojen. Všichni zahráli podle mě jak měli, byl jsem tak trošku mimo z miss izrael 2004 Gal Gadot, která ve filmu stále sváděla Toretta (mě by svedla hned), a film mě opravdu mile překvapil.(9.4.2009)

Čtvrtý pokus o šlápnutí do stejné řeky, ale zase trochu jinak. Tentokrát režisér minulého dílu měl obrovské štěstí a všechny hvězdy původního a druhého filmu se účastní dalšího sjezdu rychlých a zběsilých řidičů. Vin Diesel, Paul Walker, krásná Jordana Brewster a Michelle Rodriguez. Tihle spojí síly, aby vrátili kvalitou i adrenalinem sérii zpět k laťce nastavené prvním dílem. Je cítit posun ke kvalitě i akci a to potěší. I když je trochu smutné, že tento díl působí jako lacině efektní díl plný hi-tech hračiček (asi hráči videoher jsou velké procento diváků:))). Příběh není vůbec špatný a celý film spěje k jedinému, což dojde mnohým po pár minutách. Je to však slušná zábava, auta jezdí zase o něco rychleji, cesty jsou šílenější až mimo realitu (cílovka v hráčích videoher je okatá) a vše slušně funguje pod nabušenou kapotou. Teďka jen v pětce neztratit cestu, ale s těmi dnešními GPSkami už to není ta pravá "oldschool" zábava....(18.7.2009)

• - V čase 37:26 při závodu o místo Bragova (Robert Miano) řidiče prohlásí jeden ze závodníků: "Tak jak se ti líbí můj zadek?" Závodník za ním mu odpoví: "Máš ho černej," přestože jej nemohl slyšet. (A7X92)

• - Brianovým (Paul Walker) hlavním vozem, se jako v druhém díle, stal Nissan Skyline GT-R R34. (Skyfall)

• - Celosvětová premiéra proběhla 12. března 2009 v Universal City (Kalifornie, USA). (Varan)