Reklama

Reklama

Rychlí a zběsilí

  • USA Fast & Furious (více)
Trailer 2

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (905)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Dobrá a nenáročná zábava lehounce nad úrovní prvního dílu. Postavy nejsou nijak složité, ale vůbec to nevadí, protože hercům jsem je věřil, akční scény jsou poctivé (snad s výjimkou moc digitálního finále té první) a všechno to pěkně šlape a uhání vpřed díky režii Justina Lina i hudbě Briana Tylera. Závěrečnou zaprášenou honičku bych býval rád viděl v kině. ()

Psema 

všechny recenze uživatele

Rychlí a zběsilí? Příhodnější by bylo Pomalí a nudní. Justin Lin se podruhé pustil do téže řeky a vyšlo mu z toho vlastně úplně to samé, jako když zamířil do Tokia, aby urazil všechny fanoušky driftingu. Mdlé honičky, kterých je ke všemu úděsně málo a mnohdy v nich prokazatelně chybí záběry, jež by tomu daly nějaký smysl (plus ty příšerné triky!!!), stupidní zápletka s přihlouplými dialogy (modlení ftw! Ehm ;) a směšnými zvraty, které jsou legrační o to víc, jak moc se bere všechno a všichni vážně. Chcete skutečný adrenalin? Vyražte na D1 směr Brno, přísahám, že si užijete mnohem víc. Paul Walker totiž nezachrání všechno. A sledovat obtloustlého Diesela, kterak filozofuje za zvuků otravné mexické vybrnkávačky, a Jordanu Brewster, tahající domů permanentně pytle s nákupy, nejsou zrovna důvody, kvůli nimž chodím do kina. Zlatá dvojka a její frí-kůl-inský styl. ()

Reklama

Divočák 

všechny recenze uživatele

Zapomeňte na všechny ty nespravedlivé dvou a tříhvězdičkové komentáře okolních uživatelů, kteří si asi připadají strašně důležití, že dokážou sestřelit i takle nabušenou pecku. Rychlí a zběsilí jsou totiž překvapivě nekompromisní a správně naleštěný akční nářez, možná v trošku slabším CGI balení, ale za to s neuvěřitelně charismatickou a výborně sladěnou ústřední hereckou dvojkou a scénářem bez hluchých míst. Justin Lin to tentokrát pěkně rozjel a nechal v peletonu daleko za sebou dokonce i pro mnohé kultovní jedničku. ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Řekněme si to narovinu. Vin Diesel je cool. Stačí mu sejmout autem padoucha a pronést hlášku "Pussy!" a člověk se už tetelí blahem. Justin Lin se částečně (audiovizuální stránka je stále ála Tokio Drift) odklonil od předešlého stylu a naservíroval nám mix fungujícího dramata, nabušených aut, krásných prdelek, docela kvalitního příběhu a starého obsazení v novém balení (s lepšími hereckými výkony). Důvod, proč bych nikdy nedokázal filmu udělit plný počet, je bohužel stejný jako s Městem bohů -> Milionářem z chatrče či Moulin Rouge -> většinou známých muzikálů. Pokud jste minimálně jednou za život viděli Speed Racera, jenž nastavil laťku závodním filmům proklatě vysoko, tak těžko najdete lepší žánrovku. Já toužím po dlouhých, barevných a digitálně šílených záběrech. Toužím po jízdě, jenž překračuje rychlost stíhačky. Toužím po originalitě bratří Wachowských. Nic z toho nemohou Rychlí a zběsilí bohužel nabídnout... i přesto jsem byl nadšen! ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Fast & Furious a aj predchodcovia zo série sú filmami o tuningu, autách, sporo odetých ženách, drsných chlapoch, o ich ešte drsnejších rečiach a o nelegálnych pretekoch. Toto všetko sa vo filme vyskytuje (vo väčšej či menšej miere). Poriadne to však nefunguje. Podľa mňa sa Justin Lin neposunul kvalitatívne nikde. Pôsobí to síce veľkolepejšie ako Tokijská jazda, ale ostatné prvky sú buď slabšie alebo na rovnakej úrovni. Problémom je ťahavé tempo. Po adrenalínovom začiatku (dohra tej akcie je však smiešna) sa nič poriadne nedeje. Len sa kecá a spomína (zaspával som). Keď sa konečne začne pretekať, tak to nevypadá zle. Problém je však v nereálnej akcii. Búračky sú prehnané viac ako v Kobre 11. Určite je však prínosom návrat Vina Diesela a Paula Walkera. Sú drsní, sú cool a tak to má byť (aj keď by som uvítal podstatne menej tej vážnosti). Mal som však občas až prílišný pocit Déja vu. Zápletka je slabá a pôsobí dosť neohrabane. Finále ala Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (pretek na púšti) alebo aj Speed Racer je vďaka tunelom už príliš silná káva. 40% ()

Galerie (87)

Zajímavosti (33)

  • Scénář ke čtvrtému dílu byl původně určen už pro druhý díl, ale jakmile na něm odmítl spolupracovat Vin Diesel (Dominic Toretto), putoval do šuplíku, odkud ho vyštrachal až režisér Justin Lin. Čtyřka filmové série se odehrává pět let po jedničce, ale před trojkou. (S.W.A.T)
  • Auto, kterým jezdí Dominic Toretto (Vin Diesel), je Chevrolet Chevelle SS z roku 1970. (Ondrej6)
  • Vin Diesel souhlasil s návratem do role Dominica Toretta pod podmínkou, že se coby Brian O'Conner vrátí i Paul Walker a že film bude první částí trilogie. (S.W.A.T)

Související novinky

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí

17.03.2009

Ať už vás napadlo cokoli, následující řádky jsou samozřejmě o možných pokračováních úspěšných trilogií. Matt Damon potvrdil, že se s Paulem Greengrassem opravdu chystají na dalšího Bournea, ale že… (více)

Reklama

Reklama