Tak pri štvrtej časti nejakej zabehnutej sérii už divák asi vie čo očakávať, takže Lin dostal réžiu do rúk asi pre to že je zdá sa najschopnejším režisérom tejto série, scenár našťastie nie je taká omáčka ako pri Tokyo Drift, je fajn že tvorcovia sa snažia prísť s niečím čím by človek rozoznal jednotlivé diely od seba, tak ako pri trojke to sú drifty pri štvorke to budú zrejme tunelové naháňačky. (Počet zhliadnutí: 3x, posledné zhliadnutie 12.11.2009)(2.5.2009)

Dome, ta cesta je sebevražda!….. Auta, ženy, zpěv. Naštěstí místo něj je tu solidní soundtrack. Kriminálka vyplněná akcí, která nenudí. Stále se něco děje a to nejen na silnici. Ale zvuk motoru a vůně benzínu filmu sedí nejvíc. Akční věci jsou trochu ,,přitažený za pačesy“, ale naštěstí tvůrci nesklouzli ke stupiditám typu Crank 2 nebo Kurýr 2. Faktem však je, že výraznější stopu ve mně nezanechá. To ale asi nečekají ani tvůrci. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE **** NAPĚTÍ **(17.6.2009)

Potomok, ktory od svojich vzorov (oldschool akcne filmy) horlivo opisuje. A zatial co v linii naivneho a logiky takmer absentujuceho pribehu je velmi uspesny a prekracuje tien vzorov, tak v akcnych scenach je "iba" dobry. Zavan poctivej akcie / nahanaciek na Vas dychne, trochu rozcucha uces, ale zavrate z opojnej jazdy sa nedostavia. Na druhej strane, ruku na srdce, od tejto rychlokvasnej jednohubky som to ani necakal. Projekcia na 1.aprila tomu dodala bonusovy punc vacsej zabavy... . 5-6/10(1.4.2009)

• tron

„Musíš utiecť.“ – „Ale ja už neutekám.“ Prvý diel sa mi páčil (60%), druhý zúfalý a zbytočný (20%) a „japonský“ tretí prekvapivo dobrý (60%). Do štvorky sa síce vrátila stará partia, no ak necháme bokom rozčuľujúco priemerného Walkera, ktorý je rád, ak mu ponúknu hocičo, Rodriguezovú, ktorá sa len mihne v úvode a úplne zbytočnú Brewsterovú, znamená „návrat starej party“ v preklade „návrat Vina Diesela“. A je to pravdupovediac len toto stále ešte dosť charizmatické holohlavé delo, ktoré povyšuje štvorku na aspoň ako-tak pozerateľný akčný triler. Ktorý síce nie je ani prehnane akčný, ani prehnane napínavý, vlastne nie je napínavý skoro vôbec, ale je po remeselnej stránke zručne nakrútený a na Diesela sa dobre pozerá. Ale scenár je príšerný, vzťahy medzi postavami sa zasekli na adrese Jump Street 21 a digitálne automobilové naháňačky ma nútia zívať. Finále v mexických tuneloch dosť absurdné. Koniec fajn.(3.3.2011)

• BadoXXII

Fast & Furious a aj predchodcovia zo série sú filmami o tuningu, autách, sporo odetých ženách, drsných chlapoch, o ich ešte drsnejších rečiach a o nelegálnych pretekoch. Toto všetko sa vo filme vyskytuje (vo väčšej či menšej miere). Poriadne to však nefunguje. Podľa mňa sa Justin Lin neposunul kvalitatívne nikde. Pôsobí to síce veľkolepejšie ako Tokijská jazda, ale ostatné prvky sú buď slabšie alebo na rovnakej úrovni. Problémom je ťahavé tempo. Po adrenalínovom začiatku (dohra tej akcie je však smiešna) sa nič poriadne nedeje. Len sa kecá a spomína (zaspával som). Keď sa konečne začne pretekať, tak to nevypadá zle. Problém je však v nereálnej akcii. Búračky sú prehnané viac ako v Kobre 11. Určite je však prínosom návrat Vina Diesela a Paula Walkera. Sú drsní, sú cool a tak to má byť (aj keď by som uvítal podstatne menej tej vážnosti). Mal som však občas až prílišný pocit Déja vu. Zápletka je slabá a pôsobí dosť neohrabane. Finále ala Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (pretek na púšti) alebo aj Speed Racer je vďaka tunelom už príliš silná káva. 40%(7.4.2009)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 26. (filmfanouch)

• - Brianovým (Paul Walker) hlavním vozem, se jako v druhém díle, stal Nissan Skyline GT-R R34. (Skyfall)

• - Podľa záznamov FBI, spojka do Bragovho kartelu, David Park (Ron Yuan) jazdí na Nissan 240SX. Vo filme Davida vidieť na Nissan Silvia S15. (Real Tom Hardy)