Rychlí a zběsilí

• USA Fast & Furious (více)

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

Mkartaylas56

Po dvou vcelku odlišných a hlavně kvalitativně horších dílech se ve čtvrtém Rychle a zběsile opět vrací původní sestava z prvního dílu a konečně to funguje. Ať už hláškující a za každé situace cool Vin Diesel nebo sympaťák Paul Walker se mi dokázali svým způsobem dostat pod kůži a dalo by se říci, že jsem si je i oblíbil. Rovněž chválím scénář, který opět sice zrovna nepřekypuje originalitou a propracovaností, ale ve filmu nabízí takový fungující hybrid předchozích dílů, kdy je na jednu stranu narvaný akčními honičkami a na stranu druhou nabízí příběh, který je sice dost béčkový a nikterak vás nenadchne, ale dokáže v celkem slušné míře bavit a alespoň mně ta hodina a tři čtvrtě rychle utekla. Navíc oproti všem třem předešlým dílům je zde zatím nejsilnější náznak drahého hollywoodského akčního blockbusteru, což nejspíš přijde v nadcházejících dílech. Jak už jsem tedy psal, tak Rychlí a zběsilí jsou po dvou víceméně spackaných dílech opět plně koukatelný akčňák, kterému by se sice šikla zručnější režie a propracovanější scénář, ale pro úplné vypnutí hlavy je to ten správný nenáročný výplach. 60% ()

Ondr0n

Předchozí díly Rychle a zběsile nejsou žádné skvosty a i v těch nejhorších momentech se jim dalo alespoň smát. Čtvrtý díl nemá zhola NIC. Celé mi to přišlo jako bych se díval na Michaela Baye bez jakéhokoli nápadů. Radši bych se koukl na road-movie kamioňáka s jeho nenažraným leguánem... ()

Najt

Tohle už je začátek éry a příjde razantní změna, čtyřka odstartuje příběh, který známe až do dnes. Vznikne Torretto tým v podání Vina Diesena, Paula Walkera, Jordany Brewster, Michelle Rodriguez, Gal Gadot a Sunga Kanga, tím se odstartuje příběh, který pokračuje každým dílem a vždy skončí tam, kde navazuje další. Tohle by klidně mohla být jednička, ale i když je to už 4 díl, stejně to je takový reboot celé série. Nechybí akce , napětí, emoce, ale pořád to je jen slabý odvar toho co příjde. ()

Burrows

Rychlí a zběsilí doplňují řadu neoriginálních, prostoduchých, dalo by se říci i zbytečných filmů o dalšího člena. Film (ale také Diesel a Walker) se tváří neuvěřitelně "cool", ale to je vše, co můžou Fast&Furious nabídnout. Není třeba podotýkat, že scénář je jako vystřižený ze zajetého konceptu: "policajt vs. zločinec, jsme velcí rivalové, nemáme se rádi, ale nakonec se spojíme a všem to natřem". Automobilové honičky jsou dobré, zábavné, ale je jich neuvěřitelně málo na to, že se jedná o závodní film. Na druhou stranu musím uznat vtipnost a smysl pro humor, s kterým přišli tvůrci. Pohřeb, který sleduje Dom oblečený do tílka s rypadlem v pozadí, je k popukání. ()

LukeKiller

Jasné, že je to kravina. Jasné, že to nemá posintu. Ale kto to od tohoto filmu očakáva? Ja som sa smial od začiatku do konca. Pekné ženské, pekné autá, skvelé akčné scény a celkom vtipné hlášky. Pobavilo viac než dosť. ()

vieriX

Včera jsem měl možnost se na to podívat co říci kvality jedničky to nedosahuje to si přiznejme,ale bavil jsem se náramně.Auta nadupané co si budeme povídat stejné obsazeni jako u jedničky (Jordana Brewster je k sežraní),honičky v autech taky skvěle prostředí,které se prolínalo mezi Mexikem a Los Angeles se mi moc líbilo.Já dávám 80 procent a už se těším jak se tu do dvou až tři let sejdeme u pětky. ()

migele

Takové makové, kdyby ten film udělali jenom o rychlých autech a závodění určitě by udělali líp, než tam cpát zápletku s drogami. A ta neuvěřitelná přesnost jak zahákovali ty cisterny na začátku, ale je to jen film takže to beru, ono bez toho by to nebylo rychlí a zběsilí přece.Vin Diesel mi v poslední době přijde už jako Segal, nesmrtelný a znalosti Ensteina. Stejně si myslím, že třetí díl a první je na tom nejlíp.57,31% :-D ()

Blackburn8

Rychle a zběsile se vrací zpět ke starým kořenům, a je to jedině dobře.Svižný děj super muzika(ostatně jako vždy) a lehce přemrštěný konec.80% ()

Elegnor

Za tenhle díl jsem byl opravdu rád, po těch dvou předešlých je tohle docela uklidňující náplast. Akce, docela dobré dialogy, spousta dialogů, ale filmu to překvapivě moc neškodí. A úvod je přímo monumentální. ()

hull

Extra super hyper film "C". Úplně nejlepší je permanentně jednolitý ksicht Vina Diesela, jestli se o N. Cageovi říká, že je to herec dvou grimas, tak Diesel ho překonal. Kdo si počká na závěr filmu, může se dozvědět, že scény, které jsou použity ve filmu jsou nebezpečné a nikdo by je neměl zkoušet. Vše se točilo na uzavřeném okruhu a u triků asistovali profesionální kaskadéři - taky byli asi z polygonů. ()

Andersen

Tak takhle nějak mělo vypadat pokračování prvního dílu Rychle a zběsile. Přináší přesně to, na co jsme byli z prvního díle zvyklí a ještě něco navíc (v podání závěrečné honičky musím konstatovat, že bohužel). Příběh samotný není žádný zázrak a Oskar z toho asi nebude, ale má hlavu i patu a netočí se pouze kolem vytuněných aut, ba naopak, vytuněná auta se točí kolem něj. Z kina jsem si odnesl přesně to, pro co jsem si šel. Pro mě osobně se jedná ještě o něco lepší počin, než nám naservíroval Rob Cohen, což ve mě vzbuzuje podezření, zda Justin Lin, režisér Tokyo Drift, nemá náhodou dvojče. ()

Dub-C

Narez od zacatku do konce. Melo to pekne rychlej spad. jo a jsem rad ze tam ta zenska neotravovala moc dlouho, pac se zase tlemila stejne jako v jinych filmech xD ()

zly.dvojce

čtvrtý díl za čtyři hvězdy. FAF 2 a 3 jsem naštěstí neviděl, takže pro mne tato série zůstává v červených číslech. Pussy ()

Ixi

Moc pěkné pokračování. Nečekala jsem to, ale Vin Diesel s Paulem Walkerem mě příjemně překvapili. ()

Cortesz

Docela zklamání. Čekal jsem mnohem více. U mě tedy nadále vede první díl. Zde je sice vše co má být, ale abych pravdu řekl, nějak mi nesedí režisérův styl. S kamerou to sice umí, ale jen v akčních scénách, v těch dialogových je to bída. Ovšem na tom mají velký podíl scénáristé, protože to bylo něco. Poslouchat dialogy, které v každé scéně byly o dvou až třech větách? Pro změnu se nám vrátili všichni staří známí a akce je opravdu povedená, ale je zde až moc hlučně slyšet ten dementní scénář. ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí