Souboj Titánů

Zeus stvořil lidstvo a od té doby jsou bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám. Ale teď se lidé začali krutovládě bránit. Chrámy hoří a sochy padají. Hádes, jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenávidí svého bratra za to, že ho poslal vládnout do podsvětí. Přichystá svoji pomstu a přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí. Ve městě, které si Hádes vybral ke zkáze, žije Perseus, prahnoucí po pomstě, protože jeho rodina nedávno zahynula boží rukou. Až tady Perseus zjistí, že jeho skutečný otec je Zeus. Snaží se ho ignorovat, město chce zachránit jako člověk, ne jako bůh a všechny dary do poslední chvíle odmítá. Vydá se přes řeku Styx za Medúzou a postaví se i Krakenovi. Ale obejde se bez otce i ve chvíli, kdy proti němu stojí samotný Hádes? (TV Nova)

Carol Pifková

Mňa to proste nebavilo, efekty super ale to je tak všetko a určite ten film nebudem vynášať do nebies kvôli efektom, na tie si ja nepotrpím. A keď ma film proste nebaví tak ma nebaví. Bodka. ()

AppleCore

Tak se mi zase zdá, že velká většina hodnotících viděla jinej film, než já. Jinak si nedovedu vysvětlit proč to má tak nízký hodnocení. Souboj titánů je obrovská nenáročná výpravná podívaná, která normálního člověka musí prostě bavit. A pokud se tak neděje, neni to chyba filmu, ale vaše. Film to neni samozřejmě bezchybnej a rejpalové tomu vytknou i věci, který neobsahuje, nic to ale nemění na tom, že je to zábavná jízda plná dynamiky. Mít film o hodinu navíc asi bych se nebál přihodit pátou hvězdu. Filmem doprovází strhující hudební doprovod, hutný řežby (i když ta s Medusou mohla bejt lepší. Ta mrcha byla až moc digitální) a plno známejch tváří, jejichž přítomnost v těhlech rolích potěší. Skvělej oddychovej blockbuster jak má bejt. A pro ty, co film ještě neviděli: serte na místní hodnocení a jděte do toho ;) ()

Kothy

Tak to se moc nepovedlo. Efekty pěkné, ale jinak to bylo hrozně překombinované. Starý Souboj titánů má v sobě přece jen určité kouzlo. Ani Sam Worthington s půvabnou Gemmou Arterton to nezachránili... ()

Spinosaurus

"Nasaďte si brýle a vypněte mozky. A nevypouštějte tady jiného Krakena, než toho filmového!" - Martin Pomothy.............Tak těmito slovy nás v kině uvítal POMO a já musím říct, že to byla (pokud to tedy již předtím neviděl) trefa do černého. Nový remake má dobré efekty, známé herce a celkem slušného režiséra. Začnu s klady. Nejvíce se mi líbil Olymp. Téměř všechny scény, které se na něm odehrávají jsou báječné. Líbili se mi i herci Neeson a Fiennes. Bohužel všechny pozemské bytosti jsou tragické. Worthington (Superman) hraje opravdu zoufale a hlavně pořád stejně. Navíc nechápu, proč má ostříhanou hlavu jako nějakej mariňák. I průměrnému znalci historie dojde, že tohle se v té době nenosilo. Arterton je tam jen pro okrasu a Mikkelsen v klasické mentorské roli. Nejvíce mě ale dopálil Kalibos! Už jen jeho vzhled byl úplně mimo řecké báje, ale samotná jeho postava a motivace byla k pláči. Když pronesl tuto drsnou hlášku:" Už žádný Akrisios, říkejte mi Kalibos!!!" vážně jsem se zamyslel, jestli jsem tohle už někde neslyšel........... Mám to!!! G.I. Joe:"Budete mi říkat Komandér!!! V G.I. Joe to ale nevadilo, protože ten film se nebere vážně, ale Titáni jsou smrtelně vážní.........A další! 102 dalmatinů:"Žádná Ella. Ella je fuč. Vrací se Cruella!!!!!!!".............Ano dámy a pánové toto je tradiční hláška všech blockbusterů a ve většině mi to nevadí, ale v Souboji Titánů ano, protože to pronáší trapná postava. A tím se dostáváme k tomu nejhoršímu a to je scénář. Scénář nám během filmu odemkne spoustu témat (válka, vzpoura, pomsta, Kraken, zlý otec) a během filmu je jaksi nehodlá uzamknout. Jakékoliv vykreslení postav prakticky neexistuje a všechny stvůry jsou absolutně bez charakteru. Tím mám na mysli Pegase, který je ve filmu asi 5 minut, pak ty Duchové pouště, jejichž motivace je mi záhadou, Medůza (souboj s ní a s Krakenem jsou jediné atmosferické scény z filmu, ale skončí dřív než se rozkoukáme), jejíž vizáž modelky by nemusela být špatná, kdyby byla dobře animovaná - není. Poslední kapitolou je Kraken, který se mi zprvu nelíbil, ale nakonec je na filmu to nejlepší. Jeho destrukce je nádherná, ale trvá krátce a já tak ani nevím, jak celkově vypadal. Závěr filmu mě hodně rozesmál, ale ne asi tak, jak plánovali tvůrci. Je to taková typická ukázka Hollywoodu, kde prostě musí všechno dobře dopadnout za každou cenu. PS: Bubo se mi líbil. PPS: Z konce jsem měl dojem, že chtějí, aby to pokračovalo. ()

AllShallFall

Nový Souboj titánů, je hodně chabý. Dnešní filmařina trpí na přehnané počítačové efekty a akce, které by se v reálném dění vůbec nemohly stát. Navíc totálně překroucený děj příběhu ubral na kvalitě. Kalibos byl ubohej a navíc byl jeho zrození v ohavnost bylo uděláno úplně jinak. Perseus nebyl žádný bojovník. Neuměl nic a vše se mu podařilo náhodou a nebo ho vždy někdo zachránil. Pohrdal svým polobožským původem. Jedno mínus za druhým. Plus je vzhled Krakena a Medůzy a přítomnost Jina. Když to sečtu a odečtu, jsem sotva na polovině co se mi líbila. Za druhé to alespoň bylo trošku výpravné, i když krátké. Zkrátka na Starý klasický Souboj titánů to zdaleka nemá. Remaky nejsou to pravé ořechové. Ještě jsem snad žádný dobrý neviděl. ()

teutates

"Poďme spolu strihať, pozri ja už strihám... ak dvaja strihajú, súboj titánov v omáčku pretvárajú..." letný blockbuster no, očakávania po prvých hodnoteniach opadli a nakoniec som v podstate neočakával nič prevratné a dostavilo sa mi v celku príjemnej rozprávky na dobrú noc. Pamätam si z toho ho*no, ale v poho. Minimálne o triedu lepšie ako kanadská verzia "Terrance & Phillipa" v modernom svete - hu, hu... Takže nakoniec potešila mytológia, dané zobrazenie božstva, dokonca aj príbeh (miestami), scenéria okolia... určite by tomu nejaká hodinka na viac nevadila, skôr vtiahla patrične do deja a viac usadila. 6/10 ()

swamp

Na některé věci se hezky kouká.. tohle (v případě mé osoby) platí právě u Clash of the Titans. Ale jenom kouká a vím, že už se na to dívat znovu nepotřebuju a nechci. :P Stupidní příběh, spousta nelogičností a vysmívání se původnímu (a mnohem lepšímu) filmu z něj dělá horší průměr. ()

Okara

Takový zbytečný remakový blockbuster, ze kterého touhu po zisku lze přímo cítit. Snímek sází jen a pouze na efekty, zapomeňte na hledání nějaké kvality u hereckých výkonů nebo logičností scénáře. Pravdou ale je, že počítačové animace se vyvedly mimořádně a snad jen díky nim a okouzlující Gemmě Arterson se na to dá dívat a dokonce jsem se ani moc nenudil. 60% ()

Fingon

Idiotsky scenar, Sam Worthington polovinu casu cumi jak vyorana mys, nastesti to zachranuje technicka stranka filmu, triky (i kdyz ty dobry film nedelaji) a predevsim soundtrack. ()

Ant

Jsem pro antické blockbustery všeho druhu, ale tohle byla katastrofa. Titáni selhávájí na všech frontách. Casting nebyl nejšťastnější, Worthington se už třetí film tváří stejně a Fiennes snad překonal i Voldemorta. Hudba je nevýrazná a výprava je jak špatný vtip. Překvapit už mohly jen akční scény, ale žádný zázrak se nekonal. Vidět závěrečné titulky bylo doslova vysvobozením. ()

Geralt z Rivie

Těžko říct kolikrát si ještě pustím film Souboj Titánu, ale přesně tohle jsem očekával, takže za mě spokojenost. A navíc ze všech mytických nestvůr jsem byl nadšený. Nejvíc potěšil Kraken. ()

predators

Tak já zase tak přísný nebudu a přiznám se, že s hodnocením 1* a míň nesouhlasím. Pak už teda nevím, jaké hodnocení by dostal opravdu špatný film a to Souboj titánů není. Nemá cenu se mnoho rozepisovat, většina kladů a záporů, teda hlavně záporů, se zde hojně povaluje. Já bych se pokusil připomenout to, co se mi líbilo. Ještě bych upozornil na fakt, že jsem byl na 2D projekci...tedy díky za zdejší upozornění na promítání ve třetím rozměru. Ikdyž jsem nechtěl zmiňovat příběh, po delší úvaze co napsat se tomu nevyhnu. Na něm totiž závisí všechna putování od souboje k souboji, monstra, božstvo atd., atd.. Tudíž, cesta kudy se náš hrdina vydává je až na pár vyjímek totožná, jako u stejnojmenného loutkového divadla z jednaosmdesátého. A domnívám se, že tady je kámen úrazu. Vždyť kolik z nás se podívá na stejný film dvakrát?! Jóó, to už musí být něco! Moc by mě zajímalo, kolik lidí zde nevidělo původní Souboj a jaké dalo hodnocení! Ještě jeden aspekt však musím vzpomenout, všichni kolem Persea umírají, což se může taky neblaze projevit na výsledných pocitech. A ano, ani v ST2k10 nejsou triky dokonalé, ale akční pasáže jsem si užíval. A ikdyž to není na plných 4* a ikdyž nevyhraji v souboji jednohvězdičkových titánů, alespoň budu stát čelem, jako člověk... 67% ()

AGAMENON

Scénáristy podříznu, režiséra nakopu do prdele, za tu nepřehlednou akci, skladatelovi narvu do chřtánu notový papír, Worthington vyliskám čuňu, aby dokázal vykouzlit víc jak jeden rypák a Nelsonovi ten nájem radši zaplatím sám, snad si vzpomene, že mu kdysi říkali herec. A Nakonec senilácky zavzpomínám, jak jsem jako děcko miloval původní verzi a jaká to byla v kině jízda. ()

Slartibarkfast

Když vzpomenu na původní film z roku 1981, nemám slov. Po stránce vizuální je to jistě pokrok, ale to se tak nějak dalo čekat, když žijeme v době Avatara a podobně přefinancovaných velkolepých děl. O to smutnější je fakt, že Sam Worthington si opět zahrál duševně méně smělého hrdinu. Tady se opravdu scénáristé pěkně uťali do vlastních zad krumpáčem. Torzo, které zbylo z původního příběhu, bylo "vylepšeno" opravdu lacinými dialogy a parta hrdinů po boku Persea se zdála být, oproti starší verzi, více či méně nepotřebná, neboť padali jako mouchy a Perseus se se vším vypořádal jako nic i sám. Hanba a výsměch původnímu dílu, které tu bylo zhuštěno a namísto silného příběhu tu dostaly prostor efekty. Za ty dávám ty dvě hvězdičky, jinak by si u mně tenhle film neškrtl vůbec. Veliké zklamání a smutek jímá mou duši po shlédnutí tohoto mrzáka mytologické báje. 40% ()

Němi

Pokud postavy mlčí, je nový Souboj Titánů ještě snesitelný jako (levná) vizuální atrakce. Jakmile ale dojde na dialogy, ihned se mi vybavila Xena s Herculem. Worthington umí jen naštvaný a zahleděný pohled, Leterrier je neschopný břídil co neumí ani pořádně okopírovat kradené scény, CGI je okaté, z výpravy často čouhá polystyren a hudba... a hudba?! __ Až na Neesona by všichni měli chodit kanálem. 1,5* ()

nash.

Velkolepé, plné akce a CGI efekty narvané až po strop nejvrchnějšího olympského chrámu. Přesto to v mém případě fungovalo tak napůl. Jako zábavná jednorázovka v pohodě, užil jsem si co se dalo a nenudil se, ale trvalka, ke které bych se někdy chtěl vrátit z toho nebude. Při sledování jsem s původní verzí nesrovnával a užíval si podívanou, ale teď zpětně se tomu asi nevyhnu, i když tohle byl vlastně jiný příběh, inspirovaný původním filmem stejně jako řeckými bájemi jen vzdáleně. Bubo fórek super, ale Perseus stejně neslaný nemastný jako v původní verzi. Mnohem větší charisma měli třeba Mikkelsen a Cunningham. Příběh sám o sobě moc nešlapal (ale to ani ten původní) a tempo udržoval jen velkolepými digitálním orgiemi, charakterizace postav poněkud zmatená (třeba Persovy bojové schopnosti, a ani nezemřel, jak chtěla věštba), boj se štíry nezáživný, Kraken zmatený, Olympští bohové trošku mimo, některé motivy nevyužité. Pouštní džinové zajímavá ale nevyužitá inovace. A tak vlastně potěšila hlavně Medúza. Krásná, rychlá, nebezpečná a už na první pohled osobnost. Škoda, že nedostala víc prostoru a šanci převzít tuhle velkopodívanou do své režie. To by panečku mohla být jízda. ()

Arsenal83

Rozdiel takmer 30 rokov, obrovské technické možnosti na rozdiel od roku 1981, ešte aj hrdina kvalitnejší ako v originále a napriek tomu to nevydalo ani na z polovice tak dobrý film, ako bol ten pôvodný. Príliš americké, málo antické. ()

Bachy

Lehký Spoiler: Star Wars - Epizoda 0: Skrytá blbost: Qui-Gon Jinn je Jedi a jeho bratr je Sith. Sith chce ovládnout svět a poté zničit i Jedie. Qui-Gon Jinn by rád, aby i jeho syn Perseus vstoupil mezi Jedie. Ten odmítá a nepřijímá ani světelný meč. Perseus stejně rozkope všechny sithské příšery, včetně Rancora. Usmíří se s Qui-Gonem, vysvětlí mu, že Jediové i Sithové jsou teplý a všichni tancují. Konec. Mé hodnocení je silně přepísklé, ale nemohu jinak. Nový Souboj titánů je strašná vypatlávačka a určitě bych si obhájil i odpad, ale v momentě, kdy jsem film sledoval jsem měl tak dobrou náladu, že jsem si jej užil. Nápad s remakem schvaluji, starý souboj je opravdu starý a antické Řecko nabízí mnoho možností, ale - Dialogy jsou stupidní, příběh je jen odškrtáváním jednotlivých bubáků, které musí Perseus potkat a místo 3Dčka jsme dostali leporelo. Remake se nepokouší o žádné zvláštní, zajímavější scény a prostě jen seká obludy hlava nehlava. A když se přeci jen jednou pokusí (scéna v Cháronově podpalubí), pošle tím Titány ještě do větších odpadních stok než doposud byli. Přesto jsem se ani na moment nenudil. Někdy je všechno tak stupidní, až je to zábavné. Děkuji za csfd premiéru, protože, jak už řekl uživatel starbreaker "dát za to peníze, trhám si vlasy". Ovšem v televizi se rád podívám znovu. ()

Happens

Kdo má rád vřavu bitek s bestiemi, ať nepřemýšlí a tento film si pustí a zbytek se asi pohorší nad dějem, neřku-li to utrpení pro ty, co četli knižní předlohu. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj