Souboj Titánů

Zeus stvořil lidstvo a od té doby jsou bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám. Ale teď se lidé začali krutovládě bránit. Chrámy hoří a sochy padají. Hádes, jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenávidí svého bratra za to, že ho poslal vládnout do podsvětí. Přichystá svoji pomstu a přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí. Ve městě, které si Hádes vybral ke zkáze, žije Perseus, prahnoucí po pomstě, protože jeho rodina nedávno zahynula boží rukou. Až tady Perseus zjistí, že jeho skutečný otec je Zeus. Snaží se ho ignorovat, město chce zachránit jako člověk, ne jako bůh a všechny dary do poslední chvíle odmítá. Vydá se přes řeku Styx za Medúzou a postaví se i Krakenovi. Ale obejde se bez otce i ve chvíli, kdy proti němu stojí samotný Hádes? (TV Nova)

ainny

Já jsem nechtěla srovnávat. Fakt ne, ale tahle nová verze byla lepší snad jenom trikově (na tom ovšem nemají zásluhu ani tak tvůrci filmu jako spíš ajťáci)... Jinak se mi tam nelíbilo prakticky nic. Perseus na mě nepůsobil jako kladný hrdina. Naopak, něčím mi Worthington nesedí, má - pro mě - zlý výraz. Zatímco mě originál bavil (i když i on je paskvilem na řecké báje) tohle mě nudilo. Zatímco v první verzi se střídaly napínavé okamžiky s odlehčením, které nejednou provázel smích, u remaku jsem si dávala sirky do očí abych neusnula. Zatímco na originál se podívám kdykoliv znovu, tak na nový souboj Titánů ani omylem... ()

Vitason

Novému Souboji titánů chybí pohádková nadnesenost originální verze. Místo ní remake nabízí temné pojetí a přímočarost počítačové hry. Perseus dějem vysloveně proplouvá, vždy ho nějaká náhoda, nebo postava, která vidí daleko dál, postrčí směrem kupředu, aniž by k tomu měla řádnou motivací. Dá se říci, že je to právě statečný rek, který je jedinou postavou, jež je opředena slušným příběhem. I když se Perseus většinu děje pohybuje ve vojenské jednotce, tak jediný způsob, jak se scénáristé snaží přiblížit ostatní bojovníky divákům je prostřednictvím vtipných hlášek. Celý příběh je tak zabalen do hloupých dialogů, které mají jediný klad a to, že se s nimi šetří. Místo toho přicházejí na scénu souboje s digitálními příšerami. Jenže i zde film naráží. Je sice hezké, že digitální kouzelníci dokázali vytvořit obří škorpióny, nebezpečnou medúzu a spoustu dalších, ale k čemu to, když jsou akční scény zmateně natočená a jen velmi ztěžka se v nich orientuje. S triviálním příběhem a vyumělkovanými dialogy se zároveň pojí fakt, že herci v čele s hvězdnými Liamem Neesonem a Ralphem Fiennesem nemají co hrát. Jedinou filmovou složkou, která je na vysoké úrovni, tak zůstává audiovizuální ztvárnění. Digitální triky nabízejí oku lahodící záběry, které jsou podpořeny dobře zvolenou a říznou hudbou, ale to je tak zhruba vše. Rozhodujícím faktorem, tak asi zůstává to, jaký vztah máte k původnímu filmu. Pokud patříte ke skupině lidí, která si myslí, že už tehdy vousaté, ale přesto kouzelné triky Raye Harryhausena si zasloužily počítačovou předělávku a smíříte se s obsahovou prázdnotou filmu, tak si tuto akční jízdu pravděpodobně užijete. Ale jestli se k původnímu Souboji titánů rádi vracíte a už jen fakt, že v novém zpracování létá po obloze černý (!) Pegas, vám zvyšuje krevní tlak, tak se této předělávce, které schází úcta k originálu, raději vyhněte. ()

Chrustyn

Od remaku klasické fantasy pecky "Souboj Titánů" jsem popravdě neočekával mnoho a proto se i přes průměrné hodnocení jedná o slušné překvapení. Tento film má u mě obrovské plus v tom, že se jedná o mojí 3D premiéru a ačkoliv se nejedná o nic úžasného alespoň se na to moc pěkně koukalo. Původní verzi si už moc nepamatuji, takže nemůžu srovnávat co je stejné a co jinak a na film jsem se koukal jako na novodobou akční zábavu, u které se nesmí přemýšlet. Pokud by totiž divák jen na chvíli zauvažoval o dění, zjistil by, že je něco špatně. Logických nesmyslů a podivných rozhodnutí je zde více než dost ale opravdu je pitvat nebudu. Film má obrovskou výhodu v rychlém tempu, kde je minimum hluchých míst a dalo by se říci, že zde pořád něco děje. Problém tak je v nemastném a neslaném obsazení a totéž platí i pro akční scény. Co se týká toho prvního, tak ačkoliv se zde promenáduje čím dál tím populárnější sympaťák Worthington v tomto případě se mu moc nedaří a více mě zaujal ve své předchozí modré podobě. Jeho hrdina je mdlý a setsakramentsky nevýrazný, ačkoliv je na plátně skoro pořád. Ostatní jsou jen do počtu a nepřekvapí ani Neeson a Fiennes si od dob "Harryho Pottera" vystřihl dalšího směšného, počítačem upraveného záporáka. Předchozí řádky pátří i pro akční scény, které jsou na tom podobně. I když se nejedná o dalšího "Avatara" nevypadají vůbec špatně a navíc jsou velice dobře ozvučené, problém je v tom, že jsou takové bez chuti a bez zápachu a popravdě jsem si užil jen bitku se škorpióny a po zbytek filmu už se nevyskytlo nic co by se jí vyrovnalo. Takový souboj s Medúzou byl nudný a nevýrazný a s Krakenem navíc zbytečně rychlý. I tak se ale suma sumárum jedná o slušný snímek, který mohl být o dost lepší, přesto však dokáže zabavit. ()

klerik

Dementný scenár (od troch scenáristov). Fantasy Uweho Bolla (V MENE KRÁĽA, BLOODRAYNE) ma bavili viac. Logika celého tohto zlepenca stojí a padá na motivácii postáv: Čo je to? Neviem, zabime to. Škoda času... Akcia v kine možno zapôsobila, ale v podstate tu nie je moc zapamätania hodných momentov... ()

SeBig

Nezatracuji to. Celkem se mi to libilo, bavilo mě to, nenudilo mě to. Ovšem, že to není lepší jak originál s tím se dá poslední dobou počítat všude, ale tohle jsem si vcelku užil.. i když některý věci mě vážně nasrali. Třeba tvůrci se uplně vysrali na tříhlavý vlky, nekterý souboje mi přišli dost useklý (u tohohle by mi ani nevadila delší stopáž) a hlavně z medusy nešel žádnej strach!! Hudba fajn, Worthingtona nemusím.. ale jinak čistej průměr. ()

Ghoulman

Film bez obsahu, pořádné formy a jakékoliv filmařské či umělecké hodnoty. Škoda obsazení herců, kteří mohli hrát jinde a lépe (nemyslím tím hlavního představitele Perseuse, ten se sem popravdě docela hodí)... ()

iamek

Tak tady se nepovedlo vážne asi nic. Worthington se do role vůbec nehodil a celý film mě hned přestal bavit. Efekty na dnešní dobu taky nic moc stejně jako špatně vyprávěný děj. O 3D se nemá smysl ani vyjadřovat, protože tam prostě nebyl snad ani jeden 3D efekt. Propadák se vším všudy. Doufám, že další díl bude lepší a pokud ne tak mu přeju až prodělá težké peníze. ()

korbitch22

sterilní slátanina pro náctileté.bez špetky ducha,nebo charismatu.díky novým technologiím už dávno tvůrci zapoměli na děj a mrdaj tam jednu akci za druhou,místo pořádné stopáže,kde bysme se dočkali spousty monster,bojů božstva mezi sebou,nebo kdyby to leterrier natáhl flashbacky na souboj,ve kterém kraken porazil titány!?!né nic,hodinu a půl trvající žvást,který nám dal trošku ochutnat,ale rozhodně sme se z něj nenajedli,nedotažené souboje,jako ten z medúzou,krakenem i hádem,byly slabý jak přefiltrovanej čas a prakticky utekly okamžitě.je to škoda ale bohužel,film je totálně prázdný na ukojení mas pubertálních diváků.škoda a jako dovolit si absolutně ignorovat sovičku...to di do prdele leterriere!a to že má bejt jako princezna andromeda nejkrásnější stvoření pod sluncem?pche tuctová nádhera,herečka která hraje manželku krále,jenž zprzní dius,je mnohokrát hezčí. ()

mcb

Trestuhodné znásilnění jak původního originálu, tak řeckých bájí obecně. Takhle hloupý rychlokvašný blockbuster s nefunkční provázaností a akcí tady byl naposledy v případě třetí Mumie. Leterrier se definitivně utrhl z řezězu a ukázal, jak vypadá laciná hollywoodská rutina pro masy, kde veškeré kvality filmu začínají a končí už v trailerech a na plakátech, ten zbytek v kině je jen sled situací, které samoúčelně vyvolávají trikové akční scény. Ty se až na tu "krakenovskou" trestuhodně nepovedly. Tohle nezachrání ani Worthingtonovo charisma nas*aného rybářského poloboha. Nakonec jediní nas*aní budete vy při odchodu ze sálu, kdy vás bude bolet hlava nejen z hlouposti celého snímku, ale i z velmi nepovedeného "rozmázlého" 3D. ()

Stanislaus

Srovnávat tento remake s původním Soubojem Titánů nemá vůbec smysl, jelikož je tato verze tak odlišná, aby se daly obě posuzovat podle stejného měřítka. Nečekal jsem bůhvíjaké divy, takže jsem s výsledkem spokojený. Upřímně mi vadili ti džinové a osedlaní škorpioni (wtf?), a pak spousta klišoidních scén. Na druhou stranu mám odjakživa rád digitální potvory a tady jich bylo mraky - nejlepší byl samozřejmě Kraken, rovněž i Medúza - akorát ty čarodějnice a létající potvory z Háda mi přišly divné. Co se obsazení týká, tak mě dámy moc nepotěšily, pánové vcelku ano. Divy neočekávejte, ale zase na druhou stranu hned neodsuzujte - za mě osobně lepší 3*. ()

Yardak

Zábavná oddychovka = to je remake Souboje Titánů, co jiného se také dalo čekat? No podle hodnocení asi každý očekával "starověkého Avatara" a to se nestalo:-)). Pro mě osobně je originální film klasika, ale nová verze mě neurazila, dokonce přinesla i určitá vylepšení. O trikách nemluvím, to je v dnešní době samozřejmost, ale vytvořené podsvětí vypadalo znamenitě a Cháronova loď mě dostala, neboť jsem čekal menší lodičku:-)). Škoda režiséra, neboť jeho klipařské umění se v určitých fázích (hlavně akční souboje) filmu nehodí nebo přesněji je to dosti nepřehledné. Pokud budete čekat zábavný snímek, který si pohrává s řeckými pověstmi, tak věřím, že nebudete zklamáni a hodnocení na CSFD si udělejte po filmu raději sami. Originálu z roku 1981 jsem dal čisté čtyři, remake dostane lepší 3 hvězdy. Kraken je venku! ()

packa odpad!

Koukám na to deset minut a trpím jako pes... Více napíšu, až ta hrůza skončí. _ _ _ _ _ Takže už to mám za sebou a můžu se trochu rozepsat. Už úvodní slovo chuděry vypravěčky, která musela ze scénáře číst neskutečné žvásty o vzniku olympských bohů, mi způsobovalo dávivé záchvaty. Momentálně módní naturščik Worthington, protlačovaný svými agenty do každého druhého blockbusteru, sice lautr nic nepředvedl, ale oproti tragickým představitelům bohů, pánům Fiennesovi a Neesonovi, ještě ušel. Nechápu ale, kde se prostý rybář naučil bojovému umění ve stylu wuxia. A pokračujeme dále - Zeus, to je kapitola sama pro sebe. Už jen za myšlenku, že nejvyšší olympský bůh je sesaditelný z trůnu, by měli být scénáristé lynčováni. Být jimi, nikdy bych nejel na dovolenou do Řecka. Extrémně hloupý Neesonův Zeus navíc nesahá noblesnímu Olivierovu Diovi ani po kotníky. A jak dopadl Kraken? Docela se povedl, jen jaksi netuším, k čemu měl všechna ta chapadla... Vlastně tuším. Rychloscénáristi si řekli, že by mohli mezi svíjejícími se chapadly udělat "pěknou" leteckou honičku. A jak řekli, tak i udělali. Samoúčelný hnus, velebnosti. A co Medůza? Sexy holka s dokonale čistou pletí. Jak může někdo při pohledu na její krásnou tvářičku zkamenět? Boj se škorpióny byl zcela zbytečně natahován, jako ostatně všechny akční scény... Poetika řeckých bájí byla nehorázným způsobem znásilněna. Tvůrcům bych tak přál, aby nějaké podsvětí existovalo a oni se tam dostali. Hádes by si to s nimi vyřídil po svém. PS.: Už mám svého favorita pro příští ročník Zlatých malin. ()

Flego

Novodobý Súboj Titanov je zrýchlený presun amíkov odchovaných na popcorne a blockbusteroch po gréckej mytológii. Na jednej strane sa dá oceniť temnejší prístup, triky a rýchlosť s akou plynie film ( oceňujem výborný strih ), kde nie je čas na nudnejšiu pasáž, na druhej strane je to obdivuhodná povrchnosť k látke ako takej. Celá báj o neohrozenom Perseovi je okresaná a zjednodušená, v tomto prípade sa mohlo viacej popracovať na charakteroch postáv a motívoch ich konaní. Na herectvo zainteresovaných nie je čas, čo do bodky potvrdzuje sterilný a gumený výkon Sama Worthingtona ( Perseus ). Za zmienku stojí azda Ralph Fiennes ( Hádes ), ktorý svojej postave dáva aj na malej ploche istú démonickosť. Porovnávať tento snímok so starším nie je namieste, každý má to svoje. Predpokladám, že mladšia generácia si bude radšej púšťať túto plochejšiu ale rýchlejšíiu verziu, pre nás starších zostáva klasika klasikou. ()

Darneth

Rychlokvaška za víc jak pár šupů, předehřátá jako prd Krakena a vzejde z toho ještě méně. Jak neuspokojivé. Metalem pobitá antika s rádoby drsnými party. Nu nevím, předehra nadějná, po pár horečných stopážích jsem se musela opravdu ušklíbat. Bubo se tedy opravdu mihnul - vyndej z bedny, zandej zpátky. Co mě nejvíc zandalo byli takzvaní píseční lidé..pardon, ale tohle už tu sakra někde bylo néé? A ať mají Bohové zlatem okované zadnice, na "výšce" jim to moc nepřidá. Jasně, Worthington to opět zmáknul, jako nevycválaný polobůh přežil všechno to nepozemské peklo, získal Pegase, zničil Krakena, udobřil se s tatíkem a konečně na to můžou Gemmou vlítnout..co víc si přát. Oddychovka po kocovině a já říkám "DOST"! Jediné, co stojí opravdu za to je OST Ramina Djawadiho-fajnovka. Edit 2020: v době kdy vznikají ještě větší škváry je tohle fakt solidní libůstka, kterou zpětně doceňuji ()

iwigirl

Po dnešní předpremiéře se mi chce zařvat: co to sakra bylo? Důkaz toho, že nákladné efekty nejsou předzvěstí kvalitního filmu. Nálepka 3D byla k smíchu a spíš jen proto, že je to teď "in". Výkony herců byly groteskně nepřesvědčivé, a to včetně hlavního hrdiny v podání Sama W., který svůj superhero výkon aka Superman revival zalepoval jednou "nadčasovou" a naprosto sterilní hláškou za druhou - bohužel se ale nejedná o roli Ramba v podání Sylvestra S., který hláškuje, jako by másla ukrajoval. V tomto filmu to působilo spíš směšně a nedůvěryhodně. Hvězdičku dávám za efekty, i když třeba scéna s obřími škorpiony mi přišla vyloženě uhozená. ()

rikitiki

Dávám dvě hvězdičky a to bez milosti. Nuda, zmatek a hloupost. Neustále se tam nějací hrdinové tyčí ve vzdorném postoji na skále (ještě, že do jednoho z nich praští blesk - měl radši do všech). Do toho nesnesitelné proslovy na téma láska bohů k lidem a naopak. Mimochodem, Zeus svojí proklamovanou (nicméně moc nedokazovanou) láskou k lidem snad připravuje cestu křesťanství. Navíc je to celé nabubřele vážné. Nikdy bych si nemyslela, že řeknu: zlatá sovička! A to mi v původní verzi vadila! +++ A navíc je mnoho scén příliš potemělých a scény bojů jsou zmatené. +++ A jenom na okraj: uznávám Lucasovi zvuky bojových letounů ve vesmírném vákuu, přestože v něm se podle zákonů fyziky zvuk nemůže šířit. Beru to, protože ve vakuu jsem nikdy nebyla. Ale uvěřit, že si Perseus povídá s otcem několik desítek metrů pod vodní hladinou, samozřejmě, že bez jakýchkoli přístrojů, to už je moc. Asi to svědčí o schopnostech scénáristů. Jednoduše: nevědí nic o řecké mytologii, dobře napsaných dialozích, zajímavých charakterech, nosné dějové lince, zákonech dramatu a navíc ani o zákonech přírodních! Na takhle hloupé parazitní vykrádačky by měl být zákon. ()

Jinny

Srovnání původního Souboje titánů s tímto remakem je dost bolestné: zábavná kinematografie osmdesátých let proti všem neduhům dnešních velkofilmů. Zatímco původní film byla oddechovka a byl hlavně o vypravěčství (navíc je jedním z nejlepších zástupců hrdinské fantasy ve filmu), nový film je o tricích, bere se smrtelně vážně a scénáristé ho psali pro diváky po lobotomii mozku. Popsat všechny prohřešky proti elementární logice, na které v Souboji titánů narazíte a které by se neměly objevit ani v žánru fantasy, by vydalo na esej. Král nechal zabít svou manželku, Perseovu matku, až po tom, co porodí levobočka? Proč by s sebou parta vojáků brala ženu, která není bojovnice, není jejich úkolem ji chránit a není to prostitutka? Ani jeden nebo více z nich se jí mimochodem nedvoří a/nebo se ji nepokusí znásilnit. Téma vzpory lidí proti bohům je rozhodně zajímavé, ale tady působí spíš jako socialistická revoluce. Vlastně nevidíme žádné důkazy krutovlády bohů - jenom vzdor "těch dole". Hlavní hrdina tvrdohlavě trvá na svém původu a kvůli tomu se často chová jako idiot (což ostatním nebrání ho následovat). Je vlastně zábavné porovnat tenhhle rozměr filmu se starou komunistickou propagandou. Inu, dost bylo kritiky. Jestli si chcete Souboj titánů užít, přepněte tlačítko Dobrý vkus na vypnuto. P.S. Řecká mytologie bohužel nabízí nespočet hrdinů, které příště můžou nablblí scénáristé znásilnit do análu. ()

HellFire

Začal jsem pochybovat už když hodnocení kleslo pod 70% a obavy se vyplnily. Možná je to tím, že originál už viděl snad každý, ale vše, o co se scénář ve filmu snaží, vychází totálně naprázdno, protože víme, že Perseus nakonec vydrží do konce a porazí Krakena (a že je to občas cesta plná trapných momentů). Všude je to samý digitální trik, přitom speciální efekty originálu působí lépe a uvěřitelněji. Jediný zajímavý element filmu jsou džinové a to je sakra málo. Zbytečný film založený a lákající pouze na svůj název. ()

honajz

Kdyby se to nebralo tak váááážně! Trocha nadhledu - jako u originálu - by neškodila. A taky trocha poetiky a "light" (opak dark) fantasy... A Judi Bowker a její prdelka tomu chybí.... A proč to věčné ohrané téma "nechci být bůh, ale mám ho v sobě"? ... Jo, a když jsou triky tak mizerné, že malbu na zdi na chvíli považuju za jeden ze špatných triků, pro to snad není omluva... Některé záběry skutečně jak z Pána prstenů... A kdo Perseovi herdek denně holil hlavu?!... Výborný komentář zde má zurivymlok, pod něj bych se podepsal. ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj