Výpravný historický film kanadského režiséra Jena-Marca Valléea sleduje první roky vlády královny Viktorie, která nastoupila na britský trůn v pouhých osmnácti letech. Mladičká panovnice si musí vybojovat své místo v rámci zkostnatělého systému a emancipovat se jak ve vztahu k vlivným politikům své doby, tak ve sféře soukromé ve vztahu k panovačné matce a jejímu ctižádostivému tajemníkovi lordovi Conroyovi. V prostředí plném intrik nachází tolik potřebnou oporu ve vztahu k princi Albertovi. Viktorii ztvárnila Emily Bluntová, která byla za svůj výkon nominována na prestižní Zlatý glóbus, prince Alberta hraje Rupert Friend. Ve vedlejších rolích obrazově i technicky dokonale zpracované podívané se představují Jim Broadbent, Mark Strong, Paul Bettany a Miranda Richardson. Snímek získal celou řadu cen, včetně Oskara za nejlepší kostýmy. (Česká televize)

Bozvav

Líbivé, leč historicky nepřesné dílko Krásná výprava i kostýmy. Dialogy slabší, scénář taky nic moc. Za mne 55%. ()

Marsello

Veril som, že ma Jim nesklame. Ani ma nesklamal. Proste ako kričal na Mirandu... tak to nemalo chybu. No a Emily okrem toho, že je krásna, je ešte aj sakra dobrá herečka. No a tie kostýmy... tak tie by si iste zaslúžili Oscara. Prepych samozrejme nesmel chýbať a negatívne postavy taktiež. Však o čom by to bolo, keď to ešte k tomu vychádza z histórie. Budem sa asi opakovať, ale som strašne rád, že sa točia drámy, v ktorých dej vychádza z histórie. A len tak mimochodom - pekný plagát. ()

agassi68

Priemerný snímok s nádhernými kulisami, výpravou a kostýmami. Inak nuda. Nedá mi neporovnať s The Queen, kde som neodtrhol oči z obrazovky. Holt, nie je každý deň nedeľa.. ()

Karala

Nejlepší britská historická dramata povětšinou stojí na prvotřídních hereckých výkonech, kostýmech, kameře a scénáři. A co se toho týče, ať už se více či méně zakládá na skutečných událostech, já musím zvolat, GOD SAVE THE QUEEN !!!! ()

hazaba

Krásně ztvárněné začátky Viktoriiny vlády a jejího vztahu s Albertem. Bylo zajímavé sledovat, jak si různí lidé uzurpovali právo Viktorii ovlivňovat, i jak se ona k tomu stavěla. Všichni herci předvádějí výborné výkony, nesmazatelně se zapsal Mark Strong i Jim Broadbent, a samozřejmě Emily Blunt. Všechno podtrhuje pěkná hudba. ()

Dejnasp

Abych vyjádřila, jaké to bylo, musela bych použít všechna kladná přídavná jména. Celý film mi bere dech. Něco naprosto neuvěřitelného. Emily je opravdu skvělá herečka a myslím, že hlavně díky ní je film takový jaký je. Rupert byl taktéž brilantní, až ne ten jeho účes. :-) Tomuto filmu právem patří Oscar, za kostýmy, které byly skvostné. Viktorie je měla opravdu překrásné.(Po pátých jsem je přestala počtat). Hudba byla geniální. Všichni herci byli špičkoví. K Rupertivi mám čím dál tím vetší sypmatie. Čekala jsem na jejich zasnoubení jak na déšť po ukrutném suchu, až jsem se nakonec dočkala. Opravdu vše jsem jim naprosto věřila. No a ten konec, který mě dohnal až k slzám byl...famozní. Bezpodmínečně 5*!!! ()

Faila

Ano, asi jsem přehnaně sentimentální, ale příběh Victorie a Alberta mě několikrát dojal tak, jako už dlouho nic. A díky němu a citlivé režii, která z něj nedovolila udělat stupidně romantický blábol, je tenhle film pro mě z filmů o panovnících jedním z nej. Útrapy, intriky, zdrady, prostě zákulisí vlády byly rozhodně lépe ukázány v jiných, ale tenhle mi přišel ze všech nejlidštější. ()

Heroine

No jistě "tupá a pracovitá" (Emily=pracovitá Blunt=tupý) je ta hodná, a "silný bojovník" (Mark=bojovník Strong=silný) je ten zlý. Jako by už někdo měl ve jméně dané, jaké prvoplánové role dostane. Nevím co po nás tenhle film chce. Ukázat nám ten krásný vztah mezi Albertem a Viktorií? Já nesnáším historické filmy o intrikách u dvora. Otravují mně. A ještě s tím, že se na hlavního představitele "slavného kamaráda" (Rupert=slavný Friend=kamarád) vůbec nemůžu dívat, protože je děsně šeredný. Jedna hvězdička tu je za hezké kostýmy, a za skvělého Bettanyho, i když mu ten kostým vůbec neslušel. ()

BOURQUE

Čo sa týka nominácií na Oscara (Kostým – výhra; Výprava, Masky), tak s tým plne súhlasím. S tým, že E. Blunt zvládla svoju úlohu na jedničku, taktiež súhlasím. Čím, Bohužiaľ, nemôžem súhlasiť, je práca režiséra. V tomto filme bol dosť veľký potenciál, už len kvôli ďalším hercom (R. Friend, P. Bettany, M. Richardson a M. Strong), ale nejako režisér nezvládol využiť všetky možnosti. Napriek tomu si myslím, že na tento film 1x (ale len 1x!) sa dá určite podívať, už len kvôli hereckým výkonom. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Hopkins

Nenáročné , příjemné komorní dobré herecké obsazení a zároveň i herceké výkony. 80% určitě časem zase rád mrknu. ()

lemonova

Pekný film, v ktorom však takpovediac nič nie je úplne dotiahnuté. Snáď až na vizuálnu stránku. Vzťahy sú skôr načrtnuté a aj príbehu niečo chýba. Nehodnotím však autentickosť. Podľa tohto merítka by obstálo iba málo filmov (taký Amadeus by pohorel na celej čiare). 75% ()

brumbrum

Pekne spravene; jedine, co sa mi nepacilo, bolo ten casovy priebeh - cele je to dost podrobne, od jej detstva az po manzelstvo, a potom bac, za 3 minuty otitulkuju niekolkym vetami, kto kedy umrel a co este stihol akoze spravit; sa clovek citi osideny z toho. Ale inak 4* v pohode. ()

pepa3rd

Překvapivě zajímavý životopisný snímek, kostýmní drama, dokument i romance, která, i přes mantinely dané známou historií, nenudí a potěší příznivce kteréhokoliv ze zmíněných žánrů. Velmi slušné herecké výkony, krásné kostýmy i reálie a naprosto skvělá hudba, která dokonale dotváří atmosféru filmu. 75 % ()

charmin

Okrem nametu, ktore ja osobne milujem nadovsetko, perfektna kamera zachytujuca vsetky podstatne okamihy, takisto krasny hudobny podmaz, a porostredie, no proste a jednoduche, ale zaroven romanticke a jemne, ako sa na viktorianske anglicko patri :) ()

Desdemone

Přeskakujeme, přeskakujeme, nesmyslně stříháme, sekáme a krájíme, podivně prolínáme... Ovšem hlavně, že máme herce relativně podobné svým skutečným historický předlohám. ()

Yomega

Příjemná limonáda. Film má krásnou výpravu a celkově působí kladným dojmem. Sympatičtí herci, svižně plynoucí děj a vhodně zvolená hudba. Bohužel se jedná o film, který pobaví, lehce poučí, ale za týden už jsem pomalu nevěděl o čem to bylo. Neobsahuje prostě žádnou scénu nebo situaci, která by film vytahovala do roviny nadprůměrnosti. Nicméně Mark Strong, Paul Bettany a Thomas Kretschmann (který na sobě má výjimečně jinou, než nacistickou uniformu) mě udělali radost. ()

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky