Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

Jeand´Boa

Snímek, od jehož uvedení se i obyčejné posezení na toaletě z klidné (pokud nemáte nějaké značné potíže) záležitosti stala poněkud nervźní situace... kvalitou snímek odpovídající jedničce... a to je vždy potřeba pochválit a ocenit... ti dva jsou prostě perfektně složené a do sebe zapadající dílky puzzle... ()

Redix

Všechny díly byly super a hlavně taková nenápadná role toho jejich kapitána byla super. "Já na to seru!" lll "Hej Rigssi víš co to znamená?" "Jo,to samý co tohle,ale já ti na to seru" :D ()

bif

Klasická akční pecka Richarda Donnera, kterou asi každý zná, Leo Getz je skvělý stejně jako Gibson a Glover, ale akční scény jsou spíše tuctové a nepříliš nápadité, nepřátelé jsou příliž hloupí atd. joo tohle by se v "Ultimátu" nestalo.... ale Ultimatum mame jen jedno :-). ___________ S odstupem času povyšuju na 5. Neskutečná, kultovní klasika. ()

Stíba

Když sem dvojku Smrtonosný pasti viděl před dva a půl rokama naposled a udělil jí tady 4* tak sem asi musel bejt přiotrávenej reklama, který tenhle skvost v televizi přerušovali. V některejch ohledech je totiž ještě lepší než první díl a některý scény a hlášky sou vážně natolik vychytaný, že je nelze nedocenit. Opravdu skvělá zábavná jízda s Patsy Kensit jako třešničkou na dortu. ()

parabellum

Konečně jsem se dostal k této akční klasice a musím uznat, nezklamala mě. Dobrá akce s perfektním humorem a ty vynikající hlášky:)) No M. Gibsonovi jasně padnou bláznivý pošuci:)) Povinná četba každého diváka akčního žánru !!!! ()

Laca1313

Druhý díl mi příjde trochu drsnější něž jednička,ale stale je vtipný (viz. třeba scéna s bombou na záchodě a nebo se ,,zrušenou,, diplomatickou imunitou na konci filmu).Jednička se mi ale asi přece jenom líbila víc,ale stejně to stačí na 5 * pro dvojku. ()

Mr.FreeZer

Pokračování nebýva vždy to pravé ořechové. To ovšem neplatí u Smrtonosné zbrani. Perfektní příběh, supr výkony herců a hlášky, na které se nezapomíná. ()

Macias

Můj nejoblíbenější díl. Snad žádnej film nemá tak rychlej nástup. Reklama na kondomy, záchod, Osvoboďte Jižní Afriku, Leo Getz, diplomatická imunita a snad ten nejšílenější výraz pomsty, jakej jsem kdy viděl (Gibson na konci). PS: Rogeri, čekej na znamení...To poznáš :) ()

jalovec7

Smrtonosná zbraň 2 Ikdyž je film přes dvacet let starý zaujala mně na něm vydařená kamera a střih, navíc film doprovází vydařený soundtrack. Podle mého názoru tento díl překonává díl předchozí což není u pokračování běžné ()

Kingjiri

Jednička mě uplně nevzala, ale jsem rád, že si z ní pokračování bere to nejlepší a ještě přidává dost navíc. Hodně pomáhá, že znatelně ubylo vážnějších scén (rozebírání osobních problémů), naopak se přidalo na těch zábavnějších a dostalo se i na větší porci nadhledu. Dvojka je tim pádem svižnější, akčnější i nahláškovanější. Čtvrtá hvězda za "hajzl" scénu, slušný záporáky a akci. ()

dalziel

Joe Pesci,Patsy Kensit,klincovačka,bomba na hajzli,zvieracia kazajka,strhnutie domu pickupom,Pre mňa lepší a pamätnejší diel ako skvelá jednotka. ()

tranquill

"Ty seš černej a já jsem šílenej, bude sranda!" Ano, akční eskapáda nabitá vtipy pokračuje! "Jo, vodnegroval jsem je!" ()

Odpadlik

Paradoxně je druhý díl lepší než první., protože tam byla podle mého jen akce, zde přibyl i humor, ovšem vůbec ne na úkor napětí. Celou dobu sledování jsem cítil jakési mrazení v zádech z čehosi "neznámého" co se za chvíli stane. Příjemným okořeněním je Patsy Kensitová a samozřejmě Joe Pesci, který zde ještě není tak ukecaný jako ve trojce. ()