Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

Ash_Black

Do party mezi Murtaugha a Riggse oproti dílu minulému přibyl skvělý Joe Pesci a ... přibylo toho daleko víc, všechno pro mě v plus rovině (i ten „Adolf“ a vůbec ta banda okolo zlýho diplomata zatápí hlavní dvojce víc, než ti gauneři minulí). Takže zas jako u jedničky je to za plný počet. Byt´ viděno fakt už x-krát, pořád se mi to neomrzelo. Hravě to boří pravidlo, že dvojky jsou většinou, byt´ větší, tak vzápětí i horší. Tady je to kdepak, zcela naopak. ()

Luk Skywalker

Dobré pokračování, ale neutkvěla mi, tak v paměti jako trojka nebo čtyřka. Přesto se už postava Mela Gibsona trošku vzpamatovává a je méně šílený než v jedničce. ()

Joey(1)

I když jsem si myslel, že jednička už překonat nepůjde, tak nakonec je opak pravdou, hromada geniálních hlášek a scén (minimálně u "prcgumovníku" musí padat pod stůl i ten největší suchar), záporáci správně odporní (Adolf) a Joe Pesci je coby otravný kecal výtečný. Akorát škoda Patsy. :) ()

mourinho

O nic horší než jednička. Policisté Riggs a Murtaugh na nás znovu valí jednu hlášku za druhou, znovu zdemolují spoustu aut, výloh a residencí a pomocí svých svérázných vyšetřovacích metod ničemům opět ukáží, zač je toho loket. A opět mě to baví. ()

GOREGASM

Tomu říkám pokračování jako řemen. Donner drží akční i komediální pedál zaražený do podlahy svého režisérského kokpitu a nezapomíná přitom ani na chvíli na kvalitní zápletku. Parťáci jedna báseň, Mel Gibson (úžasné nasazení) a Danny Glover, přibírají chtě nechtě do trojky ukecaného Joea Pesciho, který potvrzuje učebnicově intuitivní přehození herecké výhybky z psychotického mafiána, na nesnesitelně užvaněného podvodníčka. Ke všemu hlavní záporáci jakoby z vysoké záporácké vypadli a dají chlapům setsakramentsky zabrat. Ohromná zábava i po 23 letech a takovýto Hollywood jednoduše miluju. 100% ()

helloween93

K dvojici Murtaugh-Riggs přibyl ukecaný mafiánský účetní Joe Pesci jako Leo Getz. A co řekne Leo Getz neni žádnej kec. Lepší než jednička. Diplomatická imunita! ***** ()

rekkky

In summary, it has action, perfect sence of humour, strong "evil" side and mainly it contains enough of things for watching. Driving force of this movie is connection between Riggs and Roger, but also Leo is character with a lot of to offer. ()

strikeman

Když se podíváte na první a druhý díl téhle série v jednom zátahu, budete mít pocit, že jste viděli jeden film - jsou totiž oba stejně vynikající. Dvojka pak ještě graduje, co se týče humoru. Jednoduše parádní zábava... 95% ()

Fujara777

Stále napínavé a vtipné. Riggs už nie je taký šialený ako v jednotke, až na ten záver. Latka daná jednotkou sa výrazne nepodlieza. ()

MickeyStuma

Druhý snímek vražedné dvojice policistů Rogera Murtaugha a Martina Riggse s přehledem překonává předešlý díl a to jak v akčnosti, humoru, tak i po dějové stránce. Vlastně se tu upozorňuje na velmi složitý problém týkající se diplomatické imunity zahraničních konzulů. Pokud se dají na dráhu zločinu, zákon je na ně prostě krátký. V tomto snímku si s tímto neduhem samozřejmě naši dva hrdinové s vervou sobě vlastní hravě poradí a dopomůže jim k tomu zcela nová komediální postava Lea Getze výtečně ztvárněného Joem Pesciem. Na svoji výřečnost aby měl zbrojní pas, ale příběh to dobře odlehčuje a vytváří vedle vážného tématu skvělou zábavnou atmosféru. Tvůrci vsadili na všechno a povedlo se. Vzniklo volné pokračování, které svému žánru dělá čest. ()

Nerd4Dreaming

Narozdíl od jedničky kde byli Gibson a Glover téměř protiklady, tady už jsou sehraná dvojka, která se rozhodně nenudí. Nenudí ani film, akorát první polovina se celkem vleče, druhá to ale plně vynahrazuje. Pro mě osobně je vrcholem filmu, když "Riggse" chytá rapl. Jedno z mála pokračování filmů, které se minimálně vyrovná prvnímu dílu. ()

Raziel_cz

Tak se uklidníme. Je to sice skvělej film, ale jedničku to skutečně překonává jenom ve dvou věcech – akčních scénách a soundtracku. Co se týče dějové soudržnosti a práce s postavami, tam se to prostě Blackovi rovnat nemůže. Každopádně, Donner tímhle mnohem odlehčenějším a vtipnějším pokračováním udal Smrtonosné zbrani úplně nový směr. A je to velmi zábavný směr, plný sympatických postav, vtipných hlášek a – jak už padlo – parádní akce. Jenom je to prostě věc mnohem bližší Maverickovi než Poslednímu skautovi. Což není nutně špatně. Ale ten Black to prostě dovedl napsat temněji a důmyslněji než Boam. A mně jeho styl vyhovuje víc. ()

Empire

Je jen málo druhých dílů, které jsou lepší nebo stejně vynikající jako díli předchozí, tenhle film je toho příkladem. ()

salamandrr

Tady se poprvé objevuje postava Lea, vychytralého obchodníčka: "jo už chápu, hodnej polda a zlej polda" FLÁK HO "takže zlej polda a zlej polda" ()