Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

Z0oMb3E

Takto som sa už dávno nezasmial. Hlášky ktoré natrhnú bránicu sa nachádzajú skôr v prvej polovici filmu. No je ich toľko, že vystačia na celoprojekčný úškrn s ukážkami zubov. Druhá polovička je tipycky akčná šablóna z konca 80-tych rokov. Čiže mrte minutého streliva, demolácia čohokoľvek, výbuchy, sex a záverečný súboj na záver. Výbornú robotu tu tak isto odviedol až hnusne charizmatický záporák. Tak isto niekoľko nezabudnuteľných scén, ktoré sa vryjú do pamäti na veľmi dlhú dobu. Celkovo sa kus na seba hnevám, že som si takúto klasiku dlho nechával nepomšimnutú. Napravím to však tým, že toto na 100% nebola moja posledná projekcia. ()

Ellmariachi

Tak pokračujeme v dohánění restu. Dvojka mi sedla ještě o něco víc než první díl. Ústřední dvojce šlape na plný plyn a hodně baví. Souhra mezi nimi je neskutečná a odráží se to jak v akci, tak v humoru, kterého je zde oproti předchozímu počinu hodně. Působí ovšem skvěle a několikrát jsem se s chutí zasmál. Nekazí atmosféru, která je chvílemi fakt hutná. Gibson je vynikající jako vždy. Když ho chytne běs a jde se mstít z očí mu srší blesky a do cesty bych se mu připlést nechtěl. Danny je fajn parťák a i on působí jak po akční, tak humorné stránce skvěle. Nemám prakticky co vytknout a můžu v klidu říct, že Smrtonosná zbraň 2 mi opravdu sedla. 90 procent. ()

Ridick

opat ako pri jednotke, slaby scenar (aspon podla mna), a plus k tomu same vybuchy, sialeny gibson, po usmeve lapajuci pesci a trapny glover. ()

Riddick77

Stejně dobré jako první díl, což se moc často říci nedá. Takovéhle akční filmy se už dnes netočí. Bohužel. 10/10! ()

aluna

Tenhle díl mám asi nejradši.Až tě přes ty dveře prostřelim, můžeš si prohlídnout kulku, votevři! ()

Laxik

To, co jednička začala, to dvojka nejen zlepšila a upravila, ale taky přidala nové věci. Všimněte si, že Murtagh ani jednou neřekne, že je na něco už moc starej, ale stejně tahle hláška na jeho adresu míří několikrát. To znamená kooperaci s prvním dílem a opravdové vztahy mezi postavami. Nezapomenu Šprckovník, krásnou a hodnou blondýnku, která byla tím, co v jedničce chybělo, husného záporáka a samozřejmě tu reklamu. Protože když na ní koukám, taky bych si ty šprcgumy koupil. ()

numi

Dialogy ostré jako břitva, nešetří se akcí a dokonce ani humorem. Divák je pak ochoten prominout nějaké ty logické nedostatky a spolknout to všechno i s navijákem. Snímku tak chybí jen nadčasovost, protože patnáct let po jeho natočení už to prostě není ono. A ono to přitom jde, což dokazují Hitchcokovi snímky a nebo - v podobném žánru jako Smrtonosná zbraň - druhý díl Vetřelecké série - Vetřelci. Takže místo čtyřky je to jen za tři. [září 2005] ()

Orlau32

Stejná kvalita jako u l. dílu. Aby to ovšem režisér trochu "ovtipnil", tak tam dal roli komikovi Joe PESCIMU (zloděj ve filmu "Sám doma"), aby se divák lépe pobavil. Hraje zde opět málo duchaplného komplice a pomahače těchto dvou policistů. ()

zipper111

Lepší než jednička, vtipnější, emocionálnější s lepší zápletkou a akcí. Mel a Danny tvořej prostě výbornou dvojku, a teď se k nim přidá ještě výbornej Joe Pesci. Dvojka si tu pětihvězdu zaslouží. Škoda Patsky Kensit.... ()

gogos

Nerekl bych lepsi nez jednicka, ale kazdopadne vyborna podivana... Vtipna, svizna, napinava a nadherna Patsy Kensit... ()

Makky

Po jednotke minimálne rovnaká bomba. Vynikajúce pokračovanie, v ktorom komediálna stránka začína hrať väčší prím a to je len a len dobre. "Otvor, tu polícia!" - "Ako vám mám veriť?" - "Strelím do teba cez dvere a prezri si guľku, otvor!" ()

Naslund

Strhnul bych boda, za to, že mě film oproti očekávání na chvíli hodně rozesmutnil, ale musel bych si při tom zlámat ruku, kdybych měl někomu ubližovat za ještě vyšší kvalitu, než jsem očekával. Tahle série filmů si zaslouží jen chválu. ()

kaylin

Druhý díl, který je snad ještě lepší, anebo minimálně stejně dobrý jako ten první. Tady už je ta dvojka Gibson a Glover dokonale zajetá a jejich souznění funguje tak skvěle, že se jimi prostě necháte unést. Jsou vtipní, jsou akční, jsou drsní a prostě jim přejete, aby dopadli dobře. Víc je zaměřeno na humor, ale ani ta akce vůbec nechybí. A padouch je zde skutečně výborný. ()

MATADOR

Tentokrát Gibson & Glover stojí proti silnějšímu soupeři, než-li poprvě. Riggs se nám zamiluje, ale nedá na sebe dlouho čekat a bude naštvaný jako nikdy. A pro pomstu nejde daleko a tak imunita neimunita, rozhodne se to skoncovat dříve, než skončí mrtvý on sám. Jedno z mála pokračováních, které se na výsost povedlo. Ale to je určitě dozajista oblíbeností této dvojice ;-) A k tomu ještě přibyl velmi vtipný Joe Pesci jako "práskač" s věčně otevřenou hubou Leo Getz, který krásně nastoupil do rozjetého vlaku. ()

PogoJoe

Když jsem tuhle klasiku shlédl v originále, s odstupem několika let od doby, kdy jsem ji viděl poprvé a podruhé v TV s hrozným dabingem, přidal jsem hodnocení, protože jsem se jednoduše skvěle bavil. Chemie a charisma hlavních protagonistů funguje naprosto skvěle, některé hlášky mě dokázaly opět zcela odbourat... Tahle komediální kriminálka se prostě povedla. ()