Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

Hanes88

No, přišlo pokračování a musím uznat, že o moc horší než jednička nebyla. O hvězdu méně ale musím dát, protože přece jen už to není úplně ono. Každopádně, jak budu mít možnost, určitě se rád podívám znovu. 80%. ()

peetriss

Podle mého názoru nejlepší díl série. Nejvyšší míra nahláškovanosti a vynikající vtipné nápady v čele s legendární záchodovou scénou, svižná Donnerova režie a nekorektní popichování jedné z (tehdy) problémových zemí, proměnily tento film v zážitek i po mnohonásobném sledování. ()

Paldiny

Riggs a Murtaugh dupli na plyn a je to poznať. Pokračovanie prekonáva výborný originál minimálne po humornej i akčnej stránke. Iba scénka na záchode či vstup Gloverovej dcéry do šoubiznisu majú miestečko v humornej kronike isté. Pridajte k tomu exkluzívneho záporáka, tonu hlášok, vyfuckované dialógy, zbesilú akciu a ukecaného Pesciho, dostanete jedno z najvydarenejších pokračovaní, nie len rokov osemdesiatych. Z hľadiska vývoja postáv sa navyše dozvedáme dosť natoľko, aby sme sa bez okolkov mohli vrhnúť na tretí diel * * * * * Necenzurovaná verzia je samozrejme vítanejšia, vidíme hlavu privretú v dverách, ale z opačného súdku aj GOOF, aký sa často pri áčkových bijákoch nevidí. Hovorím o Riggsovom záťahu, kde chlapík schytá aspoň zopäť krvavých guliek, aby posledný záber ignoroval každú z nich. ()

Eldoth

Naprostá klasika pro fandy akčního žánru okořeněná výtečným humorem, vše co by se dalo říct už je napsáno. Nejlepší díl série ... ()

Cement73

Výborné pokračovanie. dosahuje bez problémov úroveň prvej časti. Riggs opäť šalie a skvele sa doplňajú spolu s Gloverom. Murtuagh sa ale tentokrát oveľa viac odviaže... ()

Jorge-Z

Pokračování geniálního dua detektivů Riggse a Murtaugha. Film překonává původní a snímek a zařazuje se spolu se Smrtonosnými pastmi a Posledním skautem mezi nejlepší "starší" akční filmy. Hlášky a fórky dua mě úplně odrovnaly a fakt jsem se nahlas smál. Taky mě potěšilo obsazení Joe Pesciho, který zde hraje pro něj netypickou roli (po všech těch krutých scorseseho gangsterech). Prostě a jednoduše akční klasika. ()

lareinna

Naozaj jeden z mála filmov, ktorý sa dá pozrieť stále znova a je tam kopec srandy..a na to, že je to dvojka (čo vo väčšine prípadov sa nedá pozerať) je to kvalitné. ()

Ollie235

O nemalý stupeň lepší než první díl. Nekompromisní dvojka policajtů, kde hodný není žádný z nich, se vrací v plné formě a bojují proti padouchům ještě tvrději. Příběh je o něco nadupanější, přestřelky o něco zajímavější, děj o něco napínavější... Navíc má toto pokračování oproti jedničce další trumf, a tím je Joe Pesci v jedné ze svých top rolí. Jeho Leo přinesl do série příjemné zpestření a nesmírně mě bavil, stejně jako celý film. Nemám co vytknout, výborný snímek, jeden z vrcholů žánru. ()

Movie Gourmet

Se stejným vtipem se kterým "jednička" skončila, "dvojka" pokračuje. Navíc se k osvědčené dvojce, které to na plátně výborně funguje připojil skvělí a ultravtipný Leo Getz (Joe Pesci). Hláškami a vtipnými bonmoty se to tu jen hemží. Verdikt: 5* a 90 %. ()

bobstock

Snad ještě o chlup vybroušenější nežli jednička ve všech směrech.   ´´Poprvé po 20 letech mám koupelnu sám pro sebe. Děti mi nemlátí do dveří, manželka mě nehoní, sem tu dočista sám se svým časopisem o vodních sportech. Tak si tady tak čtu o rybaření v Mexickým zálivu, najednou se kouknu sem -PRÁSK A JE PO TOBĚ!- :D´´   85% ()

El Loco

Druhé pokračovanie legendárnej série akčných „buddy“ komédií v ničom nezaostáva za svojou predchodkyňou. Má rovnaké čaro, šťavu, akciu aj vtip. Mel Gibson sa s Dannym Gloverom zjavne našli v týchto úlohách. Najznámejšou scénou z tohto dielu je asi zneškodňovanie bomby z Murtaughovho záchoda. ()

thunnus

Rozhodně lepší než jednička, ačkoli ne tak vtipné jako trojka a čtyřka. Tenhle film začíná jako komedie a končí jako drsný akčňák, nezapomenu na hlášku: "Diplomatická imunita!" "Byla zrušena!" ()

zdenur

Nárůst humoru, vyšší frekvence kultovních scén a nástup Joea Pesciho. Kvalita takřka srovnatelná s prvním dílem. ()

rsimonyi

Skvělý krimi thriller odlehčený komediálními scénami, který udržuje špičkovou kvalitu této akční série. Spolu s trojkou nejlepší díly Smrtonosných zbraní. ()

ursinko

Tým dvom borcom to neuveriteľne sedí. Radosť pozerať. Od 1. po 4tú časť. Vtipné, akčné, zábavné, nie trápne. ()