Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

mrclTV

Vitajte pri inštruktážnom filme ako sa nemá zaobchádzať s korunným svedkom, ktorý sa z tuctovej akčnej komédie zmení na drsnú cestu za pomstou bez pravidiel. Väčšie množstvo (pre zmenu správne) prestrelených akčných scén a menej humoru ako v prvom dieli, to všetko rozhodne prispelo k celkovému dojmu. Dá sa povedať, že ide o klasiku žánru. Výborné, ale stále má svoje maličké mušky, napr. scéna strieľania do karavanu bola prevedením deravejšia ako karavan samotný, prípadne milujem automobily, ktoré vybuchujú bez zjavného dôvodu. ()

donnovann

Lepší než jednička? Já myslím že ano. 3 důvody - Krásná Patsy Kensit, naprosto vynikájící výkon Pesciho který mě bavil v každé scéně, a za posledni nesmrtelnou hlášku. ()

Midar

Dovolím si tvrdit, že v několika ohledech možná ještě o chlup lepší než jednička a to je co říct. ()

Brano

Veľmi dobré pokračovanie, ktoré je ešte lepšie ako jednotka. Príbeh o boji proti pašerákom drog sa mi páčil, takisto aj menšie zápletky, ako napríklad Gibsonov milostný románik s krásnou Patsy Kensit a následne objasnenie smrti jeho ženy, obsadenie výbornej a vtipnej postavy, ktorú zahral Joe Pesci. Takisto dobrý scenár. Hlavné postavy majú už medzi sebou bližší vzťah, takže aj dialógy sú vtipnejšie. Na filme ma najviac zaujal výborný záver s motívom pomsty, s vtipnými hláškami. Spojenie hlavných postáv opäť funguje na jednotku a Mel Gibson je opäť so svojimi hláškami a svojským vystupovaním ťahúňom tohto filmu. Akčné scény nie sú prehnane a pozerá sa na ne dobre. Akurát mi trochu vadilo pomalšie tempo z úvodu, ktoré bolo také nemastné neslané, ale potom sa to rozbehlo. A na záver sa budem opakovať, ale znovu vyzdvihnem geniálny slovenský dabing! Jozefov Vajdov hlas pasoval Melovi najlepšie, z pomedzi dabingov čo som počul. /80%/ ()

adamix

Rovnako skvelý nárez plný humoru, akcie, prestreliek a hlášok ako jednotka. Možno o niečo lepší. Akcia beží v plnom prúde, dvojica Murtaugh/Riggs je nezabudnuteľná + Joe Pesci. Trochu je škoda, že Joe nebol tak drsný, ako v Goodfellas. Má to veľa vtipných nápadov, napr. ,, bomba a záchod '', či ten pekný zoskok zo siedmeho poschodia :). SZ 3 nie je komédia, ale nasmejem sa tu viac, ako v tých blbostiach, čo majú zaznačené slovo v žánroch ,, komédia ''. Nepriatelia nie sú zlí a hudba dobre padne k filmu. Som moc spokojný a teším sa na ďalšie pokračovania. Dávam 5*. ()

yntelygent

Pokracovanie nema chybu,co vobec nebyva pravidlom...spominam rad na premieru a rad si to pozriem aj teraz po rokoch,v tych casoch sme este neboli presyteni vybuchov a vsetkych moznych destruktivnych efektov , takze som to doslova zral,dnes by to uz mozno taky zaujem nevzbudilo ,ale to nic neubera na kvalite a zaroven vtipnom podani tohto filmu. ()

horor2

Každý by měl mít doma na stole svůj vlastní prcgumovník. Nemusí se zalévat a pokud se Vám nelíbí, můžete ho jít vyměnit. Z celé série jsem se konkrétně u tohoto dílu zasmál nejvíce. Představa, že bych měl jít do práce a někdo jako Joe Pesci by mi měl dělat společnost, tak ho nejspíš za pomocí smrtonosné zbraně zastřelím :-) ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,2/10 (?) | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 84%, Audience Score - 77% | FDb.cz - 84% | Pokračování, které se vyrovnalo (ne-li překonalo) kultovní jedničce. Ve stejné sestavě doplněné o super Joea Pesciho, s ještě větší dávkou akce i humoru. No a závěrečný "signál" nebo bomba na záchodě - na to se ani po letech nedá zapomenout :) 100% ()

walkingdead

Asi nejdrsnější díl série. Náckové přicházejí se svou verzí konečného řešení policejní otázky. Riggs zjišťuje, jak to bylo se smrtí jeho ženy. Murtaugh sedí na bombě a pak ruší jednomu staříkovi diplomatickou imunitu. A aby tam bylo pořád dost humoru, přichází na scénu Leo. ()

ostravak30

Tak nakonec asi nevidím velký rozdíl mezi jedničkou a dvojkou, byť v prvním pokračování se více střílí a celkově je zde více akce. Martin Riggs se tu má konečně možnost vypořádat se svou minulostí, což se dozví až v závěru. Na druhé straně se asi nesejdu se svými kolegy, kteří tu tvoří většinu, že bych ze Smrtonosné zbraně 2 byl natolik unešený a považoval ji za jeden z nejlepších akčních filmů. A to i přesto, že dialogy i akční scény jsou třaskavé a odehrávají se v opravdu rychlém sledu. ()

RafaKrakal

Ačkoliv jednička byla skvělá, dvojka mě oslovila ještě víc. Joe Pesci jako Leo Getz přináší do vztahu Riggse a Murtaugha novou dynamiku a vše je podpořeno brilantním humorem a vynikajícími akčními sekvencemi, zde není co vytknout, jasných 5 hvězd. ()

Bilky

o5 fšetkého viac, ale akokeby ten humor trošku prebíjal logiku deja. Film ma vlastne okrem toho priehrštia hlášok a ftípkov už ničím neprekvapil. Začiatok bol fskutku cool,potom sme sa trošku sústredili na dej a zápletku a v druhej polovici sme sa už viezli z ekšn do ekšn. Perfektne odvedené remeslo, kaskadéri mali zlatú baňu, strihu ani réžií nemam čo vytknúť. Životná úloha krásnej a krehkej PETSI KENSIT, ktorá ozvláštnila a vyrovnávala komediálnu líniu príbehu a J.PESCI si svoje tiež odviedol na výbornú. Napriek všetkému je to u mňa o pár percent nižšie ako LW1, no kedže 4 a pol* sa nedá prideliť dávam 5* Je to totiž stále to najlepšie z týx rokov a dá sa to pozrieť viac než 1x ()

Goodmen

Pokračování ve velkém stylu, které dosahuje kvality prvního dílu (ne-li ještě lepší). Opět skvělá zábava s báječně sehranou dvojkou, kteří jsou snad ještě vtipnější než v jedničce. Navíc je tu parádní Joe Pesci. Dále je tu spousta nezapomenutelných scén, slizcí záporáci - prostě dokonale pokračování. "- Dostal si je? - Jo, všechny jsem je vodnegroval." ()

ali-n

1..2..3 - vyráža sa zásadne na tri. Pochopil som to tak, že Mel má pravdepodobne v zmluve aspoň jeden povinný pád z výšky na diel :-). Dvojka prekonala prvú časť, najmä čo sa týka humoru. Bavil som sa lepšie, než pri akejkoľvek komédii z poslednej doby. „Kdo je to, Houdini?“ Rola Joea "upratovačky" Pesciho nepotrebuje širší komentár. Výborný film. MOJE NAJ - Je sa ešte veľa čo učiť, ako v obchode zbaliť krásnu blondínku. Inak, nemáte náhodou niekto sadenice kondómovníka? :-)))) ()

smrtubohem

Jedna z nejlepších akčních sérií všech dob, vynikající hlášky, napětí, výborný kontrast dvojice Gibson-Glover. Považuju to za jeden ze svých nejoblíbenějších filmů. Ostatní díly stejně výborné jako tento. ()