Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

F2003F

Lepšie v každom ohľade. Plnohodnotne využili, že sa mohli odosobniť od rutinného predstavovania postáv a zoznamovania s nimi. Strieľajú jednu hlášku za druhou (Joe Pesci top) a výborne hrajú. Scenár je trochu otrepaný, ale to vyvažuje strhujúca akcia a emočná funkčnosť (miestami aj dojímavé) obsahujúca plno nečakaných zvratov. Úžasné doslova vo všetkom, definitívne najlepší diel série a jeden z dospelejších vrcholov akčného žánru. Ale hlavných hrdinov stále obchádzajú náboje ako v Matrixe, inak to na zábavnosti nepoľaví ani náhodou. ()

benema001

Dokonalé pokračování Smrtonostné zbraně. Spousta akce a také skvělí humor, který možná z počátku nejde moc rozeznat od pravdy. Hvězdné obsazení v rolích.!!!!!!!!!!! ()

bery77

Podle mě o něco málo lépe natočené než předchozí díl veleůspěšné série. Jen málo filmům se podaří překonat první díl avšak Smrtonosná zbraň to zvládla na jedničku. ()

Menec

Dvojka je podle mě nejlepší. Jednička byla sice taky dobrá, dvojka ale lepší. Skvělý výkon zde předvádí i Joe Pesci. Bomba na "hajzlu" a scéna se "šprcgumovníkem" jsou jedny z mých nejoblíbenějších scén celkově :-) ()

Mangus

Neskutočný druhý diel bezchybnej série o dvoch skvelých, ulice L.A. ničiacich policajtoch, s ktorými nie je dobre sa zahrávať. Opäť sú tu prítomné pamätné scény (najmä záchodová), Rigs je už na tom psychicky lepšie a máme tu aj dámsku spoločnosť (a dosť peknú). Kvalita filmu rovnaká, a to úžasná. 10/10 ()

Tomulka

Vynikající Danny Glover a Mel Gibson jejich hlášky a mimika obličeje je v tomto dilmu naprosto geniální. Hlavně vynikající hlášky jsou velmi vtipné. tímto dílem to mělo skončit. Pokračování už byli o hodně slabší odvary. ()

Suchoš

Pokračování Smrtonosné zbraně je minimálně stejně dobré a zábavné jako první film (a to nelze u každé série říct). Jako milovník akčních filmů řadím celou tuto sérii mezi mých TOP10 akčňáků. ()

chosan

Dle mého názoru ještě lepší film než první díl tyto filmy jsou opravdu to nejlepší z americké akční kinematografie 95%. ()

gizi

Pro mě rozhodně lepší než "jednička", především díky výbornému humoru (Glover jak se vždy zatváří, co samo o sobě stačí). Akční scény jako obvykle přehnané, ale zde díky humornému zaměření tolik nevadí. Dabing opět slabší. 18.3.11, 85%. ()

Mr.Hackels

Nejlepší díl série. Přibyl Joe Pesci, který byl jako otravný Leo Getz naprosto výborný. Nenudil jsem se ani vteřinu. Bomba na záchodě a navíc scéna, kdy všichni čekají až v televizi poběží ta slavná reklama na kondomy mě vždycky rozesměje. Pořád vidim Murtaughův oblyčej a jeho "mám zbraň". A pak prcgumovník na stole :) ()

Lukkyn

Jedna z mála dvojek , která překonala svého předchůdce!!!!!!!Opět velice originální příběh, ústřední dvojice neztratila ani malinko ze svého kouzla ba naopak šlape ještě více na pedál. Více honiček, střelby , vtipu a i krásy (v podání Riky) Budu jak ohraná deska , ale stejně to řeknu - Smrtonosná zbraň je jedná z nejlepších sérii co kdy vznikla!!!!!Vy jste ale ale ale vy jste černý :-) ()

cocaine

Opravdu málokterej druhej díl by se tak moc rovnal jedničce, když jednička měla takovej úspěch, ale tohle se podařilo. Další skvěle udělaná partička gangesterů, aby měli staří dobří Mel s Dannym co dělat. Skvělá scéna na záchodě a plus je i rozšíření o romantický element v podobě sekretářky... ()

Peenugirl

Ako iné pokračovania... vôbec nie ani sekundu sa nenudím ani po dvadsiatichtroch rokoch... Bomba na záchode, vražda s klincom do čela a samozrejme ideme proti pravidlám a proti zákonom... zlý poliš proti svetu bez štipky zdravého rozumu s pomstou napumpovanou v žilách... supiš. 90% ()