Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

megajalec

Jednotka mi prišla priemerná, dvojka však má niečo do seba. Pridalo sa viac humoru, za čo vďačí najmä skvelému Pescimu, ten chlap nemá chybu! Plno vtipných scén (záchod, stromček z kondómov). Takisto lepší príbeh (aj vďaka záporákom), hlavná dvojica je zohratejšia, Riggs dostal rozum a hneď to je o niečom inom. Ešte keď dostal peknú holku, čo viac si môže priať :) Napriek tomu, dosť nelogických vecí sa objavuje vo filme a takisto sa nezmenila ani nesmrteľnosť hlavných hrdinov, špecificky na konci filmu (SPOILER - Riggs mal po tých ranách jednoznačne zomrieť, takto to je celé neučesané). Ale stále lepšie ako jednotka ()

Matamoroz

Bravo! Skvělá dvojka Riggs a Nurtaugh svádí tentokrát boj s árijskými chlapci a apartheidem. Opět skvělé hlášky u kterých se válím smíchy. Minimálně stejně dobré jako jednička, osobně se mi pokračování líbí ještě víc. ()

swinevenca

Kdyby Leo víc držel hubu, tak je to tak akorát vtipný. Ale hlavní dvojka funguje, i když je jeden připoutanej k hajzlu, takhle se vede účelný vyšetřování se smyslem pro humor. ()

BenchPress

Mně tahle série asi úplně nesedne. Gibson a Glover jsou dobrá chemie, ale ty filmy mi přijdou hrozně absurdní, až moc nerealistický a to mi na tom právě vadí. Podívám se určitě na všechny filmy, ale nevím, jestli mě nějaký z nich opravdu chytne. Jo, Joe Pesci byl vynikající a režie také slušná. Scéna s vrtulníkem byla ovšem vynikající. Uvidíme dál. 3/5. ()

14krejca14

Dvojka minimálně stejně tak dobrá jako jednička. Vtipu neubylo, pravě naopak. Hlavní představitelé opět válí. Tohle duo je prostě nesmrtelný! :-) ()

krumlajs

Ukázka jak se dá zlepšit dokonalý film (Smrtonosná zbraň) jediné pokračování, které je lepší než první díl. Z velké části zásluha Shane Blacka. Dokonalá chemie mezi Gibsonem a Glovrem navíc přidaná vynikajícím Pescim z toho dělá jeden z nejvíc hláškující film vůbec. ()

Marty_cz

Po skvělé jedničce přichází ještě lepší dvojka. Opět jsem se neuvěřitelně pobavil, skvěle natočený film. A slovy jednoho žlutého kresleného velikána (Homera): ,,Nikdy by mě nenapadlo, že může být bomba schovaná na záchodě. Od té doby se radši dívám“ :-D. Prostě legendární! ()

lobo87

Pokračovanie na úrovni dokonalej jednotky. Tvorcom sa podarilo príbeh osviežiť novou postavou (Pesci), sexi herečkou (Patsy Kensit) a kvalitnou zápletkou s JAR a diplomatickými hajzlami. Gibson si ide opäť svoje a pridáva kultové napravovanie vyskočeného ramena. Najlepšia je záchodová scéna... 85% ()

HellFireFery

Často se nestává, aby pokračování filmů fungovalo mnohem lépe než původní film. Gibson a Glover ve druhém díle přidali na plynu a během celé stopáže z něho nesešlápnou. Hlášky létají, akční scény jsou vypiplané k dokonalosti a napětí by se dalo krájet. Přestože se nejedná o kult, tak i přesto se k tomuto filmu strašně rád vracím. ()

PTomA

Dvojice Riggs a Murtaugh opět zasahují a jsou lepší než minule! Celý film srší vtipem, akce je perfektní (i minule byla skvělá). Ústřední dvojice funguje perfektně a máte o ně větší strach, hlavně díky lepším záporákům, kteří od minule povýšili. Jeden z nejlepších akčních filmů. 9.5/10 ()

walkingdead

Asi nejdrsnější díl série. Náckové přicházejí se svou verzí konečného řešení policejní otázky. Riggs zjišťuje, jak to bylo se smrtí jeho ženy. Murtaugh sedí na bombě a pak ruší jednomu staříkovi diplomatickou imunitu. A aby tam bylo pořád dost humoru, přichází na scénu Leo. ()

Lina

Stejně jako první díl patří Smrtonosná zbraň 2 na špičku žánru. Dokonale vyvážená směs vtipu a akce. Má výborný scénář, režii i sympatické obsazení s vynikající dvojicí rozdílných parťáků. Dokonce i Riggsovy vzpomínky na manželku jsou tu podané s citem a perfektně zapadnou do děje. Jiní autoři by se tu měli hodně co učit. K tomu skvělý dabing a máte film, jaký si vás dokáže přitáhnout i po dvacátém opakování. ()

Salus

Asi nejlepší díl z celé čtveřice. Joe Pesci ještě nevadí, což se v dalších dílech bohužel prudce změní. Glover na záchodě je dokonalý a bourání domu na pilotech taky stojí za to. ()

marason

Stejně vydařené pokračování, hlášky mezi Riggsem a Murghtaughem jsou snad ještě lepší než v jedničce. Na druhou stranu zase chybí Gary Busey.Jeho absenci ale bohatě vynahrazuje moje oblíbenkyně Patsy Kensit a Joe Pesci,který našim dvoum hrdinům vydatně sekunduje. ()