Losangeleští policisté Martin Riggs a Roger Murtaugh jsou na stopě pašeráků drog. Sledování účetního Lea Getze, který zpronevěřil mafiánské peníze, je přivádí k jihoafrickému diplomatovi Ruddovi. Oba detektivové mají dostatek důkazů, ale Rudd a jeho zabijáci pod rouškou diplomatické imunity nerušeně pracují dál. Riggs, přezdívaný "Smrtonosná zbraň", se uchyluje k nevybíravým metodám. Využije proti Ruddovi i jeho přitažlivou sekretářku. Mezi gangstery a oběma policisty vypukne nevyhlášená válka… Seržant Roger Murtaugh a seržant Martin Riggs z oddělení vražd se zapojili do pronásledování podezřelého vozu. Když pronásledované auto dostihnou, jeho osádka uteče, ale z kufru se vysypou zlaté mince – krugerandy z Jihoafrické republiky, které je zakázáno do USA dovážet. V Jihoafrické republice jsou černoši stále utiskováni, je uznávaná jen bílá rasa. Arjenovi Ruddovi, velvyslanci Jihoafrické republiky v USA, se nelíbí, že přišel o své mince kvůli černému Murtaughovi. V noci se pak k Murtaughovým vloupají maskovaní muži a Rogera a jeho manželku Trish pro výstrahu svážou. Roger si všimne, že muži mluví podobným jazykem jako ti stíhaní z auta... Druhý den rozhodne kapitán Ed Murphy, že Murtaugh s Riggsem budou ochraňovat korunního svědka Lea Getze. Sotva se s Leem seznámí, objeví se zabiják a Murtaugh s Riggsem musejí z hotelu odejít domů k Murtaughovi. Tam jim Leo vysvětlí, že pral peníze z drog. Neví pro koho, ale pamatuje si dům, kde měl jednou schůzku, a Murtaugha s Riggsem tam zavede. Riggs se jde podívat dovnitř a tam se strhne se přestřelka. Jeden z mužů uteče a Murtaugh s Riggsem ho pronásledují, což skončí bouračkou a smrtí pronásledovaného. Pakl se vrátí do domu s posilami a zjistí, že se jedná o dům s diplomatickou imunitou, v němž sídlí Arjen Rudd... Další den Murtaugh zjistí, že má pod záchodovou mísou bombu a musí čekat na pyrotechniky. Murtaugh i Riggs jsou naštvaní a jdou provokovat na konzulát Jihoafrické republiky. Riggs se tam seznámí s Ruddovou sekretářkou Rikou, která přijme jeho pozvání k němu domů. Stráví spolu noc, ale ještě než se rozední, jsou vyhnáni z postele vrtulníky a střelbou. Riggs doprovodí Riku domů, tam je omráčen a probere se až svázaný na molu v přístavu. Pieter mu začne vyprávět, že to on je zodpovědný za smrt jeho manželky a pak ho další dva muži hodí do vody. Riggsovi se podaří se z pout dostat, pod vodou však uvidí i mrtvou Riku. Vydá se mstít... (TV Prima)

david666

Glover + Donner + Gibson - spojení, jaké dělá z krimi/komediálního filmu dokonalost, na kterou se vždy když ji dávají v TV těším. ()

Pidibull

Tak tento film má sna dvšechno, co má pořádnej film mít. Nepostrádá vtip, akci, výborné herecké výkony. Dávám jasně plnej počet. ()

Ssova

Dvojka si s jedničkou nezadá... Stejně zajímavé,stejně vtipné... Nekonečné slovní přestřelky Riggse a Murtaugha fakt nezevšední.Jen občas se stane,že je těžko rozumět, o čem se vlastně hádají!:-D Ovšem to na kouzlu nikterak neubere. Zase super! ()

RoB23

Černej a šílenej opět v akci. Nemohlo to dopadnout jinak, než parádní akcí s občasným přídavkem humoru. ()

Tuty

Asi ne nejoblíbenější, ale podle mě nejlepší díl, skvěle vyvážený mix akce (dokonalá po všech stranách, navíc vylepšená o osobní Riggsovu pomstu) a humoru (viz zbavení se poslanecké imunity, pomohlo ale především zařazení Joe Pesciho se skvělým dabingem od Stanislava Fišera). Navíc oproti trojce jsou tu lepší záporáci a film se ještě veze na vlně 80. let, kdežto trojka je produktem let 90. Edit 9.10.2015: Tak jsem film konečně zkouknul s VHS dabingem Županič - Schánilec a musím ho porovnat s novější verzí ČT Dlouhý - Molčík. Obsazení je kvalitní v obou případech, Županič je víc drsnější a trichu šílenější, ale pan Dlouhý do toho uměl navíc dodat trochu nadhledu a humoru, Schánilec nebo Molčík je celkem jedno, oba jsou rovněž výborní. Co se přesnosti překladu týče, obecně nevím, každopádně ač jsou na VHS dabingu lépe přeloženy některé zásadnejší kecy (viz "na to Ti seru" apod.), na ČT je podle mě překlad celkově vtipnější a vydařenější, lépe je přeložena historka o nalezené propisce ze dne, kdy zemřela Riggsova žena, ale hlavně - Lea dabuje geniálně Stanislav Fišer, jeho hlas má dostatek poloh a uměl to zde řádně prodat. Počet dabérů je navíc subjektivně větší a námitky, že novější dabing je cenzurovaný a není sprostý, jsou směšné. Naopak se mi někde zdály nadávky trefnější. Dabing ČT se mi líbí o trochu více, doporučuju... ()

kacer4

Prvá polovica bola minimálne tak parádna ako prvý diel. Postupne sa ale vytratil humor a nastupovala pomsta, čo mierne uškodilo filmu. Ale celkovo výborné prevedenie s bezchybným Joeom. ()

PatrikP4

Jeden z mála filmů kde si člověk řekne jestli je to doopravdy pokračování už nějákého jiného filmu a ono je! Opět akce, napětí a vtip dost dobrá kombinace. ()

p.a.douch

Druhý díl pokračuje ve stejném trendu jako jednička. Záporáci sice nejsou takový magoři jako Joshua z jedničky, ale nejsou to žádný hodní hoši. Vypadá to, že Riggs už není tak akutně na léčebnu, ale všeho dočasu. Pohodové pokračování + Joe Pesci jako Leo Getz a pokus o emigraci seržanta Murtaugha. 85 %. ()

Kozlowski8

Policisté Riggs a Murtaugh opět bojují s organizovaným zločinem a opět jde o život nejenom jim, ale taky jejich nejbližším. Dvojka je oproti prvnímu filmu akčnější a napínavější a je v ní méně komických momentů. Richard Donner odvedl znovu skvělou práci, možná ještě lepší, než u jedničky. 85%. ()

ZetDaElO

Dá sa urobiť to isté po druhýkrát ešte lepšie a kvalitnejšie? Ale isteže. Minimálne Smrtonostná zbraň 2 a T2 sú toho jasným dôkazom. ()

KolarikKing

O trochu lepší než jednička. Nezapomenutelné scény (reklama, záchod). Do toho úžasný Leo Getz a stále perfektní chemie mezi ústřední dvojicí dělají z dvojky Smrtonosné zbraně jednu z nejlepších akčních buddy komedií všech dob. 9/10 ()

PTuranyi

Je to rovnaká zábava ako jednotka. Scenár s kopou vtipných nápadov a odľahčený nadhľad 80 rokov. Scéna na záchode "Konečne sami", výbuch - dom na kúsky, ale záchod dopadne v celku. Scéna na konzuláte s černochom ktorý chce emigrovať do JAR, Joe Pesci ako hyperaktívny svedok Leo Getz, Rogerove auto, klincovačka, deravý pes, diplomatická imunita - práve ti bola zrušená... ()

Grimaldi

Říká se, že správné pokračování mají být vždy větší, zábavnější, no zkrátka velkolepější. Něco takového jsem očekával i od Lethal Weapon 2 a ta mi to bohužel nedodala. Rozhodně je to skvělý film plný zajímavých nápadů a znovu skvělé ústřední dvojce. To jen jednička mi přišla ještě malinko lepší. Jako divák jsem ale celkově hodně spokojen a zvědav, co si pro mě tvůrci připravily na příště. ()

PeteBuck

Známa dvojka pri naháňačke objaví riadnu zásobu krugerendov, ktoré vedú k vedú k obrovskému kšeftu, ktorý je krytý zločincami s diplomatickou imunitou. O to viac je to komplikovanejšie, keď dostanú na starosti svedka, ktorý má v tomto prípade svedčiť. Dvojka sa vydarila, neviem, či nie je lepšia ako jednotka, objavuje sa tu prvýkrát Joe Pesci, ktorému sa huba nezavrie a je to podobný magor ako Riggs a Murtaugh. Opäť more bláznivých naháňačiek, prestreliek, slovných prestreliek, zvratov, vtípkov. Skvelá pecka, nemám výhrady, snáď iba k tomu, že sa občas obaja správajú ako naivní blbci. Vedia, že im idú veľmi mocní magori po krku a Murtaugh nechá Lea čakať v aute, zatiaľ čo Riggs si myslí, že keď odvezie svoju novú kočku domov, mimochodom zamestnanú ich úhlavnému nepriateľovi, tak tí v pohode príjmu jej výpoveď a nič sa jej nestane. Dosť blbé chyby a dosť to zaváňa amatérizmom, ale o to väčšia je ich pomsta. Ale ak pominiem tieto dve hrúbky, tak je to stále bláznivá krimikomédia, kde sa človek nenudí. ()