Reklama

Reklama

The 81st Annual Academy Awards

(pořad)
všechny plakáty
Trailer 1
Publicistický
USA, 2009, 195 min

Účinkují:

Hugh Jackman, Steve Martin, Tina Fey, Queen Latifah, Eva Marie Saint, Tilda Swinton, Whoopi Goldberg, Goldie Hawn, Anjelica Huston, Jennifer Aniston (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Výroční udílení prestižních cen Americké filmové akademie - již po 81. se rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a napjatým očekáváním. (oficiální text distributora)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (117)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době oscarový večer, který byl svižný, plný nápadů a bavil jsem se celou dobu. Hugh Jackman to natřel všem, kteří mu nevěřili. Vyrukoval s dvouma výbornými muzikálovými čísly a celou dobu byl takovej svůj a nesnažil o nějakej nucenej humor. Škoda, že v druhé půlce moc nebyl, kdyby dal ještě nějaký číslo i ke konci tak by to bylo ještě lepší. Ke konci to totiž trochu tempo ztrácelo. Ale i tak hodně velká spokojenost a výborně strávená noc. P.S.: Scénka Franca s Rogenem byl super a Stiller se s tim taky nepáral :) ()

bouncer 

všechny recenze uživatele

Další velkolepá oscarová šou a předávání zlatých plešounů, tu dojemné, jindy vtipné, občas i trochu nudné. Myslím, že se přenos podařil, velice se mi líbil způsob předávní cen hercům, kdy každého nominovaného uvedl svou řečí kolega z profese, často kamarád, kteří již někdy sošku vyhrál. Opravdu výborný nápad. Jinak Hugh Jackman nebyl špatný uvaděč, ale loňský John Steward nebo předchozí Ellen DeGeneres byli lepšími průvodci a jejich humor mi přišel bližší. Oscarové pozlátko tam bylo jako vždy, možná nějaký ten bonus navíc chyběl. I když taneční a pěvecké vystoupení Jackmana se celkem povedly. A k nominovaným a vítězům - letos jsem viděl téměř všechny filmy v hlavních kategoriích a tak můžu říc, že jsem docela v obraze. S výsledky se povětšinou ztotožňuji, možná jsem jen čekal trochu víc vyrovnanou dělbu cen mezi Milionářem a Benjaminem Buttonem, takhle to bylo moc indické... Indové vůbec se tam dost vyřádili, Bollywood takes Hollywood ;-) ()

Reklama

Popluh 

všechny recenze uživatele

Po absolutně famózním rozjezdu se s vynikajícím Hughem začala vytrácet i zábavnost a někde za polovinou zábava bohužel klesla na úroveň nadprůměrné návštěvy u zubaře. Samotná ocenění radši nekomentovat, Boyleovi to přeju za jeho předchozí tvorbu, průměrným pohádkovým Slumdogem mě opravdu neokouzlil a oproti skvělému Buttonovi to bylo sotva poloviční. Kategorii nejlepší píseň je lepší rovnou bojkotovat, když dva nejlepší songy - Wrestler a především Gran Torino - se nedostali ani do nominací. Vítězství Slumdoga rozhodně nepřekvapilo a nepřekvapilo ani to, že mě nikterak nepotěšilo podobně jako Pennův překvapivý triumf na úkor Rourkea. Dál to radši nebudu rozebírat, ale po úžasném Wolvieho vystoupení jsem čekal rozhodně mnohem víc, nakonec je to ale ještě horší ceremoniál než ten loňský. Velká škoda... 60 % ()

filip.novak 

všechny recenze uživatele

Hughu, smekám! Úžasné otvírací číslo, které nakoplo celý večer neuvěřitelným způsobem, posloužilo jako náplast vůči výsledkům - Akademie opět (ne)zklamala a naservírovala nám výsledky více než neodpustitelné. Už i pocta klasickým muzikálům (30. léta - na Oscarech vedly muzikály, barevné pohádky; lidé hledali vyproštění od finanční krize - parafráze k dnešnímu ročníku více než patrná) dávala najevo, že dnešní večer bude patřit „načančaným pohádkám”, takže vítězství Milionáře z chatrče neznělo tak překvapivě. Ale bolelo to. Příště, Davide, tě snad už Akademie docení... ()

Silence 

všechny recenze uživatele

První polovina geniální, ve druhé autoři vsadili spíše na sílu hlavních kategorií, než na samotnou show. Oscaři zase trochu jinak. Vynikající Hugh Jackman předvedl to, co umí - perfektní herectví okořeněné zpěvem, a protože není ani moderátor ani komik, nepouštěl se do slovních hříček a "improvizovaných" scének. Možná ho bylo příliš málo, ale když se na scéně objevil, byl to suverénní elegán a báječný průvodce. Po loňském ceremoniálu, který byl "ochuzen" scénáristickou stávkou, a který tak zachraňoval výřečný Jon Stewart, přišel tenhle rok výpravou, scénami i sestřihy vypiplaný večer, který sice ve druhé polovině trochu ztrácí tempo, ale přesto patří k nejlepším Oscarovým zážitkům. ()

Zajímavosti (5)

  • Film Pochyby (2008) byl prvním filmem od muzikálu Chicago (2002), který získal všechny 4 nominace v hereckých kategoriích. Neproměnil však ani jednu. (jezurka42)
  • Když Alan Arkin představoval Philipa Seymoura Hoffmana, nominovaného v kategorii nejlepší herec ve vedlejší roli, Arkin ho omylem nazval jako "Seymour Hoffman Philip". (jezurka42)

Reklama

Reklama