smazilek

Věděla jsem o čem film jen, byla jsem připavená ronit slzy, no taky jsem je ronila.... ale nikdy bych už ten film vidět podruhé nechtěla. Natočit film, který je celý věnován boji dítěte a jeho rodiny s rakovinou, kdy již dopředu víte, že je to už prohraný.... no dá se u toho nebřečet???? Nedá.... ()

dodanek

Nejdelší dvě hodiny mého života. Každou jedinou vteřinu filmu jsem toužil, aby to utrpení už skončilo. Ale bylo to krásné utrpení. ()

MclaireM

Asi najdojimavejší filmík čo som kedy videla...Výkony hercov vyborne vzhladom na to že Cameron a Abby velmi nemusím:-/ale inak naozaj presvedčivo zahraté a hlavne ma prekvapila Cameron tak ako ju asi nikdo nepozná netušila som že dokáže tak skvelo zahrat aj matku tažko chorej dcéry....fakt originálny námet a dej sa vlastne nevláči stále o tom istom čo je chyba viacerých filmov a až do konca dokáže stále niečím prekvapit... ()

zdenka99

... S P O I L E R ... Tento film bol krásny a dojemný atď. Ale sklamal ma v jednom a dosť podstatnom detaile. Chýbala mi tu dráma o práve rozhodovať o vlastnom tele. Bol to skôr príbeh o tom, ako sa matka nedokáže zmieriť so smrťou dcéry. Chcela som vidieť film, kde by Anna ( darkyňa) naozaj svojím vlastným rozhodnutím odmietla pokračovať v záchrane sestry a vlastná rodina by sa postavila proti nej. Tento aspekt voľby mi tu chýbal. Chcela by som vidieť scény, kde Katy (chorá) prosí svoju sestru, aby ju zachránila. Dokázala by v takej situácii Anna odmietnuť? ()

Dominikkk

Emocionálne neskutočne dobre spracovaný film. Výborne vystihnutá atmosféra onkologického oddelenia a rodinnej tragédie a následného zmierenia sa s osudom. Mladá Sofia zahrala túto rolu na slušnej úrovni a myslím si že tento film priženie aj toho najnáročnejšieho diváka k tomu, aby mu došlo aspoň smutno. P.S. pre slabšie povahy neodporúčam ()

tommyt

Jedným slovom perfektné. Silná, emotívna dráma, ktorá veľmi významne zasahuje do medziľudských vzťahov a predovšetkým rodinných vzťahov. Tento film sa určite oplatí pozrieť, človeku môže dať veľmi veľa. Samozrejme oceňujem brilantné herecké výkony....Skvelý zážitok!!! ()

Slavusko

Malo filmov ma nuti ronit slzy, zamyslat sa nad negativnou strankou zivota, bojovat s vlastnymi pocitmi, rozhodovat sa ci dopozeram-alebo ukoncim film... Reziser tohto filmu ma priam donutil v urcitych momentoch bojovat s tuzbou ukoncit cele to trapenie... Minimalne vypnutim filmu... Aj ked obsah filmu je plne realny, je vsade okolo nas, tyka sa nas, ja len jednoducho asi nie som na taketo typy filmov, priznam sa, mam ovela radsej vycareny usmev na tvari ako utieranie slz ked pocujem vety typu "je cas jít"... "jsem na odchod připravena".. atd. Cameron Diaz samozrejme podala fantasticky herecky vykon, ukazkovo zahrala emocie, ale napriek vysokemu hodnoteniu, ktore filmu udelujem, si tak skoro film s podobnym zanrom urcite dobrovolne nepozriem : ) Rozmyslam ale, co malo byt pridanou hodnotou filmu. Tesit sa, ze my taketo problemy nemame? Alebo uvedomit si, ze taketo problemy nie su az tak nerealne, nie su nam az tak vzdialene, alebo nebodaj "navod", ako sa take nieco da lepsie zvladnut?!.. Asi aj aj aj... Neviem, vlastne to ani nechcem riesit! ()

Mka

Když matka zažije umírání svého dítěte a přežije jeho smrt, co na to říct? Je možné nebrečet u tohoto filmu? Viděli jsme rodinu, jak se vyrovnává se smrtí své dcery a sestry.. Donutí vás to se zamyslet nad životem a cenou zdraví, a co je v životě důležité. ()

Brix

Čekal jsem od tohoto filmu předvídatelnou sladkobolnou limonádu made in USA ale vše dopadlo nadočekávání. Silný zážitek a (pro mne) překvapivá Cameron Diaz. Samozřemě Abigail Breslin nezklamala... ()

Agora

Já jsem nejdřív četla knihu a až potom viděla film, takže jsem věděla, co mě čeká. Působivý film, příjemně mě překvapil herecký výkon Cameron Diaz, od které bych ho nečekala. Jen mě trochu dráždilo to neustále typicky americké "miluji tě" a keep smiling a až nepřirozeně psychicky vyzrálí bratr a mladší sestra. ()

Figuto

Zbytečné. Příliš herecké obsazení nedovoluje vyvolání věrohodné atmosféry, o jakési pointě nemluvě. A ta hudba... ()

TUDYzNUDY

Film, který hraje hodně na city, ale řekla bych, že pokud jde o smrtelně nemocné dítě, pak to ani jinak nejde. Až na občasný přehnaný nadhled nemocné dívky, která se chovala jakoby nad tím vším, z jiného světa, mi to přišlo velice realisticky a citlivě podané. Především výkon Abigail Breslin byl naprosto úžasný, ta dívka byla dokonalá - ať co se týče jejího ztvárnění role, tak i postavy, kterou hrála. Potěšila i Cameron Diaz, která zase po dlouhé době ukázala, že je výborná herečka, kterou je pro bezduché komedie (skoro) škoda. :-) ()

rado3105

Typicky americky film taziaci zo sucitu ludi nad trpiacimi. Takych tu boli stovky, akurat je tu vzdy nieco nove ale to tvori len 1 percento filmu. Zvysok je tuctovka. Co svedci o tom ze to je USA production: velkolepe zabery z vrchu budov, hrdinske ciny a sceny(daleko presahujuce realitu), vykreslenie sveta ktory je uplne iny ako realita. Prostredie kde su vsetci super a vsetko je tak ako to niekto chce. Ale tak zas pre vacsinu ludi vysoko vyhovujuce. Neodsudzujem tento film ale uz som takychto americkych trhakov videl stovky. A cloveka to prestava bavit. ()

wooler

Čekal jsem, že to zvládnu. Další z řad smutných, dojemných. Jenže ani vyspělé děti mi vůbec nevadily. Bránil jsem se tak moc, ale stejně jsem tomu propadl. Užívejme si život a svoji rodinu dokud můžeme! ()

Geniusss

Film plný emócií, ktoré vás nenechajú chladnými. Ak si máte chuť poplakať pri skvelom filme, tak si určite pustite práve tento. Výborný námet a príbeh, kvalitní herci sú zárukou piatich hviezdičiek. ()

Tauloo

Zajimavě využitý potenciál lidského cítění pro každou emotivní strunu filmu. Sice jsem z každé scény měl pocit, že se mně režisér snaží za každou cenu rozbrečet, ale fungovalo to jen u pár silně vykreslených scén. Herci k sobě příjemně sedli a režisér odvedl kus poctivé filmařské práce. Občas mi trochu vadilo myšlení dětských postav, ale v konečné fázi jsem to téměř přehlédl. Film asi nepadne každému, ale skoro každého rozpláče, nebo donutí zamáčknout slzu. ()