Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

Kordus

Na Broderickovi žížaly nikdy nezapomenu :) Ale brzo by mělo začít mé ovlivňování origoš Gojirou, tak uvidím, zda nepřehodnotím své stanovisko... ()

tron

Svojho času ešte väčšie sklamanie, ako Stratený svet: Jurský park. V lete 1998 som na Godzille bol v kine a neskutočne, neskutočne, neskutočne som sa nudil. Emmerich si Dňom nezávislosti nastavil latku privysoko, takže asi neprekvapí, že ju nepreskočil. Ale že až tak mohutne padol na hubu, to je fakt sila. Nie je to však len v očakávaniach; i po rokoch je Godzilla podpriemerným a nezáživným katastrofickým veľkofilmom. Na jeden klad (tajuplne-náznakový úvod príjemne navnadí, fajn počítačové triky, Reno, scéna s mláďatami) pripadá desať mínusov (zbytočne dlhá minutáž, biedny scenár, nelogické kotrmelce). Kapitolou samou osebe je jeden z najhorších hollywoodskych kasting desaťročia, v ktorom okrem Rena (a snáď i snaživého Hanka Azariu) nielenže nikto nepodáva dobrý výkon, ale rovno každý podáva výkon otrasný. Už tie mená sú pre mňa vo veľkofilme za 130 miliónov nepochopiteľné. Kevin Dunn v militantnej úlohe? TEN Kevin Dunn a nie Schwarzenegger? Neviditeľný Broderick v titulnej úlohe? Maria Pitillo??? K tomu nelogické obludnosti typu gigantická obluda sa schová v New Yorku. Potešilo slušné finále, ale toto filmové utrpenie fakt nevidím ani na mizivé 3*. Aj diváci boli otrávení, film na celom svete zarobil 242 miliónov, čo pri danom rozpočte (a pri tržbe Dňa nezávislosti 817 pri podstatne skromnejšom rozpočte 75) nebol fakt žiadny zázrak. ()

B!shop

Asi jeden z nejnudnejsich popkornovejch filmu. Herci hrajou celkem prumerne, jedinej Jean Reno je skutecne dobrej. Uvodni hodina, kdy Godzillu obevi, delaj ruzny vyzkumy atd. je silene nudna, pak nastesti pride prvni prestrelka, ktera je hodne husta, pak zas hodinu nudy, druha dobra prestrelka a pak zbytecne natahovanej konec s tim, ze Godzilla jeste zije. Navic v roce 1998 mohli triky vypadat slusne, ale ted mi prisla Gozdilla silene gumova, ani ne tak kdyz je videt cela, ale pri nejakejch blizkejch zaberech to byla fakt tragedie. A ty mlady Godzilly, to bych lepsi nasel v hrackarstvi. Celej pribeh se desne vlece, Godzilla v podstate nikoho nenapada, jen tak chodi po meste a navic nikde nejsou zadny vnitrnosti ani krev. Spis nez akcni thriller to je komedie. Ale to Emmerich asi v planu nemel. ()

Oskar

Jako komedie velmi dobré. Ostatně, přece se nenecháte zmást a nebudete si myslet, že je to bráno vážně, když hlavní role hrají dva komici a Francouz! ()

dO_od

// Haters gonna hate. Já se opět bavil, ne už tak královsky jako u Dne nezávislosti, ale pořád to je dost sranda. A pořád je to lepší, než Jacksonův King Kong O.o Godzilla - 70% ()

monolog

Jediná dobrá věc na tomhle filmu je Jean Reno. To jeho rozdání žvejkaček a následné žvejkání je nezapomenutelný, a tím se taky liší odzbytku filmu. Vlastně tu nejlepší scénu z něj ukázali v tý reklamě na Ford Ka, pamatujete? Jak ta noha dopadne a jediný auto, který vydrží je právě to výše zméněné. Ale tak konečná honička v taxíku s godzillou je fakt nádherná, to mušíte prostě uznat, i kdyby ste nechtěli. Tak hodně jsem se nepousmával už hodně dlouho, protože potvora, která v pohodě obelstí a předežene bojový vrtulník Apache a s obyčejným žlutým taxíkem má co dělat, aby si nezakousla vlastní ocas, to už je odvaha nejen režiséra, ale i scénáristy. Ale vlastně mě tak napadá, že je oba dělal ten samej člověk, tak to nic. To je dobrý. To byl jen Emmerich. Pravda je, že přestože je to patetickej blábol plnej hrozných hovadin a kiksů, kouká se na to lehce. Ale nic víc. Prostě jen další drahá slátanina na vydělání peněz, a to, přiznejme si, umí Emmerich sakra dobře (a i tady se mu to povedlo, vydělal celých šest milionů dollarů oproti 130 milionovýmu rozpočtu). ()

Boss321

Roland Emmerich mi přichystal po Dnu nezávislosti, u kterého jsem se slušně bavil, celkem zklamání. Godzille chybí lepší akce a celkem je to docela nudný a tudíž i dost dlouhý (140 minut je opravdu dost přestřelená stopáž). Jediné co po skončení Godzilly vím, že už se na to podruhé téměř s jistotou nepodívám :). Dvě a půl hvězdičky.... ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsme v jeho tlamě. Jedete špatným směrem." Přerostlé ztopořené ještěrky nemám příliš v lásce a jejich neustálým remakům příliš nerozumím, ale nemám nic proti tomu občas vypnout mozek a nechat si projít hlavou nějaký ten vizuální výplach. V tomto případě se to přiměřeně povedlo, neboť jsem se s klidem francouzského pojišťováka díval Godzille přímo do očí, nenechal jsem se od ní zašlápnout, jezdil jsem na jejím ocase a kdybych dostal z režie povolení, tak bych jí porazil na ippon. Zkrátka jsem se s tím vším vcelku vyrovnal, ale na druhou stranu musím vyjádřit zklamání z toho, že ulice Nového Jorku nejsou přizpůsobeny na pohyb Godzilly a hlavně mě zklamalo, že se neobjevila žádná neziskovka, která by se postavila za práva ohroženého zvířete a dostala by dotace na začlenění tohoto migranta do společnosti. Pryč s xenofobií a rasismem. Přivítejme mezi sebou ještěrky, které přišly obohatit naši společnost a ony nás potom možná nesežerou. ()

CheGuevara

Nadprůměrná hollywoodská zábava, která mě nenudila ani sebemenší chvilku. Vždycky bylo na co koukat. V čele celého filmu stojí dva nezpochybnitelní sympataci Jean Reno a Matthew Broderick, kteří film dostávají i do civilně osobní roviny. Blockbuster scény jsou udělány s největší láskou k tomuto žánru. Plus když k tomu přidáme svěží humor a milé detaily, nemohu hodnotit jinak. Já opravdu nevím co bych tomu vytknul, snad jen pár děr ve scénáři a jistou schématičnost děje. ()

Skejpr

Godzilla má oproti Dnu nezávisloti velkou výhodu v podobě Jeana Rena. Celkově, kdybych ji měl srovnat - Den nezávisloti = Děs. Godzilla = ULTRAMEGASUPERROFL. Je to debilita. Ale zábavná debilita. ()

Shit

Film se mi celkem líbil, až na to že bych uvítal aby byl nejmín o pul až třičtvrtě hodiny kratší, ale jinak celkem dobrý. ()

Djoker odpad!

Emmerich by s tou svojí úchylkou měl něco dělat. Když se podíváte do jeho filmografie, tak je evidentní, že si až moc ujíždí na katastrofickém žánru. Všechno tam bouchá, padá a umírá, jenže já u toho málem pošel nudou. ()

flanker.27

Tak tady soudruzi, tady totiž přestává veškerá legrace. Ohromná Godzilla uhýbající před raketami, to už je trochu moc. A to provrtávání podzemí a baráků bez jakéhokoli narušení statiky, toho jsem měl být ušetřen. Navíc to ani technicky není nic moc, takže ani coby akční film to nefunguje. Update po letech Nevím, zda je to dáno předvečerem silvestra 2010, leč nějak jsem si řekl proč to házet do odpadu, když je to tak převesele blbé. ()

choze

Všechno, co u Dne nezávislosti fungovalo, tady nefunguje. Je to krok zpátky snad ve všech směrech a vedle sexy a nadupaného konkurenčního Armageddonu slušný trapas. Nesympatické postavy, nefunkční obsazení, trapný humor a triky jsou místy jako od Asylumu - Emmerich věděl, proč celý film odehrál za deště nebo v noci, popř. to zkombinoval. A závěrečná hra na schovávanou s godizillími mláďaty v Madison Square garden by chtěla zkrátit na polovinu. Snaha svézt se na úspěchu Juráče jen přispěla k pochování dinosaurů ve filmu zpátky pod zem, což už rok před tím zvládl Spielberg s mizerným Ztraceným světem. ()

Dudek odpad!

Tenhle film nemá vůbec čím zaujmout. Scény, které měly být vtipné jsou nudné, tam kde jsme se měli bát odcházíme od televizorů a v případě strašidelných scén... ()

Gilmour93

Vagon popcornu, cisterna coly a bolestivé zašlápnutí gigantickým zmutovaným varanem v teráriu Manhattan. U východu z kina by měl stát Emmerich se zažehnutým zapalovačem a ptát se: “Co jste viděl, pane?“ Odpovídejte prosím verbálně, nikoliv pěstí.. ()

Hal_Moore

Dávám téměř plné hodnocení pouze za efekty a zvuk. Jinak jde samozřejmě o sračku největšího kalibru. Velkou sračku. Hloupost zde nezná mezí. Nejhloupější film, jaký jsem kdy viděl. A to prosím mám poctivě odkoukanou celou čtvrthodinu z Rodinných Pout. I přes neuvěřitelnou hloupost jsem se bavil. Ano, lví podíl na tom má Jean Reno, který je kouzelný. Hvězdy tedy za efekty a zvuk, a sympatickou Mariu Pitillo. ()

TeeAge

Emmerich mi proste nevadí. Tu je to však ešte podoprené detským megazážitkom z autority zvanej Godzilla :) Ps: A: Proč žvejkáte? Jean Reno: Vypadá to americky! :D |Videno v Capitol Košice, 1999|. ()

Aluska88

Já ten film prostě zbožňuju:) Mistr velkolepých katastrofických eposů Roland Emmerich ukázal, že v Hollywoodu musí do budoucna počítat s tím, že New York od něho schytá pořádné destrukce. Příběh, zpracování, perfektní hudba Davida Arnolda, skvělý scénář a dialogy. Godzilla přináší zároveň i zábavnou podívanou, aniž by humor působil směšně, či přehnaně. A ten casting!:) Roztomilý vědec Niko Tatopoulos v podání Matthewa Brodericka, odvážný Viktor v podání Hanka Azarii, charakterní "pojišťovák" z majetkové pojišťovny La Roaché, Francouz Philippe Roaché, jehož ztvárnil Jean Reno, či "seš prostě moc hodná" Audrey v podání Marii Pitillo. A pro mě také skvělé postavy sympaťáka seržanta O'Neala (ten je prostě nejlepší:) či plukovníka Hickse v podání Kevina Dunna. Když ho v nějakém filmu spatřím, už napořád si ho budu pamatovat jako "plukovníka z Godzilly." A samozřejmě hlavní gigantický hrdina, samotná Godzilla, které jsem vždycky fandila a proto nemám ráda její tragický konec. Její zpracování je dokonalé. Její vzhled působí tak realisticky a skutečně jako třeba dinosauři v Jurském parku díky tomu, že tvůrci si, kromě použití zeleného plátna, především vyhráli s animatronickými částmi Godzilly. Efektní podívaná, kterou jsem prvně viděla v době, kdy jsem ještě netušila, kdo je to Roland Emmerich. Parádní song Come With Me od Puffa Diddyho se mi líbil léta předtím, než jsem vůbec věděla, že je to původní píseň od Led Zeppelin:) Jeden z těch filmů, které znám téměř nazpaměť a na které se dívám zásadně s dabingem, ten je dokonalý. "Zase nějaká přehlídka." - "To nebude přehlídka.", "Kde jsi ho našel?" - "Je z Francie.", "Měli bychom jít." - "To není špatný nápad.", "Vypadá to americky.", "Vy neumíte mluvit?" - "To si piš, kámo." 😁 ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze