Neklid

• USA Restless

Uznávaný režisér Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting) uvádí osobitý milostný příběh mladého muže (Henry Hopper), který ztratil zájem o život, a půvabné okouzlující dívky (Mia Wasikowska), jež si života užívá plnými doušky. Když se tihle dva náhodou potkají na pohřbu, zjišťují, že navzdory svým jedinečným životním zkušenostem toho mají hodně společného. Produkce filmu se ujali Brian Grazer, Ron Howard, Bryce Dallas Howard a Gus Van Sant. (oficiální text distributora)

raru

Neviem si pomôcť,ale film o zomieraní mladého dievčaťa,ktoré sa dokonca pred smrťou zamiluje, nemôže byť natočený takto priemerne,že po skončení vyšumí do prázdna... ()

rusty18

Po snímkoch ako Now is good a The fault in our stars som sa emotívne vyšťavený tešil na ďalší film im príbehom podobný ( dievča postihnuté smrtelnou chorobou , chlapec, ktorý sa..) a prišlo dosť veľké sklamanie. Síce som po vzhliadnutí traileru tušil, že to bude o triedu slabšie ako predchádzajúce filmy, tešil som sa. Nepochopil som o čom tvorcom filmu práve šlo, pretože mne to ako romantická dráma neprišla. Nesympatickí herci, Mia W.- otras, dej, ktorý sa nikde neposúva...fádne, slabé, suché, mdlé, kŕčovité a nemalo to tú patričnú hĺbku o ktorú sa to snažilo. Niekedy som mal pocit, že sa to všetko odohráva v roku 1970, dialógy ( teenageri sa rozprávajú o vtákoch, navštevujú márnicu, miesto toho aby si posledné dni užívali ), obraz- ako tu jeden z užívateľov napísal, ako keby ste sa dívali cez slnečné okuliare a hlavní predstavitelia oblečení ako...a celkovo divní. Ale "To" najväčšie, čo mi vo filme chýbalo, kedže pozerám teen romantickú drámu, boli emócie. Tu ich bolo minimum, resp. žiadne. Ani menší náznak citového vydierania či niečoho čo Vás dojme........Takže za mňa 25 % ()

robbez

Nedávno jsem viděl obsahově podobný film Veronika se rozhodla zemřít, ale tento má mnohem více fantazie a originality. Navíc je taky upřímnější a přirozeně dojemný. I přes smutně realistický konec zanechá film hřejivě pozitivní pocit. ()

miskapejka

Hipster verze Greenova "Hvězdy nám nepřály". Nejsem si jistá, co konkrétně by diváka na filmu mělo zaujmout - nedostatečná vykreslenost postav, pochybná dějová linie anebo nedotažené scény? Film bych shrnula jako až moc šedivý. Tvůrci by příště měli snížit počet prvků, kterým chtějí film obohatit a odlišit od ostatních - jinak z toho vzniká patlanice, kdy ani jeden z těchto prvků není dotažen do konce. 2* a to jsem ještě hodná. ()

Dupac

Ze začátku se to jeví jako typická romance dvou vyděděných nerdů, ale postupně jejich podivínství začne dostávat temnější odstíny a dávat smysl, jak se víc a víc se dozvídáme o jejich minulosti (a vlastně i budoucnosti). Přesto scénář není propracovaný natolik, aby celý film nestál a nepadal s citlivou režií Guse Van Santa, umocněnou nádherným atmosférickým soundtrackem, a - hlavně - uměřeným a citově nevydírajícím herectvím obou hlavních protagonistů. Právě díky nim má (v některých momentech) ten tolikrát viděný příběh "lásky, které hvězdy nepřály", neuvěřitelnou emocionální sílu. ()

Tabitha

Neuvěřitelné, jak je Mia krásná. Dokonce v krátkých vlasech, které se mi na ženách většinou nelíbí. Krásný film, nic mě tam nenudilo, nic mi v něm nepřišlo jako klišé, nebylo to přehnaně sladké. A také by mě zajímalo, jestli Mia doopravdy kreslí či maluje, jelikož v každém filmu, který jsem s ní viděla, postava, kterou ztvárňuje, tak maluje nebo kreslí. ()

MiroSmith

Film vzbuzuje velmi silné emoce a jsem si jist, že donutí spoustu lidí se zamyslet nad smrtí a koncem života. Na druhou stranu je téměř od začátku jasné jak to dopadne a film tak táhne kupředu jen to jak se vypořádají dva zamilovaní lidé se svím osudem. Jedná se o vážné téma, přesto je to pojaté velmi hezky a smířlivě. Jsem moc rád za pozitivní konec filmu, kdy se Henry loučí tím, že vpomíná na hezké chvíle a s úsměvem na tváři. ()

borboleta

Mia Wasikowska a její postava jsou úžasný a táhnou celý film. Bohužel, jakmile doběhla poslední minuta, okamžitě se kouzlo a dojem Neklidu naprosto vytratily do nikam. ()

Maric

Zachytil jsem tento film při přepínání kanálů, ale okamžitě mě zaujal, a to takovým způsobem, že jsem už do konce filmu nepřepnul. Velice emotivní film, který v člověku zanechá radost, ale i smutek. Opravdu povedené dílo. ()

JIRKKA

Bylo to docela solidní, jenže to bych nesměl vidět před pár měsíci podobný film ,,Now is good,, který je o dost lepší. Asi po všech stránkách, včetně skvělé hudby. Tady mně zaujala jen Mia Wasikowska a ten nápad s Hiroshim. ()

foxxxxy

V tuhle chvíli mi přijde, že je úplně jedno, kolik tomuto filmu dám hvězdiček. Dílko působilo poměrně vysokým dojmem. Vše bylo poeticky pospojované do jednoho celku, vše bylo pěkně uhlazené a teple nasvícené, ale mě to nějak úplně nesedlo. Dobrý pocit, který očekávám po dobrém filmu, se nedostavil. Enoch a Annabelle(snad je to správně...?) mě nezaujali tak, jak by asi měli, a mě nezbývá než poblahopřát ke třem průměrným * a jít o dům dál... =) ()

bastabasta

I když je to film o smrti, je především o životě a jeho kráse. Jednoduchý a silný příběh a okouzlující herci. A závěrečná scéna byla hodně působívá . Režisér šetřil emocemi a řekl bych ku prospěchu věci. Hezký film. ()

Bránolog

Vzhledem k tomu, že jsem o tom nic nevěděl, nic nečekal a viděl to náhodou, tak jsem nemohl být zklamán. Naopak. Sem tam neškodí setřít slzu, když jich není moc ("Je to dlouhá cesta. Společnost se jí bude hodit..."). Ta buchta byla fakt hodně sympatická. ()

lineker

Před smrtelná romance se sympatickými herci ovšem s příliš vágním směrem. Roztříštěné, zmatečné. Chvílemi jsem měl pocit, že hlavní aktérka se z toho, že to má za pár i raduje. ()

Tom10000

Zvláštní, ale jistým způsobem zajímavý ponurý film se špetkou komedie. Příběh o dvou mladých lidech, dívce Annabelle s rakovinou mozku, a zvláštního kluka se schopností vidět ducha v podobě přítele z japonsko - amerického střetu na konci 2. světové války. Oba dva se setkají na pohřbu a postupně navážou silné přátelství, jež přeroste v intimní lásku. Zatímco se Annabelle nestará o svoji budoucnost a užívá si naplno času, jež jí zbývá, její přítel si o ni dělá starosti a sám neví, jak se bez ní dokáže obejít (...). Hlavní postava dívky byla zábavná, humorná a živá, ale zároveň i velice smutná a reálná. Každý, kdo ví, jaká je beznadějnost rakoviny, si může vybrat k nastalé situaci vhodnou cestu, jíž chce kráčet do náruče nemilosrdné smrti. A ačkoliv se někdy přihodí štěstí a daný člověk boj zvládne, nastává i smutná skutečnost opaku. Nejlepší je žít jak nejvíce je možné, jak Annabelle předvedla. Příběh nám dává skvělou příležitost zamyslet se o všem, co nás trápí, a případně přehodnotit daná stanoviska. Díky vysoké moudrosti, jíž si cením, dávám 85 - 90 procent a 4 hvězdy. Jedna chybí za krátkou dobu trvání příběhu, šel by rozvinout i dalším směrem, a zároveň ta hvězda chybí díky zvláštnímu zjevu hlavní hrdinky. Fakt, že se obléká a vypadá jako kluk, je sice genderově správný, ale mně to prostě nesedí. Asi jsem staromódní, ačkoliv ostatní věci (LGBT, více než dvě pohlaví - třeba šedesát pět či kolik - , transexualita ve vztahu kluka cítící se jako holka, nikoli naopak) mi absolutně nevadí. Film doporučuji! ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání