Neklid

• USA Restless

Uznávaný režisér Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting) uvádí osobitý milostný příběh mladého muže (Henry Hopper), který ztratil zájem o život, a půvabné okouzlující dívky (Mia Wasikowska), jež si života užívá plnými doušky. Když se tihle dva náhodou potkají na pohřbu, zjišťují, že navzdory svým jedinečným životním zkušenostem toho mají hodně společného. Produkce filmu se ujali Brian Grazer, Ron Howard, Bryce Dallas Howard a Gus Van Sant. (oficiální text distributora)

karnifex

Film o umírání natočený bez zbytečného sentimentu. Nebo jsem měl já při jeho sledování sentimentální náladu, takže mi to nevadilo. Každopádně se mi líbil. ()

jjjerry

Nuda, nezáživná. Pseudo dojemně intelektuální. Přišlo mně to moc uměle napsané, vykounstruované. Někdo v komentářích psal "příběh ze života", tak buď žijete v absurdním světě, nebo máte velkou fantazii. Jedna možná dvě scény dojemnější s hezkou hudbou v pozadí, ale to je asi vše. ()

Kozlowski8

Příběh o dvou mladých lidech, z nichž jeden je vážně nemocný a umírá, kteří se do sebe zamilují. Tedy jeden z mnoha podobných, z nichž však jen málo zaslouží určité uznání. Tento film ale mezi ně patří, a to z několika důvodů: 1) Gus Van Sant pracoval s velkým citem, který je u podobně tematicky zaměřených věcí potřeba, aby se nestaly sladkobolným kýčem. 2)Příběh má určité kouzlo originality a jedinečnosti, které mu dodává hlavně postava Enocha. 3)Sympatické výkony obou hrdinů. 4)Velice hezká hudba. Ne mimořádný, avšak hezký a zajímavý snímek. 65%. ()

VeraF

Jeho přitahuje smrt, ona je optimistka plná života, ale umírá na rakovinu. Je až nenormálně vyrovnaná a stále americky usměvavá a chápavá a tolerantní. Když nejen ona (už nějakou dobu o svém umírání přecejen věděla), ale i on (bez průzkumu, zda o tak citlivém tématu smí s ní takto mluvit, znal ji pár chvil a o její brzké smrti věděl půl minuty!) začali o její smrti mluvit stylem, jako by se jen chystala na měsíc k tetě na venkov, tak jsem to nevydržela, přišlo mi to pitomé a vypla jsem to. Takže ani na tu lásku jsem si nepočkala. ()

Radek273

Půvabná, kouzelně hrající Mia Wasikowska, která i ze snímku, který může u diváka zbuzovat povážné chmury, udělá vlastně odpočinkový milý snímek, z kterého prýští optimismus. Samozřejmě, tvůrci filmu udělali velký kus práce, ale přeci jen zahrát to tak procítěně a s takovou dávkou energie, to se jentak nevidí. Ani Henry Hopper se vůbec neztratil a myslím, že Mie zdatně sekundoval. A v neposlední řadě, český dabing ... úžasný!! ()

cyberic

Veľmi príjemná zmena vidieť film bez jedinej ručnej zbrane, bez primitívnych "humorných" situácii s výkalmi a podobne... Aj názor hrdinu o tom čo je po smrti bol zaujímavý :) Pozitívne bolo, aj to že to zbytočne nenaťahovali 90 min. úplne stačilo. ()

Shaman::..

Není to špatné. Dobře natočené, Wasikowska, jak jinak, skvělá. Ale bohužel strašně předvídatelné a navíc si říkáte, kde jste něco takhle "pošahaného" viděli. Ano, Harold a Maude! ()

Jurcekk

Dvakrát som to skúsil a dvakrát som to predriemal. MI to Elvis A Anabelle pripomenulo. Aj som si želal taký zážitok ale nepodarilo sa. Ale v pohode. Neurazí. Mám rád túto atmosféru : " Ja som nezávislý film". To sa mojej dcére bude páčiť. ()

Petra46

Mám velmi ráda Miu Wasikowskou, která zde byla půvabná (jako obvykle) a mi neznámý Henry Lee Hopper se své role ujal také bravurně. Musím říct, že nejsem zrovna ten typ, co u filmů brečí a nevzpomínám si, kdy jsem se naposled u něčeho rozbrečela.. tedy až do té doby, co jsem viděla tohle - no nebudu kecat, posledních cca 30 minut jsem měla lehce rozmazaných. Každopádně jestli cílem filmu bylo rozbrečet diváka, tak gratuluji, mise splněna. Přesto jsem neměla pocit, že by se film snažil být záměrně co nejvíce dojemným (což většinou bývá spíše otravné) a kupodivu ani mírné bláznovství v podobě povídání si s duchem nebylo vůbec na škodu. 5* není ani tak za počet kapesníků, které jsem potřebovala, jako za opravdu silný filmový zážitek. ()

Cecilia Ann

Jak by řekla moje čtrnáctiletá sestřenice - NUDEX! Mia roztomilá a přirozená, ale tohle nezachránila. Strašná nuda, táhne se to do nikam, resp. vždycky tam, kam to čekáte. Henry Hopper by už neměl hrát nikdy v ničem, protože na něj stejně za pět minut všichni zapomenou. ()

cobraSK

Na tento film som sa celkom tešil- O to horšie bolo sklamanie. Nemôžem si pomôcť, ale tento film so mnou nijako nepohol. Na konci mi nebolo smutno, nemal som na ústach úsmev pri poslednej scéne, proste nič. A pri záverečných titulkách som si položil otázku "o čom to vlastne bolo?" Škoda. Van Santa mám rád, ale tento film mi nesadol. ()

shalash

šmankote co to má být? kamera i herci ujdou ale scénář? mě osobně chybí. Hned na začátku je jasné kam vše směřuje a patetické žvanění ten konec jenom oddaluje. Člověk by měl z filmu tohoto typu cítit smutek, tady je konec smutný ale amíci nezklamali a opět to udělali v happy end stylu s veselou hudbou a bez myšlenky. není podle mě není o co stát ()

Unrealik

Další z filmů o smrtelně nemocné osobě. Oproti jiným je zde i duch, který tedy film spíše kazí, nebo mi to tak aspoň přijde. A byť má film pár ok scén, celkově mi přišel jako nudný. ()

Alvin

Herci dobří, ale ty jejich postavy byly tak nevěrohodné a celý ten příběh tak vykonstruovaný, že mě to docela minulo. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání