BDMarty007

O teorii paralelních světů vycházejících z kvantové fyziky jsem si toho v poslední době vyslechnul dost, a tohle je hodně zajímavé intelektuální cvičení na téma jak by to tedy asi prakticky mohlo fungovat a jaké to má implikace. Film je svým způsobem až minimalistický. Se speciálními efekty se šetří a o to více je tu opravdového herectví a promyšleného scénáře. Líbilo se mi i zvláštní technické zpracování s jakýmsi zrnitým efektem a zvláštním zatažením barev. Měl jsem zase jednou pocit, že se koukám na opravdový film. Závěr byl tak mazaný, že mi trvalo chviličku, než jsem to celé pochopil, ale tím více je pointa zajímavá. Skvělý film, který mě hodně bavil. Není to úplně 100%, ale 5 hvězdiček tentokrát dám. ()

bakeero

Miluju filmové hříčky s časem a paralelními vesmíry. A začínám si Duncana Jonese řadit mezi režiséry, jejichž další film budu s očekáváním vyhlížet (už http://www.csfd.cz/film/248829-moon/ se mi hodně líbil). David Bowie coby otec zřejmě uměleckou výchovu svého syna nezanedbal :-)) ;-) ()

Forty-

Škoda príliš sentimentálneho konca, ktorý podkopol serióznosť a napínavosť tohto filmu. Inak veľmi pekný nápad, viac prezardiť ani nemôžem, pretože je to naozaj priamočiare, ale dobre sa na to pozerá :) ()

Ergon

Příjemně překvapil. Jednoznačně nejlepší thriller letošního roku. Zkrátka nad očekávání. Nezapomenutelný moment: když se ve vlaku při polibku Coltera (J.Gyllenhaala) a Christiny (M.Monaghan) zastaví čas a všichni se smějí! ()

Candid

A to ještě nadržuji! Kvůli Gyllenhaalovi a Veře jsem přimhouřila očko, ono to totiž spíš než dobré, bylo dostatečné. ()

agrimon

Po 10 minútach som si pomyslel, ďalšia z tých amerických rýchlokvasiek. A to som sa tešil, keďže to má celkom slušné hodnotenie. Nezaujalo ma to. Film nemá žiadnu originalitu. Vyskytujú sa v ňom nezmyselnosti a zbytočnosti. Pripomínalo mi to Butterfly effect a trochu Uhol pohľadu. Pre mňa slabé. ()

pulDag

Scénaristicky zajímavé, ale zpracování už nikoliv. Do jednoho hloupé postavy s adekvátními dialogy. Chyběl tomu větší zvrat, nebo více vcítění do hlavní postavy. ()

ktL

Chtělo to někde vymáčknout ještě trochu šťávy, jelikož ve výsledku působí Source Code jako Moon - precizně zrežírovaný film s chytrým, avšak příliš jednoduchým konceptem na to, aby diváka posadil na zadek. Jisté však je, že u tohoto sci-fi se nudit nebudete a po jeho skončení se budete muset zamyslet. Celkově film jako řemen. 80% ()

ljukyljuk

Asi som sa na ten film až príliš tešil, tak ma trochu sklamal. Neviem, nejako mi nesadlo to neustále opakovanie a občas správanie hlavného hrdinu mi prišlo akože WTF - záleží mu na niekom, koho pozná pár minút. Ale zase plus bola tá teória, ktorej som aj tak úplne nepochopil, to rozuzlenie a otvorený koniec, o ktorom sme s kamoškou debatovali ešte asi polhodinu a aj tak sme sa nedopátrali k nejakému riešeniu ()

RajAthen

Na dnešní poměry navýsost originální počin, který i na malém prostoru předvede zajímavou podívanou. Jen ten konec je krapet ... americkým způsobem oslazeně nelogický, ale těch pár minut nestáhne celý film. Naštěstí. ()

patushik

Další z filmů, který měl velký potenciál, jenž zůstal nevyužit. A je to opravdu škoda, s hercem jako je Gyllenhaal a s takovým námětem šlo určitě udělat mnohem více. Kdyby byl děj více zaměřen na cestu vlakem, hledání bomby, jednotlivé pasažéry a detaily okolo vypadalo by to mnohem líp. Bohužel se vrací příliš často zpět na vojenskou základnu, kde je dějová linka opravdu slabá, nemluvě o hereckém obsazení šéfa projektu a důstojnice Goodwin. A závěr filmu? Jedno velké WTF. 60% ()

salinka

Na tento film mě nalákalo především neustálé přirovnávání k počátku. A přestože se jedná o film velmi kvalitní, musím konstatovat, že počátek je pro mě pořád o třídu výš. Jake Gyllenhaal je skvělý a s Michelle Monaghan mu to vyloženě slušelo. Téma filmu je víc než zajímavé a hudba dokonalá. A co bych dělala, kdybych věděla, že mi zbývá už jen minuta života? Nevím... každopádně je to k zamyšlení. ()

drStanek

Ikdyž do mých nejoblíbenějších filmů se nezařadí, rozhodně bude patřit k těm, které rozvášněně líčím a podstrkuju lidem, co je ještě neviděli. Žádný zdlouhavý rozjezd jako ve flimu Počátek, ani pro většinu populace nepochopitelná pointa jako v Donnie Darkovi. A né že by jste tam náznak těchto snímků nenašli. Jenom jich je užíváno decentně a s mírou. ()

Tamten

Dobrý nápad (tedy vlastně dobře nalezená povídka, která měla dobrý nápad), solidní zpracování, které se zbytečně nesnaží z filmu udělat velkofilm, ale udržuje ho přesně na své úrovni, a solidní herecké podání. Jen ten konec, kdyby se utnul včas. Takhle se to zbytečně rozplizlo do neurčita a navíc to na povrch vytáhlo spoustu nelogičností, které by sice v příběhu byly i tak, ale zůstaly by mnohem více skryté. ()

markotter

Perfektní podívaná, která mi připomněla film 50 x a pořád poprvé - ale samozřejmě jen tím opakováním :-). Jinak jsem byl každých 8 minut napnutý jak struna, jakým způsobem to bude kapitán řešit. To, že tam byly jisté nelogičnosti neřeším - například v komiksech je taky spousta děr, ale tak k tomu musím přistupovat, jinak bych se nepobavil. Výborně fungovala chemie mezi kapitánem a Goodwinovou a Christina měla zase takový potutelný kukuč, jak moc chtěla jít na to kafe, takže tentokrát mi ani nevadil konec ala Hollywood, protože jak všichni víme, stejně to bylo jen virtuálně. A ten Novak Djokovic v roli kapitána hrál hooodně dobře - líp než nějakej Gyllenhal ve Ztracený hoře...:-))))) ()

Zuzzka

Po dvouměsíčním filmovém půstu jsem byla celá natěšená na nějakou tu filmovou lahůdku, proto jsem nechtěla sáhnout po čemkoli, ale po něčem zaručeně kvalitním. A myslím, že jsem nešlápla vedle. Rozhodně povedený film, napínavý a zábavný. Na konci mi však přšlo, že se tam toho příliš nestalo a příběh by si možná zasloužil trochu rozvést stejně jako by si film zasloužil delší stopáž. Pravda, trochu mě na konci zamrazilo, ale dech mi to nevyrazilo. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem