REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

korbitch22

Když bych to bral jako pokračování geniálního Rec,musel bych dát nekompromisní odpad,ale když tu veškerou nenávist zkusim potlačit a budu to brát jako docela originální komedii,ty 2* vykouzlim.Těžko říct proč Paco Plaza vzal tenhle kult a doslova se na něj vykálel.Jestli mu všichni dokola tvrdili že je to mizerný režisér co se jen na Balagueróvi přiživil a chtěl jim vyvrátit že to není pravda,tak se mu to zcela jistě vůbec nepodařilo a jen všem dokázal,co už dávno stejně věděli,že je to prostě nula.I druhý díl je značně kvalitativně horší než jednička a je to hlavně v tom,že při natáčení měl většinu placu na starosti Paco.Nechápu proč nepojal film jako démonické vysvětlení ďábelského virusu.Genesis do celého konceptu zapadá pouze malými odkazy,za což je jeden z důvodů těch 2*.Líbilo se mi jak vykreslil oně nakažené,že při pohledu do zrcadla jsou vidět ty démoni.Nechápu proč je ale nechal běhat pomalu,když v prvních dvou dílech sou to rozjeté mašiny.Tam kde mohl tenhle Pičus vykouzlit atmosféru vše shodí dementní muzikou,která z toho chce nechce dělá komedii a to platí samozřejmě i o hereckých výkonech,které na mě působili vyloženě parodicky.On rozdíl mezi hororem a komedií není nikdy moc veliký.Pro horor musíte umět prostě vážně hrát a režírovat a když si ujasníme, že Paco hrát ani režírovat neumí a herci které obsadil rovněž ne,zbývá už jen přenádherná Leticia Dolera,která tak trochu hrát umí a co víc s motorovkou a odhaleným stehnem mě nutí přihodit tu 2*.Jinak se nedá ani mluvit o zklamání,už díky recenzím a pár komentářům mě bylo jasné že tohle se nepovedlo a nezbývá než rychle zapomenout na tenhle béčkový brak jednoho imbecilního dementa,který zprznil vše na čem stál první i druhý díl a věřit,že Balagueró nesežral stejný houby jako Plaza a 4řkou nám všem vrátí naději a nechá Rec zakončit s úctou,napětím a strachem,jaké si zaslouží,jinak totiž pro mě tale série skončí tam,kde začala a to u prvního dílu,který už bohužel podle mě zůstane nepřekonán. 35% ()

Chrustyn

Po pomalém a nudném úvodu, mizí dokumentární styl, který tuto sérii proslavil a přichází nezáživná, spíše braková podívaná, bez napětí a s mizernými herci. ()

heyda

Než jsem si pustil REC 3 Genesis, tak už jsem viděl zdejší chabé hodnocení, takže mé očekávání bylo, že vysolím jasnej odpad. Nakonec jsem byl ale mile překvapený, že na odpad to není. Několik scén je parádních a zombíci jsou docela věrní. Nicméně o strachu nemůže být řec a navíc jako prequel či genesis to bohužel nefunguje. Stále nevíme, odkud se virus vzal a jaký má charakter, víme jen, že se šíří kousnutím a že mu nelahodí citace z Bible. Náboženský virus? Plazo-Balaguero, to jste nemohli vymyslet něco uvěřitelnějšího? Za tento díl, který nic neobjasnil tedy dávám 40% a snad bude Apokalypsa výrazně lepší. ()

mcb

Čekal jsem cokoliv, jen ne tupou zombie vybíjenou. Opuštěním found-footage konceptu se zdá, že ze série vymizely všechny nápady. Paco Plaza tentokrát bez Balaguera natočil tuctovou vyvražďovačku bez invenčního přístupu, která absolutně neví, jak se popasovat se svou prequelovou podstatou. Chvíli to vypadá komediálně, jindy si to hraje na osudovou lovestory, nikdy to ale nedosáhne autentické uvěřitelnosti předchozích dílů. Na jakékoliv pojítka s prvním dílem je rezignováno, postavy jen zmateně (a také dost nesmyslně) pobíhají po hotelu a když se příliš dlouho mluví, odněkud vyběhne zombie. Tam, kde by se čekala nápaditá zabití, tam se divák dočká jen zoufale neoriginálních hrátek s motorovou pilou (Ash byl první!) a také překvapivě málo gore. Navíc, na svou 75 minutovou stopáž to ubíhá strašně, ale strašně pomalu. Zklamání a zároveň absolutně zbytečný film, protože nesplnil ani svůj základní účel - objasnit původ událostí prvního dílu. ()

Flego

[REC]³ Génesis je omyl a robí hanbu rozbehnutej sérii. Z každého centimetru filmu srší hlúposť s neuveriteľnou ľahkosťou a noblesou. ()

virus10

Nevim jak tohle hodnotit. Jako pokračování dvou předchozích dílů to teda za moc nestojí. Zasmál jsem se docela dost, ale to by nemělo být účelem tohodle kousku a komedie tady psaná neni. Na druhou stranu to rychle uteklo (ještě aby ne vzhledem k stopáži) a vůbec mě to nenudilo. Jenže tohle se bohužel nedá považovat za REC!! A nejvíc trapný byly ty modlitby. ()

jonyyy

Za nevěstu, strejdu, motorovku......no sice po prvních dvou extraděsivých dílech jsem komedii fakt nečekal, ale vůbec to nebylo špatné. Natočené to bylo, minimálně, stylově. 70% ()

GigaPudding

Tenhle film akorát těžce dojíždí na to, že skoro každej čekal zase to samý, jako byl první REC :), a když dostali normální obyčejnej zombie film bez ruční kamery v činžáku, tak propadli hysterii :). Genesis je prostě jak klasickej odlehčenej zombie film, kde bafají zombie, ale zároveň se to nebere úplně vážně a zombie tam nemají rádi knihu genesis :). Jinak to ale taky nepřesahuje průměr těchto filmů, takže jenom *** a nebudem tomu strhávat hvězdičky jen proto, že to nebylo zase jen opakování těch samých zombie v tom samým činžáku a s tou samou ruční kamerou :). ()

SOLOM.

Když oznámilo režisérské duo Jaume Balagueró a Paco Plaza, že se rozdělí a každý sám natočí další díl mé oblíbené série REC, byl jsem nadržený jako hydrant. Zřejmě jako každý fanda předchozích dvou dílů, jsem očekával, že se konečně dočkám detailnější rozborky, odkud že se vlastně vzal onen démonický virus, který dal šanci vzniknout dvěma velmi dobrým „zombie“ hororům. Jakožto nepříliš velký fanda tohoto žánru přiznávám, že právě REC série společně s Romerovými díly jsou asi tím jediným, co se mi na něm líbí. Bohužel má očekávání byla až příliš velká a já nakonec spokojený vůbec nebyl. Nebo lépe řečeno tak napůl. Už je mi jasné, kdo z režisérů tahal celou dobu za kratší konec a Plaza mně docela zklamal. Místo prequelu jsme měli možnost vidět jakési volné pokračování, jehož dějová linka probíhala současně s prvním dílem. I to bych dokázal překousnout, jenže jakmile se tvůrce vykašlal na to, co zdobilo jeho předešlé díla a na scéně se objevilo cosi „zdánlivě připomínající komedii“ pocítil jsem jakousi pachuť. Nezbývá mi tak nic jiného, než si počkat s čím přijde Jaume Balagueró. Ruční kamera (přístroj, díky němuž si získali předešlé díly REC mojí přízeň) tu figurovala snad prvních patnáct-dvacet minut a pak se přešlo ke klasice. Samotný úvod byla jedna velká uspávající nuda a protože jsem film poprvé viděl v originálním jazyce (a bez titulků), dostala moje španělština docela dost zabrat. Nezáživné dialogy a dle mého názoru špatný výběr herců (do vedlejších rolí) mě nutil přemýšlet o předčasném vypnutí a udělení čistého odpadu. Naštěstí se posléze o něco zlepšilo, ale i tak jde o nejslabší díl. Ani tentokrát nesmí chybět pořádná dávka akčnosti, kterou od jedničky začali stupňovat. Tentokrát se však do toho všeho přimíchala ještě hutná dávka romantiky a náboženských keců. Co se týká toho prvního, tak tady to bylo ještě v mezích mé přijatelnosti, ale ty duchovní kecy a uvedení zombie do transu si mohl Paco odpustit. Samozřejmě nesmím ani opomenout ony komické prvky, kdy se mělo jednat především o černý humor, ale já se u toho ani jednou nezasmál. Brnění, motorovka a gumovost některých gore efektů ve mně vyvolávali pocit, zda si z toho všeho neudělal Španěl jen obyčejnou prdel. Hodně slabých 50% ()

HellFire

Teď už chápu, proč jsou fanoušci této série tak rozezleni. Předchozí dva díly se mi sice nijak zvlášť nelíbily, ale nedá se říct, že by šlo o nepovedené filmy. Tady selhává vše. Nejdříve se na svět díváme očima několika kamer z rukou hostů, což je přinejmenším zajímavé. Pak ale přijde první WTF a najednou je film snímán klasickou kamerou, která se s ruční kamerou střídá, což naprosto láme děj a logiku. Celý film je pak výsměchem zombie žánru, trapným lekačkám a rádoby srdcervoucím scénám. Až ke konci mi docvaklo, že režisér a scénárista se nejspíše snaží brnkat na humornou notu ve stylu Jacksonova Braindead. To ale pánové nepochopili, že s nadhledem měl být film podán od začátku. ()

Karamanlis

Počas prvých 20 minút projekcie, vyobrazujúcich veselú španielsku svadbu a love story medzi istým Koldom a Clarou bez náznaku uvedenia názvu snímky či mena tvorcu som už začínal mať určité pochybnosti o tom, či sa naozaj jedná o tretí diel môjho obľúbeného RECu a či som si náhodou omylom nezaobstaral nejaký fake (klik na imdb ma utvrdil v tom, že sa dívam na správny film)... Potom však na scénu nastupuje neprirodzene sa usmievajúci strýčko, zvracajúci krv a začína nepretržitý hodinový zombie mazec, ktorý z väčšej miery uspokojil moje očakávania. Dokonalé to nebolo, na Génesis mi vadilo to, čo v podstate väčšine užívateľov csfd - teda fakt, že pôvod vírusu tu vôbec nebol objasnený a taktiež ma trochu zaskočili tie Plazove humorné vložky, ktoré doteraz v smrteľne vážne poňatej sérii REC nemali miesto (Paco si vo svojom sólovom projekte neodpustil takýto odľahčujúci prístup, keďže popri Balagueróvi by mu to zrejme neprešlo), boli mi však dávno jasné, kto je silnejším článkom filmárskeho dua Balagueró & Plaza, takže moje očakávania neboli prehnané a s výsledkom som spokojný. ()

eraserhead666

Druhý Rec mě znechutil natolik, že už jsem neměl v plánu svůj život s touto sérií dále propojovat, ale znáte to. Nakonec vám to přeci jen nedá. Může za to hlavně fakt, že mě zaujalo pár fotek právě z trojky, hlavně sympatická okatá nevěsta. Protože pro okaté Španělky mám slabost již od té doby, kdy jsem poprvé zahlédl kukadla Macareny Gómez. A tak jsem si řekl, že zatnu zuby a v očekávání možného milého překvapení trojku a čtyřku dám. A trojka ne že by nějak překvapila, s ničím novým vůbec nepřichází, děj nijak nerozvíjí (a to minimum, co jo, mi přišlo strašně komické) a s novými odhaleními se taky nějak neobtěžuje, ale na rozdíl od dvojky má něco, co jí činí koukatelnou. Rozhodně potěšující je fakt, že trojka opouští found footage formu, to je jedno velké plus. Nevěsta je fakt super. "Zombíci" jsou najednou docela pomalí a nezdrhají, což je hrozně fajn. Tak nějak to vybočuje z celého [rec] universa (byť jen proto, aby to bylo tuctovou moderní zombárnou), ale právě to vidím jako ten nejpozitivnější krok. Čistý průměr. 2,5* ()

ARI50

Abych řekl první dil mně ohromil druhy velmi překvapil ale co se tyče tohoto ztrácel jsem hodně ruční kameru jo menši zklamáni ale přesto užasne. Odkud se vzal virus jsem nepobral ani tady ale co už těším se na Apokalypsu. ()

matestlust

No dobře, to že se ve třetí a poslední části vlastně vůbec nedozvíme ( jak se tedy původně čekalo ), kde ten tajemný vir vlastně vznikl, kdo byl hlavní strůjce všeho zla a tak dál...to bych nakonec překousl..Zkrátka jde o samostatný díl, který zachycuje ,,zombie´´ řádění na jedné svatbě. I přes počáteční zklamání, že jsem si nepustil mnou velice očekávaný prequel, jsem tomuto dal šanci. Ve finále je v tom filmu špatně skoro všechno... Kurevsky nacucaná téměř americká báchorka, která odporuje všem nepsaným pravidlům poctivý ,,zombárny´´...Ne, že by se pan Plaza snažil udělat uplně něco jinýho, zkrátka a dobře sázel na věci, které vůbec nefungují, tak jak by měli. Nuda, nuda, plno až komických míst, strašné. Skvělé gore a pár minut napětí to zachrání opravdu jen částečně. Pro mě opravdové zklamání !!! 1.5* ()

JASON_X

Už dávno jsem se smířil s tím, že ve filmech žánru found fucking footage stojí kamera za vyližprdel, a že jsou koukatelné jen za cenu bolesti očí a hlavy. Ale nechápu, proč kvůli pochybnému vyvolání dojmu autenticity, se musí obraz třást a švenkovat a zoomovat až nepříčetně tolik, takhle debilně by snad netočilo ani to nejhorší amatérské kameramanské střevo. No nic. Naštěstí jde "jen" o prvních dvacet minut, které můžete klidně proklikat. Ale pak už docela dobrý, samozřejmě pokud pochopíte (a nebude vám vadit), že je to tak trochu (hodně) parodie a komedie, a že třetí REC nemá na předchozí dva žádnou přímou návaznost. Zombíci s katolickou výchovou, kteří nemohou vstoupit do kostela (mám dojem, že s tím jsem se ještě nesetkal), strýček Pepe s rozfrézovanou hubou, ženich v brnění s palcátem a mečem, nevěsta s motorovkou (podle toho jak zlehka ji držela, tak nejspíš bez motoru), paralyzující rozhlasová četba Bible (ale pozor na zombie s naslouchátky!), závěrečný francouzský... pardon španělský polibek... Bavil jsem se a líbilo se mi to. ()

Morholt

Do třetice všeho dobrýho a zase výborně, ačkoliv očekávat od toho něco podobného, jako u předchozích dvou dílů, bych nedoporučoval. Předně nejde výhradně o třesoucí se H8, ale i o klasickou filmařinu a hlavně je to víc řezničina s důrazem na gore scény, než záležitost bazírující na napětí. A navíc si na svoje přijdou i milovníci černého humoru. Já jsem opět spokojen a jestli bude další díl pokračovat v podobném duchu, tak se nebudu vůbec zlobit. 90% ()

ScarPoul

Zbytočné, nudné a nezaujímavé. Vo všetkých ohľadoch. Kam sa podela nápaditosť prvých dvoch dielov? Kam sa podelo to tajomno, temné miestnosti a snaha o autentickosť. Prvých 20 minút je fajn, ale nedeje sa tam takmer nič, čo by stále za zmienku. Dokonca som naštvaný, že som musel pozerať takýto film. Je krátky a prišlo mi to ako večnosť. Všetky tie hlúpe kvázi lakačky boli videné stokrát a inde. Dokonca ani neviem prečo dávam tú jednu hviezdu. Tak dokafrať dobrú sériu si nezasluhuje nič iného len facku a nakopanie do zadku. A celé to haló okolo Genesis je zbytočné. O zrode sa tam nedozvieme nič. A ten farár bol tam tiež daný za trest. Ešte šťastie že mu trvalo vyše pol noci odhodlať sa rozprávať do reproduktoru. Niečo tak nelogické a hlúpe sa fakt len tak nevidí. Hlavne to neslúži ako pojítko predchádzajúcich častí, ale ako napodobenina, kde práve logika a tempo vraždia celý film účinejšie ako celá banda španielských svadobčanov. ()

Litsarch

Kdo čekal pokračování ve stylu prvních dvou dílů bude, jako já, asi dost zklamán. Absence té atmosféry a napětí, které jsme milovali je ta tam. K tomuto snímku chce přistupovat jako k dalšímu Úsvitu mrtvých z roku 2004. Nicméně můžete překočit prvních 15 minut, protože jsou naprosto k ničemu. O ději se mluvit extra nedá. To že jeden z hostů na svatbě bude nakažený, nákazu roznese a nastanou jatka, muselo dát asi zabrat. Prostě u [REC]³ Génesis zapomeňte na předchozí díly, přepněte do módu "jdem se zasmát se zombíkama" a snímek si aspoň trochu užijete. Ono to například u zombie co uklouznou na listí, zombie Ježíšovi, Sponge Johnovi a nebo pracovníkovi OSA, co přišel na svatbu hlídat, zda se nehrají autorsky chráněné písně, skoro ani jinak nejde. Je to jen takové horší dvojče Úsvitu mrtvých, ale černý humor naštěstí také nepostrádá. A nejednomu divákovi Leticia Dolera s motorovkou musí připomenout Resident Evil. Jako hororová komediální oddychovka působí [REC]³ Génesis dobře, ale jako pokračování skvělé série se jedná o hořké zklamání. Plusové body si ale zaslouží konec. ()