Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

Mikita

Vizuální efekty by bylo třeba doladit a v dialozích trochu přidat, ale jinak mě zatím nenapadá, co bych vytýkala. Tedy napadá (přehnané zabírání detailů, které Bella jako novorozená vnímá, neustálé koukání do slunečních paprsků a třpytění ... opět...), ale nechci vytýkat. Chci chválit propracovanost titulků, kostýmů, líčení. Chci obdivovat volbu hudby a dokonale vymyšlený závěr filmu, který má vlastně 3 finále, akční, méně akční a romantické. Chci se rozplývat nad tím, jak všichni herci byli konečně uvolnění, neprkenní. Chci chválit, jak Bella reagovala na otisknutí, jak byl Jake vtipný a dospělý zároveň. Jak vše fungovalo snad lépe jak v knize. A ano, vidím několik nelogičností, ale převažují pozitivní dojmy. A Jacobova svlékací scéna? Laciná, ale nic vtipnějšího už jsem dlouho neviděla. ()

Raketka29

Upřímně mi je zle ze všech těch "konečně je konec" komentářů. Odprostěte se od své ublížené pýchy, že vás vaše polovička donutila na to jít a hodnoťte to objektivně. Osobně nejsem přehnaná fanatička Twilight a tým Ed nebo Jake mě nechává naprosto chladnou. Co musím tomuto filmu vytknout je opravdu nerealisticky vytvořené dítě a místy až protivné "masky" herců, kdy dostáváte pocit, že je neustále něco bolí. Vizualice rychloběhu a lezení po skalách vyzněla opravdu poněkud směšně. Na filmu se podepsala taktovka nového (oproti dílu 1-3) režiséra, což je vidět už na úvodních titulcích. Upíři už nejsou tolik zšenštilí a děj plyne vcelku příjemně. Vizualizace upírských vjemů je značně působivá a závěrečná bitva mi připravila nemalý šok. Myslím, že i nefanoušek si z toho filmu vlasy trhat hrůzou nebude. Pro fanouška je to důstojné zakončení. PÁR REAKCÍ NA VĚČNÉ KRITIKY: 1. Nejsou tam potoky krve! Odpověď: Je to přístupné dětem a navíc ty upíři světélkují, to vám opravdu vadí, že jim neteče krev?! 2. Ti psi nevypadaj realisticky! Odpověď: Mají tam být psi velikosti dospělého člověka...jak ho sakra chcete udělat realisticky?! 3. Ty dialogy jsou stupidní! Odpověď: Dialogy se celkem dobře drží knih a dle plného kinosálu kde jsem byla se bavilo docela dost lidí! 4. Konečně je konec! Odpověď: Nebuď příště srab a řekni přítelkyni, že na to jít nechceš a myslím, že jí nebude vadit jít s kamarádkou. 5. Konečně je konec! verze 2. Odpověď: Tak přiznej, že se ti to taky líbilo! ()

Kačulína

Poslední díl, poslední část.. A řekla bych, že i jedna z nejpovedenějších. Ano, patřím mezi lidi, co mají Twilight sagu rádi a tak neni divu, že ji budu obhajovat. Poslední část má jisté mezery ale stále má velký potenciál v tom tyto chyby vynahradit na jiných povedených strukturách filmu. Určitě jako minus bych označila digitální dítě, které by neošálilo ani člověka sedícího v předposlední řadě s kratkozrakostí a bez brýlí (Aby jste chápali, to jsem já, ale po celé představení jsem je jinak měla ;) ) A možná začátek byl dost natažený na nic neříkající krajinu s ospalou písničkou. Ale když se film rozjel, vtáhl vás do příběhu a dýchl na vás romantickou múzou obsahujíc trochu upírského, trochu mateřského a trochu ochranitelského. A pro ty, co mají rádi akční prvky filmu, našli si taky svoje. Přeci jen v poslední části filmu o ní neni třeba ani mluvit, byla výborná a bez pochyby i trochu drastická. A k tomu závěr? Překvapivý a nakonec zase tak nějak "twilightovský" .. ()

Hanyou odpad!

Podstatně horší než první část. Bella je ještě víc nesympatická, než jako člověk (opravdu to jde!) a celkově děj ubíhá šíleně pomalu a kromě jedné scény, kdy Bella zjebe Jacoba za úplnou kravinu a boje na konci se tu opravdu není na co koukat. Aspoň, že už to máme za sebou. ()

stration

Tak nám to chválabohu skončilo. Pro ty, co to nemuseli doteď to nebudou muset dál, pro ty, co museli, asi žádné zklamání. No, ještě že je to za námi. ()

salalala

Nebudu si hrát na znalce série, neboť jsem neviděl jediný díl. Nicméně shodou okolností jsem závěr absolvoval a zážitek je to nepopsatelný. O tom, jak plytké a prázdné to je, svědčí to, že jsem si během prvních minut domyslel, co zhruba se stalo v předchozích dílech a to je špatně. Ten film je naprosto strašný a Condon si ho jen těžko obhájí. Jako by na všechno rezignoval a jeho talent probleskne jen párkrát. Všechno je zoufale nudné a bohužel směšné. Dialogy nekomentuji, protože to snad ani nejde, herci nestojí za moc (Stewart je strašná a křečovitá, Pattinson nevýrazný, Lautnera nekomentuju). Jedinou výjimkou je snad jen Michael Sheen, který strašlivě přehrává, ale co taky jiného má dělat. Zaplaťpánbů za bitvu, jejíž využití v ději je teda hrůzné, ale nebýt tu, tak je to nuda k uzoufání. Natočená není nikterak úchvatně a hlavně absence krve zaráží, nicméně je dobře, že tu aspoň je. Úplný závěr je kýč jak bič a cukrkandlový, až mi bylo špatně. Hrozný film, na němž je nejhorší, jak se u něj plýtvá talentem několika lidí a jak vážně se bere. To, že ho někteří diváci nekriticky zbožňují, pomíjim. 20% ()

runner85

"Mával som ťa vážne rád, kým druhý s tebou chodil spať". Tak a Twilight mám úspešne a bez ujmy za mnou, musím povedať že táto posledná časť bola najlepšia, pôvodne som chcel dať za 3* ale ten záverečný súboj bol fakt skvelý. Inak celé Twilight by som hodnotil priemerne, čiže za 3*, striedali sa celkom dobré diely a aj tie suché... ()

togaf

Už ani nemám sílu vypisovat, co všechno je na téhle sérii špatné. Snad jen to, že nechápu proč herci, které jsem viděla i v jiných filmech hrát poměrně slušně, tady hrají hůř než ametéři z Horní Dolní. Asi je ta blbina ubíjí stějně jako mě. Takže rychle zapomenout a šup točit něco méně cukrkandlového. ()

FilmFan24

Zvrácená upíří mytologie podpořená vlkodlaky, kteří se mění jak je libo. Jinak řečeno přehlídka modelek a modelů, kteří jsou v každém záběru naaranžovaní tak aby co nejvíc vypadali cool. Tohle se nedá brát vážně. Z toho, co se dá říct za pět minut, Billy Condon natočil film, který obstojí i samostatně. Parádní úvodní titulky, moc dobrá hudba, ale jinak nechápu ten humbuk okolo. Nejlepší z celé ságy ovšem závěrečná retrospektiva se všemi hereckými představiteli, kteří měli tu čest být u toho...Vědět, že tam takový konec je nemusel bych se dívat na celý film. Jo a songy Green Day a Christiny Perri jsou parádní...Jinak vidět už nikdy nemusím! P.S. Asi ti upíři a vlkodlaci jsou zvláštní sorta,že v mrazu jim nejde kouř od pusy,,, ()

Lucjen

Nakoniec sága o upíroch odchádza elegantne. Stačilo, nečakane, pridať pár upírov naviac. Dej obstojný, konečne nezakopáva sám o seba. Na niekoľko momentov je to dokonca aj vtipné :) Ale to graficky spravené dieťa ma bude prenasledovať ešte pár nocí, normálne deti asi došli. Dobrá kamera, opäť skvelá hudba - asi to jediné, čo nesklamalo ani na chvíľu, ani v jednej časti - a ohromujúca záverečná bitka. Ak ma nebude prenasledovať Renesmee, tak Arov smiech určite. Condonovi tlieskam, vytiahol z toho asi najviac, čo sa dalo. Páčilo sa mi aj spracovanie záverečných titulkov. Toto si odpad naozaj nezaslúži. Nehovorte mi, že ste sa na konci neusmiali ani len na sekundu. Neverím. ()

gegina31

Jediným, co na tomhle díle bylo super byl konec. Jinak to ale bylo úplně o ničem. Nechápu, proč ty poslední díly nebyly slepené do kupy. ()

kajas

Velmi milé překvapení. Kvůli rozdělení závěrečného dílu do dvou filmů jsem byla vážně rozzlobená, nedovedla jsem si představit, co můžou ve druhé části tvůrci ukázat. Condon dokázal nemožné, bavila jsem se více než u knihy. Úvodní i závěrečná titulková sekvence byla na vysoké úrovni, Burwellova hudba mě potěší vždy, bitva měla skvělou pointu a Lautner byl více vlkem než člověkem :D. Opravdu nejlepší díl, Spáčilová se může jít bodnout. ()

TominoLa

Natočené je to slušně. Celé to, ale působí nudně, prázdně, ty dialogy mi rvou uši, hrůza, nemůžou pomoc ani herci. Přišlo mi jako by je to ani nebavilo jen už to chtějí mít za sebou. Nečetl jsem to a ani to po mě nechtějte, ale věřím, že rovněž knižní předloha by mě nudila. Jsem rád, že je to za mnou. Kdybych věděl co mě čeká skončím u jedničky. Fanoušci ságy promiňte. Romantiku mám rád, ale raději si pustím Lásku nebeskou, Lásku přes internet, Lepší už to nebude, ad. a pokud si budu chtít užít upíři tak raději 30 dní dlouhou noc. Tohle už opravdu ne. 3/10 ()

Patw

Popravdě mě to překvapilo. Není to nic extra, ale rozhodně je to silnější průměr. Začátek je dle mého trochu přehnaný, a konec poměrně slabí ale ono to vlastně jako celek tak nějak funguje. I když bych si uměl lépe představit celé zakončení této série. ()

fallangell

Lepší než jsem čekal. Akorát mi přišla zbytečná závěrečná bojová scéna, která se vlastně vůbec neodehraje. To ji pak přeci vůbec nemuseli točit a pomoci si jednoduchým podáním rukou na usmířenou. Ušetřený rozpočet pak mohli darovat útulku pro zatoulané delfíní sirotky v Santa Monice. Nu ale co už. ()

Lauri

Mám ráda Twlight už pár let. Knihy se staly mou součástí a na filmy se většinou podívám s chutí. Ano, pořád tu mám jisté výhrady ke scénáři, ale stejně to nezkazí můj celkový dojem z posledního dílu. Užila jsem si ho, vychutnala si poslední chvíle s Bellou a Edwardem, nechala se oslnit krásou úpírské rodiny a zaposlouchala se do úžasného soundtracku. Krásný konec přesně podle knihy, ale finální bitva. No.. Samozřejmě.. epická, nicméně řekněmě, že kdyby film skončil o 10 minut dřív, tak nebudu chtít ani hodnotit, jak bych se naštvala. A proto jsem ráda za takový konec, jaký nám byl naservírován. A teď u mě čeká jenom repete ;). ()

Reesam

Konečně i já jsem se podívala na film, který je z poloviny milován a z poloviny nenáviděn. Nenávidí ho ti, kteří jsou vysazení jen z principu, že zde hraje Sewart, Pattinson atd. Milován fanynkami. Já jsem nestranná. U filmu mě hrozně mrzelo, že některé pasáže, které se mi tolik na knížce líbily, byly vynechány, ale tak už to u filmového zpracování podle knihy chodí. Nebyla jsem zklamaná ani nadšená. Jediné, co mě dostalo byl boj, který byl absolutně změněný. Herecké výkony? Ashley Greene skvělá, nemluvě o Kristen Stewart. Efekty také parádní. Ale v porovnání s knihou film pokulhává. Čekala jsem trošilinku víc od posledního dílu. ()

fmash

O dost lepší než první část, ale je to studená polívka. Nejsilnější moment je pro mě chvíle, kdy se zamlklý Volturi nechává s úlevným povzdechem trhat na kusy. Proč je tam ten zbytek, to v podstatě netuším. Spojil bych obě části do jedné devadesátiminutovky. ()

buchli

Juchú, Twilight končí! Takže odpustíme všeobecnou nucenost (s tou předlohou se stejně nic dělat nedalo), tradičně špatně masky a efekty (kam mizí ty peníze z rozpočtu???), malinko děsivou miminkovskou Renesmée a rostoucí otravnost hlavních představitelů... Koneckonců začátek byl hezky vypiplaný, akce ucházející, Jacob s Arem se vyvinuli do skvělých comic-relief postav a na některé z X-menů se opravdu dobře dívá... ()