Twilight sága: Rozbřesk - 2. část

• USA The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2 (více)

enjoi

Ne, ne, ne a ještě jednou ne! Zatímco první část Rozbřesku se povedla a byl to rozhodně nejlepší díl série, tak dvojka je velkým krokem zpět a jedná se o nejhorší díl série. Začátek byl tak trapně špatný, že jsem to chtěl okamžitě vypnout. Dokoukal jsem jen proto, abych měl klid na duši, že jsem přetrpěl celou sérii a za druhé, musím přece vidět film, který získal letošní Zlatou malinu :). 35 % ()

TomikZlesa odpad!

Nejsem zakomplexovaný hater téhle ságy, žádnému dílu jsem nedal odpad! a ani sem nedoufal že to někdy udělám. Sága si odpady nikdy nezasloužila, přinejlepším je serie výbornou komedii a satirou na romantické či fantasy filmy. Poslední díl byl příliš, nic, ale opravdu nic a ještě jednou nic se neděje a když přijde na řadu dlouho očekávaná bitka, která mi otevřela mysl, protože doted jsem netušil že z utrhlé hlavy nestříká krev, tak celá bitva je na tolik tupá až zjistíte že vlastně žádná nebyla a všichni se v klidu rozešli domů, už dlouho sem u filmu tak nenadával. Takže děkuji všem co se rozhodli že tohle byl poslední díl ! ()

cubajz

upíři pro holky v akci - jinak samozřejmě příběh o neumírající, nekonečné a horoucí lásce, nikdy více. ()

laik_60

vyslovene film pre sentimentálno romantické "nástky" a ich maminy, keď to hrozilo pomaly vzburou typu VOSR proti vrchnosti musel som si urobiť dlhú prestávku, záver ako sa dalo čakať s titulkovým "senzi slaďákom ". No čo ... raz hádam stačilo. BYŤ ASPOŇ TROCHU ŠŤASTNÝ JE LEPŠIE, AKO BYŤ NEŠŤASTNÝ KVÔLI NIEKOMU NEDOSTIŽNÉMU. ()

C0r0ner odpad!

Přemýšlel jsem o jedné hvězdičce. Bitka totiž byla špičková, protože chcípaly ty dementní držky a já měl radost jako dítě na pouti. Vzápětí se ale dozvíme, že to celé bylo jenom jedno velké možná a proto se raději všichni rozejdou pokojně domů. Mít větší sílu, prorazil bych si dlaní čelo. To jsem ale ještě nevěděl, co přijde v samém závěru. Že je Stmívání idiotský retardovaný kýč pro omezené kretény ví šest z pěti normálních lidí. Poslední záběr ale dokázal předešlou definici lehce překonat a stal se tak jedním z nejhorších momentů, které jsou v historii kinematografie k vidění. Odpad je tady vážně málo. 0% ()

dubinak

Pardon, ale tohle bylo fakt už skoro k nevydržení. Zlatá první část Rozbřesku, která měla aspoň nějaký feel a vyvolávala emoce. Tady už je to jen špatně natočený vtip s postavami, které byste nejradši zaškrtili. Začala bych asi těmi efekty, kdy je tvář dítěte vytvořená počítačem???? WTF? Co to jako mělo bejt? To mě pak má tento film přesvědčovat o nějaké serióznosti, když tam polovinu času vidím lidské tělo s viditelně CGI tváří? Přes tenhle fakt už se mi to pak těžko rozdýchávalo a v podstatě mě vůbec nezajímalo, jak to dopadne. Příběh je předvídatelný a nezajímavý, Bella je jako upír úplně nesnesitelná, ale myslím, že poprvé za celou ságu jsem u ní viděla víc než jednu emoci a dialogy jsou opět jak kdyby je psal mentálně zaostalý člověk. Tenhle díl mě nutí přemítat o tom, jestli jsem první část nepodhodnotila. Ještě že závěrečné titulky měly dvanáct minut a nemusela jsem ten příběh sledovat dvě hodiny, to bylo pozitivní. ()

MovieKings

Poslední Twilight má vše, co si může přát a ještě víc. Fanoušci knižní předlohy dostali svoje zadostiučinění a filmoví nadšenci se na konci nudit nemohli, ani kdyby chtěli. ()

Larushka

Tak jelikož mám všechny díly ohodnocené 4 hvězdičkami, tak ani teď neudělám jinak. Kristen Stewart mi konečně ukázala, že umí zahrát i jinou polohu Belly. Jediné co mě mrzí je, že to nedopadlo tak, jak vypadalo, že to dopadne. To by byla větší zábava. Film ubíhal velmi dobře, cizí upíři působili tak nějak nepatřičně, Aro je dokonalost sama, Dakotka je moje oblíbenkyně. :) ()

sulimo

Whau. Jsem překvapena asi jako většina zdejších uživatelů (tím rozumnějte normálních), že z toho šlo vytřískat takovou "kvalitu" , až jsem tomu schopna nedát odpad! Ovšem to ještě neznamená, že to je film dobrý, a tedy, že by to tu mělo mít onu červenou barvu, co to tu teď nepochopitelně má. Tož tak. Ale jsem fakt upřímně v šoku, že mě to neštvalo tolik, jako předchozí díly a mohu tak za sebe říct, že je to koukatelné, a to navzdory i nadále přetrvávajícímu pocitu, žejsem pořád víc chlap, než nějakej Pattinson, což je prostě špatně. ()

Pedrousek

Nejsem zapřísáhlý odpůrce této ságy, ale po posledním, dle mého názoru opravdu trapném snímku, jsem čekal nějaké epické zakončení. Všechny trailery mě donutily myslet a věřit, že tomu tak skutečně bude. Na místo toho jsem se dočkal v podstatě jen rodinné sešlosti a ačkoliv jsem si z toho v průběhu filmu dělal srandu, nakonec se stalo přesně to, co jsem doufam že se nestane - nic! Za celý film se dohromady nestalo absolutně nic! Přijde mi to o to horší, že jsem se tomu smál během filmu, ale ani by mě nenapadlo, že se moje předtucha skutečně vyplní - o to více je to trapné. Omlouvám se všem milovníkům, ale ačkoliv jsem to po minulém naprosoto katastrofickém dílu nečekal, poslední díl prohlašuji za nejhorší z celé ságy. Zlatej první, druhej a třetí díl - na to se dalo v pohodě koukat. Poslední part už prosím nikdy víc! ()

campix

Rádoby ''epické'' zakončení jednoho ''rádoby'' hitu pro náctileté. Jak přibývaly další díly, tak vážně pochybuji o mentálním zdraví tvůrkyně světa upírů, obří vlků, prastarých řádů a už i amazonských upírů Stephenie Meyer. Díl od dílu stále nesmyslnější a nesmyslnější sled událostí. Další tuny stejných záběrů herců bez emocí. Stále stejný výraz Kristen Stewart, která vypadá, jakoby ji bolelo břicho a bezvýrazný Pattinson a stále více nahý nežli oblečený Taylor Lautner. Korunu tomu všemu na závěr dalo vysněné trhání hlav. Jediný důvod proč ''epickému'' zakončení ''velkolepé'' série nedám odpad je to, že je technicky přeci jenom natočen daleko lépe nežli odpady a házet stmívání do stejného pytle s Kněžnou Libuší nebo Třemi v ninjami v zábavním parku by prostě nebylo fér. ()

Wormboy odpad!

Shiiiiiiiiiit....kurva kurva kurva...nemozem dat cisty odpad...popkulturna katastrofa 21.storocia je dokonana, obete tak v kniznom aj filmovom svete su nespocetne, ale ja nemozem dat cisty odpad....a tak velmi som si to prial...Preco? No kurva preto, lebo autori filmu maju viac rozumu ako pani Stephanie Mayerova a cely zaver knihy, ktory je obrovskym podvodom a ojebom kolosalnych rozmerov, je filmovo "upraveny" tak, ze prosto tu polhviezdicku za invenciu oproti knihe musim dat. Pica rit....aky je ten svet nespravodlivy...takze so slzou v ociach 0,5/5* ()

Pajky3

Tak a je to tady, konečně konec. Poslední díl o upírech co se třpytí na slunci. Ono je už tak trochu zvykem, že se tam nic neděje. A ani jsem na tom nechtěl hledat chyby, když několikrát nějaká tak byla do očí. Stejně jako to digitální dítě, no to byl vážně děs. V druhé polovině jsem na chvilku dostal pocit, že se s tim vážně moc srát nebudou, ale bohužel. Dokonalá bitka, ve které leckdo ztratil hlavu je odvolána a všichni si dojdou domu vykouřit vítěznej doutník, protože je nastolen mír. Plně chápu pocity těch dvou rusáků. Kéž by to neodvolaly a bitka se odehrála, protože to byl bezesporu nejlepší okamžik celého dílu, ne-li série. Na závěr ještě vytáhnout z lidí pár kapek emocí a je to tady, vážně je konec. A abych nezapomněl, tak potěšil Koláčník.. ()

pakobylka

No vida ! Konečně se zase něco děje, v což jsem snad už ani nedoufala. Sice nechápu, proč někteří vyvolení z trochu záhrobní komunity nemrtvých musí mít jakési zvláštní "dary", které by slušely spíš X-menům, ale budiž. Krom toho mě hned v začátku převelice potěšil Jacob - svou reakcí na jedno kolektivní upíří rozhodnutí. Mimoděk tak potvrdil, že dělám jedině dobře, když mu už od druhého dílu dávám přednost před nezdravě bledým krasavcem Edwardem. Vlkodlak je prostě neporovnatelně LIDŠTĚJŠÍ nežli upír ... alespoň co se "Twilight ságy" týká. Nakonec ... i při horečném shánění spojenců proti rodu Volturiových je - jak se zdá - vítaný prakticky KDOKOLI ... ať už se živí ČÍMKOLI (nebo spíš KÝMKOLI). Nicméně zpátky k zápletce: Závěrečná bitva je pojatá dosti originálně i maličko krvežíznivě ... třebaže nakonec přináší uspokojivé rozuzlení i pro útlocitné diváky. A já bych pro vás měla už jen jedno drobné varování ... na úplný závěr: Jelikož nežijete ve filmovém světě vysněných zázraků, splněných přání a klamných iluzí, NEVĚŘTE NA UZAVŘENÉ KOMUNITY s vlastními pravidly. Zpravidla vám nepřinesou nadpozemské štěstí ani vám nedarují nesmrtelnost. Jestliže vám slibují ochranu před nástrahami vnějšího světa, pak jenom proto, aby vás obloudily a polapily do sítí toho svého. Používejte vlastní rozum a nezříkejte se rodiny ani přátel - pokud po vás někdo něco takového požaduje, jeho úmysly nemohou být čisté. To pochopitelně neznamená, že byste se nemohli přihlásit do dramatického kroužku nebo že by pro vás bylo riskantní odjet o prázdninách na skautský tábor. Takže asi tak ... mějte se jak chcete - bylo by fajn, kdyby vám to vyšlo. ()

Juto

Záverečný diel nesmrteľnej romantiky Bella/Edward dá svojmu dych vyrážajúcemu publiku to, čo chce. 6/10 ()

PavelVanekArt

Vezměte vše negativní, co jste našli na předchozích dílech, dejte to dohromady, povařte, hodně podusit a za stálého míchání hoďte do piče, protože takový finále si nezaslouží ani tak blbá sága jako tahle. Všechno se rapidně zhoršilo a finále, které se vlastně nestane, je zbytečný jak čagan kriplovi. 1* a.k.a 10% ()

SHI-SHA

Konzervativní csfd a její uživatelé opět ukazují svůj hněv vůči mainstreamu, který se jim příčí, protože nemá žádnou hodnotu. Ani já, přestože zbožňuji fantasy a upíráky obecně, jsem se nikdy do této ságy pro její naivitu, tupost a nucenou romantičnost pořádně nezakousnul, což však rozhodně nepovažuji za důvod sepsout film/sérii odpadem. Pokud bych se měl specificky vyjádřit k tomuto dílu, tak bych řekl, že to bylo horší než minule, lepší než předtím a díkybohu naposled. Nechápu, jak může mít takhle úspěšný film tak zpackané efekty. Přesto hodnotím průměrem, protože se mi zatraceně líbilo vygradování v závěrečné bitce. ()

KajusaK

Jediný zajímavý díl, ačkoliv škoda, že tak natahovaný. Herci byli tentokrát výborní, i noví byli zvoleni skvěle, takže v tomhle ohledu jsem spokojena. Příběh se dal zkrátit, jak jsem již zmínila, ale špatný nebyl. Efekty a závěr filmu byl perfektní, poprvé mě twilight pobavilo. Za 4*...Celkově z téhle 5dílné ságy si budu ale pamatovat jen baseball, závěrečný boj a pár vtipných momentů..Ještě že už je konec..Do teď nechápu proč je to do 12let nepřístupné.. ()