Král Škorpion - Bitva osudu

• Česko Král Škorpion 3: Bitva osudu (více)

Kdysi prosperující Mathayusovo království je v troskách. Překvapivě to nebyl člověk, kdo krále srazil na kolena, ale plíživá a strašlivá morová nákaza, která si vyžádala i život jeho ženy. Mathayus se opět stává obyčejným žoldnéřem. Egyptu nyní vládne mocný král Horus, jeho mladší bratr Talus je ale přesvědčen, že králem se měl stát on. Aby mohl svrhnout krále, vydává se se svou armádou na Dálný východ pro Knihu mrtvých, kterou má u sebe bratrův spojenec, král Ramusan. Ten, aby Taluse zastavil, najímá Mathayuse a společně s ním i germánského válečníka Olafa. Mezitím Talus unese Ramusanovu dceru. Pokud ji Mathayus zachrání, Ramusan mu ji dá za ženu a s ní i celé své království. Podaří se Mathayusovi znovu získat dávnou moc a slávu? (TV Nova)

Trailer 1

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Ty ses koupal ve velbloudím trusu?" - "Tohle je vůně bojovníka!" Krkající Germán Olaf, římští legionáři, bojoví sloni, nindžové, thajské chrámy... Je tu překombinováno... I příběhově se tady se plácá páté přes deváté. Akční a bitevní scény jsou podprůměrné. Victor Webster se své role zhostil opravdu dobře, i když samozřejmě Dwayne Johnson je Dwayne Johnson a nechť je Webster jakkoliv dobrý herec, nikdy nebude ten pravý Král škorpion. Jinak ani zde nechybí polonahé ženské, i když nejsou moc atraktivní. V samotném závěru Tai-chi na vodopádu s trochou té srandy. - 30%. ()

Terva

CITÁT - Můžeš to zkrátit a říc mi, koho mám zabít!!??........... Má to vtip, dobrou akci a parádní herecké obsazení. Ale tím to končí. Dramatizace příšerná, kamera mdlá, triky strašné. Je to lepší než dvojka, ale jedničce to samozřejmě nesahá ani po kotníky. CITÁT - Ať praskají lebky............. Nemám rád filmy, kde se dvacet komparzistů snaží dělat davové scény. Tady je to obráceně. Hodně až možná moc lidí na davové bitvy, ale jsou totálně nevyužití. Některé záběry se dokonce opakují. Příkladem je určitě situace okolo 40 minuty. Najde se v tom příběhu pár dobrých střípků, jako třeba animované přechody mezi obrazy, ale ty se pak někam nenávratně vytratí. Dobrý je také souboj okolo 50 minuty, ale jako celek je to hrozný. CITÁT - Co je to za démony??!!......... Okolo 60 minuty mě to celkem přestalo bavit. Tvůrcům docházel dech a ne se z toho nějak vykroutit. Dokonce jsem odešel do kuchyně udělat si kafe a ani jsem nezmáčkl "pause". Tři bojovníci z knihy mrtvých jsou trapní. CITÁT - A pak tady vybudujeme říši, která se potahne až k branám pouště........... Má to dobrý potenciál, ale je to špatně natočené. Vyzvednou bych měl i dobrou choreografii některých soubojů. Například Tsukai vs. Kobra. ()

castor

Co si budeme nalhávat, už jednička byla mdlá a to ještě mohla děkovat za to, že hlavním rváčem byl Dwayne Johnson. Pochopitelně neměl zapotřebí cpát se do pokračování (a mohl si vybírat ambicióznější projekty), takže s ním odešel i sympatický nadhled a svižná akce. A co bychom mohli čekat od trojky? Samozřejmě ještě těžší dobrodružná klišé a méně smysluplného děje. Na druhou stranu holandský režisér Roel Reiné, který se stal odborníkem na levná pokračování slavnějších filmů (Živý terč, 12 kol, Rallye smrti), s malými rozpočty zvládá docela dost muziky. Takže své diváky si i v tomhle pokračování najde. ()

Beastmaster4 odpad!

Proč se tímhle vůbec někdo zabývá?! Hodně špatný film, hodně zlé bojové scény a velmi podprůměrné herecké výkony. Tohle je snad horší, než kdejaký 10 let starý TV seriál. Ron Perlman koukám už bere taky všechno a teď tomu nasadil korunu. Nejenom, že tu vypadá jak idiot, on i tak hraje. No a o těch ostatních nemá cenu radši ani psát. ()

Lucasion odpad!

Vždy jsem přemýšlel, jakému filmu se dá dát hodnocení odpad. Říkal jsem si, že ten film nemůže mít nic v pořádku. Scénář, hudbu, výpravu, herecké výkony, herce, střih... Těch věcí, na kterých stojí film je mnoho. A hle. Král Škorpión 3 má všechny tyhle atributy špatně. Victor Webster se na Mathayuse zoufale nehodí a Billy Zane se naopak místy paroduje. U Rona Perlmana zas přemýšlím, zda má tohle vůbec zapotřebí. Ve výsledku je vlastně Dave Bautista nejlepší (ne)herec v tomhle filmu. A to snad jen proto, že nevede moc dialogů. Absolutně nejhorším (a do očí bijícím) aspektem filmu je střih. V mnoha (a opravdu v mnoha) případech je střih v boji dělaný tak, že scény na sebe absolutně nenavazují. O to hůř, pak působí boj, který je bez jakékoliv choreografie. V případě příběhu se snad ani nedá mluvit o scénáři. Dialogy jsou strašné a příběh, kdyby měl hodinu deset prosím. Ale sto minut je vážně utrpením. Vzhledem k tomu, že jsem po patnácti minutách chtěl, aby film skončil, tak nemůžu skutečně jinak, než hodnotit absolutně nejhorší známkou. K hereckým výkonům ještě mohu dodat to, že nejčastější projevy jsou jednoduše krkání. (8 %) ()

• V jednej scéne má Mathayus (Victor Webster) starý ďalekohľad s kryštálom, no v nasledujúcej už má v rukách renesančný ďalekohľad. (Aligon)
  • Talusová (Damian Mavis) armáda používa v bitke trebuchety, vrhače kameňa s protizávažím, ktoré sa v čase príbehu (cca 3000 pred nl.) určite nemohli používať, pretože ich vynašli až v 12. storočí. (beso74)