Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

honajz

Jak se ti bozi v úvodu setkávají jak na srazu gymplu po letech, a pak se začnou mydlit trojzubcema, nebo jak drak ohněm nepropálí kus dřeva, je to děsná prdel. Akorát, že to tvůrci mysleli vážně. Stejně tak ty kydy, co všichni vypouštějí z pusy. Pravidla tu nějaká neplatí (natož nějaká pravidla akčňáku, jestli tohle někdo chce řadit k akčňáku), a celé mi to spíš připomínalo Válku bohů od toho přebarvičkovanýho Inda říznutou Percy Jacksonem - což asi tvůrci opajcnuli schválně, aby podchytili ty týnejždry, co ještě jediní choděj do kina, protože jim stačí, když to bouchá, má nadupaný soundtrack a na plátně se míhají nějaké barevné skvrny a výbuchy. ()

anais odpad!

Takové filmy by se najednou daly sledovat minimálně tři a člověk by měl stejně potřebu u toho dělat něco dalšího, aby vyplnil čas. Ještě horší než první díl. Vlastně takovou katastrofu s tolika dobrými herci jsem snad ještě neviděl. Skutečně LI-TU-JI momentu kdy mě napadlo tím ztrácet čas... ()

rikitiki

Rodinné i mimorodinné vztahy olympských bohů byly vždy zralé na důkladnou psychoterapii, což tento paskvil vydávající se za film ještě umocňuje. Leč psychologie vztahů je prostinká až naivní, nedrží žádnou kontinuitu. Zejména nebohý Hádes působí dojmem, že ani neví, kde je, proto snad se rozhoduje zcela náhodně, komu bude fandit. ___ Popravdě, film nejvíc ze všeho vypadá, jako by to byla zfilmovaná počítačová hra, která se autorům hodně nepovedla a vede odnikud nikam. Je zde přebytek postav, které nemají vůbec žádnou roli, jen se vyskytují a překážejí. Bitky jsou leda k pláči. Jakmile dojde na vysvětlování vztahů a motivů, působí to pouze jako parodie. SHRNUTÍ: Když zavřete dědečka do ústavu, kam ho ani nechodíte navštěvovat, nedivte se, když se pořádně naštve. ()

Pítrs85

Připadalo mi to jako epizoda ze seriálu Xena nebo Herkules... Jen s milionkrát větším rozpočtem a o fous lepšími herci. Nevím, ale nějak nedokážu přijít na chuť historickým filmům, kde historické jsou pouze kostýmy, jinak postavy jednají a chovají se až moc současně. Efekty pozérské (to 3D už mě začíná nepředstavitelně srát), herecké výkony nedokážou zaujmout, natož strhnout (jako by i samotní herci věděli, že točí slabou srágoru). Na filmu mě vlastně zaujalo jen jeho obsazení- Neeson, Fiennes, Nighy nebo krásná Rosamund Pike. Ale všichni do jednoho za sebou mají rozhodně lepší a zajímavější role. A Pegas má být bílý! :-) Hodně slabé 2*. (Nový Souboj Titánů jsem ještě neviděl a po této "reklamě" to v plánu už fakt nemám...). ()

jonyyy

Pokrok oproti jedničce. Příběh je docela nudný, natočené to není příliš zdatně, ale obludy a souboje i efekty jsou na jedničku. 63% ()

SOLOM.

Byl jsem naprosto připravený se oprostit od všech těch bájí a mýtů, protože již v prvním díle mi ta banda scénáristů ukázala, že je mají na salámu a tak jsem ani od pokračování nic závratného nečekal. No a ani jsem skoro nic zajímavého nedostal. Přijde mi, že se ti amíci už úplně posrali a točí jeden kýč za druhým. Nejsem žádným zarytým fandou fantasy, ale občas se přece jenom najde nějaká ta světlá výjimka, která se mi libí. Tady to však ten případ nebyl. Popravdě je tu několik slibných momentů (Kyklop), ale většina scén byla až nechutně digitálně zmrvena a to nemluvím o hlouposti samotného scénáře. A navíc některé pasáže neskutečně nudily. Škoda nevyužitého labyrintu v propasti Tartaros. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Takhle jen šedý podprůměr. ()

ARI50

Spokojeny rozhodně menší vylepšení jak u jedničky nějaká akce taky proběhla se všemi monstry jsem nad míru spokojený a dostal sem dost dobrou zábavu, nemůžu si stěžovat to ani nejde tohle dobrodružství je další pastva pro oči. Jenom ta jednoduchost toho filmu je slabší ale co už uvidíme jestli mají v plánu udělat trojku a pokud ano chci Gigantické příšery opět vidět. ()

Sofia

Slaboduchý scénář sepsaný pravděpodobně po pěti panácích v nějaké knajpě. Má to pár světlých momentů (kyklopové nebo labyrint), ale jinak nuda k uzoufání. Rádoby dramatické rodinné vztahy otec-syn v neustále se opakujícím rytmu nezajímají opravdu nikoho. Navíc obsadit Rosamunde Pike do role Andromedy se "povedlo" asi jako obsazení Keiry Knightley do Krále Artuše. Třetí díl s hlavním hrdinou Heliem si asi nechám ujít úplně, protože mám takové tušení, že Sam Worthington z toho vycouvá úplně stejně jako to udělala Gemma Arterton po prvním dílu (který jsem mimochodem ohodnotila čtyřmi hvězdičkami, mám ho doma na Blue-ray a viděla jsem ho už aspon pětkrát!). ()

Necrotongue odpad!

Britové dali zřejmě po svém fiasku od celé záležitosti ruce (a Gemmu Arterton) pryč, a tak se pokračování svorně chopili strážci světové demokracie s inkvizitory, aby společnými silami rozpoutali pravý, olympský Ragnarok. A aby jejich úsilí nebylo marné, pojistili se tím, že do toho akčního digibordelu nacpali téměř každou bytost řecké mytologie (kterou nerozpixeloval už první snímek) podle pravidla: "Kde je labyrint, tam je Minotaurus." Proti prvnímu dílu se děj příliš nezměnil; i tentokrát šlo jen o sled akčních scén vzájemně nepříliš dobře provázaných chabými dialogy a občasnou snahou o násilný humor. Hlavní změna v obsazení taky příliš nepomohla; s Alexou Davalos v roli Andromedy jsem sice nebyl spokojen, ale ani Rosamund Pike, přestože je to pěkná štika, mi do této úlohy dvakrát neseděla, nemluvě o tom, že generál Andromeda byla opravdu směšnou figurkou (alespoň scénáristé by mi snad dokázali vysvětlit rozdíl mezi hoplíty a pěchotou, kkti). Musím ale uznat, že mě boj v závěru filmu notně pobavil, protože tvůrci evidentně vzali poučku o tom, že se má bojovat ohněm proti ohni, doslova, takže se vojáci skutečně snažili zapálit bytosti, které povstaly z ohně. Vsadím se, že by se vodní tvory pokusili utopit. Po celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že scénáristé ujížděli na hře God of War II, ve finále jsem se dokonce nevyhnul myšlenkám na onlajnovku World of Warcraft, protože Kronos vypadal jako Ragnaros, který právě opustil Molten Core. P.S. Co ten nešťastník Áres těm Američanům udělal? Nejdřív po něm jde Xena a teď tohle...  / "Nemůžeš nechat Řecko bez královny." Za takové dementnosti musí člověk Amíky zvráceně milovat. Jo, jo, sportovní stipendia. / Poučení: Zabít čas od času boha musí vyvolávat povznášející pocity. ()

Beastmaster4

A další kousek od kterého jsem čekal úděs po kterém by následovalo "já jsem to věděl!" a "to to zas někdo podělal!".....bohužel (spíš bohudík) se nic takového nekonalo a pokud někoho jiného ne, tak sebe jsem tím 100% překvapil...HNĚV TITÁNŮ se mi totiž líbil! To je možná pro někoho překvapení, pro někoho jen pojistka toho, že si o mně stejně myslel, jaký mám hrozný vkus. Pro mě osobně je to ale jedno velké překvapení. Po zmršeném prvním díle, plném elektronické hudby a drsných melodií, které se k mytologickému eposu vůbec nehodily a to vše v ještě kýčovitějším a drsném kabátku je druhý díl o dost výše. A to jak, co se týká výběru hudby, propracovanějšího scénáře (v prvním díle šlo jen o pošlapání klasiky, což byl jen další hřebík do rakve), příjemnější vizuální podoby aj. Trochu mi sice přišlo, že byla vykradena klasika PS3 her GOD OF WAR 3, ale to bylo asi jen shodnými mytologickými bytostmi se v obojích příbězích vyskytujícími. Za mě má HNĚV TITÁNŮ určitě co nabídnou, je to mytologický epos plný bitev se solidně působícím scénářem - od jedničky je to určitě skok minimálně o 50%. Změna režiséra je pozitivně znát. L. Leterrier SOUBOJ TITÁNŮ doslova zazdil, to se J. Liebesmanovi u druhého dílu dle mého nepovedlo ;-) ()

luka4615

Naprostý úpadek. To co víceméně fungovalo ve snímku z roku 2010 zde nefunguje takřka vůbec, pročež je Wrath of the Titans jen jednou velkou nudou, kterou nezachrání ani výborný Ralph Fiennes. Škoda. „You will learn someday that being half human, makes you stronger than a god.“ ()

Sawy

Pořád je to kravina.Ale oproti jedničce kravina,která si svoji hloupost uvědomuje,nesnaží se brát smrtelně vážně a občas z ní dokonce člověk ucítí závan sebereflexe.Hněv titánů je zhruba třikrát epičtější než Souboj,protože Liebesman narozdíl od Leterriera dokáže naprosto bez výhrad zrealizovat neurážející blockbuster,na kterém jsou skutečně vidět peníze do něj vložené.Že si stejně jako jeho předchůdce neumí hrát s tempem vyprávění a též dvakrát nevyniká v charakterizaci postav,to je věc jiná,věc,kterou jsem očekával.Perseus je pořád stejný poleno jako v jedničce,Andromeda je ozdoba a z Area strach skutečně nejde.Naštěstí je tady britská herecká elita,která zvládá budit jakýs takýs respekt i bez pořádného režijního vedení.Oscarové herectví to není,ale když se Zeus s Hádem naserou a začnou kosit zrůdičky jako na běžícím páse,je z toho suverénně nejlepší scéna filmu.Největší pokrok oproti Souboji je ale jednoznačně v tempu filmu.Stopáž zůstala zhruba totožná,koncept hrdinského questu též.Ale tentokrát to putování z bodu A do bodu B,kde se najde postava C a jde se k D zkrátka solidně odsejpá,hluchých míst je jen pár a kdykoliv jsem začal točit oči vsloup kvůli dementnímu dialogu,přišla nějaká kvalitní akcička (úvodní bitka s chimérou,labyrint),která na předchozí scénáristický fail dá úspěšně zapomenout.Problém je,že celá ohlodaná premisa filmu spěje k dost slaboučkému (a na logiku definitivně rezignujícímu) finále,ve kterém se sice pokocháme impozantním Kronem,ale film při něm hodně vypadává z tempa a nutí mě vzpomínat na skvostnou Válku Bohů,která měla VELMI podobný koncept,jenže byla tisíckrát osobitější,antičtější a naprosto organicky gradovala k famóznímu finiši.To vše s polovičním rozpočtem.Srovnávat se ale musí především se starším bratříčkem,kterého Hněv titánů docela hravě překonává,protože narozdíl od něj dokázal splnit alespoň to,co sliboval v trailerech.Tedy přinést solidní popcornovou zábavu,do které se člověku nebude chtít jít podruhé a hodinu po zhlédnutí si bude sotva pamatovat o co vlastně šlo (pokud vůbec o něco),ale má dostatečný spád a krátkou stopáž na to,aby skončila dřív,než se člověku stačí omrzet všechny ty vizuální atrakce,které nabízí. 65 % P.S.: 3D příjemně překvapilo,ne že by nějak oslňovalo,ale vůbec neruší a občas potěší nějakým šutrem,lávou nebo potvorou :-) ()

Morholt

Člověk se musí odprostit od toho, že vyrůstal na Petiškových Starých řeckých bájích a pověstech, ale přestože se mi to to snad i docela povedlo, zážitek z filmu zůstal otřesný. A to jsem nečekal ani žádný superdialogy, herecký výkony, či propracovaný scénář. Ne. Jen jsem chtěl nějakou akci a šikovně zpodobněná antická monstra. Chyba lávky. Nedostalo se mi ničeho, kromě celkem solidního úvodu. ale pak šlo všechno do kopru a ze zmatku občas vystoupil ublížený výraz Liama Neesona, či příšerné zpodobnění Krona. Mimochodem snad nikdy jsem neslyšel "brother" tolikrát, jako tady. Větší paskvil, než předešlý díl, který dokázal alespoň občas vzbudit úsměv. Za kyklopy 10% ()

Lucasion

Hněv Titánů? Myslím, že nejvíc rozezleni budou diváci a to co slibuje plakát "Zažij Hněv" není klamavá reklama, ale pravda. Příběh je dějová linka odnikud nikam a mě už během půlky došlo, že se to velkého hodnocení nedočká. Sam Worthington zopakoval roli stejně jako Liam Neeson, ale z těchto dvou je pouze Liam, který stojí za zmínku. Sam s dlouhými vlasy si nemůžu pomoci, ale působí hrozně. Rosamund Pike, co se zhostila role Andromedy se sem též vůbec nehodí. Moje oblíbená řecká mytologie dostala pěkně na frak. Mýtusy tu jsou pokroucené a příliš přehnané. Nezachrání to ani příjemné zpestření Billa Nighyta (Piráti z Karibiku) i když je jeho role pár minutek. Pro mě je Hněv Titánů opravdu hořkým zklamáním. (40 procent) ()

Genero

Taky bych chtěl někdy chytit tvůrčí slinu a vycucat si z prostředníčku pravé ruky kokotinu, ve které by běhali nádherní, svalnatí, naolejovaní chlapi v sandálech a zápolili s hyperaktivními siamskými dvojčaty. Žůžo. Tedy kromě Samuela, ten vypadá jako beraní prdel. Z vrozené skromnosti beru za vděk i tím, že sice dělá ze začátku drahoty a raději by se držel udice a splávku, ale nakonec uchopí xífos a do toho Tatranu se na pomoc starému tátovi přece jen vypraví. Největší plejeři Lájem s Ralfem mají už svoje odehráno a tak se můžou tvářit jako na srazu abiturientů po deseti tisícovkách let, kdy bércový vřed, krev v moči a změklý mozek dávno vykonaly své. Rodinné roztržky řeší po svém a neznám horší pomstu staršímu bráchovi, než ho nechat unudit k smrti zíráním na pukající skálu a ještě se mu při tom pošklebovat. No, pruda je to sice řádná a přitroublá, ale něco málo slušné akce v ní je a párkrát jsem se i hihňal pod duchnou. Usoudil jsem tedy, že si Perseova druhá a doufám, že i poslední anabáze, ty moje dva červené bludišťáky zaslouží. ()

ScarPoul

Útok Chiméri bol perfektný. Dokonca až tak, že som mal pocit, že ma čaká podstatne lepšie a napínavejšie pokračovanie inak nezaujímavého béčkového braku. Lenže som sa tešil predčasne. Ako keby sa tvorcovia nedokázali poučiť s predchádzajúcich chýb. Herci znova predvádzajú podpriemerné výkony a ich charakteri sú rovnako plytké ako v prvej časti. Worthington znova dokazuje aký je zlý herec a žiadať od neho utiahnúť fantasy film je nesplniteľná požiadavka. Potom to už ide len do nepriehľadnosti, brakovosti a predvídateľnosti. Koniec aj napriek niektorým pekným momentom prekrýva šeď stokrát videného. Nuda a strnulosť si tak vyžiadala daň na úkor pútavosti, ktorej má film na rozdávanie. Lenže takto by sa filmy jednoducho točiť nemali. Žiadna zápletka nie je dostatočne rozvitá, rovnako ako aj vzťahy medzi postavami a ohradiť sa tým, že film je zábavný keď vypnete mozog a že to má o triedu lepšie efekty ako jednotka mi jednoducho nestačí. Chcel som Grécko a napätie dostal som Ameriku a hlúposť. ()

RelaxMan

Dvojka je o dost lepší než první nepovedený díl. Hlavní plus tohoto filmu je, že to není žádný remake, takže člověk nemusí srovnávat. S. Worthington už konečně nevypadá jako mariňák, L. Neeson dostal o něco větší prostor pro herectví. R. Fiennes a B. Nighy se také snaží, i když ty jejich dialogy jsou hodně špatně napsané. Film je sice víc o digitálních tricích než o ději, ale tady se to dá, tak nějak překousnout. Divák taky nemůže čekat žádné velké zázraky, přeci jenom rejža J. Liebesman není P. Jackson. Film je to sice průměrný, ale pokud se vám aspoň trošku líbila jednička, tak dvojkou nebudete rozhodně zklamáni. ()

maseer2

vizuálně líbivá a komicky působící blbost podobně jako jednička, která ale měla aspoň nadupané finále s Krakenem (to sice taky nebylo bohviečo, ale tady je ten obří ohnivej chlápek na konci vyloženě k smíchu) a celkově působila živějším dojmem.. druhý díl je ultradrahá (co na tomhle proboha stálo 150 milionů?) roztahaná konverzačka postrádající ten prvek, který divák od filmu tvářícího se jako pravý blockbuster očekává nejvíc - totiž pořádnou akci.. a tak jsem se zhruba od poloviny filmu modlil k Aresovi, aby to už skončilo.. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)