Ústřední postavou tohoto akčního thrilleru je detektiv a soudní psycholog Alex Cross (Tyler Perry), jenž je známý z knižní série světových bestsellerů Jamese Pattersona. Tentokrát se vydá po stopě sériového vraha (Matthew Fox). Začíná tak napínavá hra na kočku a myš, ve které půjde o mnoho a Cross se ocitne až na hranici svých morálních zásad a psychických možností... Thriller Alex Cross je pokračováním filmové série, které předcházely snímky Jako Pavouk a Sběratel polibků. Příběh nás zavede do dob, kdy Alex Cross pracuje jako detektiv policejního oddělení v Detroitu společně se svým dlouholetým kamarádem Tommym Kanem (Edward Burns) a vyšetřovatelkou Monicou Asheovou (Rachel Nichols). Právě ona se dostane do rukou sériového vraha přezdívaného Picasso. Avšak Picassovým hlavním cílem je dostat průmyslového magnáta Gilese Merciera (Jean Reno). Vrahovy kroky jsou nepředvídatelné. Cross se pokusí proniknout do jeho násilnické mysli, aby odhalil překvapení, které si pro něj nachystal tentokrát. (oficiální text distributora)

Philcze

Těžce nepovedená detektivka bez výraznějšího příběhu a s podprůměrně odehranými figurkami. Perry se vůbec nechytá a jeho procítěné momentky jsou leda tak k smíchu. Stejně jako zoufale neoriginální a mizerně natočené akční scény vrcholící komickou finálovou bitkou. Jedna hvězda za psychopatického Foxe, který je sice nakonec stejně dost nedostačující záporák, ale je vidět, že se aspoň snaží. Na rozdíl od Roba Cohena, který evidentně proseděl celé natáčení na židličce s kávou v ruce a režii nechal na asistentech. Alex Cross je zdaleka nejlínější film roku bez jakékoliv atmosféry, napětí nebo vlastně čehokoliv. Když je nejsympatičtějším hercem filmu zestárlý Edward Burns, musí být něco už hodně špatně. 30% ()

MATADOR

TUPÉ! Nevím, proč někdo pojmenovává něco podle postavy, která absolutně nemá co nabídnout a jejíž charisma je někde mezi zmutovaným skřetem a Grinchem. Jediný důvod, proč jsem se chtěl na tento snímek podívat je Matthew Fox, který se sice snaží, ale tohle je celkově tak debilně napsané, režírované ... tohle mělo potenciál, ale musel by to vést někdo jiný a ne Cohen, který film asi nemá rád a dělá to jen pro prachy! ()

Derek

rob cohen ako reziser nikdy neexceloval (mam rad v podstate len jeho daylight, i to iba vdaka slyovy) toto vsak hranici s televiznym pilotom (ktory by sa druhej serie nedozil). tyler perry je omyl hraniciaci s katastrofou... ()

vegetol.mp

Klasický příklad, kdy tady lidi jako ovce v hodnoceních opisují, aniž by přidali jakýkoliv vlastní názor. S Tylerem Perrym jsem neviděl ani jeden film a jsem tudíž nezatížený předsudky. A i když se s Freemanem nemůže měřit, v téhle akčnější verzi Alexe Crosse obstál dobře. Jinak Burns je sympaťák jako vždy a Foxův psychopat skoro až roztomilej. Zbytek herců hraje ok, tedy až na Jeana Rena, který si tu evidentně přivydělává na důchod. Film opravdu nemá nějak extra roztřesenou kameru a Rob Cohen režíruje všechno dynamicky a ve velmi slušném tempu. Pokud něco zaslouží vytknout, tak občas papírem šustící dialogy, to, že se do konce filmu o Foxově postavě člověk nic nedozví a když se zpětně člověk zamyslí nad zápletkou, smysl taky moc nedává. Ale komu to vadí, když je ten film tak zábavnej. ()

IceQueen

Navzdory neznesiteľnému hlavnému hrdinovi (nesympatický, netalentovaný, miestami neskutočne trápny Perry), pokryvkávajúcemu scenáru a celkovej lacnote dávam za ***. Až také nízke (v súčasnosti 44%) hodnotenie si Cross nezaslúži. ()

OG_Swifty

Docela průměrnej, spíš lehce podprůměrnej akční film s psycho-mega zabijákem a geniálním poldou. Předchozí filmy s Alexem Crossem jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat, ale tohle ve finále docela ušlo. Tyler Perry i Matthew Fox jsou pro mě celkem neznámí herci, ale byli docela dobrý. Zbytek byla taková banda průměráků, kromě tlustýho Rena - ten byl.. no prostě tlustej. Zabiják uměl docela efektní fatality, proto mě dycky u podobných filmů dostává, že jak je na začátku filmu vykreslenej jak nezdolnej terminátor, tak na konci ho stejně dycky obyčejnej polda nějak zničí. ()

dyfur

.....hlavný záporák je na všetko-vyzná sa v trezoroch,bombách,ovláda MMA,streľbu,potápač a,,,,,a asi i impotent,ale....nikto nie je dokonalý :) .....scenár celý čas omýva plytčiny .....a hlavná kladná postava-tlstý gico ,ktorý ma v tvári napísané:som bez charizmy no a?...... čiže záver je jednoznačný - jedna hviezda len za snahu. pro futuro:nemusím už pozerať. ()

zbyshek

Přišlo mi to všechno jako nedotažené do konce... Prakticky nulový příběh, nudné dialogy a hlavně bídný hlavní hrdina. Nic proti Tyleru Perry, ale buď měl opravdu ten nejchytřejší mozek na světě, nebo řežisér trochu přestřelil. Tak či tak, jediný kladný bod podle mého je Matthew Fox. Myslím, že záporáka fanatika zahrál obstojně. Tím jak zhubl a vyholil se působil dobře, jako psychouš. ()

Martin741

Prve pozretie ma uchvatilo, ale bohuzial ma napadlo pozriet si film este raz. A to som nemalm robit. Scenar je patricne dementny a deravy, logiku film nema ziadnu. Tyler Perry sa snazi, ale co z toho, ked reziser Rob Cohen drzal kameru zrejme len parkrat v zivote. Nuda, ktora rychlo vysumi z hlavy. 5 % ()

M.i.k.e

nic co by se nedalo odkoukat,ale kde nic není ani smrt nebere a vícero napětí a herckých výkonů nalezneme i v libovolné epizodě CSI.Jediné co stojí za zmínku je psychouš Matthewa Foxe,jinak je Alex Cross velmi snadno zapomenutelná záležitost...40% ()

bourec

Ne,rozčilovat se rozhodně nebudu.A vlastně ani dělat kritiku komentům,který jste tady vysrali.Vážně nemůžete chtít,abych se tady hrabal ve vašich shnilejch hovnech.Samozřejmě ,že Cohen filmy točit umí,ale taky už,jako každej z nás udělal několik nepovedenejch věcí.Že tenhle krimi thriller s docela solidní akcí šlape jako hodinky,to uzná každej potencionálně normální,ne na hlavu padlej jedinec.Já sice trochu tápal v tom,proč Fox všechno to dělá,jakej přesně motiv je,ale taky mě to nakonec napadlo.Ale rozhodně ne v první minutě,jako všechny tady ty studovaný embrya,který píšou u každýho filmu,jak je to klišovitý,předvídatelný,a jak každej film dopadne vítězstvím hlavního hrdiny,a všechno dopadne happyendem.No jasně,vy motouzové,každej film nějak končí,tak proč ne dobře.Až bude všechno končit na hovno,tak tady budete vysírat,proč taky něco nemá happykonec.A Tyler Perry.Já vlastně proti němu nic nemám.Nehraje bůhvíjak,ale že vás sere,že to neni dvacetikilová laťka vod plotu,to nechápu.Je to film,ne konkurz na fotky do magazínu pro teplouše.Ale dost už,film samozřejmě má svý mouchy,ale protože filmovej svět teď jede na obrovskejch kokotinách,tak tohle potěší.80%. ()

PROCESOR

Já bych to za takovej průser, jako jiní nepovažoval. Myslím, že Fox se v roli zabijáka neztratil. Hodně urážek tady lítá k Perymu, který se vesměs smrskli na to, že je tlustý..( i já mam radši M. Freemana) , ale že bych ho za to nenáviděl.., jasně jeho dedukce jsou v některých momentech až úsměvné a nepřesvědčivé. Mě spíše zklamal J. Reno. ()

majo0007 odpad!

Odkedy Cohen spáchal sebevraždu s "trhákom" Stealth, nie že to s ním ide dole kopcom, ale on už prebúral aj dno latríny. Producent bol asi na práškoch, keď si myslel, že z tejto sračky vyždíma ešte Triple Alexxx, alebo Fat and the Curious (ten neger je fakt Fat a Jack z Lost sa kuriózne dostal z ostrova ešte do väčšieho průseru). Prežehnajte sa, CROSS ide! ()

panMartin

Snímek vražedná hra je jeden z těch průměrných akčních filmů. Kdo to drží nad vodou je M. Fox, kterej hraje zabijáckýho psychopata fakt dobře a věrohodně, zvlášť když to porovnám s jeho kladnou postavou doktora ve Ztracených. A nakonec, co mě na filmu zamrzelo, byla poněkud nedořešená minulost psychopata vraha. Nevím proč má tenhle film tak špatné hodnocení od některých. Mě se to líbilo a myslím že to byla velice podařená kriminálka. ()

otík

Škatulkový film od naprostého začátku. Vraha - naprostého magora - známe od začátku, profily policistů nápodobně, životní tragédie se také dala očekávat s veškerými tradičními dialogy kolem a kolem. Některé dialogy ne že by byly dementní, ale není to ono. Některé nájezdy kamery jsou také podivné a ultra levný závěr společně se špatně nafilmovanou finální likvidací magora padoucha jen podtrhují béčkovost tohoto projektu. Poměrně hluboko klesl autor výborného akčního XXX. PS: po dlouhé době jsem viděl Jean Rena a zestárl nám, hošan, zestárl. ()

SniperG1

No jak bych to asi zhodnotil? Průměrná kriminálka! A je to škoda. Crossův šestý smysl byl fakt trapný a když už jsme u toho, tak bych ho do hlavní role s vynikajícím Matthew Foxem nedosazoval. Celkově to probíhalo ve svižném tempu, takže 45% ()

karlik4801

Skvělý krimi thriller s brilantním záporákem. Matthew Fox byl uvěřitelný psychouš, kterému bych se na ulici vyhnul, už od pohledu. Stále v něm vidím Jacka ze Lostů a jeho prvky hraní. I tak ale vidím obrovskou snahu zahrát tohohle magora co nejlépe. Tyler Perry se snažil ze sebe vytřískat co všechno se dalo, bohužel to nedopadlo tak úžasně, prostě tuctový výkon. Děj je zajímavý , i když předvídatelný. Snímek si pohrál i s emocemi a házel do mě trochu napětí. ()

st.jim

To je prostě hold úděl. Rob Cohen nedokáže ani s dobrými herci natočit průměrný film, natož velmi dobrý. Občas příšerně roztřesená kamera a zbytečné dialogy nedělají dobrotu. Na druhou stranu musím zase vyzvednout M.Foxe. Ten drží film nad bahnitou vodou, roli záporáka zahrál velmi dobře. ()

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)