Ústřední postavou tohoto akčního thrilleru je detektiv a soudní psycholog Alex Cross (Tyler Perry), jenž je známý z knižní série světových bestsellerů Jamese Pattersona. Tentokrát se vydá po stopě sériového vraha (Matthew Fox). Začíná tak napínavá hra na kočku a myš, ve které půjde o mnoho a Cross se ocitne až na hranici svých morálních zásad a psychických možností... Thriller Alex Cross je pokračováním filmové série, které předcházely snímky Jako Pavouk a Sběratel polibků. Příběh nás zavede do dob, kdy Alex Cross pracuje jako detektiv policejního oddělení v Detroitu společně se svým dlouholetým kamarádem Tommym Kanem (Edward Burns) a vyšetřovatelkou Monicou Asheovou (Rachel Nichols). Právě ona se dostane do rukou sériového vraha přezdívaného Picasso. Avšak Picassovým hlavním cílem je dostat průmyslového magnáta Gilese Merciera (Jean Reno). Vrahovy kroky jsou nepředvídatelné. Cross se pokusí proniknout do jeho násilnické mysli, aby odhalil překvapení, které si pro něj nachystal tentokrát. (oficiální text distributora)

swamp

Zaručeně nejhorší film s postavou Alexe Crosse. Za prvé: Morgan Freeman byl v předchozích dvou filmech výborný - ani za mák ho nemůže (nechci říct přímo napodobit) zastat nesympatický Tyler Perry. Za druhé: Přestože Matthew Fox vypadá opravdu jako šílenec, jeho nálepka "Lost" je stále příliš lepkavá na to, aby se jí zbavil. Zkrátka a dobře si ho pamatuju jako toho super spravedlivého obyvatele ostrova a nevěřil jsem mu (i když se snažil sebevíc až přehrával) postavu sociopatického vraha ani chvilku. ()

cukorek

Na to, aby takmer každodenná detektívna predloha sprevádzaná akčným spracovaním vzbudila u diváka mimoriadnu pozornosť a prekonala všednú ponuku, musí vyzerať inak ako Cohenova Vražedná hra. Tvorcovia sa pár krát dopustil "školáckych chýb" a tak sa dali ľahko postrehnúť nedostatky v tomto príbehu o detektívnej dvojici, ktorým skrížil cestu vysoko postavený psychopaticky žoldák. Dosť ma sklamalo zlyhanie dominantnej vlastnosti detektíva, ktorou správne odhaľoval a predvídal udalosti, ktorá v úvode pôsobila veľmi sľubne. Potom však akoby túto vlastnosť stratil a zlyhal na banálnej veci, keď po výstražnom echu (mms o tom, že jeho kolegyňa je mŕtva) podľahol hre záporného protivníka. V tú chvíľu človek nemusel byť ani jasnovidec, aby vedel čo bude nasledovať, čo filmu ubralo na úspechu. Na koniec však prišlo ešte zamiešanie kariet, aby to nemalo ľahkovážny koniec, ale to nezmenilo priemerné, alebo možno trocha podpriemerné hodnotenie. Za mňa slabších 50%. ()

SeBig

Nemůžu si pomoct, ale Mathew Fox byl prostě tady úplně top! Připomínal mi mého oblíbeného agenta 47..bejt to jen o něm dám snad i plný počet. Takže vlastně jsem fandil spíš (opět) zaporakovi. ()

korbitch22

Co to s váma do prdele je? Podle počátečních hodnocení místních "znalců" jsem čekal průser jako kráva, místo toho je pro mě Alex Cross dalším důkazem, že někteří lidi by neměli být zde na ČSFD, neměli by koukat na filmy a ono by bylo možná nejlepší, kdyby na ty bastardy jejich rodiče ani nikdy nezadělali.Cohenův nejlepší film od dob Rychle a Zběsile.Typická kriminálka ze starý školy, ze začátku jsem si musel zvykat na nesympatického Perryho, ale jakmile začal rozjíždět svoje vyšetřování do příběhu jsem se okamžitě vžil, po trochu nervózním začátku Cohen svižně režíruje parádní jízdu, s překvapivě skvělými hereckými výkony, Burns byl výbornej vždycky, Perry ohromně překvapil a musim smeknout nad famoózním sociopatem v podání vynikajícího Foxe.Příběh svižně ubíhá, vše dokresluje parádní soundtrack a některými imbecily zmiňovaný "trapný" finální souboj, byl ukázkou perfektní choreografie a po opravdu hodně dlouhé době skvělého vedení herců.Už jsem si zvyknul, že moc lidí tu filmům nerozumí, ale to už k tomu prostě patří, vy byste nepoznali kvalitní film, ani kdyby vám ho v pálili v Matrixu přímo do lebky.Moc jsem od toho neočekávál a díky vašim idiotským názorům jsem si užil jeden z nejlepších filmů tohodle roku a pro mě obrovské překvapení.Až bude film hodnotit víc lidí, pevně věřím že se dostane minimálně na 65%, tedy prosím každého, koho zdejší nuly odrazovali ať je neposlouchají, parádní žánrovka a já se u filmu už takhle dlouho hodně nebavil.Je to napínavé, akční, dramatické, svižně natočené, lahoda.80%. Mimochodem ten obsah je úplně debilní, pár fragmentů sedí, jinak je příběh úplně o něčem jiném. ()

mcb

Za ty "dvě" může hlavně vysoká míra nepřiznané sebeparodie a zábavně přehrávající Matthew Fox. Jinak jde v podstatě o nekoukatelnou německou kriminálku roztáhlou na celovečerní stopáž, navíc s příšerným hlavním představitelem. ()

BMW12

Takový béčkový akční film. Příběh to mělo celkem dobrý, herecké výkony byly - no tam bych zmínil akorát Matthew Foxe, který perfektně zahrál psychopata! Ale co se týče kamery, ta byla naprosto amatérská, nejvíce to bylo vidět při závěrečném souboji, ta kamera sa pořád hrozně třepala, jezdila nahoru, dolů, divák z toho souboje nic neměl. ()

honajz

Zcela nepředvídatelná kriminálka starého střihu, kde funguje kamera, načasování, herecké výkony. O uživatelích ČSFD, kteří si hrají na pseudointelektuály si už dlouho myslím své, ale tady je vidět, jak málo mají nakoukáno a jak vůbec nerozumějí filmařině. Pár ukecaných scén děj zdržuje, ale zase o to více můžeme mít k postavám nějaký vztah a nechat se šokovat vývojem děje. Vlak metra je rozhodně akční nápad desetiletí. Někde trochu vrže logika, ale celkově jde o slušný a atmosférický krimi thriller s vynikajícím záporákem. ---- Průběžné poznámky: Slušný feeling, velmi dobrá kamera a střih, výprava a velmi dobře použitá hudba, uvidíme, jak se rozjede děj. Ty woe, udělat z divadla parkoviště, to snad aby film neviděli pražští radní! ()

ARI50

Je to v pohodě jízda a celkem dobře jsem se bavil škoda že je to jen středová záležitost ale je to oka. ()

Tommassi3

"Co máš v tý tašce, kámo ?? Náhradní slipy ??" ;) Tohle by se asi psychopatovi říkat nemělo..;) Ale mě trápí jiná věc.. Nemůžu si totiž pomoct, ale stále mě pronásleduje otázka, která se mi honila hlavou ještě několik hodin po zhlédnutí nového přírůstku série filmových detektivek inspirovaných knižní sérií Jamesse Pattersona o bývalém psychologovi, detektivovi Alexi Crossovi, českým všeprznícím distributorem překřtěným na Vražednou hru.. To skutečně režiséru Robu Cohenovi nezbyly peníze na více než tříčlenný komparz ?? ;) Ten fakt ve mě totiž vyvolal silnější emoce, než samotný film, protože ten totálně vylidněný Detroit vážně nechápu.. Musím přiznat, že ani předchozí dva kousky s Morganem Freemanem mě naprosto ničím neuchvátily, proto nemůžu být tak kritický jako zde naprostá většina, nicméně nesympatický tragéd Tyler Perry Morganovi nesahá ani po kotníky.. Zde vidím naprosté castingové selhání při výběru Crosse, jemuž v podání Perryho nevěříte ani slovo, přičemž v případě více slov by zaobírat se jejich úrovní a zhovadilou (ne)smysluplností, zejména, když se snaží v kanceláři profilovat Picassa, bylo sysifovskou prací.. A že všechny dedukce vycházejí přímo z jeho hlavy, to už se jeví jako naprosté scifi.. Zato Mathew Foxx nám symbolicky právě jako správný Picasso vykreslil naprosto lahůdkového sociopata, byť mu v závěru z ničeho nic dojde dech, hlavně tedy dík scénáristické křeči.. ()

st.ranger odpad!

Super detektiv jako naklonovaný z nejlepších produktů imbecility nejrůznějších kriminálek, který cítí z kolegy snídani na 100 metrů a přesto nedokáže logicky vydedukovat, že při snížení tlaku ve fontáně lze příčinu dohledat ve vodovodním potrubí. Už dlouho jsem neviděl rozklepanou akční kameru v tolika absurdních situacích, zvláště když policistka sedící za stolem udržuje spojení přes dva telefony a ještě ověřuje přes počítač pozici auta. ()

Dale

Dlho som sa tomuto akože thrilleru vyhýbal a vedel som prečo. To je prachmizerná práca všetkých zúčastnených - od scenáristu, režiséra, hercov až po kameru. Dej nemá logiku, napätie sa odsťahovalo do Humpolce, kamera je niečo príšerné a Perry v hlavnej úlohe je ako päsť na oko, tomu chlapovi neveríte ani prd. Toto by sa malo vyučovať na filmárskej škole na predmete ako sa nemá točiť thriller. ()

JohnCZ

Ne tak strašné, jak jsem čekal, ale je škoda, že po dvou velice dobrých dílech vzniklo takovéhle béčko. Oproti Freemanovi je Tyler Perry citelně slabší Cross. Naopak Matthew Fox je prvotřídní záporák - ty jeho psycho pohledy neměly chybu a je škoda, že v současnosti prakticky nikde nehraje. Scénář je bohužel dost primitivní, akční scény viditelně odfláknuté - nulová choreografie je zamaskovaná otravně roztřesenou kamerou. ()

Zeebonk

Po patřičné analýze jsem došel k závěru, že problém Roba Cohena tkví v jeho vztahu k divákovi. Ten člověk nedokáže pochopit, že na jeho majstrštyky tu a tam zavítá civilizovaný Evropan, který si dokonce všimne logických děr o průměru sloního hřbitova politého hořčicí. Tady není co řešit, Alex Cross je ta nejstupidnější krimoška současnosti, minulosti a s největší pravděpodobností i budoucnosti. Je tak stupidní, že kdybych měl všechny nelogičnosti vypsat do jednoho miloučkého na střed zarovnaného dokumentu, tak by se toho množství písmenek přežral můj sedm set padesáti gigový harddisk a milosrdně si usmažil obvody. Panu režisérovi bych doporučil, aby černouškům koupit kozu, natřel garáž nebo třeba zprznil bércový vřed, hlavně ať už proboha v zájmu úrovně společnosti přestane fušovat do filmařiny. ()

ConanVJ

Celkem pěkný akčňák o dvouch policistech, kteří chtějí dopadnout psychopatického zabijáka. Když jednomu z nich zavraždí manželku a ještě kolegini, stává se z honby za zabijákem soukromá záležitost.... Hlavně díky nájemnému zabuijákovi (M.Fox), který nekompromisně likviduje všechny kteří mu vstoupí do cesty, se mi tento film líbil. Jinak jde o průměrnej filmek, kterej nenabídne nic nového. Ten konec ale mohli tvůrci vymyslet trošku líp, protože má zabiják celej film nad všemi fizickou převahu a ten finální souboj ho docela degraduje. Za mě 50% :) ()

Marsik

NOVA HD - Prvotřídní béčko. Nebýt Matthewa Foxe, byl by to jednoznačně podprůměr. Takhle je to čistý střed. 50% ()

DEXTER099

Po fotkách které jsem si prohlédl ještě před zhlédnutím tohoto filmu jsem se docela těšil páč Matthewa Foxe mam rád ze ztracených a zde vypadal jako správný psychopat,ale film samotný mě zklamal a jediné pozitivum i když ne tak zcela byl právě Matthew,který se opravdu snaží,ale i tak to nestačí.Akce je průměrná ať už bitky nebo střelba atd,ale děj je takový nemastný neslaný,zamotaný a celkově prostě nepovedený.Za mě tedy celkově 45% a dvě hvězdy. ()

maddy

„Najväčší castingový fail 2012.“ Prevažne komediálny herec Tyler Perry bol už podľa prvých plagátov chybná voľba do úlohy detektíva Alexa Crossa, našťastie sa na neho po pár minútach dá zvyknúť, no stále pôsobí veľmi ťažkopádne. Čo však prekvapí je priam smiešny Matthew Fox (naposledy výrazná úloha iba v sérii Lost), ten síce budí rešpekt vďaka tomu, ako dokázal vyformovať svoju postavu (naozaj klobúk dole!), na druhej strane s ubúdajúcim telesným tukom stratil očividne aj ten kúsok hereckého talentu. Pokiaľ ho film zobrazuje ako nemilosrdného zabijaka tak do role zapadne, ako náhle však otvorí ústa a začne doslovne guľať očami opadá akýkoľvek rešpekt a naozaj som mal niekedy problém zadržať smiech. Nepresvedčivé herecké výkony by sa možno dali zniesť, ak by ich držal zaujímavý príbeh, štýlové audiovizuálne prevedenie alebo aspoň slušná akcia. Viac menej nefunguje ani jedno – príbeh síce ponúkol jeden zvrat, ktorý som nečakal (SPOILER zabitie Crossovej manželky KONIEC SPOILERU), ale inak sa jedná o prevarené klišé s množstvom chýb – raz Cross dokáže za sekundu opísať priebeh vraždy s každým detailom (úvodná scéna v dome so 4 mŕtvymi), inokedy mu nedôjde, že ho má zameraný sniper, v závere sa z neho zázračne stáva skúsený bitkár, ktorý dokáže konkurovať aj protivníkovi, ktorý ovláda rôzne martial arts a predtým sám dokázal zlikvidovať ochranku v celej budove. Záverečné rozuzlenie vyhráva ďalšiu pomyselnú cenu za „najtuctovejší záver 2012“, kde sú všetky motívy vysvetlené za pár sekúnd tesne pred titulkami, navyše aj s dodatočným „wtf?“ momentom. Prevedenie navyše pôsobí lacno, priam televízne – ešte taká akcia v mrakodrape, keď sa Mathew Fox plaví v potrubí, aby sa dostal k cieľu je „béčkovo“ prestrelená a vo svojej podstate zábavná (ak ste naladený na správnu nôtu), taktiež aj neskôr scéna vo vlaku s raketometom, no čím ďalej v závere sa z nej stáva amatérska rutina, kameraman dostáva epileptické záchvaty a záverečný súboj Perry VS Fox je maskovaný tak neprehľadnou a doslovne zbytočne sa metúcou kamerou (na čo preboha kamerou 10 minút nekontrolovane kmitať pri zábere na tvár?!), len aby zamaskovala Perryho neschopnosť viesť súboj jeden na jedného. Akcia sa tým pádom stáva maximálne neprehľadná a záverečné zúčtovacie stretnutie dvoch postáv uplynie bez akéhokoľvek zainteresovanie diváka, v podstate ako aj celý film. To hodnotenie viac menej z milosti, že sa s takýmito hercami do filmu niekto odvážil pustiť, pár bodov si u mňa film získal za občasnú „béčkovo-zábavnú“ akciu s Matthewom Foxom(keď je pri nej ticho); a za celkom rozumne zvolenú stopáž, ktorá odsypala skôr, než ma film začal iritovať. CELKOVO: 2* ()

SaNcHeZ_cz

Setsakramentsky promarněná šance. Rob Cohen si připisuje další hřebíček do režisérské rakve. Alex Cross je jednoznačně nejslabším setkáním s knižním detektivem na plátnech kin. Nelogický scénář plný naprostých hloupostí, otravný hlavní hrdina podporovaný řadou plastikových panáků a v rámci možností slušný hudební doprovod. Jediným pozitivem zůstává tam Fox, kterého charakter stejně tvůrci v druhé polovině snímku stáhnou na úroveň všech ostatních. Uf. [35%] ()

MartinezZ

Co to, sakra, mělo znamenat? Tohle je veskrze trapný film. Hromotlucký černoch, kterému jeho dar nevěříte ani na vteřinu, jeho zbyteční parťáci a trapní kolegové, šokovaná a strachy se třesoucí veřejnost, která ve filmu i městě v podstatě absentuje, pitomá špatně naroubovaná klišé a velmi levný až nevkusně podprůměrný vzhled. Celé to vypadalo jak špatný díl nějakého krimi-seriálu z produkce Hallmarku. Jediným plusem byla maniakální postava nezdravě vyžilého, ale přesto "kost-a-sval" Matthewa Foxe. Jen díky téhle zrůdě dávám tu jednu *, a to i přesto, že zemřel jak blbeček, v souboji s... "tím", ačkoliv po celý film je popisován tak, že by černocha zlomil vejpůl během hodiny kreslení. ~~~ Hodnocení: No tfuj! ()

kaylin

"Alex Cross" mohl být dobrým filmem. Především proto, že má za sebou poměrně oblíbenou knižní sérii, na které by bylo možné vystavět i zajímavou filmovou sérii. Přiznám se, že doufám, že k tomu nedojde. "Alex Cross" není děsivě špatným filmem, ale to, co zde udělali s hlavní postavou, to je naprosto směšné. Hlavní postavou by měl být člověk, kterému fandíte, kterému věříte, který je určitým způsobem jiný, je na straně dobra, měl by mít nějaké schopnosti. Alespoň Alex Cross je popisován takovým způsobem, že by určité schopnosti mít měl. Pokud ano, nevím jaké. Jako psycholog ve mně mnoho důvěry nevzbuzuje, jeho geniální odhalení, kde se bude skrývat vrah, je naprosto nepodložené, pouze chce ukázat, že je Alex skutečně borec. V tu chvíli u mě film naprosto ztratil na váze. Jedná se o scénu, kdy se Matthew Fox připravuje na atentát ve vlaku. To je dobrá scéna. Matthew Fox v tomhle filmu předvádí skvělý výkon a byl jediným pozitivem. Zahrál prostě výborného magora. Jen je až moc velký magor, který nemá jedinou pozitivní vlastnost, což je prostě škoda. Je moc černý, není černobílý, nebo šedý. Takové jasné vymezení charakteru je škoda. Je to jen další cvok z mnoha, ale na těch pár chvil jsem si ho prostě užil a byl jediným důvodem, proč tenhle snímek sledovat. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/volte-me-sousedska-hlidka-universal.html ()

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)