Mocný vládce Oz

• USA Oz: The Great and Powerful (více)

Oscar "Oz" Diggs je charismatický, ale nepříliš úspěšný cirkusový kouzelník. Při vystoupeních předvádí své iluzionistické triky, ale i šarm prohnaného a nemilosrdného svůdníka. Díky rozhořčené reakci manžela jedné z oklamaných žen se ocitá na útěku v horkovzdušném balónu. Balón se ale ocitne ve víru rozběsněného tornáda a přenese Oscara do pohádkové země Oz. Díky přezdívce si ho obyvatelé kouzelné říše ztotožní s vyvoleným mužem, který má podle dávného proroctví jejich zemi zachránit před úklady zlé čarodějnice. Seznámí se s laskavou kouzelnicí Theodorou a dozvídá se, že zemi kdysi vládl její otec, kterého zahubila její proradná sestra Glinda. Se svou druhou sestrou Evanorou už dlouho čekají na čaroděje, který zbaví zemi zlé čarodějnice i náletů jejích příšer. Neochotnému hrdinovi se na nebezpečnou výpravu nechce, když ale zjistí, že by se mohl stát králem a vlastníkem bájného zlatého pokladu, společně se sluhou Finleym, létající opicí a osiřelou porcelánovou Panenkou se vydává na cestu. (TV Nova)

moviefilm

Tohtoročná Alica v krajine zázrakov. Film síce má zopár dobrých miest a dobre sa naňho pozerá (hlavne vďaka hercom), technicky mu tiež nemožno nič uprieť, no má to dve zásadné chyby. Je to dlhé a strašne sterilné. Režijné vedenie je síce silné - Raimi rozhodne vie, čo chce a film je presne taký, aký ho chcel, no chcelo by to predsa len trochu odvahy. Jednak v rukách strihača a jednak pri celkovej forme. Príliš sa spolieha na tradičné postupy a film sa bojí pritvrdiť (zrejme kvôli prístupnosti a spokojnosti detského diváka). No na toho dospelého diváka sa pri rozprávkach myslí čím ďalej, tým menej... ()

ProfesorLotr

Čtyři hvězdy, ale jen tak tak. Líbil se mi děj, ale velmi zvláštní a rozporuplné zpracování ve mě vyvolává divné pocity. Hudba se velmi povedla, efekty taky ( i když někdy působily dost uměle ). Nevím co k tomu dodat. Ano, už vím, je velká škoda, že se Mila Kunis takhle proměnila. Jen díky začátku a konci má tento film u mě tři a půl hvězdičky, což zaokrouhlíme na čtyři, však jen o chlup. P.S. Jak to, že ve filmu nikdo neumřel? :-) P.P.S. Je škoda nevyužitého potenciálu podobnosti mezi porcelánovou holčičkou a dívkou s ochrnutýma nohama, mezi pomocníkem v cirkusu a opičákem a mezi hodnou čarodějkou a dívkou, která ho přišla navštívit. 67% ()

Prometheus69

Bylo okolo toho větší HALLO než to za výslednou formu stálo... Sice vizuálně velmi dobře zpracované a obešlo se to i bez zpěvu. Ale jako by to snad tvůrci neměli čím vyplnit... Je to takové na půl cesty... Do světa fantazie. Je tam sice pár dobrých scén... plynové pole.. ještě ho měli zapálit! :D Nebo třeba zpustošená vesnička porcelánových lidiček. Ale všechno ostatní hodně suchý.. Třeba ta vložka o zrodu černé čarodějky potěšila.. ale to z jakým způsobem byla právě tato část ochuzena na už jen vlažné BUBUBU! Mě zase ve svém nadšení vrací o krok zpět. Takhle je to ale bohužel tak nějak ze vším. všechno napůl a já právě nemám moc rád nedokončené věci. Proto je mé hodnocení taky tak nějak poloviční... kdy bych nechtěl zacházet zas až do takových detailů abych ještě neubral. Taktéž neřeším takové věci jako logika a podobně u Fantasy to prostě žeru jak mi to kdo naservíruje. Že někdo třeba přežije bez újmy, aj na balóně setkání z tornádem. Je tak pitomoučké.. ale dlabu na to, Zabývat se ještě tímhle. Takže, jednu hvězdu určitě přidávám tradičně za sound... Jestli bude i Dvojka... tedy směrem spíše k originálu, než další inovace které né každému zrovna sednou. Víc akce, fantasy... prostě se nechat pořádně unést.. a nenechat to je na tricích a laciných iluzích, jak se na svět Fantasy patří. Nic napůl, jinak to dopadne ještě hůř než tenhle né moc vydařený O.R.I.G.I.N. A samozřejmě bez té muzikálové formy za to i jedno bezvýznamné + navíc. :) ()

Sabrewulf

Dětské pastelky OZ. Velmi syté, hravé barvy, celá škála odstínů, lze aplikovat na papír, sklo i dřevo. Pro děti do 5ti let. Upozornění: Chraňte před dospělými. Barvy jsou opravdu velmi křiklavé, mohou způsobit zadušení. ()

chelseaman22

Když jdete zadarmo do kina, kde dostanete vodu s cukrem, jež má reprezentovat borůvkového redbulla a konečně dostanete 3D gli ochiali (které musíte po představení vrátit), tak prostě nemůžete hodnotit snímek záporně (ať je jaký chce). První 3D, které stálo opravdu za to! Báječně vykreslená krajina, jež pro mne postrádala jakékoliv známky kýče. Trio víceméně kvalitních jatečních kusů (rozumějte herečky) obstálo za chvalitebně (notná škoda transformace slečny Kunis na Romku Lucii Bílou z Princezny ze mlejna I.). Nevšední duo ve složení lítající opičák 'n' porcelánová panenka sekaj jeden joke za druhým. Prohnaná byla taktéž opiová finta aneb porcelánová panenka podle využívá své nemohoucnosti dýchat. Závěrečné promítání na nádvoří donutí obě zlé sestřičky abdikovat, což malý svišť (rozemějte dítě) ocení buď halasným výkřikem do tmy nebo zatnutou zvednutou pěstí doprovázenou vítěznou grimasou. A to nejlepší na konec - zkompletování zlatého hattricku Jamesem Francem - to chce placák! Slabému a nejasnému úvodu sekunduje snad jen někdy ubulená panenka, jíž zjevně chybí rohypnol. 78% Celosvětový výdělek k 23. 5. 2013: $488,467,270, což je 2,27 násobek budgetu..........112. nejvýdělečnější snímek historie ()

Mr.Ripley

Z avizovaného plastického nic se vyklubala fajn fantasy pohádka s jemnou příchutí Hvězdného prachu v níž jde ruku v ruce charakteristický Raimiho styl s původní Oz atmosférou. Pokud čekáte další nefunkční přebarvičkovanou Alenku budete zklamaní, tohle je rozhodně zábavnější, než všechny poslední Burtonovky dohromady. ___ P.S. Mariah překvapila. Její ohromný hlas se přeci jen nesvezl do jejích ohromných plastikových -ehm- výstřihu. ()

Doudis19

Stejně prázdné, povrchní a nefunkční jako Burtonova Alenka. Jenže Alenka měla skvěle obsazené herce a vizuál, ze kterého se nedali spustit oči. Oz je převážně otravný, zbytečně dětinský a tak přesladce klišovitý, že jsem se po celou dobu nemohl zbavit přání, aby zlo zvítězilo. Jedinou světlou chvilkou bylo odhalení důsledně maskovaného Bruce Campbella a jeho kratičká grotesktní scénka. Mocnému vládci Oz přeji z celého srdce neúspěch. Raimi a spol. vzchopte se! ()

P@3ck

Neviem, očakával som viac, do konca filmu ma to nebavilo, až na ten záver. Čiže dávam 2 hviezdy koli záveru, inak by bola ledva jedna. ()

karlik4801

Pokud beru v potaz, že je Oz mládeži přístupný, beru ho jako průměrnou kvalitu. Oz není vyloženě dětský, je spíš takový stupidní v dobrém slova smyslu. Děj má průměrnou zápletku, která si vystačí. Mocný čaroděj se objevil v jiném světě a musí napravit všechny chyby, protože se to od něj očekává. Přijde mi že si herci chvílemi dělají srandu sami ze sebe, ale na plátně to působí dobrým dojmem. James Franco (Oz) do své role sedl, ale tady to ani žádný ultra výkon nepotřebuje. Režisér Sam Raimi zvládl dát ducha do všech postav, takže si divák udělá ke každé nějaký vztah. Tudíž má každá postava co říct a má dostatek prostoru. Dobrý byl zvrat chování Theodory (Mila Kunis), její osobnost se změnila a bylo to dobře zachyceno. Hodně se mi líbila kamera, dlouhé záběry přebíhající z jiného prostředí do druhého bez střihu, taky byla v něčem originální na dnešní dobu. Třeba v přibližování, to jsem posledně viděl jen u Djanga (2012).Kostýmy mi přišli až moc tuctové a mnohdy v nich herečky vypadají směšně. Vizuál není špatný, jen u nějakých postav nevypadá opravdově. Třeba taková opice Finley je skvěle propracovaná. Ale okolí vypadalo mnohdy až moc uměle, to samé vedlejší postavy tvořeny pomocí CGI. 3D vylepšilo kino zážitek, ale určitě by se bez něho Oz obešel. Plus ale je, že ze 3D nebolí oči. Celý film končí scénou jak z animáku, nepřesvědčivá na úrovni kreslených filmů z devadesátých let. Oceňuji, že jsem se asi desetkrát zasmál hláškám nebo gestům. Celé dvě hodiny má Mocný vládce Oz co říct a nenajdou se zde zbytečné nebo protahované scény. I přes pár slabých momentů jsem se zvládl bavit až do konce, takže celkový zážitek hodnotím kladně. Viděno v kině. ()

kinghome

Zase se ukázalo, že předčasné hodnocení uživatelů ČSFD je blbost a lidi to zase hodnotí jenom podle obsazení a podle POMA. No nic váš problém. Mocný vládce Oz je skvělá pohádka a líbila se mi víc, než Alenka. Od Oze jsem čekal pohádku, která bude nádherná graficky ale chudá příběhově. A na 100% to bude mít happy end. Skoro jsem se trefil. Dostal jsem pohádku, která je vážně nádherná a 3D jí příšerně sluší. Kdo může tak jděte do kina na 3D. Vyplatí se to. Je to pastva pro oči a to i kvůli Mile Kunis v latexu nebo co to má na sobě. Příběh je vážně slabší, ale kdo by čekal něco velkého od Disney? Happy end nastal to je jasné ale bylo tu pár překvapivých momentů což mě potěšilo. Kapitola sama o sobě je hraní Jamese Franca. On tak příšerně přehrával a ty jeho ksichty byli tak nepřirozený, ale i přes to se mi jeho hraní v této pohádce příšerně líbilo a strašně se mi do toho hodil. Nádherně udělaný jsou i jeho pomocníci opičák a porcelánová panenka. Opičák hází jeden vtip za druhým a panenka je roztomilá. Jedinou velkou chybou filmu je těch 125 minut. Ono to je vtipné a svěží 100 minut a ten zbytek je tam jenom pro okrasu. Ona to neni vata. Je to důležité pro další vývoj a děj, ale prostě to nudí. Moc jsem od této pohádky nečekal, ale když jsem se konečně dostal na ČSFD představení, tak jsem tam zašel a byl jsem příjemně překvapen. Mě to vážně bavilo. 75% ()

Samuel7

Nevím, jestli to bude tím, že jsem takový fanoušek Středozemě, ale co mi přišlo nejvíce zarážející na celém filmu byla nápadná podobnost s Hobitem (síně s pokladem, architektura Emeraldového města, skalní převis se stromy, "trpaslíci", atd.). Nejsilnější stránkou filmu bude bezesporu výprava, trikově ovšem často Oz pokulhává, hlavně zelené blesky vypadaly velmi lacině. Snímek je však v rámci možností originálně pojatý, kouřové promítání bylo povedené a občas také pobaví. Avšak konec postrádá silnější gradaci. Velmi silné 3 hvězdy. ()

Liznic

Hezký triky, hezký ženský, hezká kamera. Mila je ve 3D hrozně sexy, Franco vypadá nonstop zhuleně, Michelle si vystačí s jedním výrazem a ty z dialogů jsem místy vyprskl smíchem (ano, viděl jsem dabing). Starýho čaroděje rád nemám a tohle byla nuda, ale nablýskaná. ()

Mrkvič

Špica. Úvod filmu je opravdu neskutečný. Nádherný! Ale ani po černobílém začátku nepřestane být film působivý. Až po představení všech postav a rozkrytí celého děje přijde nudnější pasáž. Konec by si také zasloužil něco většího a po dosud předvedeném mi ke konci chybělo i víc prostředků nebo nápaditosti v efektech. Ale i tak nádherná jízda. ()

LiborGondek

Z největší slátaniny roku 2013 se po hodině stal celkem koukatelný snímek, který začal dávat konečně nějaký smysl. Určitě jsem nečekal takovýhle úspěch a co víc po pár minutách od začátku jsem v něj už ani nedoufal. Ale světe div se, z kraviny se stal velmi, velmi dobrý dobrodružný film se šťastným koncem, který pobaví i celou rodinu. Jakou mrchu a "obludu" zde tvůrci udělali z ukrajinské krasavice Mili Kunis jsem doslova žasnul... Naštěstí vzhledem k tomu, že jako jediná potvora zdrhla se však zřejmě můžeme těšit i na nějaké další pokračování s ní v jedné z hlavních rolí. ()

Johnny.ARN

Rozprávočka pre deti s pekným vizuálom, krásnymi čarodejnicami, sympatickým ( aj keď miestami mimo ) Jamesom a ohurujúcim efektom ( funguje pravdepodobne len v 3D ). 3 z 5 ()

JimmyII

Strašně velké překvapení. Dýchlo to na mě podobnou atmosférou, jako Scorseseho Hugo a jeho velký objev, tedy příjemnou nostalgií, úctou k tradici a láskou k řemeslu. Samozřejmě je Oz plný klišé, které patří k pohádkám, fantasy a adaptacím dětských románů, ale tady jsem je Raimimu nějak prominul, v té záplavě humoru, vizuálních orgií a chtě nechtě strhujícího děje. Mocný vládce Oz ve mně prostě probudil dítě a dal mi zapomenout na vše okolo. To mi u takového filmu stačí a chybky prominu (jako třeba Michelle Williams, která se sice vizuálně hodí, ale hraje jak na rohypnolu; ostatní - Franco, Weisz a Kunis - byli skvělí). P.S. Závěrečná babizna byla hodně Raimiovská, jako z Drag Me to Hell:-) ()

filmmovier

Tadytomu filmu spoustu lidí dává tři hvězdičky a podle mě je to dost škoda a i celkové hodnocení by mohlo být větší, protože já se u toho opravdu bavil. Zatímco Alenka v říši divů má kvalitnější příběh, vzhledově se mi víc líbila právě země Oz - ale to jen tak na okraj... Dorotčin příběh znám jen okrajově a z dětství si pamatuji jen pár detailů, což je pro sledování tohoto snímku možná dobře, protože teoreticky se odehrává dřív. Příběhově se mi to líbilo, jsou tu zajímavé souvislosti s původním příběhem, což je dobře, příběh je vtipný i romantický, ke konci už to ale bylo trochu dlouhé. James Franco byl v hlavní roli poměrně fajn a líbila se mi i Mila Kunis (ta se mi ostatně líbí vždycky), ale když jí proměnili v tu legendární zelenou čarodějnici, už to prostě nebylo on. Atmosféra je skvělá, naprosto báječně se na to kouká a hudba Dannyho Elfmana je jen skvělá třešnička na dortu. Takže jak říkám, líbilo se mi to, ale už to víckrát vidět nemusím a kdybych si měl vybrat mezi říší divů a zemí Oz, vyberu si Alenku. Ale ta země Oz je docela zajímavá a pro mě neznámá, takže bych si mohl pustit tu osmdesát let starou klasiku. Mocný vládce Oz=80%. ()

Ryuuhei

No, nevím. Celou dobu jsem z toho neměl pocit velkoleposti a kdo ví jaké propracovanosti. Líbil se mi třeba přechod z matoucího černobílého 3:4 stylu do typicky moderního, leč těžce digitálně podkresleného... Ale jinak bych to řekl takto. Zhruba průměrný, nijak zvlášť sympatický a taktéž nijak zvlášť nudný film. ()

Wraight1

Byl jsem naprosto spokojen s tím co jsem viděl. Pohádkové, plynulé, vtipné, barevné (a přitom i černobílé :-)). Co se však musí vyzdvihnout je naprosto perfektní 3D. Ještě jsem snad neviděl tak detailní efekty. Někde mě lehce pobavily kostýmy. ()

Barvoj

Tak přesně něco takového jsem asi zrovna potřeboval vidět. Nečekejte žádný epický příběh, ale regulérní pohádku se všemi klady i zápory, které k tomu patří. Oceňuji celkově vtipné pojetí, které v sále nejednou vyvolalo smích. Napodruhé bych se ovšem vyvaroval 3D, obraz je často neostrý a to obzvláště při rychlejším pohybu kamery. To je ale výtka spíše k této technologii jako takové než k filmu... ()

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Sam Raimi a další tornádo

Sam Raimi a další tornádo

09.06.2016

Režisér trilogií se Spider-Manem a s Ashem se teď věnuje televizní tvorbě (především Ash vs Evil Dead) a dává si pauzu od velkého plátna. Jeho posledním filmem byl Mocný vládce Oz, v němž obří… (více)

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka