Mocný vládce Oz

• USA Oz: The Great and Powerful (více)

Oscar "Oz" Diggs je charismatický, ale nepříliš úspěšný cirkusový kouzelník. Při vystoupeních předvádí své iluzionistické triky, ale i šarm prohnaného a nemilosrdného svůdníka. Díky rozhořčené reakci manžela jedné z oklamaných žen se ocitá na útěku v horkovzdušném balónu. Balón se ale ocitne ve víru rozběsněného tornáda a přenese Oscara do pohádkové země Oz. Díky přezdívce si ho obyvatelé kouzelné říše ztotožní s vyvoleným mužem, který má podle dávného proroctví jejich zemi zachránit před úklady zlé čarodějnice. Seznámí se s laskavou kouzelnicí Theodorou a dozvídá se, že zemi kdysi vládl její otec, kterého zahubila její proradná sestra Glinda. Se svou druhou sestrou Evanorou už dlouho čekají na čaroděje, který zbaví zemi zlé čarodějnice i náletů jejích příšer. Neochotnému hrdinovi se na nebezpečnou výpravu nechce, když ale zjistí, že by se mohl stát králem a vlastníkem bájného zlatého pokladu, společně se sluhou Finleym, létající opicí a osiřelou porcelánovou Panenkou se vydává na cestu. (TV Nova)

Kosmik

U tohoto filmu jsem vysloveně trpěl. Zvláště v momentech, kdy dekorace v podobě žlutého dlážděného chodníčku připomínají starého geniálního Čaroděje ze země Oz z roku 1938. Do čeho se to Sam Raimi pustil! ()

Katarine

Nádherná pohádka, okouzlující James Franco a povedené vizuální efekty. Hodnocení zde mě tedy nemile překvapilo. ()

applause

Dostala jsem to, co jsem čekala. Na začátku to nějakou dobu trvalo, než se divák dostane do děje, ale pak to bylo zajímavé. Připomínalo mi to Alenku v říši divů. Ale místo Alenky tu byl James Franco a místo říše Divů země Oz. Nic proti, ale Alenka je klasika, ale i tohle nevšední zpracování se mi líbilo. Proč by člověk nemohl dokázat nemožné, když v něj někdo věří, hlavně když věří on sám v sebe? Konec byl nejlepší. Po herecké stránce se mi to také líbilo. Herci se hodily na postavy, které hrály. Je to spíše pohádka pro děti, ale jako oddechovka proč ne. ()

Nifgai

Moc mě potěšilo, že jsem se na tento film dostala od čsfd. Těšila jsem se na něj hrozně moc. Byla jsem však trošku zklamaná ze 3D, které není mé oblíbené a tentokrát bylo nějaké obzvlášť divné. Měla jsem kolem brýlí takové divné bílé pruhy a to mi zážitek celkem zhoršovalo. Film sám osobě byl super. Nádherná příroda, ty rozkvétající květiny, skály ve tvaru zvířat s vodopády a tak dále...no nádhera. Byla jsem však nemile překvapena, že Oz nebyl až tak úplně kouzelník. Pořád jsem čekala, že se to nějak naučí, trefí ho třeba blesk a bude to umět nebo já nevím. A ono za celou dobu nic. Škoda. ()

M.i.k.e

je to pěkné,zvukové,po většinu času barevné,velmi dobře obsazené a má to na režijní židli Sama Raimiho...přesto ale Ozovi něco chybí a ačkoliv teď nedokážu specifikovat co,připomíná mi v mnoha ohledech Burtonovu Alenku,která byla taky v mnoha ohledech nedotažená.Bohužel už dnes nestačí pouze barevné a dobře udělané 3D pozlátko a u režiséra Raimiho formátu je trošku s podivem,že výsledek je takový nemastný neslaný.Naštěstí je tu celkem obstojně zvládnuté finále a hlavně Michelle Williams,která by od teď klidně mohla hrát všechny hodné čarodějnice a princezny...60% ()

zbyshek

Já bych toto dílo vůbec nezatracoval. Dostalo se mi přesně to, co jsem očekával. Tedy příjemný příběh s krásnými herečkami, který jsem si mohl v klídku pozorovat. Celý ten děj nenudil, to rozhodně. James Franco nebyl až tak přesvědčivý, to za něj překryly až krásné herečky Mila, Rachel a Michelle. Spokojenost je na místě. Hezká pohádka na volný čas. Ten, kdo to kritizuje, musel očekávat asi něco jiného, to se stane. Ale už při přečtení názvu bylo jasné, že to bude pohádkový příběh, tudíž jaksi nechápu tak nízké hodnocení. ()

Hennes

Pro mě trochu zklamání. Chybí mi víc dobrodružství a fantazie, scénář je velice syrový, kulisy místy až přehnaně "líbezné". Ještě, že závěr filmu se Raimimu povedl, což je u něj očekávatelné. Díky parádnímu konci, mohu považovat film za průměrný. ()

Aljak

Klasický príbeh o Čarodejníkovi z krajiny Oz o putovaní Dorotky kúzelnou krajinou Oz patrí medzi moje najobľúbenejšie klasické rozprávky. Vytvoriť film o tom, čo tomu celému predchádzalo bol úžasný nápad a napriek veľkým obavám môžem vyjadriť napokon nadpriemernú spokojnosť. Príbeh o proroctve a príchode Oscara do krajiny Oz bol vytvorený doslova na mieru, to musí uznať každý fanúšik tohto legendárneho diela. James Franco v roli sebeckého a vypočítavého kúzelníka hviezdil, a nezaostávala ani trojica čarodejníckych sestier v podaní Mily Kunis, Rachel Weisz a Michelle Williams. A napriek tomu, že fantasy žáner nepatrí medzi moje obľúbené, toto ma celkom pohltilo. Od 5* to delí len niekoľko slabších fáz počas filmu, zopár nelogických zvratov v deji a miestami prehnané vizuálne efekty. Ale inak veľká spokojnosť! ()

SallyZen

Moc velká komerce a nuda, nato aby film slavil úspěch. Tohle se vůbec nemá točit. Rádobynapínavá pohádková fantasmagorie, která má dost dlouhou stopáž a co se přenesete do jiného světa je to o hovně. Aspoň na tu Williamsku se dalo dívat. 20% ()

bourec

Sam Raimi už natočil drahnou řádku slušnejch řemesel,ale tohle bylo šlápnutí do lejna jak vod něj,tak vode mě,že sem vůbec tohle dvd kdy vzal do haksny.Chvíli trvá,než se film dostane na skutečnej začátek,ta černobílá,4:3 velká obrazovčička bylo ale to nejlepší z celýho filmu.Pak se obraz roztáhne,a my se dostaneme do šíleně kýčovitýho světa,a začne nebetyčná trapná nuda,která(bože!)trvá dvě hodiny.Nejhorší Raimiho film,a že to mělo slušný výdělky(stálo to 215mega) vůbec nechápu.Buď sem debil já,a nebo ty trotlové za louží,že na to šli a vzali na to i svoje děti..Každopádně,Same,vrať se k tomu,co umíš.Tyhle dětský říkanky ti nejdou.20%. ()

Nach

Žádná očekávání přispěla k tomu, že nový film Sama Raimiho hodnotím veskrze pozitivně. Ano, nevyhneme se zde spoustě klišé, ale zase na druhou stranu, vývoj hlavního hrdiny mi udržel pozornost. Scény s porcelánovou panenkou byly skoro až dojemné a výsledné finále nijak můj dojem z filmu nepokazil, naopak potvrdil. Mocný vládce Oz je z mého pohledu podobně zdařilou adaptací jako nová Alenka v říši divů. Jediné mínus tohoto projektu vidím ve snaze o originalitu v úvodu snímku, kdy je obraz zploštělý, černobílý, zvuk úmyslně staromódní. Jinak však panuje spokojenost. 75% ()

Streeper

Původní film o Dorotce, která se díky hurikánu dostane do země OZ jsem neviděla, ale pokud jsem to dobře pochopila, tak by se mělo jednat o takový prequel. Je to hezky zpracované, vypadá to vážně pohádkově, i když na dnešní dobu okolí vypadá dost uměle a zelené plátno je jasné na první pohled, což člověka trochu zamrzí. James Franco mi tu byl silně nepříjemný, hlavně kvůli křečovitému a neupřímnému úsměvu, kterého tahal snad až z paty. Mila Kunis překvapila asi nejvíce ze všech. Za mě mám takový názor, že film nemusel ani vůbec vzniknout, nic by se nestalo. Je to lehký průměr s průměrnými efekty a průměrným příběhem. ()

C0r0ner

Byly doby, kdy Sam Raimi točil dobré filmy. To bylo tehdy, když si dělal, co chtěl a ne na nějakou zasranou objednávku. A kdyby ještě ta objednávka za něco stála, tak by mi to nevadilo. Tahle sračka ale byla opravdu něco strašného. Stupidní, trapná, předvídatelná, nevtipná, nehezká, ubohá - prostě píčovina par excellence. 20% ()

Kwaichi

Muzikálové filmy moc nemusím, ale tento bol vznikol presne podľa mojich snov. Magická ríša s realistickým rozuzlením nepredstaviteľných problémov. Prvotriedna výprava a herecké obsadenie úplne vydarené. ()

kusper

V podstatě kvalitní oddechová zábava s dobrým humorem a perfektním Francem. První půle dokonalá, svižná a zábavná, pak se děj strašně natahuje, protože už není, co vyprávět Celkově ale 3 zářezy. (CSFD) ()

MovieKings

Disneyho produkce je vždy vizuálně perfektní, jediné co občas trpí, je příběh, a to ze zcela (pro mě) jediného důvodu. Šestiletým dětem těžko budete vysvětlovat veškerá jednání a pohnutky postav (a moc dobře vím, že v šesti letech je něco takového naprosto zbytečné). Oz nabízí zajímavou plejádu (dobře napsaných a vymyšlených) charakterů; kdyby se s nimi pracovalo podobně jako ve Sněhurce a lovci, úspěch by byl zaručen. ()

campix

Samu Raimimu se téměř podařilo svým Mocným vládcem Oz vyrovnat Burtonově Alence v říši divů. Mocný vládce Oz je bezesporu kouzelný pohádka plná zajímavých postav a také bodující povedenou vizuální stránkou. Bohužel ve srovnání třeba s Alenkou nejsou triky a masky na takové úrovni nebo působí často poněkud těžkopádně a zbytečně. Nebýt toho, že Oz již byl několikrát zfilmován bych řekl, že to je celkem sympatický pokus o pohádku pro malé i velké, ale takhle jde pouze o průměrně kvalitní reboot. Zároveň je možná trošku delší než by mohl být a MIla Kunis v roli zlé čarodějnice rozhodně zklamala. Při každé její větě jsem se nemohl zbavit dojmu, že v tomto filmu nemá co dělat. ()

Flynn

Já nevím... ono se to zase sešlo... několik let je ticho po pěšině a pak se najednou produkční studia proberou z letargie a začnou to na nás valit všechno na jedno brdo (Alenka v říši divů, Oz) a všechno je to tak hrozně barevňoulinkaté až bych z toho někdy blil.... je to škoda, že se ty filmy tak nějak nerozloží (podobný pocit jsem měl s Já Padouch a Megamysl- ti se naštěstí aspon jakž takž vyvedli, ale předtím tu animák se "záporným" hrdinou nějak nebyl a najednou během 1 sezóny dva....) mám pocit že tady někdo opisoval.... ()

Wormboy

Nepochopitelny nepodarok epickych rozmerov...este aj Dannymu Elfmanovi sa akoby nechcelo prist s nicim novym a oprasuje motivy z Corpse Bride...Co tymto chcel Raimi povedat je mi zahadou, aky to malo zmysel okrem niklakov sa mi ani nechce premyslat... Oz: The Great and Powerless SHIT!!! ()

Sam Raimi se vrací k hororu

Sam Raimi se vrací k hororu

21.10.2019

Sam Raimi a další tornádo

Sam Raimi a další tornádo

09.06.2016

Režisér trilogií se Spider-Manem a s Ashem se teď věnuje televizní tvorbě (především Ash vs Evil Dead) a dává si pauzu od velkého plátna. Jeho posledním filmem byl Mocný vládce Oz, v němž obří… (více)

Sam Raimi a třetí světová válka

Sam Raimi a třetí světová válka