Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

SkyCaptain odpad!

Jak tomuhle může někdo dát něco jiného než odpad nechápu. Prosím promiňte, ale svět kde tenhle filmový exkrement vydělá 221 milionů USD je svět ve kterém je něco hodně špatně. Miluju RE hry a jejich příběhy i postavy. Filmy jsem viděl ze zvědavosti všechny, považuju je sice do jednoho za odpad, ale alespoň jsem se u nich moc nenudil, nebo jsem se trochu zasmál. Tenhle film je ale jedno velké ZERO. Nyní již série obsahuje naprosto nulový děj, nulové herecké výkony, nulovou zábavu a nulové triky. Jediné co mě rozesmálo byl LOTRovský záver, to už moje bránice nevydržela. Smutno mi ale bylo, když jsem viděl své nejoblíbenější herní postavy Adu, Leona, Jill nebo Weskera jak jsou ztvárňováni céčkovými "herci" a v roli statických panáků jenom dělají křoví ještě prkenější manželce pana režiséra. Ptám se, kdy už tahle urážka mé oblíbené herní série konečně skončí a proto apeluji: Prosím, kdo na to chodíte do kina nebo to kupujete na DVD/BD, zamyslete se nad sebou a dejte ty peníze na něco lepšího a nekrmte už tenhle zahnívající rodinný podnik! ()

johnywalker

Proč? Proč? Jediné pozitivum tohohle dílu byl jeho konec, který nám říká o dalším průběhu příběhu a vypadá setsakramentsky zajímavě... ()

fr3ak

Já už opravdu nemám slov. Tohle už je na hranici odpadu, ale ten si ještě budu šetřit. Kdo ví jak hluboko se ještě bude dát v této otřesné sérii klesnout. ()

Tom44zKA

Je sice hezké, že jsme viděli všechny podstatné osoby z předchozích dílů, ale ten děj, to je vyloženě plivanec divákovi do ksichtu. Tady už vyloženě vaří z vody, a i těch normálně krátchých 95 minut bylo u tohohle moc. Souboje sice hezké, ale to je tak jedna z mála, jestli né vůbec jediná z věcí, který by se dala nazvat pozitivem. Na speciálních efektech a prostředí se evidentně taky šetřilo jak to jen šlo, čili závěrem jen doufejme, že ten příší díl bude o něco lepší, a nějak důstojně zakončí tuto zombie ságu. ()

mala_kea

Nejhorší snad ve všech směrech. Kam se podělo klasické zombie rozpoložení a tlačení na pilu v podobě mozků a všech možných orgánů ? Takhle už není resident tím, čím býval. Ani Milla není tak moc uvěřitelná a je mi celkem jedno, jak to s ní dopadne. Jedna hvězda za úvodní retrospekci.. ()

BOURQUE

Jediná pozitívna vec, čo dokážem o tomto filme (resp. o aktuálnom diele) povedať, je to, že M. Jovovich stále vypadá veľmi sexy a že v sebe ešte má dostatok síl pokračovať v tejto ságy. Podľa záveru je pokračovanie viac než pravdepodobný. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

Toka

A že najdu několik důvodů, proč dát RE5 3 hvězdičky? Tak nejdříve, je to RE a Milla Jovovich. A Bingbing Li. Rozmanitost žánru v hudbě, pastva pro oči až na pár výjímek a né moc dlouhá stopáž. Krásná akce ve stylu Matrix, zobrazení podobné Tronu a ukápla mi slzička, když se na scénu objevil Kevin Durand alias Keamy z Lostů. Teď teda k mínusům. Děj se vlastně moc nepohnul a občas ty efekty.. Zaplavení komplexu bylo fakt odporný, působilo to jako kdyby napustili vodu do metrovýho modelu budov a projeli to programem. Extinction stále nepřekonán a už přestávám pomalu věřit, že někdy bude. ()

mourinho

Po té minulé hrůze tentokrát celkem slušný díl. Nápaditý, zábavný, pěkně nasnímaný, temnota ustoupila, takže se na to velmi dobře dívá, neboť je vše přehlědné a krásně vidět. Na všudypřítomnou digitalizaci už jsem si u této série zvyknul, ono to nakonec k tomu videohernímu looku tak nějak patří, takže v pohodě. Uvidíme, kolika dílů se ještě dočkáme, pokud si však udrží minimálně takovouhle úroveň, budu se těšit. ()

strikeman

Kvalita série se v pátém pokračování opět propadla ke dnu, na které jsme dohlédli už dříve ve druhém dílu. Tu jednu hvězdu navíc dávám pouze za vydařený vizuál a pěkný souboj ve sněhu. Vykrádačky Matrixu ve čtverce mi vůbec nevadily, jelikož k videoherní adaptaci vlastně logicky patří (a rejža se jmenuje Anderson, no ne?), Hitchcockovi ptáci ve trojce byli vtipní, ale Andersonova "pocta" Cameronovým Vetřelcům, to už bylo moc i na mou velkorysost :-)) 30% ()

Heroine

Nemůžu si stěžovat, dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Klidně bych oželela všudypřítomné řečičky o Sovětských jaderných ponorkách... Ale ocenila jsem jak odkaz na Vetřelce, tak závěrečnou bitku na ledu. Navíc s Michelle, takže jsem spokojená :-) ()

helloween93

Tento počin jsem shlédl na HBO a kdybych neviděl předešlé díly, možná bych dal hodnocení větší. Tenhle díl nepřináší do série prakticky nic nového, je to pořád to stejné. Od třetího dílu se Anderson vyžívá ve zpomalovačkách a v absurdních akčních sekvencích 1v100. V tomto díle se dokonce recyklují i již viděné postavy nebo monstra. Logiku nebo alespoň její náznak v téhle sérii už dávno nehledejte. Anderson prostě režíruje co ho napadne...* ()

JankaJBLK

žiaľ už to nie je také dobré ako prvé diely. Už sa z toho vytratila tá atmosféra ako na začiatku. Už vznikajú iba zbytočné pokračovania, ktoré sú určené len na zarábanie pe)nazí. Už jednoducho nevedia čo by do tých ďalších pokračovaní dali.. ()

GOREGASM

Mr. Anderson RE sérii tímto dílem asi nepohřbil, ale minimálně potvrdil, že už neví kudy kam, a příště už prosím NE. Jak jinak si vysvětlit nesmyslné zmrtvýchvstání několika postav, recyklaci monster, které už jsme viděli a lépe, plus příběh už skutečně smrdí scenáristickým amatérismem. Videoherní Resident Evil před pár lety pochopil slepou uličku, v níž se ocitl a sakra se mu to vyplatilo. Filmovou sérii drží v šachu muž se jménem Paul W.S. Anderson a všichni pevně věříme, že jeho The Final Chapter plánovaný na 2017 bude skutečně posledním výkřikem do tmy tohoto kdysi tak nadějného řemeslníka. 20% ()

MickeyStuma

Tradičně snímek navazuje na ten předchozí a snaží se navodit herní atmosféru novým herním dějstvím. Takže opět o nějakém plnohodnotném a plynulém příběhu nemůže být řeč. A povedlo se? Co se týče postupu skupinky z jednoho místa na druhý a nutnosti stále čelit útokům zombie ano. Paul W. S. Anderson především klade důraz na efektivitu soubojů podpořených 3D, a je na co se dívat. Divák si během takových scén může představovat, jak se snaží s ovladačem v ruce a ovládáním Alice přemoci nepřítele. Herní kýč tohoto filmu je tedy předností a podle toho to také vypadá. Avšak jelikož se jedná už o pátý film v sérii, nabývá to bohužel již pocitu divácké přesycenosti. On ten herní koncept je přece jen jak přes kopírák, takže se v podstatě mění pouze prostředí a dle toho, kromě Alice, také postavy a to je víceméně vše. I když tentokrát návrat Rain Ocamp, v podání Michelle Rodriguez, není špatnou franšízou. Buď ja buď, Paul W. S. Anderson by měl začít myslet na důstojné ukončení. ()

Fifipek

Chtít po v pořadí již pátém díle Resident Evil něco víc než je hodinu něco dlouhou střílečku by bylo naivní a nelze to čekat ani od Paula Andersona, který to pojal prostě jako videoklip, kde se střílí a střílí a občas pronese nějaká toporná věta...Film zbytečný, stejně jako díl před ním a pravděpodobně i díl po něm, který si však své diváky zajisté najde, stejně jako si našel díky předpremiére CSFD i mne :) Bod určitě za hudbu a za Siennu Guillory, která z ženského zastoupení vypadá nejlépe, sorry Millo :P Celkově slabší tři *... ()

Stefan_M

UPOZORNENIE: Film nie je vhodny pre intelektualov! 3D v kine je pecka. Co moze clovek ocakavat od akcneho scifi horroru? No predsa akciu, scifi a horror. Presne to vo filme je. Srat na to, ze vsetci strielaju zo zbrani s nevycerpatelnymi nabojmi, ze hrdinov nikto netrafi a naopak hlavnym hrdinom staci jedna strela na zlikvidovanie protivnika. Taketo veci neriesim. Toto nie je film podla skutocnej udalosti, takze nebudem si tyzden lamat hlavu nad tym, ze reziser to odsral, scenarista takisto a kameraman detto, lebo v realnom zivote by sa to nestalo. Film je pre fanusikov RE a zombie filmov, ktori si ho nalezite uziju a vychutnaju. Nechyba akcia, zombici, efektne spomalovacky, napatie, 3D efekty.... Z kina som odchadzal s pocitom dobre stravenej hodiny a pol. ()

Hanoda

Nikdy se mi serie Resident Evil moc nelíbila, ale tohle je blbost největší. Film je taková záplata na vydělání peněz. ()

bif

Režie: se pochlapila a daleko více lpí na předlohu než předchozí díl. Srší nápady a velmi dobře technicky zvládnutými scénami s hezkou stylizací. Scénář: na béčko zajímavý a hezky se prolíná s předchozími díly a nejnovějšími herními interpretacemi. Herecké výkony: no co by se od béčka čekalo. Nic moc, ovšem herečka která hraje Jill Valentine by se hodila tak do německého pornofilmu, nechápu jak tu roli mohla dostat, každá její věta (ještě že jich ve filmu moc není) způsobuje záchvaty smíchu. Kamera: Na hranici 3D kýče. Naštěstí ji však téměř nikdy nepřekročí. Hudba: oproti prvnímu dílu velký propad, škoda že si Anderson nechal závěrečný dubstepový nářez od Bassnecktar až na titulky. Shrnutí: Jeden z lepších dílů této, na filmovém plátně jedinečné, série. Nelituji peněz a slušně jsem se bavil. Jenom by to už chtělo vyměnit hlavní postavu a přenechat to nějaké postavě z předlohy... ()

Perth

I když mi pár věcí vadilo (hlavně přímočarý příběh, logické mezery a záplaty cliffhangeru), spousta toho Andersonovi vyšlo a klobouk dolů za naslouchání herním fanouškům... Ada a Leon se (kdo by to byl řekl) fakt povedli, stejně jako prostředí filmu. Velmi příjemný popcorňák, čekal jsem to mnohem horší. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy