Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

bartias

Paul W.S. Anderson dotáhl svůj videoherní styl takřka k dokonalosti. Příběh není o ničem jiném než o překonávání překážek, přičemž co a proč musí hrdinové udělat se dozvídají pomalu z instruktážních videí. I když je to blbost, není to taková blbost jako předchozí díl. Děj je rychlý a s pivem po ruce Resident Evil: Odveta rychle utíká. Nechybí vizuálně nebo aspoň povahově věrní hrdinové z her jako Leon, Ada Wong nebo Barry. Škoda, že se to taky nedá hrát. 5/10 ()

Radiq odpad!

Ach jo, žádný orignální nápady, jenom to rekapituluje všechno, co jsme už v Resident Evil viděli. Nevim, proč byl natočenej tenhle biják, když na to čumim, připadám si jako čurák. Děj se uplně nesmyslně změnil tak, že zlí jsou najednou hodní a ti hodní zlí a taky se tam vyskytujou postavy s předchozích filmů a taky ten Leon Kennedy, no ale děj fakt uplně o ničem, mišmaš všeho a ničeho a kdo neviděl předchozí díly, tak tomu to neřekne už vůbec nic... a nebo bude nadšenej jak čurák. Střílení, motorky, nemrtví, mlátičky, výbuchy, nekonečný náboje, krev, sexy ženský - to má být ta Odveta? Rači ne - je to až moc dementní. Ale teda já se akorát bojim, že natočej další díl z Bílýho domu... ()

Nivenx

Ano čtvrtý díl jsem nenáviděl a nesnáším ho doted' kvůli zpomaleným scénám a naprosté tuposti. Pátý díl je o poznání malinko lepší, v prvních 10 minutách jsem očekával, že budu hodnotit 4*, ale bohužel není to tak jak se zdálo. Zde už je stavěno klišé na další klišé a zároveň vykrádáno snad všechno co v sérii bylo, ale celé je to tak akorát akční, koukatelné a zábavné. Na pátý díl to opravdu jde, a je možnost že se i Paul W.S. Anderson nakonec pochlapí a další díl už bude jen to na co jsme zvyklí a bude to jen pořádný akční výplach. Co mu ale nemůžu u tohohle dílu vystát je absolutní zničení pointy všech předešlých dílů. Andersone ty vole! Můžeš mi vysvětlit co se ti honilo hlavou mezi prvním a čtvrtým dílem! 45% ()

KatanaCZ

Aby bylo jasno, ty 2 hvězdy pouze za to, že je mi líto osudu série Resident Evil. Nikdy nešlo o vyložené AAA filmy, ale tohle je celkem hrůza. Jednoznačně šlo tvůrcům jen o prachy, vycucat ze série rychle co jde a tradá... ()

Sabrewulf odpad!

ULTIMÁTNÍ scénáristická zhovadilost, která se nedá vymyslet ani tehdy, když by dvacet zhulených retardů dostalo do ruky tužku, každý zvlášť by napsal na kousek papíru cokoliv, co ho napadne a pak to poskládali dohromady. A potom ještě pro jistotu pořádně zamíchali. Tady neexistuje žádné proč, jak, kdy, kde, kdo. Tady se jen hýbou nějaké na sebe nenavazující obrázky, jejichž jediným účelem je ukázat zpomalovačku a to, "jak je má ženuška Milla strašně cool". Podobnost se hrou jsem už absolutně neřešil, ale myslím si, že většina fandů hry vyloudí kyselý úsměv u HODNÉHO strýčka Weskera, kterému POMÁHÁ podržtaška Barry a komparzista Leon. Režisérova lobotomie se opět ukazuje v celé kráse, obzvlášť lahůdkou je sestřelení pilota helikoptéry krátkou brokovnicí "země - vzduch", či dlouho trvající let střely, během něhož stihnete doběhnout ke stolu, popadnou automat a prostřílet si pod sebou podlahu. Ono by nebylo strašné ani tak to, že Alice z jednoho kokonu vytáhne holčičku s čistým svetříkem a suchými vlásky a z druhého (hned vedle) mrtvolu zalitou slizem, jako spíš fakt, že jsme s kamarádem přesně tenhle kiks odhadli ještě dřív, než se stal. Celé je to předvídatelné, sterilní a nudné. Že to tu krávu baví, pořád se takhle uměle natřásat. Hudbu už dneska taky může dělat každý kokot. Tohle není film, ale zvratek zalitý průjmem. P.S. Všichni čtyř a pětihvězdičkáři urychleně navštívit lékařskou pomoc. Beze srandy! ()

sir-dave

U všech nakažených, zklamání. A to mám sérii RE setsakra rád. 10 min řeší úvodní vracející se titulky, 10 minut alternativní život klona, hlavní děj v nudném středisku v Rusku, které si hraje na světové metropole a po 85 minutách konec. U mě loňský díl daleko lépe zpracovaný. tomandandy při starém, dobrém tempu. ()

Deyw

Nejdivnejsi dil v cele serii... hlavne zacatek dobrej napad, ale pak sou zpomalovacky a vraceni kamery furt dokola az me ztoho jebe... :D spatny, ale natoceny je to zase bravurne..na novy tv chciju.. ()

Kulik.Z

Zachránila to hudba a cepíny! :D Nevím, kde vzali 117 minut, když to trvalo jen kousek přes hodinu a půl (cca 95 min.). ()

kjakob

Má to svoje momenty, kdy se člověk chce zahrabat pod sedačku a usnout, ale musim uznat že pár scén mě pobavilo. Škoda jenom že tak to asi nikdo ze štábu nezamýšlel :) ()

Doudis19

Ačkoli začátek navnadí, že by se mohlo jednat o znovu nalezení soudnosti Paula W.S. Andersona, vývoj dalších událostí nám napoví, že se jedná pouze o rozjezd videoherně zdegenerované mysli jednoho ztraceného filmaře, který navíc nesmyslně přesvědčil manželku Milu Jovovič, že ještě nepatří do starého železa. A tak je její neforemné pozadí a nechutně bledá kůže jen dalším hřebíčkem do rakve všem, kteří doufali v něco kvalitativně blížící se Zániku a formou distancující se od Afterlife. ()

Cedr

Předchozí díl, nad kterým všichni ohrnovali nos se u mě trefil přesně do definice bezmyšlenkovitého, stupidního ale super-zábavného béčka. Doufal jsem tedy, že Retribution dopadne podobně. Hranice mezi nadšeným "fuck yeah!" a znechuceným "oh...huh..." je u podobných filmů ale velmi těsná a Anderson se tentokrát vyskytl na její špatné straně. Stále jde o hodinu a půl dlouhý videoklip, tentokrát ale kromě pár momentů nepříliš zábavný. Nicméně za nápad jak aktéry (s mimochodem i na béčko těžce otřesnými výkony) aspoň technicky provést po rozmanitých lokalitách celého světa si zaslouží aspoň trochu uznání. Asi ale spíš jen v uvozovkách. Polonahá Milla v bílé utěrce, Milla v latexu, Mila se zbraněmi, Milla v soubojích na blízko, Milla a ostatní dámy ve slow-mo, a další Resident Evil movie trademarky opět bezpečně dokazují, že Anderson na vše kašle a dělá si s filmem co chce. V Afterlife mi to přišlo sympatické, zde tomu ale nějak chyběla šťáva. Zajímavé je také nevyrovnané CGI, místy naprosto dokonalé a místy skutečně odpuzující. ()

eye candy

Říká se sice, že lze z hovna uplést bič, člověk ale zřejmě musí mít i trochu toho pověstného českého štěstíčka, aby na tak způsobilé hovno narazil. Proto je občas zarážející, když si někdo čtyřikrát zasviní paprče tak řidkým sviňským gulášem a stejně se pustí do pátého pokračování s nadějí, že si zašvihá. Paul W.S. Anderson je ale zřejmě velký optimista nebo jen notorický béčkař, jehož určitě ve snech nejvíc straší, že má na konzoli pouze tahové strategie. Přesto všechno se u pátého pokračování této nekonečné série o Mille Jovovich (a špatných hereckých výkonech obecně) dá celkem zabavit. Jednoduše proto, že se tu moc nekecá a od začátku do konce se servíruje docela dobře natočená akce. Takže pokud se dokážete nějakým způsobem přenést přes to, že se tu nebude plést z klokaní kůže nýbrž recyklovat, pak lze Retribution jakožto béčkovou oddychovku doporučit. ()

AntonG. odpad!

Ach bože... Hry Resident Evil mám velmi rád, ale filmy s touto sérii mají společného pomálu. A tenhle díl je opravdu utrpení. Scénář a děj vůbec je přímo katastrofální. Kdyby to alespoň trochu dávalo smysl. Opravdu nesdělím Andersonovu nekrofílii a jeho potřebu neustále vracet do série již dávno mrtvé postavy. A každý další návrat je ještě křečovitější než předchozí. K tomu si připočteme strašnou hudbu a toporné herecké výkony... no doufám, že tohle už bude konec téhle série. ()

Mr.Ripley

Z původní zábavné trilogie do brakově břečkové druhé trilogie. Raději snad nechci ani vidět co přinese "epické" finále. ()

ivan_drago

Můj první mainstreemový 3D zážitek a dopadlo to lépe než jsem čekal... Obrovská splácanina všech postav a příběhů z univerza Resident Evilu, kdy tam režisér nacpal prakticky všechny postavy, které se v sérii objevili, ať už filmové či herní... Akce měla spád, ale rozum a soudnost si vzali dovolenou a nechali můj mozek v klidu vypnout a soustředit se na audio-vizuál filmu... Některé scény opět jen na efekt a poplatné 3D efektům... Slušná nápad jak film prohnat co nejvíce lokacemi díky těm simulátorům... Ovšem odklon od původního, herního, RE je více než markantní a zde se už jedná o čistokrevnou akci... stísněnou atmosféru nebo dokonce strach, napětí a hororové prvky by jste tu hledali marně... ()

karlik4801

Překvapivě mě to nezklamalo, ale sakra kam se poděli Redfieldovy? Odtažený děj o čtyřky, zase moc spomalovaček. I když mnohem lepší než u čtyřky. Kevin Durand, "můj" Keamy z Lostů mě fakt dostal. 3D fakt skvělý a chvílema jsem se lekl a to je pozitivum. Jen čekat na další díl, protože jsem silný fanoušek, dávám čtyři. Jinak by to pro mě bylo oflákané tři. Jinak krásný IMAX. Viděno v kině. ()

RonaMidu

projekce 3D,hmmm,černá karkulka pro velké...plusy - efekty pěkné,Milla pořád taky,a připadala jsem si jako v počítači...ale to je málo na to,abych dala víc bodů,než dávám....nebaví mě totiž koukat na superhrdiny chlapy,co téměř holýma rukama přemůžou stádo zombíků nebo ozbrojenců,natož na ženy....a navíc,titulky slyšet nejsou,takže pro můj vkus (i ucho) zvuk zbytečně řval ...... inu,to mám za zvědavost,která mě dostala až do kina,(eh,multikina),přestože jsem neviděla ani jeden předchozí kus Rezidenta ()

psajko

Kvalita pokračování Resident Evil klesá a klesá. Tento film není žádnou výjimkou. Asi jsem čekal něco více, ale film se mi už znechutil na začátku kde mi 2x pustili stejnou scénu, ale jednou pozadu a druhou dopředu. Jestli chce nějaký zombí-akční film, tak tento vůbec nedoporučuji. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy