Resident Evil: Odveta

• Německo Resident Evil: Retribution (více)

Martrix

Je hezké, jak všichni rozhořčeně volají, že je RE:O prvoplánovitý, tupý, plný nelogičností, jen tak na efekt... . Lidi, když nemáte rádi tlustý, koupíte si v obchodě šunku, nebo špek? Je to pátý díl a tak už snad ani největší optimista nečekal, že se z Paul W.S. Andersona, z ničeho nic, vyklube talentovaný scénárista. A ono i kdyby ano, tak po tržbách za předchozí slátaniny, by mu nejspíš ani producenti nedovolili, uskočit najednou k nějákému nedejbože artovému filmu. To by tady těch odpad!ů bylo sakra víc. Tento film se dá objektivně hodnotit pouze v rámci série, protože takto natočených béček se vidí opravdu jen málinko. No a pokud tedy budu hodnotit v rámci série, tak to máme: jedna nádherná Milla, pak...příběh nic, mrtvol hodně, akce...přestávek mezi nimi moc nebylo, dialogy...moc se tam nemluví, takže dobrý, herci...byli tam, ale naštěstí jich nebylo moc..., hm, hm...už jsem říkal že tam byla Milla? Mnoo, tak to mi vychází slabé dvě hvězdy. Ta druhá je za velmi slušnou výpravu, triky a tak. Ale na vašem místě bych se na to nedíval. Je to kravina. Ostatně to snad VŠICHNI věděli, ne? ()

Juto

Dokonca aj oddaní fanúšikovia (ja som) sa môžu pýtať, či tento diel nie je v skutočnosti náhodnou zmesou kúskov z predchádzajúcich obrázkov "Resident Evil". Názov filmu sľubuje odplatu bez toho, aby ponúkal dostatočnú kompenzáciu. Je to veľmi hlúpy film. 4/10 ()

papaJA21 odpad!

Milka a spol si pro Vás připravili skutečný zážitek. Něco takového jsem opravdu snad ještě neviděl a pevně doufám že do budoucna toho budu ušetřen. Bohužel se mi nepovedlo přenést přes zjevnou absurditu a naprostou debilitu filmu jako většině návštěvníků kina, kteří se už po čtvrthodině nepokrytě chechtali a opakovali si tupé hlášky účinkujících. Ale popořadě. Režie, ta vlastně neexistuje, film si žije vlastním životem, každou chvíli mění tempo, směr, kvalitu. Nejpříznačnější by bylo označení "fan made video tribute" k nějaké opravdu povedené videohře, samozřejmě pořádné vyvražďovačce. Kameraman mnoho invence také nepředvedl. Vystačil si především se střídáním ánfas detailů z jednoho na druhého. Občas svou řemeslnost okořenil ánfas polodetailem. Herci si s kameramanem vyloženě rozuměli a opláceli mu odhodlaným , nebo ještě lépe uhrančivým pohledem do kamery. Své nadlidské úsilí dovršili monologem s pera mistra scénáristy, typu "Mě nemůžeš zabít!". Vše za doprovodu burácivé hudební podkresby. Tak, to by bylo. Ale pokud Vám jde především o spršku střel beze smyslu, děj Vás nezajímá, je to film přesně pro Vás. PS. 3D je zcela k smíchu. To srovnání s Avatarem by prošlo leda by byl Avatar natočený v 70, letech. Spíš než využití filmové optiky, jde o post digitální úpravy. A navíc s velmi nevyrovnaným úspěchem. ()

Ice123

Popravdě jsem čekal tedy víc. Akce je sice plno a Jovovich opět rozjela svůj combo style na plný pecky, ale je to na mě moc přímočarý a některé věci jsou opravdu nepochopitelné. Nicméně není to tak hrozný jak druhý a čtvrtý díl a zároveň to nedosahuje kvalit prvního a třetího dílu (a ještě k tomu chybí scéna z traileru, která se mi opravdu zamlouvala....), takže zlatá střední cesta je mou volbou ;) 50% ()

Icefist

Tak už nejsem díky ČSFD projekci 3D panic. :-) Vlastně jen kvůli tomu jsem se hlásil a efekt bych kulervoucím nenazval. Jeden letící cepín do držky a jinak jen o něco víc plastické plátno. Ale k filmu. Budu hodnotit trochu smířlivě. Předimenzovaná akce se dala čekat a tu jsme také dostali. V tomhle ohledu nebudu nic moc vyčítat, i když bych chtěl zmínit, že ani borci z Expendables ve svých nejslavnějších rolích neměli tak silnou auru odpuzující kulky, jako hrdinové zde. Pravda, o to víc vás potom šokuje, když to někdo z nich schytá. Co bych chtěl vyloženě pochválit a nechci aby zapadlo, to je hudba. Neváhám říct, že naprosto přesně trefená a zasluhující téměř absolutorium. Li Bingbing byla mňam! ALE: děj o ničem, vysvětlování na místech, kde bylo vše jasné a naopak divákovo tápání tam, kde by si zasloužil trochu osvěty, bídné dialogy,... Kdybych viděl předchozí díl(y) a vnímal tak případné souvislosti a odkazy, tak by se dalo možná uvažovat o třech hvězdách a deseti procentech navíc, jenže já je neviděl. 50 % Oblíbená část- černochova zástava ()

Iwus.ka

Nový díl Residenta je jedna velká akce, avšak postrádající jakýkoliv příběh. Jako zábava do kina dobrý, navíc podpořena skvělým soundtrackem od Tomandandyho, který se předvedl už v předchozím Afterlife. Jen díky tomu dávám hvězdu navíc a budu doufat v pokračování, jenž po tomhle posledním kousku napraví značce RE reputaci. ()

c.tucker

Hromada nesmyslů a za mě je to ještě horší než předešlí, jen je zde více akce, ale co z toho, když chybí některé postavy, některé se objeví a vše je všem u prdele. Neexistuje žádné sžití s postavami. Kromě finální bitky neměli souboje a přestřelky žádné koule ani pocity. ()

Jermann

Naše oblíbená béčková série zombie stříleček pokračuje v zajetých béčkových kolejích a tentokráte už snad dojela do své konečné béčkové stanice .. leda že by měla Umbrella základnu i ve vesmíru .. nedejbóže. Mimochodem a zcela náhodou má paní W.S. Anderson právě dnes (17/12/12) narozeniny .. tak tedy Happy Birthday, dear Milla. You kick ass! ()

KajusaK

"poslední" díl residenta? to bych se opravdu divila..na můj vkus to bylo až příííliš akční,ale konečně se tam něco rozuzlilo. ()

dr.fish

Tenhle díl je jediný, kterému zhola chybí nápady. Dalo by se to klidně zapomenout a odbýt to v příštím díle pětiminutovým úvodním sestřihem ve stylu "v minulém dílu jste viděli"... Je tu pouze akce. 50% ()

mortak

Anderson už konečně rezignoval na scénář, a prostě vrší jednu akční scénu za druhou. Postavy se mají přesunout z místa A na místo B, tak se vymyslí nějaký důvod pro změnu lokaci, a v nich se buď variuje něco nebo někdo z minulých dílů (sekerník na druhou, Rodriguez a tak), nebo se vyplňuje čas vykrádačkami jiných filmů. Anderson dostal Millu na hraní, k ní 60 melounů a na otázku, proč jsou tam Cameronovi Vetřelci i s holčičkou by nedokázala odpovědět ani sama Umbrella. Není to film v pravém slova smyslu, ale jako lunaparková atrakce si své tři hvězdy zaslouží. ()

Mylouch

Můj první 3D a první Resident evil v podobě svižného pohádkového syžetu o putování, plnění úkolů, překonávání překážek a nástrah hlavní hrdinkou za přispění přičinlivých pomocníků/-ic. Přiměřeně odstíněná škála vedlejších postav, z nichž hlavně muži patří do kategorie FMCG, poněkud potměšilé ženské typy, ale především příběhu podřízená souhra režie, kamery, animace a s přehledem kompozičně i zvukově zvládnutá ♫ rozsáhlá a pestrá hudební složka., která je stejně plastická i plastiková jako mistrovské prostorové pojetí obrazu. Dětská účast přináší příjemné napětí. Výborná žánrovka, které jinak nevyhledávám. ()

zombkiler

Teda na tohle se pomalu nedalo koukat, docela slibný začátek se proměnil v absolutní ,,neovládatelný´´ videoherní patos, kde hlavní náplní bylo to, že zde Mila procházela simulovanými městy, kde bojovala s monstry a vojáky společnosti Umbrella. Kdyby to byla aspon skutečná města a byli by zde normální zombie, jako v předchozích dílech, nemuselo by to být špatné, ale tohle bych spíš nazval místo Odvety Resident Evil: Odpad, ale přesto ho neudělím, protože závěrečná scéna s Bílým domem obklopeným nemrtvýma, draky je možná přehnaná a spíš by se hodila do filmu Království ohně, ale mě se docela líbila, takže ta jedna hvězda s odřenýma ušima sedne. ()

panMartin odpad!

To byla odpveta nejnovější Resident Evil je totální píčovina jak někdo něco takovýho může natočit. Scénář na blití děj ani nermluvím herecké obsazení nemám slov.... Jedninný co mě v ten večer bavilo byl týpek za mnou který si z toho celou dobu dělal prdel to sem se musel smát. Už nic dalšího. ()

SeanLSD

Najskôr rekapitulácia aj so spätným chodom, potom návrat ku klasike zombie žánru ako pripomenutie, a ďalej už hlavne recyklácia. Veľká summa všetkých doterajších dielov (a ešte polovice iných populárnych filmov, veď dôjde aj na MATRIX či VOTRELCA ) ktorá je pritom ale vlastne iba jedinou gigantickou bitkou v rade IbaPánBohVie, koľkých.. V rámci svojej série rovnako veľké a tak trochu zbytočné epické zakončenie ako TEMNÝ RYTIER POVSTAL... hoci zábavnejšie a napokon vlastne ani nie zakončenie .. - také, ako keď človek na chvíľu prestane páliť na kompe do zombíkov a povie si : Už len raz, a končim..." Zločinná Umbrella Corporation je už ako démonický Hollywood - nikým neriadená vyrába klony a simulácie na páse a o nič sa nestará. Z filmov podľa počítačových hier sa stala hra osebe - hoci s jediným hráčom.. - ktorý svojich aktérov nechá vymieňať si pozície kladných a záporných tak ľubovoľne, ako hráči počítačovej hry svoje postavy a ako sa mu to hodí pre väčšie naťahovanie telenovely ( pomaly už prekonáva nezmyselnosť 3. PIRÁTOV Z KARIBIKU ) Andersonovi sa však akciu darí predviesť lepšie než minule, kde ju ešte brzdila snaha o klasický dej a emócie, a o nič iné už ani náznakom nejde, pretože klasického filmového naratívu sa definitívne vzdáva v prospech hry, ktorú ovláda dokonale. Je neuveriteľné, že pri tých spomaľovačkách ubehnú 2 hodiny ! a k tomu má jeho film všetky potrebné drahé a perfektne zvládnuté atrakcie, skvelé kulisy, vymakanú muziku, húf drsných modeliek.. a stále viac bezduchosti. Yes, This is Paul. W. S. Anderson´s World. ()

okkac

Ještě dementnější, než čtverka, ale více zábavnější a akčnější. Trailery lhaly. Ukázky z Tokya, New Yorku, Moskvy a sídliště jsou jen repliky v obrovském podzemním komplexu Umbrelly, kdy se naše hrdinka probudí po scéně navazující na předchozí díl. Tentokrát se vrací několik postav z předchozích dílů. Hlavně z prvního, i když né tak úplně. Série už teda sklouzla do takové milé dementnosti a pokud bude další (a snad už poslední ukončující) díl plně ve stylu poslední opět mírně cliffhangerové scény, tak sem s ním co nejrychleji. Ale jinak y se měl Anderson už vyklašlat na předigitalizovaný a obrazově čisťounký vizuál s 3D onanií z posledních dvou Residentů a Tří Mušketýrů a naservírovat opět něco špinavého a poctivějšího ve stylu Death Race. ()

abenino

Po stránce akce a vizuálních efektů, jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Co mě však zklamalo byl opravdu odfláknutý děj. Příběh působí chaoticky a chvílemi nesmyslně. Většinu příběhu se ocitáme ve světě hologramů podzemního komplexu společnosti Umbrella Corporation, kde dál pokračuje většina experimentů a samotný život na Zemi, tak jak ho známe, pomalu ale jistě spěje ke svému konci, díky smrtícímu viru, který se dál nekontrolovatelně šíří a Nemrtví přibývají. S velkou pravděpodobností šlo režisérovi jen o to vyplnit čas něčím, co ani nemusí nějak obzvlášť dávat smysl, hlavně, že jsou na konci filmu Alici (Milla Jovovich), vráceny její schopnosti. Další díl by tím pádem mohl být o hodně lepší a přál bych si, aby se jednalo o kvalitní zakončení celého příběhu. Zatím to ale spěje k nekonečné a naprosto zbytečné filmové sérii, což mě jako fanouška velice mrzí. Jinak vůbec neřeším 3D, které jsem neviděl a ani o to nestojím, protože film, jehož úspěšnost stojí hlavně na této technologii, to je velký průser a zároveň smutné. Za mě 55% a to už je možná přehnané. ()

bk81

Cekal jsem slabotu, ale tohle byl fakt des. Jedina hvezdicka za uvodni scenu, krasnou Bingbing Li a jmena postav z herni serie, ke ktere jsem se ted po letech vratil na svem starem PS1. ()

Zkáza Pompejí bude sexy

Zkáza Pompejí bude sexy