Pro dva policisty to měla být běžná šichta… dokud se nestali terčem drogového kartelu... V Los Angeles jsou pouliční policisté Brian a Mike nerozluční parťáci – novodobí kovbojové, kteří hlídkují na ulicích v době, kdy latinskoamerické gangy svádějí boj o moc s těmi afroamerickými. Brianovi a Mikeovi se několikrát „poštěstí“ a odhalí šokující obchody s drogami a lidmi. A díky tomu se dostanou do hledáčku mexického kartelu. Podaří se dvojici přátel uniknout z vlivného dosahu vražedného narkobarona? Odzbrojující thriller natočil podle vlastního scénáře americký režisér David Ayer, který měl s kriminálními náměty bohaté zkušenosti (Training Day, Temný stín nad L.A., S.W.A.T. – Jednotka rychlého nasazení, Drsný časy). Tentokrát se však rozhodl vylíčit policejní život z lidské stránky spolu s jeho každodenní rutinou. Nebyl by to ale Ayer, který natočil také akční snímky jako Rychle a zběsile, aby policejní práci neproměnil v dynamickou jízdu. A je to právě bezprostřednost a až nepříjemná blízkost, při níž se cítíme, jako bychom byli přímo účastni pouličnímu dění, jež prostupuje celým vyprávěním. Ať už se to týká rodinné oslavy, klábosení v autě či přestřelek, Ayer s kameramanem Romanem Vasjanovem snímají akci pomocí ručních kamer, objektivů na uniformách či autech, pouličních sledovacích zařízení. Když k tomuto postupu, jenž dnes už dělá kde kdo, přisadíme nezkrášlený prostor ulice jižního Los Angeles (kde Ayer vyrůstal), výsledkem je autenticky působící drama, které je po právu označováno jako jedno z nejlepších svého druhu za poslední dekádu. (Česká televize)

Praxis

Tohle je hodně drsná policejní dramedy. Během té hodiny a půl si však hlavní dvojici nejde nezamilovat. Neustále se špičkují, občas padnou drsná slůvka, ale celkově jsou to sympaťáci. Děj v podstatě není prakticky žádný, máme možnosti sledovat každodenní činnost policistů v prostředí, které má do bezpečnosti sakra daleko. Všechno by Vám asi v hlavně tak nějak zůstalo jen napůl nebýt emocionálně vyhroceného finále, které Vás totálně rozšmelcuje a vžene slzy do očí. Jo, tohle je prostě nejen pro fanoušky oboru, ale pro všechny, kdo mají rádi trochu té dramatičnosti. 90% ()

Riddick77

Exkluzivní záležitost, v níž forma malinko vítězí nad obsahem, leč v této podobě jsem ochoten nesymetrii akceptovat. Ayer opětovně dokazuje, že policejní tématika je jeho nejsilnější stránkou. Tentokrát se snaží povolání policisty zasadit do obecnějšího kontextu lidského života. Služba je pro jeho hrdiny vším, ač závazné normy nejsou nic svatého a nepřekonatelného. A tak to má být, jelikož snaha o realističnost a autentičnost je největší zbraní v rukou zručného režiséra. Kombinace POV záběrů, snímání z ruky a klasickou filmovou perspektivou je chytlavým a velmi chutným koktejlem, jenž dělá z Patroly výjimečnou záležitost. Po obsahové stránce je kladen důraz na profesní život hlavních hrdinů, jimž morální kompas sice funguje na výbornou, ale jejich mentální a psychická nedospělost jejich snažení notně ztěžuje (o sebeovládání si mohou nechat jen zdát). Malinko nedotažené jsou osobní příběhy, kde je mnoho naznečeno, avšak ještě více nevyřčeno (i to, co by mělo být). Zápletkou je část života dvojice policistů a kamenovat Ayera za nekonzistentnost příběhu je hloupost, protože naopak poskytl docela trefný pohled do služebního života LAPD - jistě, mnohdy zjednodušený, nicméně generalizace je vzhledem k časové perspektivě nutná. Jak už to bývá, někdy je člověk hrdinou, mnohdy šmejdem, někdy otcem a partnerem, ale vždy je především sám sebou - s klady i zápory. Gyllenhaal a Peňa jsou excelentní. Mimochodem, kombinace lasangeleského slangu a neskutečná kadence slova "fuck" velmi dobře odráží regionální atmosféru a společenské předpoklady tamější společnosti a nedává dobré vyhlídky strážníkům, kteří zde mají službu. Recenze zde. 8/10! [6.11.2012_novinářská projekce_kino Atlas] ()

O.Peta

Ayer si buduje svůj vlastní žánr a stále se zlepšuje. Daleko lépe stupňuje napětí, přes velké množství slova "fuck" a jeho variací dodává slušný scénář, který díky hlavní dvojici, jenž je velmi dobře zvolená, nenudí. 80% ()

UncleG

"Spousta děje běz příběhu" aneb nařachlá ADHD krimoška točená pseudo-dokumentárním stylem.  Mám rád, když je z filmu cítit ohrožení hlavního hrdiny a báječně zbudovaná atmosféra "každej může kdykoli zařvat" tady funguje na výbornou. Ale taky absolutně nesnáším, když si na sebe filmaři sami ušijou boudu s dokumentární rozklepanou kamerou a komprimovaným střihem, které se pak musí křečovitě držet od začátku do konce. Cpát tu příslovečnou roztěkanost nejen do míst, kam to z vypravěčského hlediska nepatří, ale taky tam, kde by film logicky měl zpomalit, rozvolnit... V celé téhle jízdě se nedočkáme delšího emotivního záběru do něčí tváře nebo intimní sitauce, která by nepůsobila jako prázdný kompilát. Všechno se to komíhá a kýve, kmitá a klepe. Pořád stejně. Pořád dál a dál... Uf. ()

Macejko

Formálne bezchybné (ručná kamera je zase raz vťahujúca), špinavé, upotené a tvrdo atmosférické. Gyllenhaal a Peña perfektní, to priateľstvo a parťácku lojalitu som im žral každú sekundu. Jediné, čo by to chcelo, je silnejšia ústredná linka, ktorá by to epizodické rozprávanie nejako pekne ucelila. ()

speedy3

Nečekal jsem mnoho, ale čekal jsem víc. Gyllenhaala jako herce mám rád, na Peñu si teprve zvykám, ale oba podali dobré výkony. Zápletka klasická, gradace až v druhé půlce, závěr předvídatelný. Mohlo to být více komplikované. Na 4* jsou lepší filmy 3,5* zde dát nelze. ()

Alementina

Dobre natoceny, vtipný, uvěřitelný, prostřihy scén super, roztřesená kamera v nekterých momentech je sice zmatečná, ale z mého pohledu vystihujici danou situaci a je ji tam tak akorat, aby to vic vtahlo do atmosfery. Celistvost je nejvetsi plus, film muze obsahnout tak rok zivota tech dvou... A JE tam atmosfera. Obecne patrim k velkym skeptikum, co se tyce prace policie at uz v US nebo zde, obecne nechapu, jak se nekdo dobrovolne muze rozhodnout jit delat k policii, obzvlast v nasem state mam pocit, ze se pro drahu u policie vetsina rozhodla jen z financnich duvodu... Ale tenhle kousek se mi libil hodne, i kdyz je tam tech policejnich hrdejch reci hodne. Myslim, ze jen behem prvnich 20 minut ve filme zaznelo vic jak 100x slovo fuck :) a dobry je, ze to v titulkach uz ani neprekladaji :) SPOILER SPOILER SPOILER!!! Myslim, ze smrt obou by mi prisla lepsi ... Hlaska filmu: ti zli vas ojedou zepredu, policie zezadu :D ()

gogos

Zpočátku mi snímek vůbec nesedl. Styl kamery mi nezapadal do žánru, úvodní minuty provází mě nic neříkající hudba, nigga hlášky a další momenty, po kterých jsem se rozmýšlel, jestli mám vůbec na Patrolu dál koukat. I překousl jsem to, po pár minutách si člověk navykne jak na POV záběry, tak na zběsilý střih a snímek ho dokonale pohltí! Perfektní atmosféra, vygradovaná zápletka, osobité scény všech charakterů a neskutečně fenomenální ústřední dvojice. Během dvou hodinek prožijete s hlavními hrdiny vtip i hrůzu, úspěch i pád, hnus i slávu...prostě všechno. Patrola je perfektní komplexní kriminální drama, které Ayer vyšperkoval téměř k dokonalosti. Už Street Kings bylo dobrý, ale todle je mustr pořádnýho policejního snímku. Dejte filmu šanci a smeknete před ním! Jasných 5* ()

kaylin

Když jsem v kině viděl první trailer na tenhle filmy - a pak jsem ho viděl ještě několikrát - říkal jsem si, že je to divné found footage. Ale nakonec jsem se spletl. Tenhle snímek mě přece jen dokázal zaujmout a ukázal mi, že s ruční kamerou je pořád ještě možné natočit filmy, které mají ten správný drive, jsou dobře akční a nejsou jen něčím, co se snaží vydělat peníze z minima. "Patrola" není found footage, to, jaká je vlastně kamera, je místy celkem složité. Chvílemi je to skutečně kamera ruční, chvílemi zase kamera statická. Nevíte pak, jestli se jedná o snahu vytvořit nějaký záznam, anebo je to jen směs obojího. Některé úhly kamery jsou prostě divné a plně tak nerozumím tomu, o co se David Ayer snaží, ale jakmile má kameraman pouze ruční kameru, s kterou v podstatě běží, obraz je roztřesený, pro akci je to naprosto dokonalé a ta je díky tomu skutečně dobrá. Film pak vyniká i v tom, co nám vlastně ukazuje. Příběh není úplně celistvý, pořád se jedná o sondu do policejní práce a místy i do života policistů, ale jako celek to nemá komplexnější uzavření. Pointa zde samozřejmě je, poměrně drsný závěr, ale film by mohl snadno pokračovat. Přesto v této podobě snímek funguje dobře, a jakmile jsou zde akční scény, je skutečně dravý a udrží vaši pozornost. Navíc si hlavní dvojice celkem sedla a budete jim fandit, bude vás zajímat, jak to s nimi dopadne, budete s nimi trpět. Film trochou krásy naplní i Anna Kendrick, o kterou se začínám zajímat stále víc. Ta holka si vybírá zajímavé filmy, i přesto, že v nich vždycky nemá tolik prostoru. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/01/little-ashes-nezapomen-na-me-butter.html ()

Tony.cs

Drsné, díky hercům sympatické, hodně realistické... ale chybí tomu právě ta filmová tvořivost. Taková, jakou měli Street Kings. ()

italka63

Prvních dvacet minut mi vážně nijak nenadchlo, záběry z ruční kamery, asi stokrát jeden a ten samý výrazový slovník k tomu:-) Ale postupně jsem tomu začala přicházet na chuť, dva velcí kamarádi sloužící u policie, běloch a mexikánec, mající mezi sebou pouto jako bratři, do čehož zahrnuli i své rodiny.Jenže tohle není práce v Čechách, tady válčí gangy, překupníci drog, pašeráci s bílým masem, vypatlaní, vyhulení jedinci, fanatické šlapky....ale kluci jsou dobří, do té doby, než je to až moc a kdosi rozhodne jim dát za vyučenou....konec filmu byl velmi emotivní, alespoň pro mě...chvilkami mi to vyvolalo podobnost s Tropa Elite, ale způsob snímání filmu ho vždy zahnal, rozhodně se vám děj zapíše do paměti spolu s Gyllenhaalem, Peňou i skvělou hudbou. Hodnotím za velmi dobré čtyři hvězdy. ()

Kaluž

Nobody fucks with LA gangstas, putas! Jo, v LA to zase jednou vře. Zatímco v Beverly Hills si děcka šňupou koks z rozkroků a nahazují cool statusy na sociálních sítích, na opačném konci města se k tomu šňupání řežou hlavy a zabíjejí strážci pořádku. Skvělé drama z hlídkového vozu LAPD jede na plné otáčky a nepolevuje ani v silně emotivním závěru. Ayer umí, ty jeho policejní thrillery mají šťávu. ()

movieband

Plná palba nefalšované akce, dramatu a emocí. Něco takového jsem u filmu takového typu, jako je Patrola, dlouho nezažil. Drsný scénář, emotivní atmosféra a netypické natáčení formou foundfootage filmu dodalo (v tomhle případě) na vyšší kvalitě. Rozhodně je, o co stát. 90% ()

Philcze

Splynutím dvou vyčerpaných žánrů vznikla překvapivá pecka. Chemie Gyllenhaala s Penou je neuvěřitelná a daří se jim prodat i jinak poměrně neoriginální osobní zápletky. Ty ale Ayer podpořil vysoce nadprůměrnými dialogy a excelentní technickou stránkou, která v závěru spolehlivě sežehne, ale i dojme. Za sedm milionů dolarů malý zázrak. 80% ()

scroochy

Totální náser kombinující hravost, vtip, intenzivní akci i napínavý drama. Chemie mezi Gyllenhaalem a Peñou neskutečně dobrá a dialogy málokdy zašustí papírem. Dokumentární styl mi přišel sice docela zbytečnej, ale nijak mě nerušil. First person záběry parádní. A konec... nemám slov. ()

MATADOR

Ayer je na tenhle typ nekompromisních filmů machr a pokaždé vím, že jeho snímek je zárukou kvality. End of Watch sice postrádá dějovou kostru, ale celkové vyznění snímku je více než úctyhodné! ()

Easykk

Nemám důvod zdržovat se s plnou palbou, takhle jsem se bavil naposled, když jsem ještě hledal Nema :D Dostal jsem přesně to, co jsem od toho filmu čekal a to se teda skoro nestává. Bavilo to nesmírně a ústřední dvojka je geniální, víc říct není třeba. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina

02.05.2018

Tom Hardy opouští Suicide Squad

Tom Hardy opouští Suicide Squad

16.01.2015

Že to znělo až příliš dobře na to, aby to byla pravda? No, byla to pravda, ale herci míní a Hollywood mění. Řeč je samozřejmě o comicsové týmovce Suicide Squad, jejíž snové obsazení ještě včera… (více)